NB II, Nyugat: nyert a Puskás Akadémia, menetel a ZTE

2013.04.20. 19:10
Nem lassít a Puskás Akadémia, Szakály-dupla <br />ért három pontot (Fotó: <a href="http://www.pfla.hu/" target="_blank">pfla.hu</a>)
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 23. fordulójában újabb győzelmet aratott – Szakály Dénes tizenegyesekből elért duplájának köszönhetően – a Szigetszentmiklósra látogató Puskás Akadémia, sorozatban negyedszer nyert a ZTE, otthon bukott a Tatabánya.

A listavezető Puskás Akadémia a meccs elején csereként beszállt Szakály Dénes tizenegyesből szerzett góljával került előnybe az SZTK-Erima otthonában, ráadásul emberelőnybe is került ezzel párhuzamosan. A kiállítás után a hazaiakhoz csereként beállt Deutsch Bence, és nem csak a védelmet stabilizálni: a 39. percben szabadrúgásból egyenlített. Az 56. percben aztán ismét büntetőhöz jutott a Puskás Akadémia, Kvekveskiri kezezését követően: Szakály Dénes értékesítette ezt a tizenegyest is, hozva a meccset csapatának. A végén még Szabó Kálmán kapus is felment fejelni, de az SZTK nem tudott egyenlíteni, maradt az 1–2.

Sorozatban a negyedik győzelmét aratta a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a ZTE FC, mely 1–0-ra győzött a BKV Előre ellen hazai pályán Mouhamadou Seyé találatával egy Frizoni-Seyé akciót követően.

Az Ajka pontokat hullajtott a tavasszal megiramodó Sopronnal szemben, az edzőváltáson áteső Tatabánya otthon kapott ki a Haladás második csapatától – ráadásul kétgólos vezetést követően. A „pincében” tanyázó Baja megnehezítette a Gyirmót dolgát, Csank János csapata végül csak 1–0-ra, Magasföldi József fejesével tudta begyűjteni a három pontot.

NB II, NYUGATI CSOPORT
23. FORDULÓ

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–PUSKÁS AKADÉMIA FC 1–2 (1–1)
Szigetszentmiklós, 400 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Kóbor)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Szabó K. – Milos, Jakovljevic, Ducic – Barna, Kvekveskiri – Cziráki, Khous, Kollega (Macura, 75.) – Urbán G. (Deutsch, 29.), Fekete Á. (Takács T., 70.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Farkas N. (Fabio, a szünetben) – Polonkai, Kleinheisler, Tóth B. – Nagy D. (Szakály D., 13.), Gajdos (Papucsek, 85.), Baracskai. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Szakály D. (11-esből, 0–1) a 26., Deutsch (1–1) a 39., Szakály D. (11-esből, 1–2) az 56. percben
Kiállítva: Milos (Gajdost buktatta gólhelyzetben) a 26. percben
Zoran Kuntics: – A csapat játékáról mindent elmond, hogy Szabó Kálmán a hetvenedik percben védett először. Sajnálom, hogy emberhátrányba kerültünk, ennek ellenére mindent megtettünk, hogy jó eredményt érjünk el.
Benczés Miklós: – Megizzadtunk, még létszámfölényben is. Világos számomra, hogy eddig miért ért el jó eredményeket a Szigetszentmiklós. Csapatom teljesítménye a létszámfölény tudatában nem volt megfelelő.

ZTE FC–BKV ELŐRE 1–0 (1–0)
Zalaegerszeg, 1650
néző. Vezette: Mészáros I. (Becséri G., Mohos M.)
ZTE:
Jahic – Kocsárdi, Budovinszky, Bogunovics, Nagy Z. – Simonfalvi (Kovács G., 74.), Hajdú N. – Seyé (Sluka, 83.), Grbics, Frizoni (Babati, 61.) – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Simon Antal
BKV ELŐRE:
Horváth G. – Tóth M., Wilson, Nyárasdi – Máj (Michel, 69.) – Tóth A., Mayer (Berki, 55.), Horváth L., Sebők I. – Szabó V., Eszlátyi. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző:
Seyé (1–0) a 24. percben
Simon Antal:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. A BKV csapatában több jó felépítésű, képzett futballista is van, remekül védekeznek. Egy góllal azért megérdemelten nyertünk. Nem játszottunk jól, egy kicsit lassú és körülményes volt a futballunk. Annak azért mindenképpen örülök, hogy itthon tartottuk a három pontot.
Soós Imre:
– Megemelem a kalapom a fiúk előtt. Két hét alatt öt meccset játszottunk, nem is akármilyen csapatok ellen. Ezen a találkozón is eltüntettük a két csapat közti tabellán elfoglalt különbséget.

FC AJKA–SOPRONI VSE 0–0
Ajka, 350 néző. Vezette: Nagy R. (Varga Zs., Kovács II G.)
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L., Horváth A., Kanta Sz. (Czanik, 73.), Sipos N. (Pavliczki, 62.) – Sowunmi, Major N. Vezetőedző: Németh Zoltán
SOPRON: Sásdi – Fazakas, Vadas, Fazekas N., Pintér A. – Horváth A., Varga G. (Laczkovich, 21.), Gaál B., Bali – Szabó L. (Balázs R., 75.), Deme. Vezetőedző: Bücs Zsolt
Németh Zoltán: – Két azonos képességű csapat játszott egymás ellen, nekünk vereséggel ért fel ez a döntetlen.
Bücs Zsolt: – Az eredmény reális, bár több lehetőségünk volt, mint a hazaiaknak, de ezeket kihagytuk. Játékosaim végig lelkesen küzdöttek.

FC TATABÁNYA–HALADÁS II 2–3 (2–1)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néző. Vezette: Karakó (Butkai, Galán)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Djurics, Hegedűs N., Törtei – Móri, Bakos, Kovács I. (Szekér, 66.) – Skriba (Huszák, 66.), Csovics (Weitner, 77.), Ferkó Cs. Vezetődző: P. Nagy László
HALADÁS II: Gőcze – Angyal, Szeles, Zsirai, Dalos – Hanzl, Simon Á., Vlasics (Halmai R., 78.), Medgyes (Tóth L. , 88.) – Simon A. (Jagodics B., 90.), Rácz B. Edző: Tóth László
Gólszerző: Kovács I. (1–0) a 24., Ferkó Cs. (2–0) a 27., Simon A. (2–1) a 39., Angyal (2–2) az 53., Hanzl (2–3) a 84. percben
P. Nagy László: – Az a csapat, amelyik kétgólos vezetésről vereséget szenved, annál gondok vannak.
Tóth László: – Kettő nulláig is a mi futballunk és akaratunk érvényesült. A hazaiak biztos vezetése sem zavarta meg fölényünket.

GYŐRI ETO II–CSÁKVÁRI TK 3–3 (1–1)
Győr, ETO Park, 200 néző. Vezette: Barna (Huszár, Török K.)
ETO II: Molnár P. – Kálmán, Sztanisics, Lang, Köles – Paku – Németh L., Nicorec (Paget, 64.), Kalmár, Farkas II B. (Medgyes, 87.) – Kvilitaia (Bellar, 80.). Edző: Sándor István
CSÁKVÁR: Gelei – Ambrus, Sötét, Burucz, Hajdú S. – Feik (Domokos, a szünetben), Imrik, Csordás – Burányi –, 65.), Rigó (Vinicius, a szünetben) – Molnár Cs., Bondarenko. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Kalmár (1–0) az 1., Imrik (1–1) a 38., Farkas II B. (2–1) az 56., Kvilitaia (3–1) a 67., Molnár Cs. (3–2) a 79., Vinicius (3–3) a 93. percben
Kiállítva: Kálmán (második sárga lap után) a 62. percben
Sándor István: – Sajnálom a játékosaimat, mert nagyon jól futballoztak, de tizennégy ember ellen nem győzhettünk.
Bognár György: – Csak elismeréssel szólhatok csapatomról, mert pontszerzésünket lelkesedésünknek köszönhetjük.

GYIRMÓT FC GYŐR–BAJAI LSE 1–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 300 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Kiss I B., Nagy T.)
GYIRMÓT: Holczer – Regedei, Csizmadia, Balog Z., Gévay – Lázár P. – Magasföldi, Tölgyesi (Laki B., 59.), Erős G. (Nagy II G., 73.), Cseri T. – Oross (Tóth N., 54.). Vezetőedző: Csank János
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Szabó Gy., Farkas A., Szénási – Turcsik – Szentgyörgyi (Szávuj, 81.), Szabó Sz. (Turi, 67.), Illés D., Csokics – Szöllősi T. Vezetőedző: Goretich Krisztián
Gólszerző: Magasföldi (1–0) a 30. percben
Csank János: – Az első játékrészben több helyzetet kidolgoztunk, de a befejezésbe rendre hiba csúszott. A szünet után az elmúlt hetek fáradtsága kiütközött, és már nem úgy irányítottuk a játékot, ahogy szeretném.
Goretich Krisztián: – Maximálisan helyt álltunk a jó erőkből álló Gyirmóttal szemben. Ha korábban is így futballoztunk volna, nem itt tartanánk.

16. MVM Paksi FC II* 22 2 4 16 17–44 –27 10
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.