NB II: hazai pályán kikapott a Békéscsaba az ETO FC Győrtől

2018.03.18. 15:52
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Békéscsaba hazai pályán 3–1-re kikapott az ETO FC Győrtől.

Mint ismert, a forduló többi mérkőzése a nagy havazás miatt elmaradt, ezeket április 25-én, szerdán pótolják be.a nagy havazás miatt elmaradt, ezeket április 25-én, szerdán pótolják be.

Az egyedüliként megrendezett Békéscsaba–ETO FC Győr összecsapáson az első találatra a hatodik percig kellett várni, ekkor Daru Bence szerezte meg a vezetést a vendégeknek.

Mindössze két perc telt el, büntetőhöz jutott a Békéscsaba, a tizenegyest pedig Birtalan Botond a kapu közepébe bombázta (1–1).

A 82. percben Magasföldi József szabadrúgásból, húsz méterről mesteri pontossággal a bal felső sarokba csavart, majd a 88. percben Beliczky Gergő is betalált, amivel a vendég ETO FC Győr 3–1-re megnyerte a találkozót.

NB II
25. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–WKW ETO FC GYŐR 1–3 (1–1)
Békéscsaba, 500
néző. Vezette: Radványi Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Szélpál N., Dlusztus (Gránicz, 84.), Mészáros M. (Szatmári I., 57.) – Nagy S., Gyurján (Nagy I., 61.), Viczián, Hursán – Urbin, Birtalan B., Zahorán. Vezetőedző: Boér Gábor
GYŐR: Gyurákovics – Szabó B., Debreceni, Vadász V., Rokszin – Tajthy T. – Szimcsó (Szabó L., 77.), Szánthó R. (Szatmári L., 64.), Magasföldi, Zamostny – Daru B. (Beliczky, 61.). Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Daru B. (0–1) a 6., Birtalan B. (11-esből, 1–1) a 9., Magasföldi (1–2) a 82., Beliczky (1–3) a 88. percben
Boér Gábor: – Nehéz bármit is mondani ilyen mérkőzés után. Egy egy után sok helyzetünk volt, de semmi sem sikerült. Nem lehet mentség, hogy hét közben nehéz kupamérkőzést játszottunk, labdarúgóink azért kapják a fizetést, hogy teljes erőbedobással játszanak minden helyzetben. A koncentráltság és a szenvedély hiányát nem lehet pótolni, valamit másképp kell csinálnunk a jövőben. Az is bosszantó, hogy két gólt pontrúgásból kaptunk.
Szentes Lázár: – Szép és gyors gólunkra hamar jött a válasz, összességében az első játékrész kiegyenlített játékot hozott. A fordulás után lehetett érezni, hogy a békéscsabaiak lábában és az idegrendszerükben ott volt a hétközi Magyar Kupa-találkozó. Ekkor már jobban uraltuk a játékot, és sokat köszönhetünk a kimagasló kapusteljesítményünknek is, ami nagyon kellett ehhez a három fontos pont megszerzéséhez.