NB II: nem fogyott el az MTK előnye, először nyert tavasszal a Kisvárda

2018.03.25. 16:00
Az MTK és a Budaörs öt góllal kedveskedett a gyermeknek (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában az MTK hazai pályán már 3–0-ra is vezetett a Budaörs ellen, de a vendégek felzárkóztak egy gólra, így a hajrá izgalmas lett – a kék-fehérek előnyéből egy gól azért maradt. A Kisvárda először nyert tavasszal, a szabolcsiak a Ceglédet győzték le. A kiesés elkerülése szempontjából három fontos találkozót is rendeznek a játéknapon: a Budafok Sopronban győzött fölényesen, a Szolnok a Mosonmagyaróvár otthonából hozta el a három pontot, míg a Csákvár a Siófok vendégeként nyert.

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a listavezető MTK hazai pályán már 3–0-ra is vezetett a Budaörs ellen, de a vendégek felzárkóztak egy találatra, így a hajrá izgalmas lett – a kék-fehérek előnyéből egy gól azért megmaradt, így 3–2-re győztek. Rossz hír a kék-fehérek drukkereinek, hogy Torghelle Sándor már a meccs elején megsérült, igaz, öröm az ürömben, hogy cseréje, Kulcsár Tamás gólt szerzett.

Először nyert tavasszal a Kisvárda, ráadásul sorozatban három vereség után. Kondás Elemér együttese hamar megszerezte a vezetést a Cegléd ellen, a szerb Brana Ilics passza után Izing Martin kezéről pattant be a labda, majd Ilics a gólpassza után szabadrúgásból maga is bevette a ceglédi kaput. A második félidőben újabb Ilics-gól esett, míg a hajrában Damásdi Alex révén a szépítés még összejött a ceglédieknek.

A kiesés elkerülése szempontjából három fontos találkozót is rendeztek a játéknapon: a Budafok Sopronban győzött fölényesen, a Szolnok a Mosonmagyaróvár otthonából hozta el a három pontot, míg a Csákvár a Siófok vendégeként nyert.

A budafokiaknál Pölöskey Péter duplázott, a támadó ezzel a két héttel ezelőtti, Szeged 2011 elleni kiesési helyosztó után újabb jelentős meccset döntött el. A Szolnok hét vereség után győzött, pedig a játék képe alapján a Mosonmagyaróvár állt közelebb a győzelemhez, míg a Csákvár siófoki sikerével továbbra is hibátlan tavasszal, harmadik meccsét is megnyerte.

Hamar kétgólos előnybe került a Gyirmót FC Győr Soroksáron. A hazaiak a szünet előtt szépítettek tizenegyesből, majd a második félidőben még egy büntetőt reklamáltak, mert szerintük a Présinger Ádám által is elismert kezezés után nem adta meg a játékvezető a tizenegyest.

A legnagyobb lehetőségeit is kihagyta a Békéscsaba a ZTE otthonában, s a hazaiak az utolsó húsz percben nyomás alá helyezték őket és a hajrában a csereként beálló Jelena Richárd góljával legyőzték a csabaiakat.

A Nyíregyháza Spartacus hátrányból felállva győzte le idegenben a Szeged 2011-t, a szabolcsiak győztes találatát a hajrában a középső védő, Rubus Tamás szerezte. A Vác értékes pontot szerzett az ETO FC Győr otthonában, igaz, a több gólhelyzetet kidolgozó váciak akár három ponttal is hazatérhettek volna. A Kazincbarcika–Dorog meccsen az első félidő a hazaiaké, míg a második a Dorogé volt, de egyik csapat sem talált a hálóba.

LABDARÚGÓ NB II

26. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–BUDAÖRSI SC 3–2 (3–1)
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor stadion, 1453 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Albert István, Varga Gábor)
MTK: Fadgyas – Jakab D., Talabér, Gengeliczki, Nagy B. (Szabó D., 83.) – Vass P., Kanta J., Vass Á., Korozmán – Torghelle (Kulcsár T., 11., Deutsch, 80.), Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás
BUDAÖRS: Kemenes – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á,, Medgyes – Fényes (Sajbán Miklós, 64.) Bakos Sz. – Palincsár, Lengyel B. (Sajbán Máté, a szünetben), Czvitkovics – Fodor D. (Pethő B., 80.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Gengeliczki (1–0) a 8., Korozmán (2–0) a 27., Kulcsár T. (3–0) a 29., Lengyel B. (3–1) a 36., Fodor D. (3–2) a 67. percben
Feczkó Tamás:
– Különböző okokból ma tizenhárom játékosom hiányzott, közöttük hat fiatal, és a tizenegyedik percben elveszítettük Torghelle Sándort is, mert megsérült. Mindezek ellenére sikerült legyőznünk a Budaörsöt, nagyon örültem annak, hogy a pályán levő játékosok mindent megtettek a győzelemért, és néha ugyan brusztosan játszva, de begyűjtöttük a három bajnoki pontot.
Bognár György: – Jó felfogásban játszottuk végig a kilencven percet, sokat kezdeményeztünk végig a találkozón és rászolgáltunk volna az egyik pontra. Elégedett vagyok a csapatommal, mert végtére is a feljutásra esélyes MTK ellen állt helyt.

BFC SIÓFOK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (1–2)
Siófok, 300
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán)
SIÓFOK: Balajcza – Opavszky (Lénárt, a szünetben), Fehér Zs., Lorentz, Szilágyi Z. – Gál M. (Vólent, 66.), Petneházi – Nagy D., Farkas N., Hidvégi (Balázs Zs., 24.) – Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
CSÁKVÁR: Hermány – Horvath, Csonka B., Tar, Galambos – Tamás N. (Baranyai, 77.), Bokros Sz. – Sándor Gy., Király B. (Polonkai, 56.), Nagy Zs. (Oldal, 83.) – Bobál G. Vezetőedző: Szíjjártó István
Gólszerző: Tar (0–1) a 5., Sándor Gy. (0–2) a 11., Petneházi (1–2) a 24. percben
Kiállítva: Balajcza a 87. percben
Varga Attila:
– Nem voltunk elég élesek ehhez a mérkőzéshez. Nem lehet mindig nyerni, néha ki is kell kapni ahhoz, hogy újra megtaláld a helyes utat.
Szíjjártó István: – Álomkezdés után csináltunk egy bakit, amivel felhoztuk a Siófokot, de a fiúk utána nagyot küzdöttek és egy nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk.

ZTE FC–BÉKÉSCSABA ELŐRE 1912 SE 1–0 (0–0)
Zalaegerszeg, 408
néző. Vezette: Vad II István (Szabó Péter, Pápai Zoltán)
ZTE: Kovács Z. – Polényi, Króner, Devecseri, Fodor Á. – Patvaros, Hudák M. – Nagy K. (Jelena, a szünetben), Bedi, Babati (Nagy G., 92.) – Kovács Á. (Vernes, 77.). Vezetőedző: Artner Tamás
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Nagy S., Dlusztus, Babinyecz, Mészáros M. – Hursán – Gránicz (Szatmári I., 72.), Nagy I., Király P. (Urbin, 66.), Zahorán (Pilán, 71.) – Birtalan B. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Jelena (1–0) a 82. percben
Artner Tamás:
– Nagyon jó csapatot győztünk le. Az első játékrészben a vendégek gyorsabb játékosaik révén irányították a meccset. Az utolsó húsz-huszonöt percben nyomás alá tudtuk helyezni őket, mi rúgtunk egy gólt, de ők is betalálhattak volna. Végül ikszes meccset nyertünk meg.
Boér Gábor: – Rengeteg lehetőségünk volt. A forgatókönyv sajnos ugyanaz, mint az elmúlt hetekben. Nem tudunk gólt rúgni. Még akkor sem, amikor már csak a kapussal állunk szemben. El kell gondolkodni a dolgon mindenkinek, hogy el tudjunk mozdulni egy másik irányba.

KISVÁRDA MASTER GOOD–CEGLÉDI VSE 3–1 (2–0)
Kisvárda, 849 néző. Vezette: Bogár Gergő (Becséri Gergely, Kovács II Gábor)
KISVÁRDA: Zöldesi – Izing, Rjasko, Vári B. – Lucas – Hej, Mlenik, Misic (Oláh G., 59.) Jánvári – Lukács R. (Horváth Z., 70.), Ilics (Strestík, 81.). Vezetőedző: Kondás Elemér
CEGLÉD: Mursits – G. Bíró, Nánási, Albert I., Farkas A. – Peszmeg (Valkovszki, 34.), Sándor I. – Damásdi, Asztalos D. (Kerekes K. , 73.), Hujber – Szilágyi P. (Peres, 73.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Izing (1–0) a 8., Ilics (2–0) a 45., Ilics (3–0) a 76., Damásdi (3–1) a 89. percben
Kondás Elemér: –
Ezen a mérkőzésen számunkra a három pont megszerzése volt a legfontosabb. Jól kezdtük a találkozót, és bár a második félidő elején megúsztunk két ceglédi helyzetet, a harmadik találat mindent eldöntött.
Klausz László: – A Várda javára meglévő technikai fölényt akarással kellett volna kompenzálnunk, ez az első félidőben nem sikerült. A második játékrészben már jobb teljesítményt nyújtottunk, de a hazaiak győzelme nem forgott veszélyben.

CREDOBUS-MOSONMAGYARÓVÁR–SZOLNOKI MÁV FC 0–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 250
néző. Vezette: Szabó Zsolt (Dolnego Bálint, Huszár Balázs)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirulisz, Katona K. – Vágó, Zsirai (Maly, 65.) – Kulcsár K., Kapacina (Bartos, 73.), Lőrinczy (Bakos B., 89.) – Eszlátyi. Vezetőedző: Várhidi Péter
SZOLNOK: Gazsi – Molnár R., Horgosi, Papp Sz., Lakatos Cs. – Farkas A, Berdó – Tóth L., Pantovics (Nyerges, 65.), Jasarevic (Angyal, 84.) – Olasz D. (Kenderesi, 73.). Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Tóth L. (0–1) a 65. percben
Várhidi Péter:
– Az első olyan mérkőzésünk volt, amelyen végig mi irányítottuk a játékot, ennek ellenére még pontot sem tudtunk szerezni. Ehhez a játékhoz a szerencse is kell.
Balogh Pál: – Hosszú böjt után nagyon fontos három pontot szereztünk. Amiért jöttünk, azt sikerült teljesíteni. Remélem ez a mérkőzés nagy lökést ad a további folytatáshoz.

KAZINCBARCIKAI SC–DOROG 0–0
Tiszaújváros, 100
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Berettyán Péter, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA:
Somodi – Palmes, Heil, Belényesi, Süttő – Engel (Gábor, 63.), Sigér (Constantinescu, 73.), Hegedűs D., Kanalos – Boros (Bene, 89.), Murai. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
DOROG: Vajda D. – Szalai, Bora, Csató, Németh Á. – Kovács D. (Faragó, 70.), Lénárt – Mészáros Á., Szedlár, Kitl M. – Vígh Á. (Simon A., 80.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Vitelki Zoltán:
– Ellentétes félidők mérkőzését játszottuk. Az elsőben jól kombináltunk, helyzeteket dolgoztunk ki, sajnos, ezeket nem sikerült gólra váltani. Ordító ziccereket hibáztunk el. A szünet után görcsösebb lett a játékunk, mentünk előre, de az i betűre nem sikerült feltenni a pontot.
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben rosszul játszottunk, kevés okunk volt az elégedettségre. A szünet után sikerült visszajönni a mérkőzésbe és nagy erőket mozgósítottunk a gólszerzés érdekében. Hatalmas küzdelem folyt a pályán, de ezúttal ennyi volt a találkozóban.

SOROKSÁR SC–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (1–2)
Budapest,
Soroksár, Haraszti u., 300 néző. Vezette: Takács János (Horváth Róbert, Szalai Dániel)
SOROKSÁR: Steer – Fülöp N., Dvorschák, Gyömbér, Silye – Derekas (Popov, a szünetben) – Gárdos (Albert Á., 75.), Tamási Zs. (Pál A., 69.), Huszák, Csernik – Fröhlich. Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT: Rusák – Áchim Sz., Villám, Szilvási, Présinger – Lázár P. – Nagy P. (Stieber A., 83.), Paku – Szalánszki (Varga P., 77.), Horváth R. (Laki B., 92.), Sandal. Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Horváth R. (0–1) a 4., Sandal (0–2) a 28., Huszák (11-esből, 1–2) a 44. percben
Lipcsei Péter:
– Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk, két buta, elkerülhető gólt kaptunk. A szünetbeli fejmosás hatott, a második játékrészben már sokkal jobban futballoztunk, de sajnos nem sikerült egyenlítenünk. Ehhez sajnos hozzájárult a játékvezető is, aki a Présinger Ádám által elismert kezezés után nem adta meg az egyértelmű tizenegyest!
Szepessy László: – Jól kezdtünk, két szögletből gyorsan kétgólos előnyre tettünk szert, s ha higgadtabbak vagyunk, a szünetig akár el is dönthettük volna a meccset. A térfélcserét követően viszont csak küzdeni tudásunknak tudható be, hogy megnyertük a találkozót.

SOPRONI VSE–BUDAFOKI MTE 0–3 (0–0)
Sopron, 400
néző. Vezette: Lovas László (Tóth II Vencel, Király Krisztián)
SOPRON: Kunsági – Tóth D. (Holzmann, 28.), Koronczai, Varga R., Angyal Zs. (Tóth M., 61.) – Gyürki, Hadházi (Bor, 61.), Batizi-Pócsi, Kitl K. – Horváth P., Szabó V. Szakmai igazgató: Bekő Balázs
BUDAFOK: Somogyi Cs. – Margitics, Gubacsi, Vaszicsku (Veszelinov, 43.), Vég – Kovács D. (Fekete M., 74.), Csizmadia Cs., Vass M., Forgács P.– Kokenszky (Pölöskey P., a szünetben), Kercsó. Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Pölöskey P. (0–1) az 53., Kercsó (0–2) az 57., Pölöskey P. (0–3) a 81. percben
Bekő Balázs:
– Nehéz higgadtan értékelni, mert az első félidőben megnyerhettük volna a mérkőzést. Először saját magunkat kell legyőznünk, addig nem lesz sikerünk.
Gálhidi György: – Az első félidőben megszeppentünk, lézengtünk a pályán. A hazaiak sok helyzetet dolgoztak ki, de szerencsére nem kaptunk gólt. A szünetben felráztuk a társaságot, magabiztosabbak lettünk, mindenki odatette magát. Pölöskeynek sokat köszönhetünk.

ETO FC GYŐR–VÁC FC 1–1 (1–0)
Győr,
ETO Park, 800 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Kulman Tamás)
GYŐR: Gyurákovics – Szabó B., Vadász V., Debreceni, Rokszin – Tajthy T. – Szimcsó, Szánthó R. (Szatmári L., 66.), Magasföldi (Pongrácz, 66., Bagi, 72.), Zamostny – Daru. Vezetőedző: Szentes Lázár
VÁC: Halasi – Búrány (Hegedűs Cs., a szünetben), Szabó N., Tóth F., Görgényi – Durso (Major, 66.), Gulyás M. – Zsolnai R., Tóth G., Varga Sz. (Borvető, 78.) – Balajti. Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Szánthó R. (1–0) a 6., Balajti (11-esből, 1–1) az 54. percben
Szentes Lázár:
– Ez volt az a mérkőzés, amelyet korai előnyünk birtokában győztesként kellett volna lehozni, hiszen a Vác játszó, az egyik legjobban passzoló csapat a mezőnyben. A szünet után a cserék miatt nem úgy alakultak a dolgok, ahogyan terveztük.
Nagy Tibor: – A találkozó elején fegyelmezetlenül, dekoncentráltan játszottunk, s ezt góllal is büntette az ETO. A szünetben bátrabb, agresszívabb támadójátékot kértem a fiúktól, ez eredményre is vezetett, de az ezt követően adódó ziccereinket kihagytuk. Fiataljainknak többet kell nyújtani, hogy igazi NB II-es játékos váljon belőlük.

SZEGED 2011–NYÍREGYHÁZA 1–2 (1–0)
Gyula, 150
néző. Vezette: Berke Balázs (Vigh-Tarsonyi Gergő, Baghy Csaba)
SZEGED: Alekszics – Áchim Á., Farkas M., Tóth G., Gergényi – Coroian, Pászka – Szabó P., Zádori, Kertész (Zsivanovics, 55.) – Germán (Hegedűs M., 80.). Vezetőedző: Őze Tibor
NYÍREGYHÁZA: Jova – Hinora, Fodor F., Rubus, Farkas M. – Ötvös, Kesztyűs (Holdampf, 77.), Gréczi (Csilus Á., a szünetben) – Pekár, Gajdos, Papp M. (Rezes, 70.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Zádori (1–0) a 35., Gajdos (1–1) az 50., Rubus (1–2) a 80. percben
Őze Tibor:
– Az első félidőben megérdemelten szereztünk vezetést, de a második félidő gyengére sikerült.
Lucsánszky Tamás: – Erőteljes támadójátékunkkal megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

1. MTK Budapest 25 21 1 3 61–20 +41 64
2. Kisvárda 24 15 5 4 44–25 +19 50
3. Békéscsaba Előre 25 12 4 9 41–29 +12 40
4. ETO FC Győr 25 11 6 8 34–29 +5 39
5. Nyíregyháza Spartacus FC 24 10 9 5 35–24 +11 39
6. Gyirmót FC Győr 24 11 5 8 42–32 +10 38
7. Vác FC 24 10 7 7 32–25 +7 37
8. Budaörs 24 10 6 8 44–37 +7 36