NB II: kiütéssel tapad a Vasasra a Mezőkövesd

2013.04.28. 18:50
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Keleti csoportban egy, a Nyugatiban két mérkőzést játszottak. Keleten a Mezőkövesd 4–0-s győzelmet aratott a DVSC-DEAC ellen, Nyugaton a bent maradásért küzdő Tatabánya idegenben nem bírt a Kaposvár második csapatával, míg a Haladás II 2–1-re legyőzte a Paks tartalékcsapatát.

Már a mérkőzés elején beszorította kapuja elé a DVSC-DEAC-ot a Mezőkövesd, de sokáig minden ziccer (Petneházi és Lipusz lövése sem találta el a kaput) kimaradt. A vezetést George Menougong az első félidő lefújása előtt, a 44. percben szerezte meg, és a második játékrész elején is gólt szerzett Véber György együttese. Ez olyannyira felszabadította a kövesdieket, hogy a harmadik találatra sem kellett sokat várni, a 62. percben Bognár István emelése is utat talált a debreceni hálóba. A hajrában a vendégektől Lucas a kiállítás sorsára jutott, Szalai Vilmos fejese pedig még fölényesebbé tette a borsodiak sikerét, akik a kiütéses győzelemmel szorosan tapadnak az éllovas Vasasra.

Nyugaton harcos meccset játszott egymással a Kaposvár II és a Tatabánya, de végül nem született gól a találkozón és a döntetlen igazán a bent maradásért küzdő vendégek számára jelent csalódást. A Haladás második csapata hátrányból felállva verte meg az első tavaszi győzelmét továbbra is üldöző, sereghajtó Paks II-t.

LABDARÚGÓ NB II, 24. FORDULÓ

KELETI CSOPORT

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–DVSC-DEAC 4–0 (1–0)
Mezőkövesd, 1100
néző. Vezette: Szilasi Sz. (Becséri G., Mohos M.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Szalai V., Kardos, Éles – Lipusz (Olasz D., a szünetben), Bognár I., Farkas B. (Bagi, 72.), Petneházi – Hamar Á., George (Bogdány, 66.) Vezetőedző: Véber György
DEBRECEN: Szécsi – Kuti, Szatmári Cs., Szűcs I., Tatár (Böszörményi, 64.) – Sl. Bouadla (Bereczki, 78.), Gál, Lucas, Sós (Györky, 59.) – Szécsi M., Angyal N. Edző: Szalánczi Tamás
Gólszerző:
George (1–0) a 44., Petneházi (2–0) az 51., Bognár (3–0) a 63., Szalai (4–0) a 86. percben
Kiállítva:
Lucas (belerúgott Bogdányba) a 83. percben
Véber György:
– A várakozásnak megfelelően magabiztos győzelmet arattunk, külön öröm, hogy nagyon szép gólokat szereztünk. Teljesítményünk csak az első tizenöt percben maradt el a várakozástól.
Szalánczi Tamás:
– Volt egy nagyon rossz negyedóránk, és ezt a tapasztalt Mezőkövesd játékosai kíméletlenül kihasználták. Két gólt kaptunk, ez döntőnek bizonyult, sajnos néhány játékosom teljesítménye csalódást okozott. A hazaiak a végjátékban sokkal pontosabbak voltak, fiatal csapatomnak még nagyon sokat kell fejlődnie.

NYUGATI CSOPORT

KAPOSVÁR II–FC TATABÁNYA 0–0
Kaposvár, 100
néző. Vezette: Kovács G. (Király K., Kepe A.)
KAPOSVÁR II: Rusák – Házi (Kuckó, 76.), Zmukics, Lazarosz, Zámbó – Kovacsics – Kirchner, Haruna, Bőle, Diallo (Horváth G., 90.) – Horváth Á. (Pablo, 61.) Edző: Barna László
TATABÁNYA: Dombai – Almási, Hegedűs N., Djurics, Törtei – Oláh G., Kovács I. – Bakos, Huszák T. (Kis Sz., 83.), Ferkó (Móri, 87.) – Weitner (Csovics, 76.) Vezetőedző: P. Nagy László
Barna László:
– Küzdelmes mérkőzés volt, elégedett vagyok az eredménnyel. Jó csapat ellen szereztünk pontot, amely tele van rutinos játékosokkal, akik már az élvonalban is bemutatkoztak. Mégis a fiatal, és az első csapatból visszajátszó játékosaink felvették a kesztyűt ellenük.
P. Nagy László: – Ezt a mérkőzést meg kellett volna nyerni, hiszen több lehetőségünk is volt rá. Nyolc nap alatt a harmadik mérkőzésünket játszottuk, a koncentráció hiánya emiatt látszódott, viszont kis szerencsével az egy pont helyett hármat vihettünk volna haza.

HALADÁS II–MVM PAKS II 2–1 (0–0)
Szombathely, 130
néző. Vezette: Mészáros I. (Kulman T., Nagy T.)
HALADÁS II: Gőcze – Zsirai (Angyal, a szünetben), Jagodics M., Szeles, Farkas M. – Szakály A., Kalász – Gyurján (Medgyes, a szünetben), Hanzl, Czafit – Simon A. (Rácz B., 78.) Edző: Tóth László
PAKS II: Kiss M. – Bagó, Berkó, Szalontai, Féhr (Rab, 88.) – Feil, Mészáros I., Pintér N. (Horváth M., 66.), Blatt – Eisenberger, Pap R. (Laták, 85.) Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Eisenberger (0–1) a 70., Hanzl (1–1) a 80., Szakály A. (2–1) a 86. percben
Tóth László:
– Játékunk könnyed volt, de győzelmünk verejtékes.
Lengyel Ferenc: – Az ellenfél mindig megtalálja a leglyukasabb posztunkat, ezúttal a kapus volt az.

16. Dunakanyar-Vác 24 6 4 14 22–45 –23 22

A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.

16. MVM Paksi FC II* 24 2 4 18 18–49 –31 10

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.