Hatezren látták a Loki pontmentését Nyíregyházán

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2020.10.25. 19:20
Még Gróf kapus is előrement a Loki egyenlítő gólját eredményező szögletnél
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a keleti rangadón a játéknap előtt 5. helyezett Nyíregyháza a listavezető DVSC-t fogadta. A Szpari Jánvári Gábor találatával sokáig vezetett nagy riválisa ellen, de a Loki a hosszabbításban Pintér Ádám találatával egyenlített.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DVSC 1–1 (1–0)
Nyíregyháza,
Városi Stadion, 5860 néző. Vezette: Iványi Zoltán (Varga Gábor, Kovács Gábor)
Nyíregyháza: Fejér – Svedjuk, Fodor F., Papucsek, Jánvári (Végső, a szünetben), Papp M. – Györgyi (Gyurján B., 61.), Farkas A., Ötvös (Kártik, 81.), Kalocsai – Hornyák (Kovács N., 77.). Vezetőedző: Gálhidi György
DVSC: Gróf – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi J. – Bódi, Haris (Szécsi M., 60.), Baráth P. (Pintér Á., 86.), Dzsudzsák – Sós (Bévárdi, 77.), Tischler (Bárány, a szünetben). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Jánvári (14.), ill. Pintér Á. (90+3.)
Gálhidi György: – Csapatszinten nem tartunk még ott, ahol szeretnénk, de most óriásit küzdött a csapat, csakhogy mocorog bennem a kisördög, máskor miért nincs ez így... Sok problémánk van, de araszolgatunk előre, olykor korszerűen futballoztunk, miközben örülök, hogy ennyien kijöttek a meccsre, és annak ellenére elégedetten mehettek haza, hogy a végén csúszott ki két pont a kezünkből.
Kondás Elemér: – Nagy iramú, élvezetes mérkőzés volt, igazi rangadó, sok helyzettel. A kapott gólunk után az ellenfél egyértelműen kontrákra játszott, olykor veszélyesen. A második félidőben nagy fölénybe kerültünk, megnehezítette a helyzetünket, hogy az idő előre haladtával a pálya talaja egyre mélyebbé vált, de a srácok nagyot küzdve megmentettek egy pontot.

Nyíregyháza–Debrecen derbi. A mérkőzés, amelyen a Szpari és a Loki szurkolói is csak a győzelmet fogadják el kedvenceiktől. A két rivális bajnoki kereteken belül 2014 után feszült egymásnak ismét, érthető tehát, hogy mindkét városban fokozottan várták a vasárnap esti meccset.

A pályán úgy tűnt, a hazaiakat dobta fel jobban a hangulat. Noha a DVSC többet birtokolta a labdát, a nyíregyháziak tűntek lendületesebbnek és nagy akarásuknak a 14. percben meg is lett az eredménye, ekkor Ötvös Bence jobb oldali szögletére Jánvári Gábor érkezett üresen, és bevetődve, hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1–0).

Jánvári Gábor (3) csukafejesével vezetett a Spartacus (Fotók: Pusztai Sándor / Kelet-Magyarország)

A folytatásban a Loki birtokolta többet a labdát, és többször eljutott az ellenfele tizenhatosáig, de a Szpari sem játszott alárendelt szerepet, elsősorban Kalocsai László révén veszélyes kontrákat vezetett.

Jó játékkal kezdődött a második félidő, előbb a debreceniek, majd a nyíregyháziak helyezték nagy nyomás alá ellenfelük kapuját. A labda továbbra is a vendégeknél volt többet, nagyobb védenivalója azonban Gróf Dávidnak volt, egészen a 80. percig, amikor Szatmári Csaba öt-hat méterről eleresztett lövését bravúrral hárította Fejér Csongor.

Érett a Nyíregyháza győzelme, ám a ráadás utolsó előtti percében a sokat támadó Debrecen még egy fokozattal feljebb kapcsolt, mindent egy lapra feltéve kicsikarta az egyenlítő találatot: szöglet után a labda a bal kapufa elé érkező Pintér Ádámhoz pattant, aki habozás nélkül a léc alá lőtt (1–1).

A kiváló hangulatú, színvonalas mérkőzésen igazságos döntetlen született, a szurkolók meccs utáni reakciójából pedig úgy tűnt, talán mégsem csak a győzelem az egyetlen elfogadható eredmény.

Véget ért a mérkőzés!

94. perc: Papp került óriási helyzetbe, de nem tudta ellőni a labdát Gróf mellett. nem sokkal később a másik oldalon a léc felett pattant alapvonalon túlra a labda.

Pintér Ádám lövése után hálóban a DVSC egyenlítő gólja

93. perc: GÓL! Ferenci bal oldali szögletére Gróf is a kapu elé érkezett, talán épp róla csúszott tovább a labda a hosszúra, ahol Pintér a léc alá lőtt. 1–1

Négy perc a ráadás.

90. perc: Bódi veszélyes helyről elvégzett szabadrúgása a sorfalban halt el.

A másodosztályban eddig hatszor találkoztak a csapatok, kétszer a Szpari, kétszer a Loki nyert, kétszer döntetlen született.

86. perc: Baráth helyett Pintér a pályán.

85. perc: Baráth kapott sárga lapot.

81. perc: Kártik állt be Ötvös helyére.

80. perc: HELYZET! Szatmári öt méterrel a nyíregyházi kapu előtt került helyzetbe, de Fejér nagyot védett.

77. perc: Hornyák helyére Kovács érkezett, a vendégeknél Sóst Bévárdi váltotta.

75. perc: Svedjuk megjátszotta Gyurjánt, aki elsőre majdnem elesett a labdában, végül 16 méterről lőni tudott, de Gróf védett.

71. perc: Hornyák és Papucsek is eltűnt a tizenhatoson belül. Nincs tizenegyes.

66. perc: az erőszakos Gyurján 11 méterről, jobbról vette célba a debreceni kaput. Gróf védett.

65. perc: a kapujából kifutó Fejér sodorta el Sóst, a kapus sárga lapot kapott. A támadó tizenegyest akart, ám csapata éppen a tizenhatos vonala előttről végezhetett el szabadrúgást.

61. perc: Györgyi helyén Gyurján folytatja.

60. perc: Haris helyett Szécsi érkezett.

59. perc: Kalocsai készítette elő Hornyáknak, aki 22 méterről álló helyzetből fölé lőtt.

57. perc: HELYZET! Kalocsai nagy sprint után a védője szorításában, Gróf érintésével jobbra passzolt, ahol az üresen érkezőGyörgyi ígéretes helyzetben rosszul találta el a labdát.

54. perc: Györgyi jobbról Hornyáknak passzolt, aki tologatás után pontatlanul játszott vissza a második hullámban érkező társának.

52. perc: szép jobb oldali kényszerítő után Papucsek fejelte szögletre a beadást. A kornerből Baráth fejelt veszélyesen, próbálkozása nem sokkal szállt el a jobb kapufa mellett.

47. perc: nagy debreceni nyomással kezdődött a második félidő, Hornyák a gólvonal elől tisztázott, kicsivel később Fejér tolta fölé a kapuja irányába hulló labdát.

A szünetben Jánvári helyett Végső állt be. Tischlert Bárány váltotta.

elkezdődött a második félidő.

Az első játékrészben a Debrecen birtokolta többet a labdát, és számtalanszor eljutott ellenfele tizenhatosáig, de a Nyíregyháza sem játszik alárendelt szerepet, támadásaiban megvan a lendület és a veszély.

Véget ért az első félidő!

45+1. perc: Tischler 20 méterről lőtt jócskán fölé.

45. perc: egy perc a ráadás.

A két csapat legutóbb 2014 júliusában találkozott egymással bajnoki mérkőzésen. A találkozón L'Imam Seydi és Pekár László találatával 1–1-es végeredmény született. A mostani keretekből épp a mai gólszerző,Jánvári Gábor játszott azon a meccsen.

42. perc: Sós kapott sárga lapot.

Kétpercnyi Szpari-nyomás után, az utóbbi percekben a Loki dolgozott ki veszélyes helyzeteket.

39. perc: Bódi került helyzetbe a tizenhatos jobb oldalán, Fejér jól jött ki a kapujából.

37. perc: HELYZET! Ötvös tologatta a labdát a 16-oson belül és lőni is tudott, Gróf nagyot védett.

36. perc: egymás után két debreceni szabálytalanság állított meg egy nyíregyházi kontrát. Később Györgyi tűnt el a 16-oson belül, nem kapott 11-est.

Néhány debreceni szurkoló elveszítette a türelmét, ennek petárdázással adtak hangot.

31. perc: Bódi beadását Fodor fejelte szögletre. A kornert Fejér fogta, aki ütközött valakivel. Ápolni kell a kapust.

Nyíregyházi oldalon Kalocsai László nagyon aktív, míg a vendégek a sűrűn kiharcolt pontrúgásaikból veszélyeztetnek.

23. perc: Dzsudzsák újabb veszélyes szabadrúgás beadását kifejelték a védők, a második hullámban érkezett Ferenczi rosszul találta el a labdát.

17. perc: Dzsudzsák szögletét Fejér öklözte ki a mezőnybe.

14. perc: GÓL!Vezet a Nyíregyháza.Ötvös jobb oldali szögletére Jánvári érkezett üresen és bevetődve, hat méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1–0

12. perc: Svedjuk
nagy versenyfutás után jobbról be tudta adni a labdát, a kapu előtt Kalocsai pörgetett tovább, de a hosszún nem érkezett senki.

A fotót a DVSC szurkolóitól kaptuk, tájékoztatásuk szerint a vendégszektorban használt gépzsírral bekent korlátok várták a debreceni drukkereket

11. perc: Dzusdzsák veszélyesen ívelte szabadrúgását a nyíregyházi kapu elé, ahol Ferenczi lesen csúsztatta meg fejjel a labdát.

6. perc:Bódi jobb oldali, lapos beadása eljutott a kapu elé, de ott közbeléptek a védők. Fél perccel később a Debrecené volt az első szöglet, ebből a helyzetből nem alakult ki veszély.

5. perc: jobb oldali bedobás után Sós10 méterről, kissé jobbról lőtt mellé.

4. perc: máris itt az első sárga lap. Ötvös taposta meg Tischlert.

2. perc: Jánvári a saját térfeléről indította ívesen Svedjukut, aki droppból jócskán fölé lőtt.

1. perc: Kalocsai cselét tapssal díjazta a hazai közönség, majd a középpályás indítását Szatmári fülelte le.

Derbihez illő felfokozott hangulatban megkezdődött a mérkőzés.

Fodor Ferencék a Debrecent fogadják a forduló rangadóján (Fotó Pusztai Sándor / Kelet-Magyarország)

Nagyjából 6 ezer drukker tekinti meg a helyszínen a találkozót.

A szurkolók már percek óta készen állnak, hamarosan a játékosok is érkeznek a pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut a keleti rangadón az utóbbi időben kissé megtorpanó Szpari a már hét meccse veretlen listavezető DVSC ellen.

A két vezetőedző: Gálhidi György és Kondás Elemér (Fotó: Pusztai Sándor / Kelet-Magyarország)

ELŐZMÉNYEK

Nyíregyháza–Debrecen, avagy Szpari–Loki örökrangadó. A két csapat szurkolóinak ez az ősz legfontosabb meccse, sokan már a sorsolás pillanatában azt keresték a naptárban, mikor mérkőzik meg egymással a két együttes. De hogy mégis mennyire jelentős ez a találkozó, arról beszéljenek a két klub legendái, Szatke Zoltán és Dombi Tibor.

Váratlan látogatás

A nyíregyházi szurkolók a szombati edzésen meglátogatták a csapatot és ízelítőt adtak abból, milyen buzdításra számíthatnak vasárnap.

„Valóban megleptek bennünket a szurkolók – mondta aNemzeti SportnakGálhidi György, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője. – Jólesett a látogatásuk, a játékosok így átérezhették, milyen fontos meccs vár rájuk vasárnap. Bízom benne, hogy a Loki elleni nagy tét kihozza a csapatból mindazt a jót, ami benne van. Szeretnénk kilencven percen át jól futballozni, s örömet szereznénk lelkes szurkolóinknak is, akik szombaton is bizonyították, hogy mellettünk állnak. Bárhol is dolgoztam, mindig igyekeztem az aktuális csapatommal a szurkolók kedvében járni, itt sincs másképpen. Szeretnénk jó játékkal és győzelemmel meghálálni a szeretetet, amelyet tőlük kapunk.”

„Jó pár meccsen játszottam a Loki ellen, a prímet az élvonalbeli négy kettes győzelmünk viszi. Igazából erre a találkozóra emlékszem nagyon, illetve még a kettő egyes győzelmünkre – mondta el aKelet-MagyarországnakSzatke Zoltán, a nyíregyházi klub ikonja, aki ott volt a pályán 1999-ben, amikor a Spartacus legutóbb bajnoki győzelmet aratott a Debrecen ellen. – Fociztam a debreceniek ellen az NB I-ben, az NB II-ben, de teljesen mindegy volt, hogy milyen osztályban szerepeltünk, netán a kupában vagy edzőmeccsen játszottunk. Az ilyen mérkőzésekért érdemes sportolni, hiszen a bajnokikat sokszor telt ház vagy nagy érdeklődés mellett játszottunk. A spanyoloknál ott van a Barcelona–Real Madrid, itthon a Fradi–Újpest, nyugatabbra a ZTE–Haladás derbik. Az ország ezen részén pedig nekünk a Loki és a Diósgyőr elleni meccsek jelentik a rangadót. A már említett négy kettes meccs lefújása után hosszú percekig örültünk a pályán, a közönség hullámzott, még a kerítésen is csüngtek, most is borsódzik a hátam, amikor erről beszélek.”

„Azt is tudjuk, hogy a szurkolóinknak is különleges meccs a Loki és a Diósgyőr elleni – folytatta Szatke. – Mindig készültek a rangadókra, kirukkoltak valamivel. Korábban voltak olyan drukkerek, akik mondogatták: mindegy, hogyan szerepeltek, de a Loki és a Diósgyőr ellen nyerni kell. A mostani keretből már csak Jánvári Gabi játszott bajnokit a Loki ellen. Éppen ezért fontos feladatom lesz, hogy a srácoknak sokat beszéljek a régi derbik hangulatáról, arról, hogy ezek mit jelentenek a Szpari játékosainak és a szurkolóinak. Fizikailag és mentálisan is nagyon fel kell készülni a vasárnapi meccsre, mert csak így van esélyünk.”

„Jó emlékeim vannak a Szpari ellen, leginkább NB I-ben találkoztunk velük, és általában azért győztesen hagytuk el a pályát – ezek már a Loki legendás játékosának, ma már a klubot segédedzőként segítő Dombi Tibor szavai, aki aHajdú-bihari Naplónaknyilatkozott. – Néha előfordult, hogy Nyíregyházán vereséget szenvedtünk, de alapjában véve pozitív dolgokat tudok felidézni. A legtöbb klubnak van egy igazi nagy riválisa, és ez szerintem nagyon jó dolog. Természetesen a csapat és a szurkolók is minden összecsapáson szeretnének nyerni, de van egy klub, akik ellen még inkább, és ettől lesz különleges. Debrecenben is már a gyerekek tudják, hogy a Nyíregyházát meg kell verni. Ezt az itt nevelkedett futballistáknak nem kell magyarázni, de szerintem azok a játékosok is át tudják ezt érezni, akik nem helyi kötődésűek.”

„Itt szükségtelen, hogy feltüzeljük a fiúkat. Persze nincs rá garancia, hogy nyerünk, de az alulmotiváltság biztosan nem lesz náluk gond – folytatta Dombi. – Bárkivel találkoznak a városban, szurkolókkal, mindenki azt sulykolja beléjük, hogy a többi nem érdekes, de a Szpari ellen nyerni kell. Biztos vagyok benne, hogy ez a másik oldalról is meglesz, amihez most mi hozzá is vagyunk szokva, mert idén az NB II-ben mindenki a Lokit akarja megverni, főleg hazai pályán. Éppen ezért küzdelmes meccsre számítok, de azt gondolom, hogy jobb keretünk van, mint nekik.”