NB II, Nyugat: a Tatabánya hármat rúgott a Mislenynek

2013.04.06. 18:44
Zsolnai Róbert gólja három pontot ért a Puskás Akadémiának. (Fotó: gyirmotfc.hu)
A labdarúgó NB II Nyugati csoport 21. fordulójának szombati játéknapján a Tatabánya hazai pályán megverte a Kozármislenyt, a ZTE pedig már három góllal is vezetett, mégis majdnem kiengedte a győzelmet a kezéből. A Puskás Akadémia Zsolnai Róbert góljával rangadót nyert Gyirmóton.

Az NB II Nyugati csoport 21. fordulójának egyik nagy meglepetése, hogy a Tatabánya hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Kozármislenyt, igaz, ehhez az is kellett, hogy Fenyvesi Olivér és Városi Viktor kiállítása miatt több mint egyórányit kettős emberhátrányban futballozzon a vendégegyüttes.

Bár a ZTE háromgólos előnyre tett szert az első félidőben hazai pályán a Veszprém ellen, a második játékrészben majdnem kiengedte kezéből előnyét, ám végül 3–2-re nyert. Az Ajka két vereség után tudott újra győzelemnek örülni, és nyert hazai pályán egy góllal a BKV Előre ellen, míg a Sopron harmadik győzelmét szerezte zsinórban, ezúttal a Győri ETO II otthonában sikerült a három pontot elhoznia Bücs Zsolt legénységének.

A szombati játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzése a Gyirmót–Puskás Akadémia találkozó volt. Az első félidőben mindkét csapat taktikusan és biztonságra törekedve futballozott, majd a második játékrészben már több kockázatot is vállaltak a játékosok. Bár a Gyirmót előtt is adódott nagy gólszerzési lehetőség, a mérkőzés egyetlen találatét Zsolnai Róbert szerezte, így a listavezető Puskás Akadémia újabb nagy lépést tett a feljutás felé.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT
21. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–PUSKÁS AKADÉMIA 0–1 (0–0)

Győr-Gyirmót, 400 néző. V: Iványi Z. (Buzás, Aradi)
GYIRMÓT: Deli – Regedei (Varga L., 67.), Csizmadia, Gévay, Nagy II G. (Erős G., 83.) – Illés Gy., Lázár P., Tölgyesi, Cseri T. – Magasföldi, Oross (Tóth N., 62.). Vezetőedző: Csank János
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Papucsek (Vaszicsku, 53.), Aposztolopulosz, Farkas N. (Nagy Zs., a szünetben) – Tóth B. – Baracskai, Polonkai, Kleinheiser, Nagy D. (Gajdos, 83.) – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Zsolnai (0–1) a 60. percben
Csank János: – Nagyon jó csapattól, balszerencsés körülmények között szenvedtünk vereséget, de játékunk alapján nem ezt érdemeltük.
Benczés Miklós: – Igazi rangadót játszottunk, amelyen egy kifejezetten jól futballozó Gyirmótot győztünk le.

ZALAEGERSZEG–VESZPRÉM FC 3–2 (3–1)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1000 néző. V: Karakó (Bozó, Varga II G.)
ZALAEGERSZEG: Jahic – Kocsárdi, Bogunovics, Budovinszky, Nagy Z. – Nánási, Simonfalvi – Seye, Grbics (Vágó, 89.), Frizoni (Tiskevic, 72.) – D. Pavicsevics (Sluka, a szünetben). Vezetőedző: Simon Antal
VESZPRÉM: Kovács A. – Nagy Á. (Meiczinger, a szünetben), Csiszár, Tóth F., Bosnjak – Molnár Z. – Osbáth, Thiago, Nyitrai (Czvetkó, 75.) – Szabó Zs., Honma (Nikolin, 70.). Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: D. Pavicsevics (1–0) a 10., D. Pavicsevics (2–0) a 25., Kocsárdi (11-esből, 3–0) a 29., Thiago (11-esből, 3–1) a 45., Szabó Zs. (3–2) az 57. percben
Simon Antal: – Két ellentétes félidőt játszottunk, mert az elsőben jól futballoztunk, végül azonban csak a győzelemnek örülhetünk.
Nagy Tamás: – Az első félidőben nagy hibákat követtünk el, nagy hátrányba is kerültünk. A folytatásban esélyünk volt az egyenlítésre.

FC AJKA–BKV ELŐRE 2–1 (1–1)
Ajka, 200 néző. V: Böcskei (Kóbor, Kiss I B.)
AJKA: Jánosa – Domján R., Subicz, Pákai, Kanta Sz. – Nagy B., Horváth A., Szabó L. (Pavliczky, 89.), Czanik (Kovács Zs., 75.) – Sowunmi, Major N. (Szabó P., 86.). Vezetőedző: Németh Zoltán
BKV: Szentpéteri – Sebők I., Tányéros Á., Nyárasdi (Orosz B., 81.), Szabó V. – Eszlátyi, Tóth M., Tóth A., Victor – Folmer (Berki P., 80.), Horváth L. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Major N. (1–0) az 1., Szabó V. (1–1) a 32., Nagy B. (2–1) a 46. percben
Németh Zoltán: – Az irreális pályán csak vért izzadva nyertünk, hatalmas küzdelemben, de megérdemelten.
Soós Imre: – Valószínűleg játékosaim mindkét félidő elején azt hitték, tapsolni kell, mert mindkétszer a középkezdés után kaptunk a gólt. A szerencsésebb csapat megérdemelten nyert.

FC TATABÁNYA–KOZÁRMISLENY SE 3–0 (1–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néző. V: Erdős (Márkus, Hofbauer)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Izing (Hegedűs N., 54.), Djurics, Törtei – Oláh G., Bakos, Huszák – Skriba, Csovics (Weitner, 71.), Frank (Móri, 54.). Vezetőedző: Csertői Aurél
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Erőss, Nagy J., Romics, Fenyvesi – Szabó B., Kovács T., Karacs (Zsdrál, 60.) – Birtalan B. (Boda, 73.), Városi, Bjelanovics (Nagy D., 73.). Vezetőedző: Szabó Zsolt
Gólszerző: Csovics (1–0) a 30., Skriba (2–0) a 66., Skriba (3–0) a 72. percben
Kiállítva: Városi (megrúgta Izinget) a 20., Fenyvesi (hátulról rúgta meg Oláh Gergőt) a 29. percben
Csertői Aurél: – Kihasználtuk létszámfölényünket, és rúgtunk három gólt, de a győzelmet helyén kell kezelni. Fontos három pontot szereztünk.
Szabó Zsolt: – Nagy ellenszélben fociztunk! A vereség ellenére volt tartása csapatomnak, nyolc játékossal is szívvel, lélekkel végigküzdöttünk a mérkőzést.

Haladás II–Csákvár 0–1 (0–0)
Szombathely, műfüves pálya, 50 néző. Vetette: Fenyvesi (Butkai, Pápai)
HALADÁS II: Koltai D. – Angyal, Jagodics M., Füredi, Farkas M. – Medgyes, Hanzl – Simon A. (Tóth L., 68.), Kulcsár K. (Czafit, 25.; Halmai R., 82.), Németh M. – Kenesei K. Edző: Tóth László
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Racskó, Burucz, Hajdú S. – Domonkos, Feik – Vinicius (Imrik, 61.), Molnár Cs. (Domonyik, 71.), Domján A. – Bondarenko (Burányi, 85.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Bondarenko (0–1) a 2. percben
Kiállítva: Feik (második sárga lap után) a 68. percben
Tóth László: – Bosszús vagyok, mert balszerencsés körülmények miatt veszítettük el a mérkőzést.
Bognár György: – Küzdelmes, ugyanakkor nem színvonalas mérkőzésen győztünk.

GYŐRI ETO II–SOPRONI VSE 1–2 (0–2)
Győr, ETO-park, 200 néző. V: Farkas T. (Király, Demeter)
GYŐR II: Kamenár – Kálmán A., Köles, Lang, Dinjar – Paku – Bellar, Kalmár, Nicorec (Németh L., 56.), Farkas II B. (Vankó, 56.) – Kvilitaia (Matetits, a szünetben). Edző: Sándor István
SOPRON: Dénes – Fazakas, Baranyai N., Bognár Zs., Mészáros M. – Fazekas N. – Szabó L. (Laczkovich, 81.), Deme (Horváth A., 75.), Varga G., Gaál B. (Balázs R., 75.) – Bali. Vezetőedző: Bücs Zsolt
Gólszerző: Bali (0–1) a 28., Fazekas N. (0–2) a 44., Bellar (1–2) a 65. percben
Sándor István: – Az a csapat, amelyik két pontrúgást követően két gólt kap, nem érdemel győzelmet.
Bücs Zsolt: – Kétgólos előnyünknél meccslabdánk volt, de rossz játékfelfogásunk miatt, a végén nehézzé tettük a mérkőzést.

1. Puskás Akadémia FC 20 16 4 44–11 +33 52
2. FC Ajka 20 11 7 2 28–15 +13 40
3. Kozármisleny 19 12 3 4 37–19 +18 39
4. Gyirmót FC Győr 19 9 5 5 37–29 +8 32
5. Szigetszentmiklósi TK 18 10 8 31–28 +3 30
6. Zalaegerszegi TE FC 19 9 3 7 30–26 +4 30
7. Duna FC Tatabánya 19 8 6 5 29–23 +6 30
8. Szombathelyi Haladás II* 19 7 6 6 29–26 +3 27