NB II, Nyugat: kikapott a Gyirmót, nyert az Ajka

2013.06.01. 20:03
A Gyirmót 3–1-ra kikapott a Tatabányától idegenben a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának utolsó fordulójában. Az Ajka 3–1-re győzött a Győri ETO II ellen, így megtartotta másodosztályú tagságát. A bajnok Puskás Akadémia a Soproni VSE 1–0-s legyőzésével zárta az idényt. Az Ajka mellett a Kozármisleny, a Gyirmót és a Zalaegerszeg is megtartotta NB II-es tagságát, míg a Tatabánya, a Szigetszentmiklós és a Sopron osztályozót játszik a bennmaradásért.

NB II, 29. FORDULÓ
NYUGATI CSOPORT

FC TATABÁNYA–GYIRMÓT FC GYŐR 3–1 (1–1)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 300 néző. Vezette: Vad II I. (Becséri G., Buzás)
FC TATABÁNYA:
Dombai A. – Almási, Djurics, Hegedűs N., Tóth G. – Huszák, Oláh G., Kovács I., Bakos Sz. (Móri, 90.) – Weitner (Böjte A., 86.), Ferkó Cs. (Kiss Sz., 81.). Vezetőedző: P. Nagy László
GYIRMÓT FC GYŐR:
Deli – Hajba (Laki, 88.), Csizmadia, Gévay, Nagy II G. – Fitos (Tóth N., 63.), Tölgyesi, Erős G. – Oross, Magasföldi, Cseri T. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző:
Magasföldi (0–1) a 3., Weitner (1–1) a 32., Huszák (2–1) az 58., Huszák (3–1) a 93. percben
Kiállítva:
Gévay (második sárga lap után) a 79. percben
P. Nagy László: –
Ez bizony férfimunka volt! Jó csapatot vertünk meg, kiváló játékkal. Közönségünk vastapsa mindent elárult.
Csank János: –
Időnként jól játszottunk, de ahelyett, hogy egyenlítettünk volna, emberhátrányba kerültünk, ráadásul még egy gólt is kaptunk.

FC AJKA–GYŐRI ETO II 3–1 (1–1)
Ajka,
700 néző. Vezette: Karakó (L. Tóth, Kulcsár J.)
FC AJKA:
Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Czanik (Nagy B., 44.), Horváth A., Sipos N., Szabó L. (Péter, 79.) – Mihalecz P. (Szabó P., 60.), Sowunmi. Vezetőedző: Vass László
GYŐRI ETO II:
Vida – Kálmán, Kelemen M., Paget, Kozma M. – Köteles, Medgyes S. (Tamtam, 90.), Papp T., Serfőző (Lakatos D., 70.) – Kollár (Mayer, a szünetben), Bellar. Edző: Sándor István
Gólszerző:
Mihalecz P. (1–0) a 13., Medgyes S. (1–1) a 39., Subicz (2–1) a 49., Sipos N. (3–1) a 74. percben
Vass László: –
Feszült mérkőzés volt, aki futballozott, tudja, az utolsó mérkőzésnek milyen a légköre, hiszen a tét nagy volt. Nekem is sokat segített a szakmai stáb, s a lényeg, hogy Ajkának jövőre is NB II-es csapata van.
Sándor István: –
Több ifistával felálló csapatunk tisztességgel helytállt, kétszer a kapufát is eltaláltuk, de három egyéni hibánk megbosszulta magát.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK– PAKSI FC II 2–0 (0–0)
Szigetszentmiklós,
300 néző. Vezette: Takács J. (Demeter, Galán)
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK:
Horváth L. – Milos, Jakovljevic, Ducic – Barna, Kvekveskiri – Cziráki (Kollega, 59.), Zsivoczky (Deutsch, 81.), Khous – Urbán G. (Fekete Á., 57.), Takács T. Vezetőedző: Zoran Kuntics
PAKS II:
Kiss M. – Feil, Berkó, Szalontai, Lakatos G. – Pintér N. (Féhr, a szünetben), Mészáros I., Kesztyűs, Czinger (Horváth M., 86.) – Eisenberger, Papp R. (Rab, 87.). Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző:
Takács T. (1–0) a 48., Fekete Á. (2–0) a 92. percben
Zoran Kuntics: –
A tavaszi idény leghaloványabb produkcióját nyújtottuk az első félidőben, a fordulás után azonban jobban futballoztunk.
Lengyel Ferenc: –
Megérdemelt a hazai csapat győzelme. Az eredménnyel nem, a mutatott játékkal azonban elégedett vagyok.

VESZPRÉM FC–KOZÁRMISLENY 1–1 (0–0)
Veszprém,
100 néző. Vezette: Kulcsár K. (Péter, Szeles)
VESZPRÉM FC:
Dániel – Tóth F., Szöllőskei, Molnár Z., Bosnjak – R. Thiago, Meiczinger (Garai, 85.), Berde (Molnár T., a szünetben), Hevesi-Tóth – Szabó Zs. (Osváth, 79.) – Honma. Vezetőedző: Nagy Tamás
KOZÁRMISLENY:
Helesfay – Erőss Cs. (Szabó B., 60.), Fellai (Fenyvesi, a szünetben), Nagy J., Kiss M. – Zsdrál, Vég B. (Birtalan B., 78.), Nagy D. – Városi, Fröhlich, Karacs. Vezetőedző: Szabó Zsolt
Gólszerző:
Honma (1–0) a 49., Fröhlich (11-esből, 1–1) a 83. percben
Nagy Tamás: –
Játékosaim mellett a szakmai stáb és a klub valamennyi dolgozója segítette munkámat. Szép eredményt értünk el.
Szabó Zsolt: –
Megszereztük az ezüstérmet, s ez dicséretes csapatomtól.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–CSÁKVÁRI TK 0–2 (0–1)
Kaposvár,
100 néző. Vezette: Pintér Cs. (Márton Zs., Nagy T.)
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II:
Posza – Földes, Fotiasz, Kiss A., Házi – Kovacic (Horváth G., 76.) – Kuczkó, Böröczky, Garai (Vartaci, 81.) – Horváth Á., Böjte P. Edző: Barna László
CSÁKVÁRI TK:
Gelei V. – Hajdú S., Sötét, Burucz, Gulyás G. (Lóránt, a szünetben) – Domonyi, Feik – Molnár Cs. (Csikesz, 60.), Domján, Rigó (Vinicius, 76.) – Bondarenko. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző:
Domján (0–1) a 15., Domján (11-esből, 0–2) a 88. percben
Kiállítva:
Házi B. (második sárga lap után) a 61., Kiss A. (második sárga lap után) a 87. percben
Barna László: –
Ideges hangulatú mérkőzés volt, de nem játszottunk durván, ennek ellenére rengeteg sárga lapot kiosztott nekünk a játékvezető.
Bognár György: –
Magabiztosan nyertünk, és lehetőséget kaptak olyan játékosok is, akik eddig leginkább a kispadot koptatták. A hozzáállással és a győzelemmel elégedett vagyok.

BKV ELŐRE–BAJAI LSE 2–1 (1–0)
Budapest, Sport utca,
200 néző. Vezette: Sipos K. (Botló, Iványi I.)
BKV ELŐRE:
Horváth G. – Tányéros Á., Tóth M. (Oroszi, 80.), Nyárasdi – Tóth A., Csikós, Máj, Horváth L. (Csepregi, 84.), Sebők I. – Folmer, Molnár M. (Berki, 72.). Vezetőedző: Soós Imre
BAJAI LSE:
Orbán – Hajnal G., Szilasi, Farkas A., Szabó Gy. – Szabó Sz., Szénási – Szentgyörgyi (Deszpotovics, 65.), Turcsik (Szávuj, 86.), Csokics – Szöllősi T. (Illés D., 76.). Vezetőedző: Goretich Krisztián
Gólszerző:
Molnár M. (1–0) a 40., Szilasi (1–1) a 88., Folmer (2–1) a 92. percben
Soós Imre: –
Végig kézben tartottuk a mérkőzést, a győzelemmel feltettük a koronát tavaszi teljesítményünkre. A megszerzett huszonkét ponttal a fiúk bizonyították, többre hivatottak.
Goretich Krisztián: –
Az elején megnyerhettük volna a mérkőzést, majd szokásos egyéni hibánkból a BKV vezetést szerzett. Egyenlítettük, de a véghajrában a hazai csapat egy vezetőbíróval jobb volt.

PUSKÁS AKADÉMIA FC–SOPRONI VSE 1–0 (0–0)
Felcsút,
300 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus, Bozó)
PUSKÁS AKADÉMIA:
Czirjék – Margitics, Papucsek, Aposztolopulosz, Farkas N. (Nagy Zs., a szünetben) – Kleinheisler, Szakály D., Fabio, Baracskai (Soós, 93.) – Zsolnai, Gajdos (Vaszicsku, 56.). Vezetőedző: Benczés Miklós
SOPRONI VSE:
Ilizi – Fazakas (Balázs R., 73.), Baranyai N., Vadas, Mészáros M. (Deme, 60.) – Pintér A., Fazekas – Laczkovich (Bali, 64.), Szabó L., Varga G. – Gaál. Vezetőedző: Bücs Zsolt
Gólszerző:
Aposztolopulosz (1–0) az 57. percben
Kiállítva:
Papucsek (második sárga lap után) az 54. percben
MESTERMÉRLEG:
Benczés Miklós: –
Nem játszottunk jól ma, de nagyon alázatosan futballoztunk, és ez győzelmet érdemelt.
Bücs Zsolt: –
Gratulálok a Felcsútnak a bajnoksághoz, de ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna megnyernünk, kihagytuk azonban a helyzeteinket, ezért szenvedtünk vereséget.

ZALAEGERSZEGI TE FC–HALADÁS II 1–1 (0–1)
Zalaegerszeg, 2256 néző. Vezette: Farkas T. (Hofbauer, Hima)
ZTE: Jahic – Kocsárdi, Nánási, Bogunovics, Nagy Z. (Tiskevich, 68.) – Máté P., Hajdú N. (Budovinszky, 88.), Babos, Szegleti (Kovács G., 80.) – Frizoni, D. Pavicsevics. Vezetőedző: Simon Antal
HALADÁS: Dombó – Szeles, Devecseri, Füredi, Dallos – Jancsó, Halmai R. (Jagodics B., 90.), Németh M., Grabant (Böcsföldi, 65.), Kulcsár K. (Tóth M., 80.) – Medgyes Z. Edző: Tóth László
Gólszerző: Kulcsár K. (0–1) az 5., Nánási (1–1) az 50. percben
Kiállítva: Füredi (második sárga lap után) a 90., Kulcsár K. (reklamálásért, lecserélése után) a 81. percben
Simon Antal: – A Haladás fiatal játékosai jó mérkőzést játszottak ellenünk. Csapatom remekül hajrázott, és megérdemelten hosszabbítottuk meg NB II-es tagságunkat.
Tóth László: – Fiataljainknak ismét megmutatták, számíthatunk rájuk a jövőben.

16. Paksi FC II* 30 4 4 22 21–59 –38 16

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.

A Puskás Akadémia FC feljutott az NB I-be, a Kozármisleny, a Gyirmót FC Győr, a Zalaegerszegi TE FC és az FC Ajka biztosan tagja az egycsoportos NB II-nek. A Duna FC Tatabánya, a Szigetszentmiklósi TK és a Soproni VSE osztályozót játszik az NB II-es tagságért. A többiek kiestek az NB III-ba.