NB II, Nyugat: Veszprémben sem torpant meg az élvonalba tartó MTK

2012.04.14. 18:59
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a listavezető MTK 1–0-ra nyert Veszprémben, ezzel újabb lépést tett az élvonalba való visszajutás felé. A fővárosi együttes győztes gólját Tischler Patrik szerezte.

A Kozármisleny a Tatabánya idegenbeli legyőzésével (1–2) feljött átmenetileg a második helyre a tabellán. A Videoton második csapata legyűrte a Szigetszentmiklóst, az Ajka Baján játszott döntetlent.

NB II, NYUGATI CSOPORT
23. FORDULÓ
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–VIDEOTON-PFLA 1–2 (1–1)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Radványi (Galán, Kovács P.)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Nagy T., Tóth F., Csiszár Z., Szamosi – Barna Zs., Szamosszegi, Lannert – Bonifert, N’galle (Fekete L., 77.), Márkus (Urbán G., 69.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
VIDEOTON-PFLA: Czirjék – Margitics, Papucsek (Varga T., 56.), Vaszicsku, Farkas N. – Macsicza – Molnár T. (Balogh G., 83.), Soós, Jeff Silva – Máthé J., Perics (Király P., a szünetben). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: N’galle (11-esből, 1–0) a 8., Papucsek (1–1) a 16., Soós (1–2) a 89. percben
Horváth Ferenc: – A döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.
Hartyáni Gábor: – Bravúros győzelem, egy jól felkészített csapat ellen.
BAJAI LSE KALO-MÉH–FC AJKA 1–1 (1–1)
Baja, 300 néző. Vezette: Lovas (Kormányos, Iványi)
Baja: Herbert – Szauter, Burucz, Forgács, Kőbányai – Bakos, Berdó (Szabó N., 73.) – Covic (Szöllősi T., 81.), Szöllősi F., Balázs (Lógó, 57. ) – Kormos. Vezetőedző: Bognár György
Ajka: Jánosa – Péter, Subicz, Kovács Cs. , Gunther (Domján, 93.) – Kovács Zs., Horváth A. – Szalai (Pákai, 85.) Pavlitzky, Major – Mihalecz P. Vezetőedző: Jákli Péter
Gólszerző: Major (0–1) a 31., Kormos (1–1) a 33. percben.
Bognár György: – Reális az eredmény. Nagyon szervezetten futballozott ellenfelünk, mindent megpróbáltunk a győzelem érdekében, de a falat nem tudtuk áttörni.
Jákli Péter: – Csapkodó mérkőzésen igazságos eredmény született, egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jelen helyzetünkben siker a pontszerzés.
VESZPRÉM FC–MTK BUDAPEST 0–1 (0–0)
Veszprém, 300 néző. Vezette: Berke B. (Huszár B., Király K.)
VESZPRÉM: Tarczy – Garai (Ihász, 67.) Császár (Burcsik, 80.), Lang, Bosnjak – Nikolin, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Thiago – Bali, Eggmann (Leitold, 52.). Vezetőedző: Vágó Attila
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Szekeres A., Kálnoki Kis, Vadnai – Vukmir, Zsidai (Vass P., 46.), Kanta J. – Könyves (Balajti, 62.), Tischler, Ladányi (Nikházi, 46.). Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Tischler (0–1) a 68. percben
Vágó Attila: – Nem okoztunk csalódást az MTK ellen, a listavezető a második félidőben megmutatta, miért is első a tabellán.
Garami József: Először magunkat kellett legyőzni az első félidőben, majd a folytatásban egy küzdelmes mérkőzésen nekünk sikerült a helyzetekből egyet értékesíteni, és ez győzelmet hozott a számunkra.
SOPRONI VSE–GYIRMÓT FC 2–3 (1–1)
Sopron, 600 néző. Vezette: Németh Á. (Butkai, Kovács II G.)
SOPRON: Bozsó – Csontos (K. Perics, a szünetben), Baranyai T., Bieder, Nagy Z. (Fazekas N., 71.) – Lazics, Deszpotovics – Simon Attila (Simon András, 75.), Bausz, Szabó L. – Vólent. Vezetőedző: Soós Imre
GYIRMÓT: Somodi – Bognár Zs., Csizmadia, Kardos N., Nagy II G. (Hajba, 63.) – Fitos, Laki B. (Nagy L., 70.), Makrai, Cseri T. – Ferenczi I., Berde (Varga L., 42.). Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Cseri T. (0–1) a 15., Szabó L. (1–1) a 43., Bausz (2–1) a 49., Ferenczi I. (2–2) a 80., Ferenczi I. (2–3) a 87. percben
Soós Imre: – Igazságtalan játék a futball, mert nem érdemeltünk vereséget. Ha a jövőben is így játszunk, végre sikerélményünk is lesz.
Csank János: – Az első félidőben kellett volna eldöntenünk a mérkőzést, ám a soproniak később átvették az irányítást. Amikor hátrányba kerültünk, ismét talpra álltunk.
FC TATABÁNYA–KOZÁRMISLENY SE 1–2 (1–1)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 400 néző. Vezette: Farkas T. (Péter, Horváth Z.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Milanovic (Béres F., 76.), Izing, Szekér – Domokos (Lajtos, 69.), Kovács I., Deme, Móri – Weitner (Z. Vujovics, 54.), Farkas J. Vezetőedző: Kiprich József
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Tasselmájer (Balaskó Cs., a szünetben), Fellai, Wittrédi, Tóth Z., Pintér A., Kovács T., Rácz F. (Koller K., 81.), Kiss M., Karacs (Vég B., 72.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Farkas J. (1–0) a 11., Wittrédi (1–1) a 40., Karacs (1–2) az 51. percben
Kiprich József: – Az első húsz percben el kellett volna dönteni a meccset. A második félidőben egy buta védelmi hibát követően ellenfelünk vezetést szerzett, igaz, a Kozármislenynek több helyzete volt.
Márton Gábor: – Az első húsz percben nyomás alatt voltunk, attól kezdve egyre többet kezdeményeztünk. Maximálisan elégedett vagyok csapatom teljesítményével.