NB II: Oross döntött, a Gyirmót legyőzte otthon az Ajkát

2015.03.08. 18:53
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Gyirmót Oross Márton góljával 1–0-ra legyőzte az Ajkát.

Bár a Gyirmót fiatalos csapattal 0–0-s döntetlent játszott hét közben a Magyar Kupa negyeddöntőjében az Újpesttel, Sisa Tibor a teljes kezdőcsapatát lecserélte a vasárnapi, Ajka elleni találkozóra.

A mérkőzés egyetlen gólt hozott: a nyolcadik percben a gyirmotfc.hu beszámolója szerint Papp Kristóf szerezte meg Jánosa Tibor kirúgását a felezővonalnál, kapura tört és összejátszott Oross Mártonnal, aki kapura fordult és 18 méterről a jobb felsőbe lőtt (1–0).

Ahogy az első félidőben, a másodikban is ki tudtak még alakítani helyzeteket a hazaiak, újabb találat azonban már nem született, így a Gyirmót nyert és visszaszerezte harmadik helyét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 1–0 (1–0)
Gyirmót
, 800 néző Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Szalai Balázs)
GYIRMÓT: Somogyi Cs. – Bohner (Nagy S., 61.), Graszl K., Balogh Z., Présinger – Papp K., Kiss M., – Beliczky, Madarász (Magasföldi, 80.), Cseri – Oross (Bobál, 66.)
AJKA: Jánosa – Beszterczei, Asztalos, Köles, Nagy B., – Csordás Sz. – Németh L. (Zsirai, 76.), Gunther, Major, – Sowunmi (Mihalecz P., 76.), Szabó Zs.
Gólszerző: Oross (8.)
SISA TIBOR, a Gyirmót vezetőedzője: – Az Ajkával ismét élet-halál-mérkőzést játszottunk, bár az igazsághoz tartozik, hogy egy szezonra való helyzetet hagytunk ki, és ezért az utolsó pillanatig izgalmas csata kerekedett a találkozóból.
ZORAN KUNTICS, az Ajka vezetőedzője: – A Gyirmót a bajnokságban és a kupában is menetel, s bevallom tetszik az az út, amin járnak. Csapatom hozzáállásával és az akarattal nem volt probléma, de sajnos ma ez kevésnek bizonyult. Mindenesetre nincs okunk a szégyenkezésre.