NB II, Nyugat: a ZTE már az első félidőben elintézte a Csákvárt

2013.05.18. 19:03
A hazai pályán játszó Zalaegerszegi TE már első félidőben eldöntötte a mérkőzést, és végül 4–0-ra nyert a Csákvár ellen a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 27. fordulójában.

A hazaiak szerették volna saját kezükben tartani a sorsukat, így az első pillanattól kezdeményezőbben léptek fel a Csákvárral szemben. Ennek megfelelően már az első félidőben tetemes előnyhöz jutott a ZTE: Denis Grbic szimplája és Mouhamadou Seye duplája révén 3–0-s zalaegerszegi vezetéssel mehettek a csapatok pihenőre.Denis Grbic szimplája és Mouhamadou Seye duplája révén 3–0-s zalaegerszegi vezetéssel mehettek a csapatok pihenőre.

A szünet után is végig a zalaiak akarata érvényesült, s újabb gólt szereztek a 90. percben Darko Pavicsevics révén.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGAT
27. FORDULÓ

ZALAEGERSZEG–CSÁKVÁRI TK 4–0 (3–0)
Zalaegerszeg, 1456 néző. Vezette: Veizer (Szpisják, Buzás)
ZTE: Penska – Kocsárdi, Nánási, Bogunovics, Hajdú N. – Simonfalvi, Máté P. – Seye (Pál D., 80.) – Grbic (Babati, 81.) – Szegleti (Babos, 79.) – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Simon Antal
CSÁKVÁR: Gelei – Ambrus, Sötét, Burucz, Hajdú S., – Csordás Sz., Domján (Imrik, a szünetben), Feik (Lóránt, 57., Burányi, 65.) – Domokos – Vinicius, Molnár Cs. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Seye (1–0) a 30., Grbic (2–0) a 36., Seye (3–0) a 42., D. Pavicsevics (4–0) a 90. percben
Simon Antal: – Tompán kezdtük a mérkőzést, vezetésünk után azonban feljavult a teljesítményünk, és magabiztos előnnyel zártuk a félidőt. A folytatásban sem lassítottunk, fontos siker volt egy szervezett csapat ellen.
Bognár György: – Jobban játszott az ellenfél, de a sikerhez néhány pillanatban kellett némi játékvezetői segédlet is, míg mi két kétesnek tűnő ítéletnél nem kaptunk tizenegyest. Ennek ellenére megérdemelten nyert a ZTE.

16. MVM Paksi FC II* 27 3 4 20 20–54 –34 13

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.