NB II: kibrusztolt győzelemmel növelte előnyét a Puskás Akadémia

2017.04.30. 15:15
A labdarúgó NB II 32. fordulójában küzdelmes meccsen szerezte meg a győzelmet Puskás Akadémia. A siker rendkívül értékes, mivel az üldözők sikere elmaradt, így Pintér Attila együttesének előnye hét pontra nőtt.

Nyíregyháza–Szolnok

Rendkívül izgalmas meccset láthattak a nézők, akik kilátogattak a Nyíregyháza Spartacus–Szolnok találkozóra. Az első félidő elején még kóstolgatták egymást a csapatok, de aztán beindult a gólgyár. Elsőként Rokszin Ádám talált be az első negyedóra végén, de a 23. percben Rudolf Gergely máris egyenlített. Még két gól esett az első játékrészben (a 26. és a 27. percben), 2–2-vel mentek pihenni a csapatok.

A második félidő elején Kártik Bálint szerzett ismét vezetést a hazaiaknak, majd Tóth László egyenlített a vendégeknek. A Szpari mindent megtett a győzelemért, a játékosok keményen megnyomták a végét. Számtalan támadást vezettek, sok szögletet rúghattak, de úgy tűnt, hogy a győzelem nem jön össze. De csak a 92. percig. Ekkor egy előreívelt labda Kártik Bálinthoz került, aki nagy erővel lőtt a szolnokiak kapujába: 4–3-ra győzött a Nyíregyháza! Dajka László vezetőedző első hazai meccse a kispadon remekül sikerült.

Siófok–Puskás Akadémia

Az éllovas Puskás Akadémia nehéz perceket élt át a Siófok otthonában. A hazaiak a 20. percben megszerezték a vezetést: Farkas Norbert iramodott meg bal oldalon, Vanczák hatástalanul támadta, így Farkas szépen ívelhetett Hegedüs felett a kapu bal oldalába.

A 35. percben egyenlíthetett volna a PAFC, de Prosser fejesét Tajti bravúrral védte. Ezen kívül is rengeteg helyzetet vezetett a Puskás, de a kapuban Tajti nagyszerű formában védett.

Ami nem sikerült az első félidőben, összejött a másodikban, rögtön az elején: Vanczák Vilmos fejelt szépen a hazai kapu jobb oldalába egy baloldali szögletet követően. Bő negyedóra múlva Márkvárt Dávid a vezetést is megszerezte a vendégeknek egy kisebb, kapu előtti kavarodást kihasználva.

Az eredmény már nem változott, a Puskás Akadémia előnye nyolc pontra nőtt.

NB II, 32. FORDULÓ
BFC Siófok–Puskás Akadémia 1–2
(1–0)
Siófok, 800
néző. Vezette: Solymosi Péter (Pápai Zoltán, Kovács II Gábor)
SIÓFOK: Tajti – Tamaskó, Gál, Czingráber, Farkas N. – Berde, Lázár Zs. (Berki P., 72.) – Nagy D. (Kozma, 78.), Petneházi, Gréczi (Kovács D., 62.) – Elek B. Edző: Disztl László
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedűs L. – Heffler T., Vanczák, Hegedűs J. (Csilus Á., a szünetben), Spandler – Zsidai, Prosser D. (Nagy Zs., 85.), Szatmári L. (Sándor Gy., a szünetben), Márkvárt, Szakály P. – Lencse. Edző: Pintér Attila
Gólszerző: Farkas N. (1–0) a 18., Vanczák (1–1) a 49., Márkvárt (1–2) a 65. percben
Kiállítva: Farkas N. (második sárga lap után) a 90. percben
Disztl László:
– Az első félidőben taktikusan, egységesen játszottunk. Jól küzdöttünk, szerettünk volna nyerni, de a második félidőben a pontrúgásból kapott gól megzavart minket, az ellenfelet felhozta, egy kavarodásból szerzett gól által megszerezte a mérkőzést.
Pintér Attila: – Tudtuk, hogy egy nagyon felkészített csapat ellen kell játszanunk. Sajnos az első félidőben pontatlanul tettük ezt, és a kapott gól is megzavart, de már itt egálra hozhattuk volna ki a meccset, ha értékesítettük volna helyzeteinket. A második félidőben rendszert is váltottunk, az így kialakult csapatrészek nagyon jól működtek együtt, úgyhogy megérdemelten nyertünk.

Nyíregyháza–Szolnok 4–3 (2–2)
Nyíregyháza, 1000
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Májer Gábor, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Megyeri G. – Szokol, Máté P., Rubus, Farkas M. – Kónya (Dragóner F., 89.), Kártik – Tisza T. (Rezes, 73.), Rudolf G., Szécsi M. – Takács T. (Holdampf, 82.). Vezetőedző: Dajka László
SZOLNOK: Gazsi T. – Kenderes, Balogh M., Papp Sz., Magyar B. (Tóth P., 65.) – Hajba, Berdó (Olasz D., 64.) – Pintér N. (Pantovics, 64.), Dedics, Tóth L. – Rokszin. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Rokszin (0–1) a 16., Rudolf G. (1–1) a 23., Hajba (1–2) a 26., Rubus (2–2) a 27., Kártik (3–2) a 48., Tóth L. (3–3) a 79., Kártik (4–3) a 92. percben
Dajka László: – Nagyon sokat tettek azért a játékosok, hogy happy end legyen a vége. Az elején a hosszú hetek sikertelensége még benne volt a csapatban, aztán a második félidő elején eldönthettük volna a mérkőzést, ehelyett egyenlített az ellenfél. Dicséret illeti a srácokat, hogy hittek abban, ezt a mérkőzést az utolsó pillanatban is meg tudjuk nyerni.
Balogh Pál: – Közönségszórakoztató mérkőzés volt, előrefelé nagyon jól futballoztunk, gyorsak és kombinatívak voltunk, de a kétszeri előnyünket sokáig nem élvezhettük. A második félidő kezdeti zavarán sikerült felülkerekedni, de most három szerzett góllal sem tudtunk pontot szerezni.

Dorog–Soroksár 0–1 (0–0)
Dorog, 600 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs – a 2. félidőben Berényi Tamás, Király Zsolt)
DOROG: Zima – Verkó, Csató, Bora – Kővári (Grabant B., 47.), Mészáros, Lénárt, Bor – Medgyes (Vajda G., 47.), Simon A. (Hauzer, 64.), Tóth M. Vezetőedző: Németh Szabolcs
SOROKSÁR: Jova – Fülöp N., Gyepes, Lorentz, Gengeliczki (Sándor I., 68.), Silye – Huszák, Csilus T., Haris – Szilágyi (Bajzát, 73.), Lovrencsics B. (Gárdos, 83.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 75. percben
Kiállítva: Zima (elkaszálta a kitörő Lovrencsics Balázst) a 46., Tóth M. (második sárga lap után) a 90. percben
Németh Szabolcs: – Nehéz bármit is mondani ezután a találkozó után. Játékosaim hősiesen küzdöttek, a kiállítás azonban megpecsételte a sorsunkat. A Soroksár annál jobb csapat, hogy ezt ne használta volna ki.
Lucsánszky Tamás: – Nagyon fegyelmezett ellenfelet győztünk le. Úgy érzem, megérdemelten. Úgy vélem, a mutatott játék és a gólhelyzetek alapján biztosan szereztük meg a három bajnoki pontot. A csapatom már néha úgy játszott, ahogy az korábban megszokott volt.

Szeged 2011–Budaörs 0–0
Gyula, 250
néző. Vezette: Radványi Ádám (Szvetnyik Bence, Garai Péter)
SZEGED: Szántai – Áchim, Jagodics B., Horváth A., Mészáros M. – Farkas A., Király, Pászka, Zabari – Zádori (Gergely, 59.), Balogh G. (Hegedűs M., 89.). Vezetőedző: Klausz László
BUDAÖRS: Horváth – Menyhárt, Kinyik, Tányéros Á., Wild – Petró, Sajbán Miklós, Stieber A. (Csillag, 81.), Papp (Csobánki, 61.) – Deli M. (Pethő, 85.), Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Kiállítva: Horváth A. (Sajbán Máté elleni durva szabálytalanságért) a 76. percben
Klausz László: – Büszke vagyok a csapatomra, különösen arra, hogy öt-hat fiatalunk kitűnően teljesített, és a kényszerből változtatott csapatunkat a kiállításig fölényben tudták tartani. Ha a 17 éves Balogh Gusztáv majd rutinosabb lesz, ezeket a helyzeteket értékesíteni fogja.
Bognár György: – Igazságos döntetlen született. Az első félidőben mindkét csapat előtt adódott helyzet, amik kimaradtak. Annak ellenére, hogy az utolsó tizenöt percben emberelőnybe kerültünk, döntő fölényt nem tudtunk kiharcolni. Elégedett vagyok az eredménnyel.

Cegléd–Balmazújváros 1–1 (0–0)
Albertirsa, 600
néző. Vezette: Pintér Csaba (Kulman Tamás, Szécsényi István)
CEGLÉD: Mursits – Preklet, Nánási (Albert Á., 44.), Albert I., Szalkai – Takács P. – Tihanyi O. (Tóth M., 57.), Asztalos, Fröhlich (Lengyel B., 69.), Peres – Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi G. – Bokros T., Rus, Tamás L., Virág – Bódis – Heffler N. (Belényesi, 79.), Sigér, Farkas B. (Kamarás, 83.), Vajda S. – Kovács Á. (Fekete Á., 64.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Albert I. (1–0) az 59., Rus (1–1) a 74. percben
Miskei Attila: – Küzdelmes mérkőzésen szívünket, lelkünket kitettük a pályára. Továbbra is ebben a szellemben szeretnénk futballozni, hogy elérjük céljainkat. Csapatként jól funkcionáltunk.
Feczkó Tamás: – Nagyon jól szervezett csapat otthonában játszottunk jó mérkőzést. Remélem, a kapufákról most már befelé fog pattanni a labda, nem úgy, mint az elmúlt három mérkőzésünkön.

Vác–Békéscsaba 1–0 (0–0)
Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Szabó Zsolt (Kepe Arnold, Aradi József)
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Dlusztus, Görgényi, Major – Tóth G., Rása – Kákonyi (Rusvay, 92.), Nagy R. (Tóth F., 80.), Zsolnai R. – Niedermüller. Vezetőedző: Nagy Tibor
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bényei, Kelemen, Babinyecz, Juhász Gy. (Gránicz, 74.) – Nagy I., Viczián – Szalai, Birtalan, Gyurján (Fabio, 81.) – Tóth D. (Urbin, 71.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Rása (1–0) a 67. percben
Nagy Tibor: – Nagyon nagyot játszottunk! Sikerült egy gólt szereznünk. Kiemelkedő fegyelmezettséggel védekeztünk, az ellenfélnek nem volt gólhelyzete.
Boér Gábor: – Van hiányérzetünk, hiszen egygólos mérkőzést buktunk el. Várható volt, hogy egy pontrúgás dönt majd. A nagyon rossz talaj mindkét csapat dolgát megnehezítette, az ívelgetés, a küzdés jellemezte a találkozót. Nem tudtuk azt a színvonalat hozni, mint az elmúlt hetekben.

Mosonmagyaróvár–Kisvárda 1–1 (0–1)
Mosonmagyaróvár, 800
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Takács Rudolf, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR: Boros – Koszó, Deák, Lázár, Galambos – Zsirai (Mundi, 56.) – Bartos, Schmatovich, Czár (Kószás, 75.), Fekete (Németh M., 53.) – Laki. Edző: Király József
KISVÁRDA: Iváncsics A. – Talabér, Fodor F., Papucsek, Vári – Lucas, Horváth A., Oláh G. (Minczér, 68.) – Gosztonyi (Bacsa, 70.), Rajczi, Cseri (Horváth Z., 89.). Szakmai igazgató: Révész Attila
Gólszerző: Gosztonyi (0–1) a 10., Laki B. (1–1) a 80. percben
Király József: – Gratulálok az ellenfélnek. Fizikailag erős és egyénileg jól képzett csapattal játszottunk. Nem volt sok helyzetünk, de azt kihasználtuk. Úgy érzem, rászolgáltunk az egy pontra. Akik megkapták a lehetőséget, éltek vele.
Révész Attila: – Másképp kezeltük most a hazaiakat, mint az ősszel. A mai mérkőzés, úgy érzem, igazságtalan, többet tettünk a győzelemért. Jól játszottunk, több helyzetet dolgoztunk ki, és a szerencse is elpártolt tőlünk.

Cigánd–Kozármisleny 3–1 (1–0)
Cigánd, 250
néző. Vezette: Csonka Bence (Medovarszki János, Horváth Róbert)
CIGÁND: Sánta – Molnár, Raducu, Oltean, Szilágyi L. – Balogh A. (Csicsvári, 85.), Sándor T., Baksa, Angyal – Nicorec (Kuti, 70.) – Katona Gy. (Popescu, 75.). Szakmai igazgató: Szénay Péter
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Gubacsi, Causic, Racskó, Varga M. – Nagy E. – Kemény, Wittrédi (Kocsis A., 63.), Kirchner, Városi (Tóth M., 63.) – Grumics. Vezetőedző: Szanyó Károly
Gólszerző: Katona Gy. (1–0) a 19., Nicorec (2–0) a 60., Angyal (3–0) a 62., Racskó (3–1) a 77. percben
Szénay Péter: – Gratulálok a játékosaimnak, köszönöm nekik, hogy ebben a nehéz helyzetben is jól játszva és küzdve sikerült begyűjtenünk a három pontot.
Szanyó Károly: – Gratulálok a Cigándnak, megmutatták, hogyan kell küzdeni egy olyan csapatnak, amely jövőre is az NB II-ben akar szerepelni. Sajnos csapatomnak ezt hiába mondom, hiába írom le, hiába vezetjük le, hiába gyakoroljuk, sajnos a pályán ez nem köszön vissza.

Csákvár–SZEOL 2–0 (2–0)
Csákvár, 300 néző. Vezette: Ducsai József (Berényi Ákos, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Kovács D. – Pintér B., Szalai T., Dulló, Baranyai – Bakos Sz., Kiprich D. (Fényes, 59.) – Molnár T. (Sejben, 83.), Mészáros D., Oldal (Molnár Cs., 73.) – Hodgyai. Vezetőedző: Toldi Gábor
SZEOL: Prokop – Ikonomu, Rácz L., Gál Sz., Búrány – Mendebaba (Kéri, 62.), Vágó L. – Harsányi I. (Buzási, 62.), Lévai N. (Nagy R., a szünetben), Grünvald – Mihály D. Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Kiprich D. (1–0) a 34., Szalai (2–0) a 45. percben
Toldi Gábor: – A mai játékunkkal maximálisan rászolgáltunk a győzelemre. Lélektanilag fontos három pontot szereztünk.
Zoran Kuntics: – Sok problémával küzdöttünk az elmúlt napokban, a sérülések miatt tartalékos összeállításban játszottunk. Igyekeztünk megnehezíteni a hazaiak dolgát, de a Csákvár teljes mértékben rászolgált a győzelemre.

Zalaegerszeg–Soproni VSE 0–1 (0–1)
Zalaegerszeg, 672
néző. Vezette: Németh Ádám (Vigh-Tarsonyi Gergő, Iványi István)
ZTE: Szappanos – Angyal Zs. (Króner, 50.), Polényi, Forgács, Deutsch – Nagy T., Oláh – Szatmári (Ekker, 80.), Bedi, Paudits (Babati, 45.) – Bobál G. Vezetőedző: Csató Sándor
SOPRON: Heinrich – Fazekas, Sifter, Fehér Z., Németh M. (Csordás Sz., 73.) – Nagy P., Tóth D. – Eszlátyi, Soós (Garda, 74.), Batiz-Pócsi (Póti, 88.) – Erdélyi. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Eszlátyi (0–1) a 14. percben
Csató Sándor: – Nehéz szavakat találni erre a teljesítményre. Harcosabb, agresszívebb volt a Sopron. A párharcok jelentős részét elvesztettük, közben rendkívül pontatlan volt az összjáték. A megbeszélt taktikai elemek nagy részét nem sikerült megvalósítani. Hetek óta viszonylag sok helyzetet dolgoztunk ki, de gól nem nagyon volt. A negyedik vereség után kell felállni.
Supka Attila: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Mindkét csapat számára nagyon fontos volt a három pont. Helyenként jól fociztunk, bizonyos időszakokban pontosan hoztuk ki a labdákat és helyzeteket is alakítottunk ki. A hajrában beszorultunk, ezért cseréltünk magas embereket, ezzel sikerült megoldani a problémát. Ezúttal egy gól elég volt ahhoz, hogy megérdemelten szerezzünk három pontot.

1. Puskás Akadémia FC 32 19 9 4 59–34 +25 66
2. Kisvárda 32 17 8 7 47–25 +22 59
3. Balmazújváros 32 17 6 9 38–30 +8 57
4. Soroksár SC 32 16 9 7 52–29 +23 57
5. Békéscsaba Előre 32 17 5 10 46–29 +17 56
6. Vác FC 32 14 9 9 39–33 +6 51
7. Szeged 2011 32 12 12 8 36–19 +17 48
8. Szolnoki MÁV FC 32 13 7 12 43–42 +1 46