NB II: a Gyirmót kiütötte a Vácot; hármat kapott a ZTE Szolnokon

2016.04.23. 17:01
Hiába rohamozott a ZTE Szolnokon, végül vereséget szenvedett (Fotó: <a href="http://zaol.hu/" target="_blank">zaol.hu</a>)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a listavezető Gyirmót FC Győr 6–0-ra kiütötte a kiesés ellen küzdő Vácot. Vereséget szenvedett a feljutásért küzdő ZTE, Csank János együttese 3–1-re kapott ki a Szolnok vendégeként. Megszerezte első tavaszi győzelmét az ifjúsági játékosokat szerepeltető Dunaújváros, az együttes 2–0-ra nyert a Szeged 2011 otthonában, Gyulán. Folytatta jó sorozatát a Soroksár, amely a gyenge tavaszt produkáló Budaörsöt verte meg 1–0-ra. A Siófok Sopronban, a Balmazújváros pedig Csákváron tudott győzni.

A labdarúgó NB II 24. fordulójában gálázott hazai pályán a listavezető Gyirmót FC Győr, amely 6–0-ra kiütötte a kiesés ellen küzdő Vácot. A vezetés már a 4. percben összejött, ekkor Kiss Máté szabadrúgása vágódott a váci kapu bal oldalába, majd a 33. percben Simon Attila lőtt éles szögből a hálóba. A szünet után aztán jött a Máté János-show, a gyirmóti támadó háromszor is gólt szerzett (kétszer akcióból, egyszer büntetőből), eközben pedig Balogh Béla is fejelt egy gólt. A váciak csak asszisztálni tudtak a gyirmóti gólparádéhoz, a listavezető így szezonbeli legfölényesebb győzelmét aratta.

Érdekes mérkőzést játszott a ZTE Szolnokon, hiszen bár végül simán kikapott, a játék képe alapján nem feltétlenül érdemelt vereséget. Csank János együttese aktívan kezdett, de a Szolnok egy remekül eltalált Kovács Olivér-lövéssel vezetést szerzett a 34. percben. A szünet után aztán két védelmi hiba miatt öt perc alatt újabb két gólt vágott Csábi József csapata, amellyel el is dőlt a meccs. A ZTE a hátralévő időben becsülettel próbálkozott, de a szépítés csak a 86. percben jött össze, ekkor Nagy Tamás fejelt a kapuba. A hosszabbításban zalai részről még Koller Krisztián és Daru Bence is eltalálta a kapufát. A ZTE ezzel a vereséggel nehéz helyzetbe kerülhet, hiszen ha holnap nyer a Mezőkövesd Kisvárdán, megelőzi a zalaiakat a tabellán.

Óriási meglepetésre megszerezte első tavaszi győzelmét az idényben ifistákkal felálló Dunaújváros, a győzelem ráadásul idegenben, a Szeged 2011 otthonában, Gyulán jött össze. A találkozó nagy részében a vendéglátók kezdeményeztek, de mezőnyfölényük mindvégig meddő volt, a hajrában pedig két ellentámadás után kétszer is betalált Dobos Barna együttese: először Vajda Dániel lőtt remekül a hálóba, majd a csereként beálló Rosta Levente emelte át látványos mozdulattal a labdát Szántai Leventén.

Remekül kezdte a Siófok elleni meccset a Sopron, Supka Attila együttese egy szép összjáték után Szabó László remek lövésével szerzett vezetést. Az első félidőben a soproniak újabb gólokat szerezhettek volna, de a helyzetek kimaradtak, a szünet után pedig leblokkolt az együttes, amit a Siófok ki is használt: először Farkas Norbert távoli lövése talált utat a kapuba, majd Ivancsics Gellért értékesítette a Szabó László kezezése miatt megítélt tizenegyest. A Sopron egymás után harmadszor kapott ki.

Tavasszal második alkalommal fordult elő, hogy a Csákvár nem talált a hálóba és ez ilyenkor nem jelent mást a csapat számára, mint vereséget. A Balmazújváros Kiss László fejes góljával elvitte a három pontot Csákvárról, a hazaiak hiába támadtak intenzíven a második félidőben, lehetőségeikből egyet sem tudtak gólra váltani. A Balmaz hét meccse veretlen, utóbbi hét találkozójából hatot megnyert.

Remek sorozatban van a Soroksár, Lucsánszky Tamás együttese sorozatban ötödször nyert, most a tavasszal gyengélkedő Budaörsöt győzte le Pál András találatának köszönhetően. A mindent eldöntő gól az 51. percben született meg, Gohér Gergő bal oldali szabadrúgását fejelte Pál a léc alá. A budaörsiek egyébként a mezőnyben nem játszottak rosszul, de támadójátékuk közel sem olyan, mint amilyen ősszel volt.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–VÁC FC 6–0 (2–0)
Győr-Gyirmót, 700
néző. Vezette: Oláh Gábor (Farkas Balázs, Vígh-Tarsonyi Gergő)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Bori, Szekeres A., Balogh B., Völgyi (Présinger, 77.) – Kiss M., Horváth A. – Vass P., Simon András (Tóth N., 72.), Simon Attila (Madarász, 69.), Máté J. Vezetőedző: Bene Ferenc
VÁC: Czirjék – Görgényi, Dlusztus, Tóth F., Németh G. – Tóth Barnabás – Tóth G., Rusvay (Frank 69.), Sipeki, Zsolnai R. (Csirszki, a szünetben) – Tóth Barna (Kószás, 80.). Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Kiss M. (1–0) a 4., Simon Attila (2–0) a 33., Máté J. (3–0) a 63., Balogh B. (4–0) a 67., Máté J. (11-esből, 5–0) a 81., Máté J. (6–0) a 83. percben
Bene Ferenc:
– Az első játékrész kiegyenlített játéka után rendkívül hatékonyan és szemre is tetszetősen futballoztak játékosaink. Egységes volt a csapat, akkor is kisegítették egymást, amikor a társ hibázott.
Nagy Tibor: – Jól kezdtünk, voltak lehetőségeink, de a szünet után kritikán aluli teljesítményt nyújtottak futballistáink. A mérkőzés vége teljes csőd, ez egy ilyen bajnoki volt.

SZOLNOKI MÁV FC–ZTE FC 3–1 (1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 600
néző. Vezette: Nagy Róbert (Galán Roland, Punyi Gyula)
SZOLNOK: Somogyi Cs. – Villám, Vermes, Kovács O. (Tóth P., 92.), Fritz – Papp Sz., Kenderes (Lengyel B., 59.) – Nagy I., Rokszin (Urbin, 84.) – Balajti, Gajdos. Vezetőedző: Csábi József
ZTE: Kovács D. – Simonfalvi (Koller, a szünetben), Gyagya, Forgács, Bedi – Nagy T., Wittrédi (Szakály A., 69.), Patvaros – Babati (Horváth R., 55.), Daru, Városi. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Kovács O. (1–0) a 34., Balajti (2–0) a 47., Nagy I. (3–0) az 52., Nagy T. (3–1) a 86. percben
Csábi József:
– Nagy taktikai csata volt. A második félidő elején szerzett két gólunkkal eldöntöttük a mérkőzést. Nagy skalpot gyűjtöttünk be a ZTE legyőzésével.
Csank János: – Az első húsz perc kiegyenlített, taktikus játéka után a Szolnok akarata érvényesült. A második félidő elején két kapitális védelmi hibánk után a szolnoki csapat rutinos játékosainak köszönhetően eldöntötte a mérkőzést.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BALMAZÚJVÁROS 0–1
(0–1)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Mohos Milán, Márton Zsolt)
CSÁKVÁR: Gróf – Pintér B., Racskó, Spandler (Bartos, 32.), Baranyai Á. – Fényes, Bakos Sz. (Szalai T., szünetben) – Molnár T., Kocsis G. (Domján –, 68.), Molnár Cs. – Makrai. Vezetőedző: Toldi Gábor
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi G. – Bokros, Kiss L., Papp F., Virág – Vajda S. (Pintér N., 84.), Sigér, Kónya, Zsiga – Belényesi (Bor, 80.), Fekete Á. (Hadházi, 74.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Kiss L. (0–1) a 22. percben
Toldi Gábor:
– Ritkán fordul elő velünk, hogy a rengeteg helyzetünkből egyszer sem találunk a kapuba. Ezúttal a védekező futball vezetett eredményre.
Feczkó Tamás: – Örülök, hogy a csákvári együttes nem szerzett gólt ellenünk, és nem szakadt meg százszázalékos sorozatunk a hazaiak ellen.

SOPRONI VSE–SIÓFOK 1–2 (1–0)
Sopron, 700
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Szécsényi István, Kulman Tamás)
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Jancsó, Jovetics, Szabó L. – Holdampf, Deme (Kapacina, 63.), Rácz B., Pető B. (Tóth M., 63.), Batizi-Pócsi B. (Baracskai, 24.), Zamostny. Szakmai igazgató: Supka Attila
SIÓFOK: Gábor P. – Baksa, Mogyorósi, Czingráber, Farkas N. – Nagy D. (Paudits –, 89.), Gál M., Futó, Nagy J. – Murka (Elek B., 71.), Ivancsics G. (Kozma R., 92.). Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Szabó L. (1–0) a 9., Farkas N. (1–1) a 60., Ivancsics G. (11-esből, 1–2) a 80. percben
Supka Attila:
– Ha a szünetben négy nullával fordulunk, gondunk nem lett volna. A második félidőben érthetetlen módon szétesett a játékunk. Át kell értékelni terveinket, remélem NB II-es tagságunk nem forog veszélyben.
Goran Kopunovics: – Rosszul kezdtünk, de bíztam játékosaimban, keményen dolgoztunk, felkészültünk a Sopronból. Nehéz időszakon vagyunk túl, és a srácok bizonyították, megérdemlik a bizalmat.

SZEGED 2011–DUNAÚJVÁROS 0–2 (0–0)
Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, 250 néző. Vezette: Radványi Ádám (Pápai Zoltán, Máyer Gábor)
SZEGED: Szántai – Achim, Tóth G., Farkas M., Zabari – Pászka (Zádori, 64.), Oláh G. (Hegedűs M., a szünetben), Berde, Király P. – Andorka (Obot, a szünetben), Germán. Vezetőedző: Klausz László
DUNAÚJVÁROS: Dániel – Huszárik, Koval, HajdóK, Tamaskó – Tóth T., Abért (Polácsek, 80.), Vajda D., Kercsó – Maka (Keresztúri, 78.), Szellák (Rosta, 73.). Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Vajda D. (0–1) a 81., Rosta (0–2) a 85. percben
Klausz László:
– Szégyellem magam a teljesítményünk miatt. Hiába birtokoltuk többet a labdát, s az első félidőben helyzeteink is voltak, de nem értékesítettük azokat, és két kontratámadásból gólt kaptunk.
Dobos Barna: – Bebizonyítottuk, hogy sok érték van a dunaújvárosi labdarúgásban, jó minőségű munkát végeztünk, és ez a munka több támogatást érdemel.

SOROKSÁR SC–BUDAÖRSI SC 1–0 (0–0)
Haraszti út, 600
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Szalai Dániel, Varga II Gábor)
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Valencsik, Gengeliczki, Góhér – Peszmeg, Papp Máté (Huszák, 64.) – Csilus Á. (Kákonyi, 86.), Sándor I., Pál A. – Bajzát (Gárdos A–, 73.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BUDAÖRS: Tulipán – Lajer, Gál Sz., Hegedűs J., Ódé – Sajbán Miklós, Csobánki (Ferkó, 52.) – Márques-Airosa, Papp Máté (Bogáti, 71.), Csillag – Varga B. (Tóth P., 58.). Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Pál A. (1–0) az 51. percben
Lucsánszky Tamás
: – Tompán játszottunk, ezért nehezen törtük fel a Budaörs szervezett védelmét, de ennél a tétnél ez érthető.
Miskei Attila: – Rengeteget tettünk a győzelem érdekében, de a szöglet- és szabadrúgások kivédekezése továbbra is sarkalatos pontja játékunknak. Örülök azonban, mert a játékosok csapatként küzdöttek, s remélhetőleg ez a hozzáállás legközelebb győzelemmel párosul.