NB II: nagyot mentett a Gyirmót Kövesden, de lehet, hogy hiába

2015.05.22. 17:25
A Mezőkövesd egy félidőnyi szárnyalása elég volt ahhoz, hogy a Gyirmót lépéshátrányba kerüljön (Fotó: <a href="http://www.boon.hu/mezokovesd-zsory-fc-mar-3-0-is-volt/2839746" target="_blank">boon.hu</a>)
A Gyirmót 0–3-ról 3–3-ra mentette az NB II. 29. fordulójának nyitó mérkőzését Mezőkövesden, de így sincs a saját kezében a feljutást érő 2. hely sorsa, a pozíciót a Békéscsaba az utolsó két hazai meccsének megnyerésével bebiztosíthatja. A Vasas ezzel megnyerte az NB II-t. A nap második meccsén a Csákvár bebiztosíthatta volna bennmaradását, de 1–0-ról kikapott hazai pályán a Balmazújvárostól.

MEZŐKÖVESD–GYIRMÓT

Rangadóval indult az NB II utolsó előtti fordulója Mezőkövesden, ahol a vendég Gyirmótnak győznie kellett ahhoz, hogy a saját kezében tartsa a feljutást érő második helyezés sorsát. A Békéscsaba ugyanis kétpontos hátránnyal követte, de mindkét hátralévő mérkőzését hazai pályán játssza, ráadásul könnyen verhető ellenfelek, a Soroksár és az utolsó előtti Cegléd ellen (döntetlen esetén a több győzelem számítana, ami hat békéscsabai pont esetén a viharsarkiak javára döntene).

Ehhez képest bénultan kezdett a Gyirmót, már a 3. percben hátrányba került: Bajzát Péter remek cselek után Molnár Gáborhoz ívelt, a támadó közelről a kapuba fejelt. A 13. percben Molnár a második gólját is megszerezte, ezt is Bajzát átadása után, és ezzel még nem értek véget a kövesdi rohamok, a 30. percben Balog Zoltán buktatta Takács Pétert, aki értékesítette a tizenegyest.

A Gyirmótnak háromgólos hátrányból kellett volna fordítania ahhoz, hogy a saját kezében tartsa a sorsát, és a következő idényben is legyen NB I-es csapata Győrnek. Fontos volt, hogy még a szünet előtt megkezdje a felzárkózást, és Szeles Tamás öngóljának köszönhetően vissza is jött a remény.

A második félidő elején újabb gólt szerzett a Gyirmót, Magasföldi József szabadrúgása után a sorfalban álló Baracskai Roland fejéről az elmozduló Dombó Dávid mellett a mezőkövesdi kapu közepében landolt a labda. Bobál Gergely két perccel később közelről a kapu fölé lőtt, majd Magasföldi fejesét hárította Dombó.

Bajzát ezután ziccerben lépett ki a túloldalon, eldönthette volna a meccset a Lucsánszky Tamás lemondása után Varga Attila által irányított hazaiak javára, de kihagyta a lehetőséget. A 72. percben óriási lehetőséghez jutott a Gyirmót, Beliczky Gergő buktatása után a csereként beállt Madarász Márk rosszul helyezett tizenegyesét Dombó hárította.

A 90. percben Cseri Tamás bal oldali beadása után Bobál egyenlített, de fordítani nem tudott a Gyirmót, így a második hely sorsa a Békéscsaba kezébe került, a harmadik helyezett pedig az MLSZ döntése alapján juthat fel esetleg – de ez még hosszú történet a licencekről.

Az viszont már hivatalossá vált, hogy ezzel a Vasas az NB II bajnoka.

CSÁKVÁR–BALMAZÚJVÁROS

A csákváriak abban a tudatban fogadták a Balmazújvárost, hogy ha megnyerik a mérkőzést, biztosítják az NB II-ben maradásukat.

A szörnyen elázott pályán játszott mérkőzés 15. percében tizenegyest rontó hazaiak az első félóra végén Mihály Dávid előkészítését követően Gajdos Zsolt góljával előnybe kerültek, a szünetben úgy tűnt, nem nagyon kell izgulniuk a Fejér megyeieknek.

Csakhogy a fordulás után Papp Ferenc szöglet utáni fejes góljával egyenlített a Balmazújváros, amely továbbra is támadásban maradt, és a 66. percben a csereként beállt Batizi-Pócsi Balázs góljával fordított. A Balmazújváros Radosevics kapus bravúrjainak köszönhetően megtartotta előnyét, majd a hajrában egy kontra végén bevitte a kegyelemdöfést, ami a csákváriak kiesését jelentheti, persze koránt sem reménytelen a helyzetük – de nagy bajban vannak, az biztos. Jövő héten Ajkán kellene nyerniük, hogy maradjon esélyük a bennmaradásra.

A zsinórban negyedik győzelmét arató Balmazújváros a Sopront fogadja, de mivel ezzel a sikerével négy csapatot is megelőzött, fellélegezhet.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–GYIRMÓT FC GYŐR 3–3 (3–1)
Mezőkövesd, 900
néző. Vezette: Pintér Csaba (Kovács II Gábor, Máyer Gábor)
MEZŐKÖVESD: Dombó – Búrány, Nánási, Gengeliczki, Sváb – Takács P., Szeles – Molnár G. (Lukács, 92.), Tajthy – Bajzát (Izing, 83.), Baracskai (Balajti, 62.)
GYIRMÓT: Somogyi – Nagy S., Balog Z., Lázár P., Varga R. (Présinger, 34.) – Cseri, Papp K., Kiss M. (Madarász, 51.), Magasföldi (Oross, 81.) – Bobál G., Beliczky
GÓLSZERZŐ: Molnár G. (1–0) a 3., Molnár G. (2–0) a 14., Takács P. (11-esből, 3–0) a 30., Szeles (öngól, 3–1) a 45., Magasföldi (3–2) az 55., Bobál (3–3) a 91. percben
VARGA ATTILA
, a Mezőkövesd megbízott vezetőedzője: – Kitűnő mérkőzést játszottunk. Nagyon sajnálom a csapatot, játékosaim keményen dolgoztak a három pontért. Az első félidőben megleptük ellenfelünket, a Gyirmót a szünet után azonban ránk erőltette akaratát, és ki tudott egyenlíteni, így meg kell elégednünk a döntetlennel.
SISA TIBOR, a Gyirmót vezetőedzője: – A remek iramú és küzdelmes mérkőzésen a három gólunkon kívül sok helyzetet hagytunk ki, még büntetőt is hibáztunk. Igyekeztem a rutinos játékosaimnak bizalmat szavazni, mert tudtam, hogy egy ilyen meccsen remeghetnek a lábak, és ez be is következett.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ 1–3 (1–0)
Csákvár, 400 néző. V: Szőts Gergely (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Milinte – Bakos Sz., Szalai T., Dulló, Hajdú S. – Molnár T. (Sötét, 83.), Domján, Molnár Cs. (Oldal, 73.), Mihály (Wild, 65.) – Horváth R., Gajdos. Edző: Toldi Gábor
BALMAZÚJVÁROS: Radosevics – Bokros, Gal, Papp F., Németh Á. – Sigér D., Batarelo (Kónya, 82.) – Vachtler, Pavlicsics (Batizi-Pócsi, 54.), Vajda (Farkas II. B., 73.) – Mijatovics. Edző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Gajdos (1–0) a 34., Papp F. (1–1) a 48., Batizi-Pócsi (1–2) a 65., Vachtler (1–3) a 93. percben
Toldi Gábor:
– Egy mérkőzés kilencven percig tart, így az első félidőben hiába valósult meg minden, amit elterveztünk, szünet után a hiányzó koncentráció miatt romba dőlt a stratégia.
Feczkó Tamás: – Lehet, hogy unalmas leszek, de... Fantasztikus játékosaim vannak. A második félidőben mutatott produkció alapján megérdemelten nyertük meg ezt a rendkívül fontos mérkőzést.

1. Vasas FC 28 20 2 6 63–27 +36 62
2. Gyirmót FC Győr 29 16 10 3 52–30 +22 58
3. Békéscsaba Előre 28 16 7 5 37–23 +14 55
4. Mezőkövesd Zsóry FC 29 13 9 7 52–35 +17 48
5. Szolnoki MÁV FC 28 13 7 8 47–42 +5 46
6. Soproni VSE-GYSEV 28 12 10 6 42–34 +8 46
7. Szeged 2011 28 11 6 11 32–30 +2 39
8. FC Ajka 28 8 8 12 40–40 0 32