NB II: megszerezte idei első pontjait a Cegléd

2018.03.29. 18:07
Sorozatban három vereség után tudott ismét nyerni a Cegléd, amely a Siófokot győzte le 2–0-ra a labdarúgó NB II 27. fordulójában.

Mivel a Siófoknak is van több elhalasztott mérkőzése, a két csapat megegyezett abban, hogy ne április elején játsszák le a találkozót, hanem már ezen a héten (hasonlóan a 27. forduló többi meccséhez), így elkerülhető, hogy a két együttes áprilisban folyamatosan szerda-szombat ritmusban lépjen pályára.

A ceglédiek ideiglenes otthonában, Albertirsán megrendezett összecsapáson Klausz László együttese már a 2. percben vezetést szerzett: Szilágyi Pétert rúgták fel a tizenhatoson belül, Asztalos Dávid pedig nem hibázott (1–0).

A hajrában Damásdi Alex növelte az előnyt, egy szabadrúgás utáni lepattanót lőtt a kapuba – a Siófok ráadásul emberhátrányba került, a Damásdit lerántó Szilágyi Zoltán ugyanis megkapta a második sárga lapját (2–0).

A Cegléd november 26-át követően nyert ismét bajnokit, akkor a Kazincbarcika otthonából (1–2) vitte el a három pontot a Pest megyei gárda.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–FC SIÓFOK 2–0 (1–0)
Albertirsa,
Ecsedi László Sporttelep, 150 néző. Vezette: Takács János
CEGLÉD: Mursits – Valkovszki, Nánási, Albert I., Farkas A. – G. Bíró, Nyilas – Damásdi, Hujber (Majoros Sz., 88.), Szilágyi P. – Asztalos (Wild, 64.). Vezetőedző: Klausz László
SIÓFOK: Tajthy – Szilágyi Z., Fehér Zs., Loretz, Hídvégi – Lázár Zs. (Balázs Zs., 35.), Gál M. – Nagy D. (Kiss B., 83.), Petneházi, Lénárt (Bévárdi, 68.) – Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Asztalos (11-esből, 1–0) a 2., Damásdi (2–0) a 81. percben
Kiállítva: Szilágyi Z. (második sárga lap után) a 79. percben
Klausz László: – Elégedett vagyok a fegyelmezett játékunkkal. Tudtuk, hogy a siófokiaknak jó a támadójátékuk, de örülök neki, hogy úgy hoztuk le a meccset, hogy csak egy-két helyzetük volt az egész találkozón.
Varga Attila: – Óriási fegyelmezetlenség, hogy már a harmincadik másodpercben gólt kaptunk, ennek ellenére még volt hátra a mérkőzésből nyolcvankilenc perc, ám ezalatt egyetlen gólhelyzetet sem tudtunk kialakítani.

KÉSŐBB
20.00: Nyíregyháza Spartacus–MTK (Tv: M4 Sport)
SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Vác–ZTE 1–0 (Tóth G. 36.)
Békéscsaba–Kisvárda 1–1 (Nagy S. 61., ill. Melnik 57.)
Szolnok–ETO FC Győr 2–1
(Vadász 16. – öngól, Olasz 83., ill. Bagi 28.)
Budaörs–Sopron 3–0
(Bor 78. – öngól, Lengyel 85., Pethő 92.)
Dorog–Szeged 2011 0–0
Soroksár–Kazincbarcika 2–0
(Gárdos 6., Fülöp 53.)
Gyirmót FC Győr–Csákvár 3–1 (Nagy P. 16. – 11-esből, Szalánszki 67., Sandal 90., ill. Sándor Gy. 22. – 11-esből)
Kiállítva: Csonka (87., Csákvár)
Budafoki MTE–Mosonmagyaróvári TE 1–1