Szatmári korai góljára nem volt válasza a Szegednek

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2020.10.21. 16:50
A Gyirmót korai góljára nem volt válasza a Szegednek (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 9. fordulójából elhalasztott Szeged-Csanád GA–Gyirmót FC Győr mérkőzést szerda délután pótolták be, és a vendégek Szatmári István góljával 1–0-ra nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA
GYIRMÓT FC GYŐR0–1 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 649néző. Vezette:Káprály Mihály (Medovarszki János, Csatári Tibor)
SZEGED-CSANÁD:Varga Be.– Ódor(Gréczi,86.), Moga,Szilvási,Mohl– Jovanovic,Oláh G.– Kóródi(Kárász K.,63.), Dobos Á.,Varga Sz.(Bitó,79.) – Grumics(Takács T.,63.). Vezetőedző:Dobos Barna
GYIRMÓT:Hársfalvi– Juhász Zs.,Hudák D.,Széles(Lázár P.,31.), Szegi– Vass Á.– Nagy P.(Nagy K.,86.), Szatmári I.(Somogyi-Bakos,86.), Heffler N.(Herjeczki,63.) – Varga Ba.,Hajdú Á.Vezetőedző:Csertői Aurél
Gólszerző:Szatmári I. (0–1) a 4. percben
Dobos Barna:– Sajnáljuk, hogy nem szereztünk pontot vagy pontokat. Megfelelő volt a hozzáállásunk, ám a támadójátékunk elmaradt a várttól. Ilyen masszív védelem megbontásához több kreativitásra lenne szükség. Halálom a felívelt labda, és nem is gyakoroljuk az edzéseken.
Csertői Aurél:– Szenzációsan kezdtünk, a gól után két százszázalékos helyzetet hagytunk ki. Ettől vérszemet kapott az ellenfél, és jó ideig veszélyeztette a kapunkat. A mérkőzés végén is nyomott a Szeged-Csanád, de a felívelt labdákat rendszerint hatástalanították védőink. Véleményem szerint rászolgáltunk a győzelemre.

Villámcsapásként hatott az októberi tavaszban a hazai szurkolóknak, hogy a negyedik percben az egyedül kilépő Szatmári István megszerezte a vezetést a vendégeknek. Ezután is veszélyesebb volt a Gyirmót, több szép támadást épített fel, miközben szegedi oldalon csak Grumics lövését lehetett feljegyezni, amely egy blokkról ment el a bal sarok mellett.

A második félidő első tizenöt percében nem történt semmi, majd nyomasztó volt a hazai fölény, ám valamire való helyzet így sem alakult ki. Dobosnak volt egy jobblábas lövése, de azt tudjuk, az nem az erősebbik lába. A hajrában mozgósított minden energiát a Szeged, bejött a jól fejelő Kárász és Takács is, ám számottevő változást ők sem tudtak előidézni. 0–1

Négy perc a hosszabbítás.

90+2. perc: Mohl kapott sárgát.

90. perc: Somogyi-Bakos lövését Varga Bence tolta fölé.

85. perc: Szatmári helyére Somogyi-Bakos és Nagy P. helyén Nagy K., illetve Ódor helyett Gréczi folytatja.

83. perc: Varga Barnabás sárgát kap.

79. perc: szegedi csere: Varga Sz. helyén Bitó folytatja.

77. perc: Herjeczki ballal 20 méterről kisső balról lőtt mellé.

75. perc: Jovanovic lőtte fölé Dobos lekészítését a 16-os vonaláról.

74. perc:Nagy P. kap sárgát.

72. perc:Herjeczki balról befelé lépett, jobbal lőtt, Varga Bence másodszorra fogta meg a labdát.

67. perc: Dobos Á. küzdötte le magát a jobb oldali ötös sarkáig, jobbal lőtt, Hársfalvinak nem okozott gondot a labda összeszedése.

(Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország)

63. perc: cserél a Szeged: Grumics helyett Takács T. és Kóródi helyett Kárász érkezik. A Gyirmót is változtat: Heffler N. helyett Herjeczki a pályán.

61. perc:Varga Sz. balról laposan adta be a labdát, Hársfalvi az ötös vonalán megfogta.

58. perc: Grumics ugratta ki Dobos Áront, aki a 16-os vonaláról ballal a kapus kezébe lőtte a labdát.

47. perc: lapos beadás érkezett a szegedi kapu elé, de elment mindenki előtt.

46. perc: nem cserélt egyik fél sem a szünetben, folytatódott a meccs.

45+1. perc: vége az első félidőnek.

Egy perc a ráadás.

44. perc: Juhász Zs. sárgát kapott visszarántásért.

39. perc:Szatmári mozgatta meg a szegedi védőket, majd lőtt a 16-os vonaláról, Varga Bencéhez dadogott a labda egy blokkról.

Dobos Áron (balról) cselez. Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország

33. perc: Hajdú Á. lerántotta Ódort, sárga lap.

32. perc:Varga Barnabás fejelte magasan fölé Heffler N. bal oldali beadását.

Szélesnek nincs szerencséje Szegeddel: tavasszal kiállították, most pedig a fejsérülése miatt le kellett cserélni.

30. perc: máris gyirmóti csere: Széles helyett Lázár P. érkezik.

27. perc:Nagy P. kapott remek labdát a 16-os előtt, azonnal keresztbe passzolta a labdát, amely hosszú lett, talán ha lő, jobban jár...

24. perc:Grumics lőtt az ötös sarkához közelről, egy blokkról a bal sarok mellett hagyta el a labda a pályát.

19. perc:Grumics lép be a védők közé, megkapja magasan a labdát a 11-es ponton, de nem tudja levenni, így oda a helyzet.

17. perc: sok a szabálytalanság, kevés a végigvitt támadás.

9. perc: egy perce ápolják Szélest a pályán, a fejét fogja. Kapott is turbánt.

4. perc:GÓÓÓL! Vezet a Gyirmót: a védők mögé játszották a labdát, SZATMÁRI I. egyedül kilépett, majd ballal kilőtte a bal alsó sarkot 11 méterről, 0-1.

3. perc: Heffler N. a bal oldalon a jobb lábára vette a labdát a 16-oson belül, lőtt, a jobb sarkot messze elkerülte.

1. perc: sárgában a vendégek, kék-feketében a szegedi csapat. A Gyirmót FC Győr kezdte a mérkőzést.

A szegedi kapitány, Germán Tamás várhatóan szűk két hétig nem játszhat, miután vasárnap combizomhúzódást szenvedett az Ajka ellen.Helyette Jovanovics Alekszander lett a csapatkapitány.

A vendégek védekezése elég hatásos, hiszen az eddigi 11 mérkőzésen mindössze 9 gólt kaptak, és 5 alkalommal maradt érintetlen eddig a hálójuk.

Érdekes helyzetben lehet a szegedi védő, Szilvási Péter, aki másfél évet töltött el Gyirmóton, sőt volt csapatkapitány is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Kiderül, mire jut egymással a 15. helyen álló Szeged és a 4. pozíciót elfoglaló Gyirmót. A két csapat ellentétes formában van: míg a hazaiak az előző öt bajnokijukból négyet megnyertek, addig az élmezőnyben tanyázó vendégek az elmúlt két fordulóban mindössze egy pontot gyűjtöttek.