NB II, Kelet: a Vasas öt góllal nyert; edzőváltás Putnokon?

2013.04.27. 20:01
Szem a labdán, a Vasas pedig továbbra is a tabella élén (Fotó: Havran Zoltán, archív)
A listavezető Vasas hazai környezetben 5–0-ra győzött a Kazincbarcika ellen a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában. Az angyalföldiek utolsó három gólját Szilágyi Péter szerezte.

A Békéscsaba Kákonyi Dániel 22. percben lőtt góljával győzte le a délkeleti derbin a Szeged 2011-et, amelynek igazán helyzete sem volt.

A Nyíregyháza–Balmazújváros mérkőzés a hajráig gól nélküli döntetlenre állt, a Szpari végül egy közvetett szabadrúgás után szerezte meg három pontot érő gólját.

A Ferencváros és a Honvéd második csapata sokkal simább meccset játszott egymással. A kispestiek a 61. percben emberhátrányba kerültek Fejes János kiállítása miatt, de ekkor már 2–0-ra vezettek, előnyüket pedig még tíz emberrel is növelni tudták, így háromgólos győzelmet arattak.

Az Orosháza az egész második félidőt tíz fővel játszotta végig, ki is kapott Szolnokon 3–1-re.

Az Újpest B-vel hazai pályán 0–0-s döntetlent játszó Putnoknál valószínűleg edzőváltásra kerül sor, Koszta Péter szavaiból legalábbis erre lehet következtetni.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 24. FORDULÓ

VASAS–KAZINCBARCIKAI SC 5–0 (2–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1000 néző. Vezette: Pintér Cs. (Kóbor, Török K.)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi (Ferkó Á., 70.), Lucas, Nikolov, Katona M. – Recklet – F. Thiago, Szilágyi P. (Bobo, 75.), Cseke – Ádám M., Ch. Wilson (Venczel, 51.). Vezetőedző: Dirk Berger
KAZINCBARCIKA: Póser – Privigyei, Kiprich D., Fótyik, Horváth Sz. (Szala, 61.) – Fehér B., Bogáti – Jeremiás, Casado, Tátrai (Horváth B., 38., Nagy M. K., 70.) – Vólent. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Ch. Wilson (1–0) a 17., Lucas (2–0) a 34., Szilágyi P. (3–0) az 50., Szilágyi P. (4–0) az 54., Szilágyi P. (5–0) a 72. percben
Dirk Berger: – Legutóbb az Újpest ellen keveset futottunk, így ma nagy iramot és sok futást kértem a csapattól. Szerencsére remekül játszottunk, ma még ünneplünk, aztán a következő mérkőzésre készülünk.
Kiprich József: – Csak azt játszottuk, amit nem lenne szabad, ilyen különbséggel is megérdemelt a Vasas győzelme.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZEGED 2011 1–0 (1–0)
Békéscsaba, 800
néző. Vezette: Becséri (Viszokai, Farkas B.)
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Tolmbaye, Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Kákonyi (Raducu, 90.), Varga N., Randjelovics, Majoros (Mészáros L., 29.) – Mosquera (Sipos, 85.), Leucuta. Szakmai igazgató: Pásztor József
SZEGED: Belecsan – Farkas M., Petrók, B. Kapic – Kéri, Borbély (Kis R., 76) – Ulvicki, Stipancevic, Dedic (Farkas Z., 46.) – Timm, Gomez (Jovánczai, 46.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Kákonyi (1–0) a 22. percben.
Pásztor József: – Nagyon nehéz mérkőzésen gyűjtöttük be a három pontot, de megérdemelten.
Gálhidi György: – Hatalmas hibánkból szerzett vezetést a Békéscsaba, s hiába támadtuk végig a második játékrészt, meddő volt a fölényünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BALMAZÚJVÁROS 1–0 (0–0)
Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Szőts (Butkai, Kovács II G.)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Bodnár L., Ambrusz, Djurovics, Dajka L. – Davidov (Reznek, 56.), Minczér – Csorba, Bárányos (Katona Gy., 77.), Pákolicz (M. Nikolics, 79.) – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Kónya, Papp F., Forgács, Németh Á. – Kiss L. (Nagy R., 71.) – Demjén, Sándor I. (Szőllősi F., 14.), Bokros, Virágh A. (Arnóczki, 77.) – Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Csorba (1–0) a 86. percben
Lucsánszky Tamás: – A mérkőzés képe alapján szerencsés győzelmet arattunk. Köszönjük a közönség biztatását az utolsó negyedórában, ez átsegített bennünket a holtponton.
Híres Gábor: – Gólokkal kellett volna nyernünk, ám a nyíregyháziak jogtalan szabadrúgások sorozatát végezhették el, ezért veszítettünk.

FERENCVÁROS II–BP. HONVÉD-MFA 0–3 (0–1)
Budapest, Csepel, 100 néző. Vezette: Takács J. (Galán, Kulcsár J.)
FTC II: Hermány – Csilus, Vattai, Vass M., Birtalan J. – Kónya (Erdei V., 69.), Peszmeg (Popgeorgiev, 66.) – Papp M., Nyilasi B., Ionescu (Majzik, 82.) – Nehéz. Edző: Lipcsei Péter
HONVÉD-MFA: Szemerédi – Remes, Debreceni, Gengeliczki, Fejes J. – Csontos Á., Futó, Lőrinczi – Csábi M. (Kovács G., 67.), Bobál G. (Erdélyi L., 56.), Kapacina (Varga M., 62.). Edző: Szijjártó István
Gólszerző: Debreceni (0–1) a 22., Bobál G. (0–2) az 54., Varga M. (0–3) a 74. percben
Kiállítva: Fejes J. (második sárga lap után) a 61. percben
Lipcsei Péter:
– A Honvéd jobban játszott, mi pedig a bajnokság leggyengébb produkcióját nyújtottuk.
Szijjártó István: – Taktikusan és fegyelmezetten játszott a csapat. Minden olyan taktikai elemet betartottak a fiúk, amelyet gyakoroltunk az edzésen.

PUTNOK VSE–ÚJPEST FC B 0–0
Putnok, 400 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Péter, Szeles)
PUTNOK: Faris – Kelemen L., Kovács R., Bjelkanovics, Polényi – Zabos, Bene A. (Matis, 69.), Crisan (Luptak, 69.), Üveges (Stanciu, 54.) – Monyók, Pavlov. Vezetőedző: Koszta Péter
ÚJPEST B: Banai D. – Szokol, Litauszki, Rubus, Baranyai Á. – Nagy J., Dombai V. (Kálmán, 13.), Banai B., Molnár S. – Magos (Bodnár I., 82.), Zamostny (Tóth B., 76.). Edző: Víg Péter
Koszta Péter: – Ezzel egy szép időszak véget ért az életemben, azt gondolom, hogy most jött el a váltás időszaka.
Víg Péter: – Sokat tettünk a győzelemért, a mérkőzés nagy részében mi kontrolláltuk a játékot, csak a gól hiányzott…

SZOLNOKI MÁV–OROSHÁZA FC 3–1 (0–0)
Szolnok, Véső utca, 600 néző. Vezette: Veizer (Hofbauer, Makkosné)
MÁV: Pokorni – Vári, Balogh P., Mile, Fritz – Sipeki, Busai – Bohner (Rokszin, 60.), Nagy I., Mundi (Antal, a szünetben) – B. Tóth (Szepessy R., 60.). Vezetőedző: Kis Károly
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Szűcs D., Futaki, Milenkovics, Szabó N. (Végh A., 66.) – Kerepeczki, Ondrejó (Petrovics, 52.), Makra, Hamed – Ács (Lupsa, 78.), Tóth D. Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Busai (1–0) a 65., Szűcs D. (1–1) a 72., Szepessy R. (2–1) a 76., Nagy I. (11-esből, 3–1) a 86. percben.
Kiállítva: Hamed (könyöklésért) a 45. percben
Kis Károly: – Feszülten, idegesen játszottunk, de fontos győzelmet arattunk.
Major László: – Egy fegyelmezetlenség miatt hátrányba kerültünk, emiatt aztán a hajrában fölénk kerekedett a Szolnok.

16. Dunakanyar-Vác 23 6 4 13 22–42 –20 22
A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba