NB II, Nyugat: botlott a Puskás FC, biztos ZTE és Gyirmót-siker

2013.04.10. 18:23
Szerdán pótolták a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a 18. fordulóból elmaradt mérkőzéseket. A bajnokságot veretlenül vezető Puskás Akadémia FC kisebb meglepetésre hazai környezetben nem bírt a Haladás II-vel, a ZTE magabiztosan győzte le az Ajkát, a Gyirmót idegenben a Veszprémet, a Csákvár pedig a Baját. A Szigetszentmiklós ötödik tavaszi meccsét is megnyerte, a Győri ETO II viszont csak most, a Kaposvár II elleni sikerrel ünnepelheti első tavaszi sikerét. Az elvileg a bennmaradásért küzdő BKV Előre viszont alig tudta legyűrni a mindössze tizenkét egészséges játékossal érkező Paks II-t.

Végig uralta a Haladás II elleni meccset a Puskás Akadémia, de a sok pontatlanság miatt nem sikerült gólt szereznie a lelkesen játszó szombathelyi fiatalok ellen. Öröm az ürömben, hogy a pontvesztés ellenére is nőtt a felcsútiak előnye a tabellán, a második FC Ajka előtt már tizenhárom pont előnnyel vezetnek.

Az Ajka simán kikapott a ZTE otthonában, a végig mezőnyfölényben futballozó zalaiak Bernardo Frizoni és Darko Pavicsevics vezérletével teljesen megérdemelten győzték le a találkozón összesen egy kapura lövésig jutó ellenfelet. Németh Zoltán együttese nem találja őszi formáját, tavasszal már a harmadik vereségét szenvedte el.

Idegenben remek játékkal ütötte ki a Veszprémet a Csank János által irányított Gyirmót FC Győr. A négy gól mellett sok helyzetet is kihasználatlanul hagyott a győri együttes, de egy percig sem forgott veszélyben a győzelme az egymás után másodszor vereséget szenvedő veszprémiek ellen. Fölényes győzelmet aratott a Csákvár is, amely a már biztos búcsúzónak tekinthető Baját győzte le négy góllal, a gólokból kettőt a jó igazolásnak mondható 23 esztendős ukrán csatár, Olekszandr Bondarenko, kettőt pedig a középpályás Imrik László vállalt.

Ötödik tavaszi meccsét is megnyerte a Szigetszentmiklós, a lassan sikeredzővé váló Zoran Kuntics által irányított csapat viszont az eddigi sikerektől eltérően most csak óriási nehézségek árán tudta legyűrni a veszélyesen futballozó (Frank Richárd révén a kapufát is eltaláló) Tatabányát – igaz, hamar emberhátrányba is került. A Győri ETO második csapata gólokban gazdag találkozón szerezte meg első tavaszi győzelmét, a 21 éves Németh László mesterhármast szerzett a Kaposvár II otthonában és összességében már 10 találata van az idei bajnokságban.

A bennmaradásért küzdő BKV Előre viszont alig tudta legyűrni a mindössze tizenkét egészséges játékossal érkező Paks II-t, a közlekedésiek drukkereinek az első tavaszi győzelemre így is több, mint egy hónapot kellett várniuk.

LABDARÚGÓ NB II
A 18. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK
NYUGATI CSOPORT

PUSKÁS AKADÉMIA FC–HALADÁS II 0–0
Felcsút, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Kis I B., Szeles)
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Nagy Zs. – Tóth B., Polonkai – Nagy D., Kleinheisler, Baracskai (Gajdos, 61.) – Zsolnai (Fabio, 77.). Vezetőedző: Benczés Miklós
HALADÁS II: Dombó – Angyal, Szeles, Füredi, Farkas M. – Hanzl, Rajos, Tóth L. (Halmai R., 91.), Czafit – Simon A. (Zsirai, 88.), Kenesei K. (Vlasics, 64.). Edző: Tóth László
Benczés Miklós:
– Uraltuk a játékot, de a mérkőzés irama nem olyan volt, amelyet elvárnék a csapattól, és a kelleténél pontatlanabbak is voltunk.
Tóth László: – A sok hiányzónk ellenére jól játszottunk, és elégedettek lehetünk az egy ponttal.

ZALAEGERSZEGI TE FC–FC AJKA 3–0 (1–0)
Zalaegerszeg, 900 néző. Vezette: Szabó Zs. (Kis Z., Pápai)
ZALAEGERSZEG: Jahic – Kocsárdi, Budovinszky, Bogunovics, Nagy Z. – Simonfalvi, Nánási – Seye, Szegleti (Hajdú, 78.), Frizoni (Sluka, 87.) – D. Pavicsevics (Pál D., 90.). Vezetőedző: Simon Antal
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Czanik, Horváth A., Kanta Sz. (Nagy B., 70.) – Szabó L. (Mihalecz P., 82.), Sowunmi, Major N. (Sipos N., 62.). Vezetőedző: Németh Zoltán
Gólszerző: Nánási (1–0) a 43., D. Pavicsevics (2–0) a 83., D. Pavicsevics (3–0) a 89. percben
Simon Antal:
– Az Ajka igazolta jó hírnevét, rendkívül fegyelmezetten futballozott. Az első gól után még nyílt volt a mérkőzés, a másodikat követően viszont már eldőlt
Németh Zoltán: – Csapatom futballozott, az ellenfél pedig rugdosta a gólokat.

VESZPRÉM FC–GYIRMÓT FC 0–4 (0–3)
Veszprém, 200 néző. Vezette: Németh Á. (Demeter, Huszár)
VESZPRÉM: Kovács A. – Osváth, Császár, Tóth F., Bosnjak – Molnár Z., Meiczinger (Czvetkó, 81.) – Szabó Zs., Hevesi-Tóth, Thiago (Nikolin, 79.) – Honma. Vezetőedző: Nagy Tamás
GYIRMÓT: Deli – Regedei, Csizmadia, Gévay, Nagy G. – Lázár P., Tölgyesi (Hajba, 66.) – Cseri, Magasföldi, (Laki B., 75.), Illés Gy. – Tóth N. (Erős G., 46.). Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Magasföldi (0–1) a 13., Tóth N. (0–2) a 30., Illés Gy. (0–3) a 45., Illés Gy. (0–4) a 92. percben
Nagy Tamás:
– Két dologgal nem tudtunk megbirkózni, saját magunkkal és ellenfelünk minőségi fölényével.
Csank János: – Rossz talajú pályán, küzdelmes mérkőzésen, jó ütemben rúgott gólokkal megérdemelten nyertünk.

BAJAI LSE–CSÁKVÁRI TK 0–4 (0–1)
Baja, 200 néző. Vezette: Lovas (Albert I., Buzás)
BAJA: Tulipán – Hajnal G., Szabó Gy., Farkas A., Szénási – Turcsik, Illés D. – Szentgyörgyi (Faller, 72.), Turi (Szávuj, 65.), Csokics (Balázs D., 29.) – Szöllősi T. Vezetőedző: Goretich Krisztián
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus (Domonyi, 52.), Sötét, Burucz, Hajdú S. – Csordás Sz. – Domonkos, Imrik, Vinicius – Bondarenko (Rigó, 62.), Molnár Cs. (Burányi, 58.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Imrik (0–1) a 28., Bondarenko (0–2) az 50., Bondarenko (0–3) az 58., Imrik (0–4) a 70. percben
Goretich Krisztián:
– Néhány bajai ellendrukkernek óriási örömöt szereztünk. Rengeteg hibával és gyenge játékkal nem tudtuk megszorítani a Csákvárt.
Bognár György: – Erősebb a keretünk, és közepes játékkal is megérdemelten nyertünk. Az előretolt csatároktól több helyzet kialakítását vártam.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–FC TATABÁNYA 1–0 (0–0)
Szigetszentmiklós, 200
néző. Vezette: Veizer (Szpisják, Medovarszki)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Horváth L. – Milos, Jakovljevics, Ducic – Barna Zs. – Besztercei, Macura (Zsivoczky, 91), Kvekveskiri (Puskás G., 72.), Deutsch – Khous, Urbán G. (Pereira, 53.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Törtei, Djurics, Szekér – Huszák, Bakos, Oláh G. (Weitner, 59.) – Skriba, Csovics (Ferkó, 86.), Frank (Móri, 56.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Besztercei (1–0) az 53. percben
Kiállítva: Jakovljevics (gólhelyzetben szabálytalankodott Csoviccsal) a 14. percben
Zoran Kuntics:
– Bebizonyosodott, hogy a csapatnak hatalmas szíve van, és nem kis tudása. Megérdemeltük a szerencsét és a győzelmet.
Csertői Aurél: – Emberelőnybe kerültünk, uraltuk is a játékot, gólhelyzeteket dolgoztunk ki, de nem értékesítettük. Az ellenfél nagyon akart, de mégis azt mondom, ilyen mérkőzést nem szabad elveszíteni.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II–GYŐRI ETO FC II 2–4 (0–2)
Kaposvár, 40
néző. Vezette: Mészáros I. (Szvetnyik, Becséri G.)
KAPOSVÁR II: Csampar – Lazarosz, Kiss A., Zmukics (Földes M, 76.), Kuckó – Házi, Böröczky, Kovacics (Horvath Á., 70.), Kirchner – Diallo, Haruna (Caccamo, 60.). Edző: Barna László
ETO II: Kamenar – Serfőző, Köles, Paget, Lang – Paku – Vankó (Novák Cs.,81.), Németh L., Kozma (Medgyes, 71.), Varga T. (Matetits, 76.) – Bellar. Edző: Sándor István
Gólszerző: Bellar (0–1) az 5., Németh L. (11-esből, 0–2) a 21., Haruna (1–2) az 52., Németh L. (11-esből, 1–3) a 68., Németh L. (1–4) a 74., Horváth Á. (2–4) a 90. percben
Kiállítva:
Kiss A. (Bellar buktatásáért) a 83. percben
Barna László
: – Lebecsültük ellenfelünket, katasztrofális volt a hozzáállás és a játék is. Nem tudok napirendre térni a mai teljesítmény fölött. Az elmúlt két mérkőzés arról szólt, hogy tönkretettük, amit tavasszal felépítettünk.
Sándor István: – Jól jöttünk ki a meccsből, bár volt egy kis szerencsénk is, hiszen két büntetőt is rúghattunk.

BKV ELŐRE–PAKSI FC II 2–1 (1–0)
Budapest, Sport utca, 100
néző. Vezette: Gaál Gy. (Kelemen A., Varga G.)
BKV: Szentpéteri – Tóth M. (Tányéros Á., a szünetben), Wilson, Tóth A., Sebők I. – Csikós, Horváth L. (Oroszi, 76.) – Michel (Berki P., 70.), Szabó V., Eszlátyi – Folmer. Vezetőedző: Soós Imre
PAKS II: Kiss M. – Féhr (Szemán, 90.), Berkó, Lakatos, Blatt – Laták – Feil, Kesztyűs (Horváth M., 63.), Pintér N., Czinger (Rab, 85.) – Eisenberger. Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Folmer (1–0) a 6., Eisenberger (1–1) a 65., Berki (2–1) a 82. percben
Soós Imre:
– Ez a mérkőzés olyan volt, mint egy ikerszülés: fájdalmas, szenvedős és nagyon hosszadalmas. Időnként a hullámvasúton éreztem magam.
Lengyel Ferenc: – Tizenkét egészséges játékossal bravúros teljesítményt nyújtottunk. Sajnos a szabadrúgások és szögletek hárítására továbbra is képtelenek vagyunk.

SOPRONI VSE–KOZÁRMISLENY 4–0 (0–0)
Sopron, 600
néző. Vezette: Gyarmati II T. (Tóth II V., Kóbor)
SOPRON: Dénes – Fazakas, Bognár Zs., Baranyai N., Mészáros M. – Fazekas N. (Laczkovich, 77.) – Gaál B., Varga G. (Horváth A., 73.), Deme, Szabó L. (Balázs R., 62.) – Bali. Vezetőedző: Bücs Zsolt
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Erőss, Fellai, Romics, Vég B. – Nagy J. – Bjelanovics (Berdó, 78.), Nagy D. (Boda, 82.), Kovács T., Zsdrál (Karacs, a szünetben) – Birtalan B. Vezetőedző: Szabó Zsolt
Gólszerző: Fazekas N. (1–0) a 61., Baranyai N. (2–0) a 72., Horváth A. (3–0) a 84., Laczkovich (4–0) a 88. percben
Kiállítva: Fellai (második sárga lap után) a 49. percben
Bücs Zsolt: –
Nagy erőket mozgósítottunk, hogy nyerjünk. A szünetben kijavítottuk hibáinkat, és sikerült örömet szerezni a szurkolóknak.
Szabó Zsolt: – Az első félidőben volt egy jó negyedóránk, a második elején viszont kimaradtak a helyzeteink. A kiállítás után szétesett a csapatjátékunk, s a Sopron teljesen megérdemelten nyert.

16. Paksi FC II* 21 2 4 15 16–40 –24 10
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.

A 20. fordulóból elhalasztott BKV Előre–Gyirmót és Csákvár–Kozármisleny mérkőzést április 17-én, a Veszprém–Szigetszentmiklós és a ZTE FC–Tatabánya összecsapást április 24-én rendezik.