NB II, Nyugat: az SZTK megverte a Gyirmótot, nyert a Puskás FC

2013.03.02. 16:37
A Szigetszentmiklós 2–1-re legyőzte a Gyirmótot a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának tavaszi nyitányán a 16. fordulóban, és Zoran Kuntics csapata ezzel két pontra megközelítette a győrieket a tabellán. Az éllovas Puskás Akadémia most sem hibázott: 2–1-re nyert a Csákvár ellen.

A tabellát vezető felcsútiak a 14. percben hátrányba kerültek, amikor Molnár Csaba betalált, de Szakály Dénes még a szünet előtt egyenlített, majd Zsolnai Róbert a hajrában győztes gólt szerzett.

A Szigetszentmiklós a Gyirmót egy kétperces áramszünetét kihasználva nyerte meg a mérkőzést, amikor Kollega Krisztián az 52., Takács Tamás az 54. percben volt eredményes. Csizmadia Csaba 75. percben szerzett találata csak a szépítésre volt elég.

NB II, NYUGATI CSOPORT
16. FORDULÓ
SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–GYIRMÓT FC GYŐR 2–1
(0–0)
Szigetszentmiklós, 250 néző. Vezette: Iványi Z. (Viszokai, Buzás)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Milos, Kornis (Deutsch, 41.), Jakovljevics, Ducic – Kvekveskiri, Besztercei – Cziráki, Kollega (Urbán G., 86.), Khous (Fekete Á., 93.) – Takács T. Vezetőedző: Zoran Kuntics
GYIRMÓT: Deli – Regedei, Csizmadia, Gévay, Nagy II G. – Cseri T., Erős G. (Varga L., 68.), Tölgyesi (Fitos, a 60.), Lázár P. – Havasföldi, Oross. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Kollega (1–0) az 54., Takács T. (2–0) az 56., Csizmadia (2–1) a 74. percben
Zoran Kuntics: – Az első félidőben a Gyirmót dominált, szerencsénk volt, hogy kihúztuk kapott gól nélkül. A második félidőben már jobban játszott a csapat, kijavítottuk hibáinkat, és két gólunk elég volt a győzelemhez.
Csank János: – Az első félidőben kellett volna megnyerni a meccset, a második félidőben a lesgól után, amit kaptunk, magunk alá kerültünk. Utána hiába hajtottunk, nem tudtuk megfordítani az eredményt.

PUSKÁS AKADÉMIA–CSÁKVÁRI TK 2–1 (1–1)
Felcsút, 600 néző. Vezette: Erdős (Farkas B., Pápai)
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Farkas N. – Tóth B., Polonkai (M. Luque, 74.) – Nagy D. (Kleinheisler, 57.), Szakály D., Gajdos (Fabio, 87.) – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Racskó, Burucz, Hajdú S. – Feik (Imrik, 73.) – Molnár Cs., Csordás Sz., Domokos (Sötét, 90.), Domján (Burányi, 78.) – Bondarenko. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Molnár Cs. (0–1) a 14., Szakály D. (1–1) a 42., Zsolnai (2–1) a 73. percben
Benczés Miklós: – Nem olyan ritmusban kezdtük az első félidőt, ahogyan korábban. A csákváriak felszabadultabban játszottak, talán nem nyomta őket a tét, játékosaim idegesebben futballoztak, de a célunkat elértük.
Bognár György: – Egyáltalán nem érdemeltünk vereséget. Jól teljesített a csapat, kicsit talán a támadójátékban voltunk kevesebben.

16. Bajai LSE 15 2 1 12 16–45 –29 7

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.