NB II: Remili-mesterhármas, nyolc gól - újra az élen a Vasas

2014.11.07. 20:52
A labdarúgó NB II 13. fordulójának egyetlen pénteki találkozóján a majd' fél órát emberhátrányban játszó Vasas idegenben 6–2-re legyőzte a Csákvárt, így újra az élre állt.

Az előző fordulóban a ZTE-t legyőző Vasas a Csákvár otthonában sem hibázott. A piros-kékek már 8. percben előnybe kerültek Remili Mohamed bombájával (0–1).Remili Mohamed bombájával (0–1).

Sokat a következő találatra sem kellett várni, alig három perccel később újra Remili volt eredményes, most Ferenczi passzából (0–2).

Az egykapuzó Vasas a kétgólos előny tudatában sem csökkentett a tempón, szinte a kapuhoz szegezték a vendégek a kiesés elől menekülő Csákvárt. Jöttek is a gólok: előbb Remili bólintott, így megszerezve harmadik gólját (0–3), majd az Ambrus szabálytalansága miatt megítélt büntetőt Ferenczi István vágta a kapuba (0–4).

A fordulás után jött a meglepetés: előbb Gajdos Zsolt zörgette meg a hálót (1–4), majd Görgényi reklamált a játékvezetőnél, aki felmutatta a piros lapot. Ráadásul a Gál szabálytalanságáért megítélt büntetőt Imrik László értékesítette, így már 2–4 volt az állás.

A feltámadó Csákvár végül nem tudott csodát tenni, a végén Remili passzából Ferenczi (2–5), valamint Sötét ügyetlenkedése után Nagy Tamás is betalált, így kialakítva a 2–6-os végeredményt.

A Vasas ezzel a sikerrel újra az élre állt, megelőzve a szombaton játszó Mezőkövesdet és Gyirmótot.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ
Csákvár–Vasas 2–6 (0–4)

Csákvár, 700 néző. V: Oláh
CSÁKVÁR: Szabó B. – Ambrus, Dulló, Sötét, Hajdú S. – Domján, Kocsis G., Molnár Cs. (Imrik, a szünetben), Varga Z. (Barcsay, a szünetben) – Mihály D. (Nyilasi B., 78.), Gajdos. Vezetőedző: Toldi Gábor.
VASAS: Hermány – Preklet, Tamás L., Grúz, Görgényi – Gál M., Lázok (Hajdú N., 70.), Berecz, Nagy D. (Menyhárt, a szünetben) – Ferenczi I. (Nagy T., 75.), Remili. Vezetőedző: Szanyó Károly.
Gólszerző: Gajdos (60.), Imrik (67.), ill. Remili (8., 11., 38.), Ferenczi (45. – 11-esből, 71.), Nagy T. 83.
Kiállítva: Görgényi (65.)

TOLDI GÁBOR, a Csákvár vezetőedzője:
„Sajnos nem tudtuk megismételni múlt heti jó játékunkat, a Vasas ezúttal a labdarúgás minden elemében felülmúlt bennünket. Volt egy jó húsz percünk, amikor szorosabbá tehettük volna az eredményt, de a vége ismét sima lett."

SZANYÓ KÁROLY, a Vasas vezetőedzője:
„A győzelmünk jogosságához még ilyen különbséggel sem férhet kétség. Ennek ellenére van bennem egy jókora kérdőjel a második félidőben átaludt húsz perc okán, de a hajrára azért visszaállt a világ rendje."

1. Vasas FC 13 9 4 31–16 +15 27
2. Gyirmót FC Győr 12 8 2 2 21–9 +12 26
3. Mezőkövesd Zsóry FC 12 7 4 1 24–10 +14 25
4. Békéscsaba Előre 12 8 4 16–16 0 24
5. Szolnoki MÁV FC 12 7 3 2 23–17 +6 24
6. Szeged 2011 12 6 2 4 16–12 +4 20
7. Soproni VSE-GYSEV 12 4 4 4 19–20 –1 16
8. Szigetszentmiklósi TK 12 4 4 4 10–12 –2 16