NB II: Máté-dupla, Balajti-gól és Kövesd-siker a Balmaz ellen

2014.08.17. 19:27
A labdarúgó NB II nyitó fordulójában a Mezőkövesd 3–2-re győzött a Balmazújváros ellen idegenben. A hazaiak már a negyedik percben vezetést szereztek, amikor Kónya Márk volt eredményes, de Máté János duplájával fordítottak a vendégek, majd Balajti Ádám növelte az előnyt. A hajrában aztán Virág Aladár szépített, de egyenlíteni már nem tudott a Balmazújváros.

LABDARÚGÓ NB II, 1. FORDULÓ

BALMAZÚJVÁROS–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 2–3 (1–2)
Balmazújváros, 800 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Kulcsár Judit)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Kiss L., Szatmári Cs., Németh Á. – Kónya, Müller, Vachtler, Kis R., Virág – Batizi Pócsi. Csere: Müller helyett Sigéra 63., Kis R. helyett Pintér N. a 64., Bokros helyett Kállai G. a 72. percben
MEZŐKÖVESD: Kunsági – Hegedűs Cs., Izing, Balogh B., Búrány – Szeles, Takács P., George, Máté J. – Balajti, Tajthy. Csere: Máté J. helyett Pantovics az 50., Tajthy helyett Hanzl a 60., Balajti helyett Molnár G. a 74. percben
Gólszerző: Kónya (1–0) a 4., Máté J. (1–1) a 7., Máté J. (1–2) a 25., Balajti (1–3) a 62., Virág (11-esből, 2–3) a 84. percben
Szabó János: – Sok kihagyott helyzetünk volt, amelyet a Mezőkövesd rutinosan ki is használt. Végig nyílt és kiegyensúlyozott mérkőzést játszottunk.
Tóth László: – Igazi rangadó volt, amelynek a győztesei a nézők voltak, de azért a három pontot mi is értékeljük.