NB II: nyert a Vasas; a Fradi II legyőzte az Újpest B-t

2013.05.25. 20:08
A Vasas-szurkolók győzelemnek örülhettek a „kis" Debrecen ellen (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 28. fordulójában a Vasas hazai pályán 2–1-es győzelmet aratott a DVSC-DEAC ellen, így három pontra megközelítette a listavezető Mezőkövesdet, amelynek vasárnap már a döntetlen is elég lenne a Cegléd ellen a bajnoki cím és a feljutás kiharcolásához. A Ferencváros II magabiztos győzelmet aratott az Újpest második csapata ellen, míg az Orosháza kétgólos hátrányból fordított, és nyert Kazincbarcikán.

A Vasas annak tudatában léphetett pályára a DVSC-DEAC elleni találkozón, hogy amennyiben nem nyeri meg a mérkőzést, a Mezőkövesd bajnoki címe és feljutása már ma biztossá válik.

Nos, erre végül nem került sor, bár az angyalföldiek győztes góljára egészen a meccs hajrájáig várni kellett.

A Vasas az 50. percben vezetést szerzett, a csereként beállt Igor Pisanjuk szögletét Ádám Martin kotorta közelről a hálóba. A vendégek azonban nem hagyták annyiban, és a 74. percben egyenlítettek. Sós Bence maradt őrizetlenül a hazaiak tizenhatosán belül, majd a labda levétele után higgadtan a kapuba lőtt, ám a pontmentéshez ez sem volt elegendő, hiszen a 86. percben Pisanjuk jobb oldali beadását követően Görgény Dávid fejelt a debreceni kapuba.

A Vasas tehát győzött, és életben tartotta a feljutásról szövögetett álmait, amelyet vasárnap a Mezőkövesd pontszerzésével szertefoszlathat.

A Csepelen lejátszott Ferencváros II–Újpest FC B találkozó a zöld-fehérek sikerével végződött. Lipcsei Péter együttese a 12. percben szerzett vezetést Hodgyai László révén, majd nem sokkal később már két góllal vezettek a „hazaiak”: a 25. percben Nyilasi Bálint váltotta gólra Gárdos András beadását. A végeredményt a meccs hajrájában a csereként pályára lépett Erdei Vince állította be, aki nyolc méterről gurított az Újpest kapujába.

Az FTC II ezzel három pont előnyre tett szert az Újpest B-vel szemben, és megszilárdította a nyolcadik helyét.

Az Orosháza nem akármilyen feltámadást produkált a Kazincbarcika otthonában. Major László legénysége bő fél óra elteltével kétgólos hátrányba került, ám ezt követően megtáltosodott, és a három gólig jutó Szabó Tamás vezérletével megfordította a mérkőzést, és 4–2-re megnyerte a találkozót.

A Szeged 2011 és a Balmazújváros meccsén a hajrában lezajlott gyors gólváltást követően 1–1-es döntetlen született.

NB II, KELETI CSOPORT
28. FORDULÓ

KAZINCBARCIKA–OROSHÁZA 2–4 (2–1)
Kazincbarcika, 300
néző. Vezette: Böcskei (Horváth Z., Hima)
Kazincbarcika: Szabó Á. – Halgas, Nyisalovits, Fótyik, Szala (Nyitrai, 73.) – Nagy M. (Salvador, 73.) – Kovács P., Fehér B., Bogáti – Vólent, Casado. Vezetőedző: Kiprich József
Orosháza: Bordás – Kerekes I., Makra, Milenkovics, Szabó N. – Szűcs D. (Szabó T., a szünetben), Ács, Ondrejo, Végh (Varga R., 66.) – Tóth D., Hamed (Balázs, 82.). Vezetőedző: Major László
Gólszerzők: Fótyik (1–0) a 2., Vólent (2–0) a 31., Szabó N. (2–1) a 33., Szabó T. (2–2) az 59., Szabó T. (2–3) a 71., Szabó T. (2–4) a 90. percben
Kiállítva: Bogáti (második sárga után) a 85. percben
Kiprich József: – Teljesen értetlenül állok a történtek előtt, ugyanis ha a kidolgozott helyzeteink felét értékesítjük, akkor mi nyerünk nyolc négyre.
Major László: – Kétgólos hátrányból remek játékkal fel tudtunk állni, és győzelmünkkel megteremtettük az esélyt a bent maradásra.

SZEGED 2011–BALMAZÚJVÁROS 1–1 (0–0)
Szeged, 1000
néző. Vezette: Radványi (Varga Zs., Kelemen)
Szeged: Belecan – Tóth I., Petrók, B. Kapic, Farkas M. – Kis R., Ulviczki, Sz. Markovics, Dedic (Farkas Z., 63.) – Kéri (Timm, 76.) – Jovánczai. Vezetőedző: Gálhidi György
Balmazújváros: Szalma – Bokros, Papp F., Forgács, Gulyás – Kiss L., Kónya – Nagy R. (Virágh A., a szünetben), Sándor I. (Szöllősi, a szünetben), Demjén – Urbin (Belényesi, 88.). Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Virágh A. (0–1) a 80., Jovánczai (1–1) a 82. percben
Gálhidi György: – Lefutballoztuk a Balmazújvárost, ám egy játékvezetői döntés megfosztotta csapatomat a győzelemtől.
Híres Gábor: – Nem játszottunk jól, a döntetlen igazságos.

VASAS–DVSC-DEAC 2–1 (0–0)
Budapest, Illovszky Stadion, 700
néző. Vezette: Botló (Iványi I., Nagy T.)
Vasas: Szatmári – Görgényi, S. Lucas, Nikolov, Kovács D. (Turi, a szünetben) – Recklet, F. Thiago – Cseke (Ferkó Á., 83.) – Szilágyi P. (Pisanjuk, a szünetben), Bobo, Ádám M. Vezetőedző: Dirk Berger
DVSC-DEAC: Slakta – Kuti, Wague, Szatmári Cs., Engel – B. Lucas, Rezes, Gál M., Sós B. (Kincses, 87.) – Szabó R. (Györky, 82.) – Angyal (Kónya, 55.). Edző: Szalánczi Tamás
Gólszerző: Ádám M. (1–0) az 50., Sós B. (1–1) a 74., Görgényi (2–1) a 87. percben
Dirk Berger: – Mondtam a játékosoknak, hogy az utolsó hazai találkozó egy speciális mérkőzés, küzdjenek, harcoljanak végig, hogy a szurkolók elégedettek legyenek. Ennek megfelelően játszottak, és megszereztük a három pontot.
Szalánczi Tamás: – Nem játszottunk alárendelt szerepet, sőt, ha a kapu előtti szituációkban higgadtabbak vagyunk, minimum döntetlenre hozhattuk volna a mérkőzést.

FERENCVÁROS II–ÚJPEST FC B 3–0 (2–0)
Budapest, Csepeli Stadion, 250
néző. Vezette: Nagy R. (Galán, Kulcsár J.)
Ferencváros II: Kunsági – Gárdos, Girán, Vattai, Csilus – Vass M., Peszmeg – Popgeorgiev (Kovács K., 86.), Nyilasi B. (Majzik, a szünetben), Papp M. – Hodgyai (Erdei, 67.). Edző: Lipcsei Péter
Újpest B: Horváth T. – Litauszki, Mihajlovics, Aarab (Rubus, a szünetben), Szokol – Eninful (Banai B., a szünetben), Erős R. – Nagy J. (Magos, 75.), Kovács D., Lázár B. – Zamostny. Edző: Víg Péter
Gólszerző: Hodgyai (1–0) a 12., Nyilasi B. (2–0) a 26., Erdei (3–0) a 85. percben
Lipcsei Péter: – Győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. A vége felé már öt U19-es játékosunk volt a pályán. Ha így fognak játszani a továbbiakban is, akkor szép jövő előtt állnak.
Víg Péter: – Az első félidőt odaajándékoztuk a Ferencvárosnak, a szünet után megvoltak a lehetőségeink, de helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani.

16. Dunakanyar-Vác 29 6 4 19 22–60 –38 22
A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba