NB II, Nyugat: a PFLA nem bírt otthon a ZTE-vel

2013.04.27. 19:02
A ZTE pontot rabolt a listavezető felcsútiaktól (Fotó: pfla.hu)
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 24. fordulójában a ZTE döntetlent ért el a listavezető Puskás Akadémia FC vendégeként. A Szigetszentmiklós kikapott Sopronban, a Gyirmót nyert Csákváron, az Ajka pedig Baján.

A 72. percben Szakály Dénes gólja az egyenlítéshez, a végeredményt tekintve a döntetlenhez volt elég Felcsúton a feljutás nagy esélyesének, a Puskás FC-nek, hiszen Darko Pavicsevics 30. percben vezetést szerzett a ZTE-nek.

Az első félidő hajrájában egyperces gólváltás történt, a fordulás után aztán másodszor jutott vezetéshez a Csákvár. A gyirmótiak a 63. percben egyenlítettek, majd Magasföldi József másodszor is eredményes tudott lenni, így a vendégekhez került a három pont.

A közlekedésiektől Eszlátyi István duplázott, a Veszprém azonban előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte. A hajrá előtt öt perc alatt a BKV újabb két gólt jegyzett, amely kitartott a lefújásig.

Baján Subicz Gábor 62. percben szerzett góljával nyert az Ajka, a házigazdák tíz emberrel fejezték be a mérkőzést, miután a hajrában Turcsik Tamást kiállította a játékvezető.

A gól nélküli első félidőt követően a házigazda Sopron kétszer jutott vezetéshez, a Szigetszentmiklós előbb még egyenlíteni tudott, ám a 87. percben esett második soproni találat már válasz nélkül maradt a vendégek részéről.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT, 24. FORDULÓ
BAJAI LSE–FC AJKA 0–1 (0–0)
Baja, 200
néző. Vezette: Botló (Iványi I., Buzás)
BAJA: Tulipán – Turcsik, Szabó Gy., Farkas A., Szénási – Szilasi (Turi, 70.) – Szentgyörgyi, Szabó Sz. (Hajnal G., a szünetben), Illés D., Csokics (Balázs D., 75.) – Szöllősi T. Vezetőedző: Goretich Krisztián
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Horváth A. – Szabó L. (Szabó P., 60.), Czanik, Sipos N., Major N. (Kanta Sz., 72.) – Sowunmi (Péter, 93.). Vezetőedző: Vass László
Gólszerző: Subicz (0–1) a 62. percben
Kiállítva: Turcsik (második sárga lap után) a 87. percben
Goretich Krisztián:
– Sajnálom, hogy hazai pályán sokszor nemhogy segítik, de inkább elrontják a gyerekek játékát. Ifj. Mihalecz István szavait idézném: „Aki a szamarat fölvitte a tetőre, az hozza is le”.
Vass László: – Ismerkedési stádiumban vagyunk, nehezen sikerült a győzelem. Megpróbálom a fiúkat önbizalom növelő injekcióval bombázni. Nem kő, hanem egy szikla gördült le a szívemről.

CSÁKVÁRI TKGYIRMÓT FC GYŐR 2–3 (1–1)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Szabó Zs. (dr. Varga Zs., L. Tóth L.)
CSÁKVÁR: Gelei – Ambrus, Racskó, Burucz, Hajdú S. – Csordás Sz. (Rigó G., 85.) – Imrik, Domján A. (Molnár Cs., 67.), Domokos, Vinicius (Burányi, 72.) – Bondarenko. Vezetőedző: Bognár György
GYIRMÓT: Deli – Regedei, Csizmadia, Gévay, Nagy G. – Fitos (Erős G., 55.), Lázár P. (Laki, 65.), Tölgyesi, Illés Gy. (Cseri T., 49.) – Oross, Magasföldi. Vezetőedző: Csank János
Gólszerzők: Bondarenko (1–0) a 37., Magasföldi (1–1) a 38., Domján A. (2–1) a 48., Gévay (2–2) a 63., Magasföldi (2–3) a 77. percben
Bognár György: – Egy vezetőbíróval jobb volt a Gyirmót…
Csank János: – Nagy csata volt, az elején éreztem, hogy nem mi rúgjuk az első gólt, mert ilyen szériában vagyunk. Be is jött, de szerencsére ki tudtunk egyenlíteni. A második félidőben kényszerű cseréink voltak, de a csapat így is nagyszerűen dolgozott. A mérkőzés vége rizikós volt, az utolsó húsz percben nem játszottunk stabilan, viszont a fordulópontokból jól jöttünk ki.

BKV ELŐRE–VESZPRÉM FC 4–2 (1–1)
Budapest,
Sport u., 200 néző. Vezette: Varga L. (Demeter, Hima)
BKV: Horváth G. – Tóth A., Tóth M., E. Wilson (Tányéros Á., a szünetben), Nyárasdi, Sebők I. – Berki P. (Oroszi, 63.), Horváth L., Mayer – Molnár M. (Szabó V., a szünetben), Eszlátyi. Szakmai igazgató: Soós Imre
VESZPRÉM: Kovács A. – Radványi (Osváth, a szünetben), Császár, Tóth F. – Berde, Molnár Z. (Czvetkó, 75.) – Nikolin, Hevesi-Tóth, Thiago, Nagy Á. (Molnár T., 86.) – Honma. Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Eszlátyi (1–0) a 12., Thiago (11-esből, 1–1) a 41., Honma (1–2) a 63., Eszlátyi (2–2) a 67., Szabó V. (3–2) a 71., Horváth L. (4–2) a 76. percben
Soós Imre:
– Sikerült semlegesíteni az ellenfél kreatív támadóit, és jó ütemben használtuk ki védelmük hibáit, ennek eredményeként végre elindultunk felfelé.
Nagy Tamás: – Mi futballoztunk, az ellenfél meg rúgta a gólokat.

PUSKÁS AKADÉMIA FC–ZTE FC 1–1 (0–1)
Felcsút, 300
néző. Vezette: Farkas Á. (Horváth Z., Szvetnyik)
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Farkas N. (Fabio, 72.) – Tóth B. (M. Luque, a szünetben), Polonkai – Baracskai, Szakály D., Kleinheisler – Zsolnai (Gajdos, 66.). Vezetőedző: Benczés Miklós
ZTE: Jahic – Kocsárdi, Budovinszky, Bogunovics, Nagy Z. – Nánási (Szegleti, 80.) – Grbic (Máté P., 69.), Seye (Sluka, 67.), Simonfalvi, Frizoni – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: D. Pavicsevics (0–1) a 30., Szakály D. (1–1) a 72. percben
Benczés Miklós: – Veszélyes ellenfél volt ZTE, ám ha jó döntéseket hozunk, győzhettünk volna.
Simon Antal: – Jó mérkőzést játszottunk egy jó ellenféllel. Megvoltak helyzeteink, ám sajnos kimaradtak.

SOPRONI VSE–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–1 (0–0)
Sopron, 1200
néző. Vezette: Berger (Huszár, Márton Zs.)
SOPRON: Sásdi – Fazakas, Baranyai N., Bognár Zs. (Vadas, 75.), Mészáros M. (Balázs R., a szünetben) – Fazekas N. – Deme (Varga G., 70.), Horváth A., Pintér A. – Szabó L., Bali. Vezetőedző: Bücs Zsolt
SZTK: Horváth L. – Milos, Ducic, Kvekveskiri – Barna (Doucoure, 88.) – Besztercei, Khous (Urbán G., 77.), Kollega, Zsivoczky (Puskás G., 14.) – Fekete Á., Karion. Vezetődző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Deme (11-esből, 1–0) az 54., Karion (11-esből 1–1) a 71., Baranyai N. (2–1) a 86. percben
Bücs Zsolt:
– Két jól felkészített csapat játszott, s a mérkőzést átlag feletti iram és nagy küzdelem jellemezte. Megérdemelten nyertünk.
Zoran Kuntics: – Összességében a második félidei hibáink döntöttek egy nagyon kiegyenlített meccsen, amelyen nekünk is voltak nagy ziccereink.