NB II, Kelet: gólgazdag mérkőzésen nyert a Vasas

2013.03.03. 16:25
A labdarúgó NB II 16. fordulójában, vasárnap a Keleti csoportban négy mérkőzést rendeztek. A Vasas győzelemmel kezdte a tavaszi szezont, a Balmazújváros a kis Lokit, az Újpest FC B az Orosházát verte meg könnyedén. A Mezőkövesd–Szolnok találkozót a hajrában döntötték el a hazaiak.

NB II, KELETI CSOPORT
16. FORDULÓNB II, KELETI CSOPORT
16. FORDULÓ

PUTNOK VSE–VASAS 2–3 (0–1)
Putnok, 600 néző. Vezette: Berger (Becséri, Szvetnyik)
PUTNOK: Faris – Kelemen, Morar, Kovács R., Mayor (Luptak, 79.) – Kerékgyártó (Bene A., 22.), Zabos, Crisan, Monyók – Pavlov, Elek B. (Stanciu, 71.). Vezetőedző: Koszta Péter
VASAS: Szatmári – Görgényi, Nikolov, Lucas, Katona – Thiago, Cseke (Recklet, 51.), Hohmann (Ferkó, 66.), Popovics – Wilson, Bobo (Szilágyi P., a szünetben). Vezetőedző: Dirk Berger
Gólszerző: Wilson (0–1) a 37., Szilágyi P. (0–2) az 53., Pavlov (1–2) a 78., Pavlov (2–2) a 81., Szilágyi P. (2–3) a 82. percben
Koszta Péter: – A mérkőzést gólokkal kellett volna megnyernünk. Ehelyett naggyá tettük Szatmárit, a Vasas kapusát.
Dirk Berger: – Szatmári kiválóan védett, szerencsénk is volt, továbbá dicsérhetem a putnokiakat, ellenük senkinek nem lesz könnyű dolga.

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY SE–SZOLNOKI MÁV3–1 (1–1)
Mezőkövesd, 600
néző. Vezette: Szőts G. (Péter T., Szeles K.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Szalai V., Lakatos B., Éles – Dobos (Bagi, 88.), Bognár I., Farkas B., Petneházi – Hamar (Bogdány, 66.), George (Kemény, 90.). Vezetőedző: Véber György
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Grúz, Gyagya, Rokszin – Sipeki, Busai – Lengyel B. (Tóth Z., 83.), Nagy I., Mundi (Szepessy, 29.) – Faggyas. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Dobos (1–0) a 24., Faggyas (1–1) a 44., Bognár (11-esből, 2–1) a 84., Bogdány (3–1) a 90. percben
Kiállítva: Pokorni (lerántotta George-ot a tizenhatoson belül) a 79. percben
Véber György:
Küzdelmes mérkőzést játszottunk, és abszolút nem vagyok elégedett a mutatott játékkal, kizárólag a három pont megszerzése tölt el örömmel. Bízom benne, hogy a következő héten már a játékunk is meg fogja közelíteni az általam elképzelt szintet.
Kis Károly
nem nyilatkozott.

ÚJPEST FC B–OROSHÁZA FC 3–1 (1–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 200
néző. Vezette: Pánczél K. (Király K., Horváth Z.)
ÚJPEST B:
Horváth T. – Szokol, Aarab (Dombai, 80.), Litauszki, Pollák – Horváth R. (Magos, 82.), Eninful, Erős R., Balogh B. – Moraes, Lázár B. Edző: Víg Péter
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D.(Szivák, 87.), Milenkovics, Futaki, Szabó N. – Ács L., Ondrejo (Szabó T., 80.), Kerekes, Végh A. (Petrovics, 67.), Mohamed Ramadan – Tóth D. Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Balogh B. (1–0) a 26., Moraes (11-esből, 2–0) az 50., Balogh B. (3–0) a 73., Ács L. (3–1) a 74. percben
Kiállítva:
Szabó N. (utolsó emberként szabálytalankodott) a 49. percben
Víg Péter:
Motiváltan és alázattal játszottunk, ennek köszönhettük a győzelmet a jó erőkből álló vendégek ellen.
Major László:
– A kiállítás eldöntötte a meccset, de csapatom ettől nem roppant össze.

DVSC-DEAC–BALMAZÚJVÁROS 0–2 (0–1)
Debrecen, Egyetemi Sporttelep, 400 néző. Vezette: Farkas T. (Butkai, L. Tóth)
DVSC-DEAC:
Polekszics – Kuti, Gál M., Ludánszki B., Engel – Bereczki, Sl. Bouadla, Spitzmüller (Kincses, 64.), Ferenczi J. (Kondás K., 70.) – Szécsi M. (Böszörményi, a szünetben), Angyal. Edző: Szalánczi Tamás
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Forgács, Papp F., Németh Á. (Belényesi, 36.) – Nagy R., Szőllősi F., Kónya, Virágh A. – Kállai G. (Sándor I., 66.) – Urbin (Ludánszki I., 80.). Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Urbin (0–1) a 17., Szőllősi F. (0–2) az 52. percben
Szalánczi Tamás:
A mutatott teljesítményt jónak ítélem, de két elkerülhető gól a rutinosabb csapat győzelmét eredményezte.
Híres Gábor:
Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Még döcögő játékkal, de biztosan szereztük meg a három pontot.

16. Szolnoki MÁV FC 16 3 5 8 15–22 –7 14

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.