NB II: kétgólos gyirmóti, ötgólos tatabányai siker

2013.05.12. 19:19
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a vasárnapi játéknapon a Nyugati csoportban két, a Keletiben egy mérkőzést játszottak. Nyugaton a Gyirmót FC Győr 2-0-ra győzött a Haladás második csapata otthonában, míg a bennmaradásért küzdő Tatabánya idegenben kiütötte a BKV Előrét. Keleten a Cegléd minimális különbséggel legyőzte az Újpest FC B-t.

Jól kezdett a Gyirmót FC Győr a Haladás II otthonában, hiszen Oross Márton közeli lövésével már a 2. percben vezetést szerzett. Az első félidőben már nem változott az állás, de a második játékrészben is támadásban maradt Csank János együttese és a 60. percben Tölgyesi Viktor révén a kapufát találta el. A 87. percben aztán Erős Gábor jobb oldali szögletét Tóth Norbert fejelte középről, 8 méterről a jobb alsó sarokba, bebiztosítva ezzel a gyirmóti sikert. A csapatnak a hátra lévő három mérkőzésből egyet kell nyernie az első ötbe kerüléshez.

Meglepően fölényes győzelmet aratott az FC Tatabánya a BKV Előre otthonában. A Bányász vezére Weitner Ádám volt, aki két gólt szerzett, de két védő, Djordje Djurics és Törtei Tamás is betalált a közlekedésiek hálójába. A nehéz sorsolással rendelkező kék-fehérek ezzel ismét esélyessé váltak arra, hogy "csont nélkül" kivívják a bennmaradást.

Keleten a Ceglédi VSE az Újpest B elleni egygólos sikerével életben tartotta osztályozós reményeit, egyúttal első tavaszi hazai győzelmének örülhet. Ványi Zsolt együttesének sikere a helyzetek alapján jóval fölényesebb is lehetett volna.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

NYUGATI CSOPORT

BKV ELŐRE–FC TATABÁNYA 0–5 (0–2)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Hofbauer, Szeles)
BKV: Horváth G. – Tóth M., Máj (Magyar 76.), Tányéros Á. – Tóth A., Csikós, Berki, Szabó V. (Csepregi 55.), Sebők I. – Eszlátyi, Michel (Molnár M. 55.). Vezetőedző: Soós Imre
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Hegedűs N., Djurics, Törtei – Oláh G. (Kiss Sz. 82.) –Kovács I., Ferkó Cs. (Frank 74.) – Bakos (Móri 70.) – Huszák, Weitner. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Djurics (11-esből, 0–1) a 19., Weitner (0–2) a 43., Weitner (0–3) az 54., Törtei (0–4) a 64., Móri (0–5) a 90. percben
Soós Imre:
– A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy Magyar Richárd és Csepregi Tamás személyében két újoncot avattunk. Négy kulcsjátékosunkat nem tudtuk pótolni, így elvertek bennünket, mint jégeső a határt.
P. Nagy László: – Fontos mérkőzésen győztünk, nem érdemtelenül. Végre kihasználtuk adódó helyzeteinket.

HALADÁS II–GYIRMÓT FC GYŐR 0–2 (0–1)
Szombathely, 100 néző. Vezette: Fenyvesi (Kis Z., Kepe)
HALADÁS: Dombó – Angyal Zs., Jagodics M. (Szeles 65.) – Zsirai, Búrány – Hanzl, Iszlai (Hegedűs J. 85.) – Kalász, Németh M., Medgyes Z. – Ugrai (Rácz B. 65.). Megbízott edző: Kuttor Attila
GYIRMÓT: Deli – Hajba, Csizmadia, Gévay, Nagy II G. (Erős G. 75.) – Regedei, Tölgyesi – Cseri T., Illés Gy. (Fitos 65.), Magasföldi – Oross (Tóth N. 68.). Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Oross (0–1) a 2., Tóth N. (0–2) a 87. percben
Kuttor Attila:
– Gyengén kezdtük a mérkőzést, ez megbosszulta magát. Később sem futballoztunk megfelelő ritmusban, így aztán nem sikerült megnyernünk a találkozót.
Csank János: – Az elmúlt heti vereség után mindenképpen kellett ez a győzelem. Kicsit görcsösen játszottunk, de megérdemelten győztünk.

KELETI CSOPORT

CEGLÉDI VSE–ÚJPEST FC B 1–0 (1–0)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Alszubaje (al-Maszlamani, Alszhamari – valamennyi katari)
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Kenderes, Koncz – Rebrik (Medgyesi L. 59.), Kiss T. (Balog M. 81.), Szkunc – Kormos (Juhász D. 69.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
ÚJPEST B: Horváth T. – Szokol, Mihajlovic, Aarab, Litauszki – Nagy J. (Dombai V. 64.), Eninful (Rubus, a szünetben), Erős R., Toricska (Magos, a szünetben) – Zamostny, Lázár B. Edző: Víg Péter
Gólszerző: Koncz (11-esből, 1–0) a 33. percben
Ványi Zsolt:
– Ha minden mérkőzésen hasonlóan küzdöttünk volna, nem az osztályozós hely megszerzéséért hajtanánk. Jobb helyzetkihasználással a hajrában nyugodtabbak lehettünk volna.
Víg Péter: – Az utóbbi időben sokszor jó teljesítményt nyújtottunk, ezúttal azonban görcsösen, gyengén játszottunk, nem érdemeltünk volna győzelmet.

16. Dunakanyar-Vác 27 6 4 17 22–54 –32 22
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.

A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.