NB II: feljutott a Mezőkövesd, négygólos siker a stadionátadón

2016.06.05. 18:00
Pintér Attiláék pezsgővel ünnepelték a feljutást (Fotó: Földi Attila)
Vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 30. fordulójának összes mérkőzését. Az utolsó játéknap legnagyobb kérdése az volt, hogy a Gyirmót mellett a Mezőkövesd vagy a ZTE jut fel az élvonalba. A borsodiak már az 1. percben vezetést szereztek a Dunaújváros ellen, végül 4–0-ra nyertek, ezzel pedig NB I-esnek vallhatják magukat, hiszen megmaradt a kétpontos előnyük a riválissal szemben. A ZTE Ajka elleni mérkőzése az özönvízszerű eső miatt csak 18:35-kor kezdődött el, de hiába nyertek a zalaiak 5–0-ra, ez már nem befolyásolta a feljutás kérdését. Az már korábban eldőlt, hogy a Gyirmót lett a másodosztályú bajnok, míg kiesett az NB III-ba az Ajka, a Dunaújváros és a Szigetszentmiklós.

A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Mezőkövesd 4200 néző előtt Vági András góljával már az 1. percben vezetést szerzett a Dunaújváros ellen, majd a 20. percben Sós Bence, míg a 27. percben Tóth Bence is betalált, a második félidőben pedig ismét Vági volt eredményes, így a borsodiak a négygólos sikerrel feljutottak az NB I-be. Ráadásul nem csak a második helyet ünnepelhetik a kövesdiek, hiszen a találkozó előtt átadták a nemrég elkészült városi stadiont. Pintér Attila vezetőedző a találkozó után az M4 Sport kamerája előtt elérzékenyült, a tréner elsírta magát.

A rivális ZTE Ajka elleni mérkőzése az özönvízszerű eső miatt csak 18:35-kor kezdődött el – a ZTE játékosai már mérkőzésük kezdésének pillanatában tudhatták, hogy a kövesdiek több góllal vezetnek, így hiába nyertek, ez már nem befolyásolta a feljutás kérdését. Ennek ellenére a csapat jól futballozott és 5–0-ra kiütötte a már kiesett ajkaiakat. A zalai szurkolók annak örülhetnek, hogy Daru Bence három gólt szerzett a találkozón (egyet tizenegyesből), így 22 találattal ő lett az NB II 2015-16-os szezonjának gólkirálya.

Vereséggel búcsúzott a szezontól a bajnok Gyirmót FC Győr, Bene Ferenc együttese a Siófoktól kapott ki otthon 43-ra úgy, hogy 78 percen keresztül emberhátrányban játszott. Ennek ellenére egyszer sikerült a fordítás a gyirmótiaknak, a Siófok azonban remekül hajrázott, Paudits Patrik duplájával végül győzni tudott.

Mezőkövesdi gólöröm (Fotó: Földi Attila)

A játék kép alapján magabiztosan és megérdemelten győzött a Balmazújváros a bajnokság hajrájára teljesen széteső Szigetszentmiklós otthonában. A Balmaz remek eredményt elérve az ötödik helyen zárta a bajnokságot, míg az SZTK-Erima az NB III-ban folytatja.

Hatgólos sikerrel zárt a tavaszt a Szeged 2011, az „áldozat” az idényben remeklő Csákvár volt. Klausz László együttesében a fiatal Zádori Krisztián és Coroian Andrei-Ion is duplázott, míg a csákváriak még az üres kapuba sem tudtak betalálni

Először nyert csákvári „albérletében" a Budaörs, amely a Pest megyei rivális Vácot győzte le, amely az előző fordulóban biztosította bennmaradását. Két cserejátékos, Koós Gábor és Pál András találatával fordított a Soroksár az első félidőben remekül játszó Sopron ellen és győzelemmel zárta a tavaszi szezont. A Kisvárda is büszke lehet teljesítményére, a szabolcsiak a Szolnok elleni 21-es sikerrel tették biztossá negyedik helyüket, amely újoncként mindenképpen megsüvegelendő teljesítmény.

NB II
30. (UTOLSÓ) FORDULÓ

MEZŐKÖVESD ZSÓRY–DUNAÚJVÁROS PASE 4–0 (3–0)
Mezőkövesd, 4200 néző. Vezette: Botló Béla (Erős Gábor, Berettyán Péter)
MEZŐKÖVESD: Dombó – Vági A., Devecseri, Szilvási (Orosz M., 65.), Fótyik – Tóth B., Hegedűs D. – Sós B. (Csirmaz, 74.) Szatmári L., Nicorec – Fröhlich (Heffler N., 85.). Vezetőedző: Pintér Attila
DUNAÚJVÁROS: Dániel – Tamaskó, Koval, Lorentz, Huszárik – Vajda D., Szellák, Abért – Kercsó, Rosta (Takács Sz., 60.) – Tóth T. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Vági A. (1–0) az 1., Sós (2–0) a 20., Tóth B. (3–0) a 27., Vági A. (4–0) az 56. percben
Pintér Attila:
– Nagyon nehéz időszak áll mögöttünk, munkánk azonban meghozta eredményét. Hálás vagyok a családom tagjainak is, aki óriási áldozatot hoztak, hogy Mezőkövesden dolgozhassak.
Dobos Barna: – Tisztességgel végigjátszottuk a tavaszi idényt, pedig nagyon nehéz fél éven vagyunk túl. Mostantól megkezdjük az építkezést.

ZTE FC–FC AJKA 5–0 (1–0)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna 1241 néző. Vezette: Erdős József (Georgiou Theodoros, Iványi István)
ZTE: Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács A., Sundas (Szalkai, 65.) – Patvaros, Bedi – Babati, Wittrédi (Szakály A., 59.), Fujsz (Városi, a szünetben) – Daru. Vezetőedző: Mihalecz István
AJKA: Jánosa – Hajba (Pál D., 68.), Nagy B., Pákai, Fodor M. – Horváth A., Petneházi – Kollega (Szőllősi F., 65.), Czár, Major N. – Sóron (Stieber A., a szünetben). Vezetőedző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Daru (1–0) a 45., Daru (11-esből, 2–0) a 63., Városi (3–0) a 70., Bedi (4–0) a 83., Daru (5–0) a 85. percben
Mihalecz István: – Nem hiszem, hogy még egyszer ennyire szomorú leszek egy öt nullás győzelem után... A csapat ebben a bajnokságban tizenhét ponttal többet szerzett, mint az előzőben. Még nyalogathatjuk a sebeinket, de újabb fejezetet kell nyitnunk.
Lengyel Ferenc: – Remek első félidőt produkáltunk, de a térfélcserét követően mentálisan és fizikailag is kidomborodott a két csapat közötti különbség. A ZTE teljesen megérdemelten győzött.

GYIRMÓT FC GYŐR–BFC SIÓFOK 3–4 (3–2)
Győr-Gyirmót, 2000 néző. Vezette: Saoud Ali al-Adba (Ramzan Saeed al-Naeni, Saoud Ahmed al-Maqaleh)
GYIRMÓT: Rusák – Bori, Szekeres A., Lázár P., Völgyi – Kiss M., Horváth A. – Vass P. (Nagy S., 81.), Paku (Madarász, 68.), Simon Attila (Lengyel D., 19.) – Simon András. Vezetőedző: Bene Ferenc
SIÓFOK: Filipánics – Nagy J., Czingáber, Tamás L., Farkas N. – Gál M. (Elek B., 80.), Futó – Nagy D., Nagy R. (Bognár B., 75.), Murka – Paudits (Berki I., 90.) Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Simon András (1–0) a 12., Nagy J. (11-esből, 1–1) a 14., Murka (1–2) a 29., Paku (2–2) a 33., Kiss M. (3–2) a 38., Paudits (3–3) a 87., Paudits (3–4) a 91. percben
Kiállítva: Lázár P. (gólvonalon történt kezezésért) a 12. percben
Bene Ferenc
: – Emberfeletti energiákat mozgósítottak játékosaim ezen a mérkőzésen, ahogyan az egész szezonban is. Nyolcvan perc emberhátrányban, sajnos ez ennyire volt elég.
Goran Kopunovics: – Büszke vagyok a csapatra, megérdemeltük a három pontot. A fiúk okosan, türelmesen, nagy akarattal játszottak, rúgtak négy gólt a bajnoknak, s ez is bizonyította, mindig nyerni szeretnénk.

SZEGED 2011–AQVITAL FC CSÁKVÁR 6–0 (2–0)
Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 300
néző. Vezette: Farkas Tibor (Horváth Róbert Szalai Dániel)
SZEGED: Molnár F. – Povázsai, Farkas M., Tóth G., Zabari – Szabó P., Coroian (Veszelinov, 78.), Zelenyánszki, Király P. – Zádori (Andorka, 82.), Pászka. Vezetőedző: Klausz László
CSÁKVÁR: Gróf – Karacs (Domján, a szünetben), Dulló, Spandler, Baranyai Á. – Molnár T. (Bartos, 63.), Fényes, Molnár Cs., Oldal – Nyilasi B. (Szalai T., a szünetben), Makrai. Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Király P. (1–0) a 28., Coroian (2–0) a 34., Zádori (3–0) a 62., Coroian (4–0) a 67., Zádori (5–0) a 79., Veszelinov (6–0) a 84. percben
Klausz László
: – Örülök, hogy ilyen csodálatos eredménnyel mehetünk a nyári szünetre. A hat nullás eredmény ellenére a mérkőzést a helyén kell kezelnünk.
Toldi Gábor: – Finoman fogalmazva nem a megszokott teljesítményt nyújtottuk... Kihagytunk egy tizenegyest, és az üres kapuba sem találtunk be.

BUDAÖRSI SC–VÁC FC 3–0 (2–0)
Csákvár, 200 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Horváth Zoltán, Kepe Arnold)
BUDAÖRS: Szentpéteri – Miskei, Hegedűs J., Csobánki, Ódé – Csillag (Varga B., a szünetben), Menyhárt (Tóth P., 55.), Sajbán Miklós, Sajbán Máté – Papp M. (Bogáti, 67.), Ferkó. Vezetőedző: Miskei Attila
VÁC: Fehér Z. (Czirjék, a szünetben) – Görgényi, Tányéros G., Tóth F., Németh G. – Rása – Frank, Kószás (Antus, a szünetben), Csirszki, Zsolnai – Tóth Barna (Pölöskei P., a szünetben). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Menyhárt (1–0) a 10., Hegedűs J. (11-esből, 2–0) a 45., Sajbán Miklós (3–0) a 60. percben
Kiállítva: Tóth F. (gólhelyzetben buktatta Sajbán Miklóst) a 44. percben
Miskei Attila
: – Jó játékkal és magabiztos győzelemmel zártuk a bajnokságot.
Nagy Tibor: – Az eredmény igazából nem is érdekelt, mert tulajdonképpen játszottunk egy jó vízilabda mérkőzést...

SZTK-ERIMA–BALMAZÚJVÁROS 0–3 (0–2)
Szigetszentmiklós, 150 néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Kóbor Péter)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Vajda D. – Gubacsi, Hevesi-Tóth, Bora, Sváb (Fazekas M., 77.) – Barna Zs. (Vólent, a szünetben), Gulyás M. – Irmes (Kokenszky, 67.), Gyökér, Lévai – Kovács J. Vezetőedző: Tamási Zoltán
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Karikás, Papp F., Rus, Németh Á. – Sigér – Vajda S. (Nagy K., 63.), Zsiga (Bakos B., 80.), Bódis, Varga K. – Fekete Á. (Hadházi, 74.) Megbízott edző: Szergej Pacaj
Gólszerző: Zsiga (0–1) a 29., Fekete Á. (0–2) a 41., Zsiga (0–3) a 80. percben
Kiállítva: Kovács J. (második sárga lap után) a 79. percben
Tamási Zoltán:
– Az első harminc percben jól tartottuk magunkat, de két elkerülhető gólt kaptunk. Örülök két ifistánk teljesítményének, Gyökér Tamásnak, valamint a másodosztályban bemutatkozó Fazekas Márknak.
Szergej Pacaj: – Mindenképpen győzelemmel akartuk befejezni a bajnokságot, s nagyon jól játszottunk, végig irányítottuk a játékot, s tetszetős gólokat szereztünk.

SOROKSÁR SC–SOPRONI VSE 2–1 (0–1)
Haraszti út, 500
néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (Becséri Gergely, Varga II Gábor)
SOROKSÁR: Kunsági – Fülöp N., Valencsik, Gengeliczki, Gohér – Papp M. (Koós, 59.), Haris – Csilus Á. (Gárdos, 69.), Huszák, Korozmán (Pál A., 80.) – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SOPRON: Megyeri G. – Pados, Sifter, Jancsó, Maráczi – Holdampf, Deme – Grabant B., Rácz B. (Kapacina, 65.), Baracskai (Pető B., 89.) – Zamostny (Jovetics, 77.) Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Deme (0–1) a 24., Koós (1–1) a 78., Pál A. (2–1) a 92. percben
Lucsánszky Tamás
: – Az első félidőben a Sopron eldönthette volna a mérkőzést, de a szünet után remek teljesítményt nyújtottunk. Megérdemelten fordítottuk meg az eredményt.
Supka Attila: – A Kisvárda elleni gyalázatos, öt egyes vereség után a Soroksár ellen hetven percig jól futballoztunk, de ismét elkövettünk két óriási hibát, amelyeket gólokkal büntetett a Soroksár. Át kell alakítanunk a keretet, ha meg akarunk felelni az elvárásoknak.

KISVÁRDA MASTER GOOD–SZOLNOKI MÁV 2–1 (1–0)
Kisvárda, 1052 néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Zsolt, Kelemen Attila)
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Vári B., Izing, Papucsek, Csilus T. – Lucas, Erős G., Bagi I. (Minczér, 77.) – Koszta (Fodor A., 67.), Rajczi, Cseri T. (Nagy R., 72.) Vezetőedző: Soós Imre
SZOLNOK: Hrabina – Villám, Papp Sz., Tóth P. (Vermes, 70.), Zsdrál – Kovács O. (Balajti Á., 80.), Kenderes – Kánya (Lengyel B., a szünetben), Nagy I., Lőrinczy – Gajdos. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Erős G. (1–0) a 37., Papucsek (2–0) az 50., Gajdos (2–1) a 71. percben
Soós Imre
: – Visszafogottan kezdtük a mérkőzést, szükség volt a gólra, hogy felpörögjünk. A második félidő nem nagyon tetszett, mert a mérkőzés végén izgulnunk kellett, nehogy a Szolnok egyenlítsen. A lényeg, hogy nyertünk.
Csábi József: – Jobb volt a mérkőzés annál, amilyen a szezonvégi, tét nélküli bajnokik általában. Az egész szezonunk visszaköszönt, amikor a meccs végén nem éltünk az egyenlítés lehetőségével.