Drámai vereséget szenvedett a Szentlőrinc

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.09.27. 15:50
Sili ollózva sem tudta bevenni a Nyíregyháza kapuját (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában az újonc Szentlőrinc a tabella élmezőnyében tanyázó Nyíregyházát fogadta. A találkozó nagy részében a hazaiak irányították is a meccset, vezetést is szereztek, azonban drámai módon a ráadásban fordítani tudott a Szpari.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–2 (0–0)
Kaposvár
, Rákóczi Stadion, 150 néző. Vezeti: Radványi Ádám (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
Szentlőrinc: Slakta – Czuczi, Havas, Keresztes B., Forgács D. – Törőcsik (Torvund, 78.), Hleba, Kapronczai (Lehoczky, 88.) – Sili, Kondor, Harsányi (Nagy B., 73.). Vezetőedző: Marián Sluka
Nyíregyháza: Fadgyas – Papp M., Jánvári, Fodor F., Svedjuk – Kártik (Farkas A., a szünetben), Papucsek – Kalocsai, Ötvös (Györgyi, 78.), Hamed – Hornyák (Gyurján, 87.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Kondor (78.), illetve Papp M. (83.), Jánvári (90+2.)
Marián Sluka: – Nehéz ilyen mérkőzés után nyilatkozni. A 80. perc után úgy éreztem, vidáman fogunk lejönni a pályáról. Mióta az NB II-ben bemutatkoztunk, most játszottunk a legjobban. Jó játékot produkáltunk egy keményen védekező ellenféllel szemben. Szépen, tudatosan mentünk az első gól után, amit egy szép akcióból sikerült megszereznünk. Sajnos utána egy olyan szituációból kaptunk gól, ami necces volt. A végén pedig egy fegyelmezetlenség miatt fordítani tudott az ellenfél. Jó úton haladunk, de sajnos ebben a fiatal csapatban benne van még a fegyelmezetlenség, és ezért ezzel a szép játékkal nem tudunk eredményesek is lenni.
Gálhidi György: – Nehéz meccsen vagyunk túl. Gratulálok a Szentlőrincnek, jobban játszott, mint mi. A második félidőben feljavultunk, veszélyesebbek voltunk. Amikor már úgy nézett ki, hogy találunk egy gólt, mi kaptunk egyet. Szerencsére a fiúknak helyén volt a szívük.

Nem kezdte igazán nagy iramban a Szentlőrinc és a Nyíregyháza a Kaposváron megrendezett bajnokit, de az már az első negyedórában látszott, hogy a baranyaiak jobban akarják a három pontot. Főleg a bal szélen, Harsányin keresztül igyekeztek megbontani a Nyíregyháza védelmét Harsányiék, amiből több veszélyes helyzetet is ki tudtak alakítani, azonban a befejezésekbe rendszeresen hiba csúszott. Sem Törőcsik, sem Sili, sem Harsányi nem tudta kihasználni az előtte adódó lehetőségeket. Ez pedig, úgy tűnt, már az első játékrészben megbosszulhatja magát, amikor a 24. percben egy gyors vendégkontra végén csak szerencsével tudott felszabadítani Keresztes. A szünetig viszont igazán veszélyes nem tudott lenni a Nyíregyháza.

A fordulást követően nagyobb nyomást helyezett a hazaiakra a Szpari, de komoly lövőhelyzetig így sem jutott sokáig, viszont egyre gyakrabban kényszerítette hibára a Szentlőrincet. A frissen érkezett Torvund azonban első labdaérintéséből nagyszerűen ugratta ki Silit, akinek lövését Fadgyas még hárította, de Kondor a kipattanót a hálóba lőtte. 1–0

Nem tarthatott viszont sokáig a hazaiak öröme, mivel a játékvezető kétes szituációban büntetőt adott a Nyíregyházának. Bár Papp Máté tizenegyesét Slakta még hárítani tudta, a kipattanóra már nem érhetett oda, így egalizáltak a vendégek. 1–1

A hosszabbításban pedig a Nyíregyházáé volt a slusszpoén, egy szögletet követően Jánvári fejesével nyertek a vendégek. 1–2

20. FC Csákvár9369–22–133

Vége a találkozónak, győzött a Nyíregyháza!

90+2. perc: GÓÓÓÓL! Fordít a Nyíregyháza!!! A baloldali szögletet a tisztán maradó Jánvári fejelte közelről a Szentlőrinc kapujába.1–2

89. perc: Nagyszerűen centerez Sili, de Havas mellé fejelt.

88. perc: Kapronczai helyén Lehoczky folytatja a Szentlőrincben.

87. perc Ismét cserélt a Nyíregyháza Gyurján érkezett Hornyák helyett.

83. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlít a Nyíregyháza! A büntetőt még hárította Slakta, de a kipattanót Papp Máté a hálóba juttatta. 1–1

82. perc:Tizenegyest rúghat a Nyíregyháza, Papp Máté áll a labda mögé.

Nem tarthatott sokáig a Szentlőrinc öröme Kondor Kristóf gólja után (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

79. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL!! Vezet a Szentlőrinc! Az új szerzemény Torvund első labdaérintéséből indította Silit, aki lőtt az ötös sarkáról, Fadgyas viszont hárított. A kipattanót Kondor már a hálóba kotorta. 1–0

78. perc: Cserél mindkét edző Törőcsik helyén Torvund folytatja a Szentlőrincben, míg a Nyíregyházába Györgyi érkezett Ötvös helyett.

77. perc: Hleba a szöglettel felérő baloldali szabadrúgás a nyíregyházi kapu rövid felső sarkába tekerte, de Fadgyas résen volt.

73. perc: Nagy Barnabás érkezett Harsányi helyére a Szentlőrincbe.

68. perc: Hamed lépett ki a bal oldalon, majd jobb belsővel a hosszú felsőbe próbált emelni, de fölé szállt a lövése.

64. perc: Két szögletet végezhetett el egymást követően a Szentlőrinc, a másodiknál Kapronczai fejelhetett öt méterről, de Fadgyas kezébe juttatta a labdát.

61. perc: Forgács baloldali beadását Kondor fejelhette volna kapura a Nyíregyháza ötöséről, de nem találta el jól a labdát.

60. perc: Újabb veszélyes nyíregyházi szabadrúgás. Most beadással próbálkozott Papp Máté, de Papucsek fejese éppen elkerülte a kaput.

57. perc: Hleba kapott sárgát miután szabálytalanul állította meg Kalocsait. A szabadrúgást Papp Máté végezte el, akinek a lövése kevéssel kerülte el a Szentlőrinc kapuját.

51. perc: Kalocsai nem érte el a kiugratást a Szentlőrinc tizenhatosának jobb szélén. A második félidő elejét megnyomta a Nyíregyháza, de a hosszú felívelések, indítások eddig pontatlanok voltak.

46. perc: A Nyíregyháza útjára indította a labdát a második félidőben. A szünetben változtatott Gálhidi György a Nyíregyházán, Farkas érkezett Kártik helyére.

Gól nélküli döntetlennel mentek pihenni a csapatok.

45 + 1. perc: Hleba 28 méterről tekerte a kapu közepe felé a labdát, de Fadgyas fölé ütötte.

44. perc: Papucsek is besárgult miután sokadik próbálkozásra sem tudta megállítani szabályosan Silit.

39. perc: Veszélyes szögletet végzett el a Nyíregyháza, de végül egy vendég lábról a kapu mellé került a labda.

34. perc: Kártik kapott sárga lapot miután szabálytalanul állította meg Czuczit.

32. perc: Harsányi 20 méterről lőtt, de a labda kifele kanyarodott, így pedig elszállt a Nyíregyháza kapujának bal felső sarka mellett.

26. perc: Sili jobb külsővel tekert középmagasan a Nyíregyháza tizenegyespontjának környékére, de nem talált társat.

24. perc: A szöglet után gyors kontrát vezetett a Nyíregyháza, de Hornyákhoz nem sikerült eljuttatni a labdát a Szentlőrinc tizenhatosán belül.

23. perc: Törőcsik vette át a labdát a Nyíregyháza ötösének jobb sarkánál, majd ballal lőtt, de a védők szögletre mentettek. A sarokrúgás Fadgyas ölébe hullott.

22. perc: Kalocsai lőtt 18 méterről, de Keresztes blokkolta a próbálkozását, így most sem forgott veszélyben a Szentlőrinc kapuja.

21. perc: Kondor indította Harsányit, aki egy csellel a jobb lábára tette a labdát, majd tüzelt, de Fadgyas simán fogta a lapos lövést.

17. perc:Hleba maradt lent a földön miután Hamed fejmagasságban talpal játszotta tovább a labdát, amit a hazai középpályás fejjel próbált megjátszani. A Nyíregyháza játékosa sárgát kapott a veszélyes mozdulatért.

Törőcsik fejese mellé ment (Fotó:Löffler Péter/Dunántúli Napló)

14. perc: Harsányi adta be a baloldalról, Törőcsik viszont három méterről a kaposvári kapu mellé fejelt.

13. perc: Harsányi tört be a kaposvári tizenhatoson belülre a bal oldalon, de lövés helyett még beljebb próbálta passzolni a labdát, viszont nyíregyházi védőhöz sikerült juttatnia azt.

10. perc: Ötvös lapos centerezését Keresztes lefülelte a szentlőrinci tizenhatoson belül.

8. perc: Harsányi cselezgetett a bal szélen, de végül Papucsek megállította.

6. perc: Szabadrúgást végezhetett el a jobb oldalról a Szentlőrinc, de Harsányi rövidre érkező beadását a nyíregyházi védelem elcsípte.

3. perc: A Szentlőrinc végezhetett el szögletet, de a beadás elszállt mindenki feje felett. Kirúgással jöhetett a Nyíregyháza.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A fehér mezben játszó Szentlőrinc indította útjára a labdát.

A Szentlőrinc felkészült a találkozóra (Fotó:Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire jut az újoncként még éppen a kieső zóna felett álló Szentlőrinc az elmúlt fordulókban hullámzó teljesítményt nyújtó, de még így is negyedik Nyíregyháza ellen, amelynek két játékosa is megfertőződött a koronavírussal.