Újra pontelőnnyel vezet az MTK; gyirmóti siker a kisalföldi derbin

2017.11.26. 12:59
Vasárnap kilenc mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 19. fordulójában. A játéknap rangadóján – az újabb kisalföldi derbin – a Gyirmót legyőzte az ETO FC Győrt. Az MTK megverte a Siófokot, így újra pontelőnnyel áll a tabella élén, míg a Nyíregyháza a Szolnokot verte meg. Értékes sikert aratott a Budaörs és a Csákvár; a Mosonmagyaróvár hármat vágott a ZTE-nek. A Cegléd a Barcika ideiglenes otthonában, Tiszaújvárosban győzött, és már dobogós.
Az MTK a Siófok elleni siker után ismét két pont előnnyel vezeti a bajnokságot. (Fotó: mtkbudapest.hu)

A labdarúgó NB II 19. fordulójában a múlt heti kisvárdai vereség után újra pontelőnnyel – kétpontossal – vezeti a másodosztályú bajnokságot az MTK Budapest az őt üldöző Kisvárda előtt: Feczkó Tamás együttese az Új Hidegkuti Stadionban 3–1-re megverte a kieső helyen álló Siófokot. Vass Patrik már a negyedik percben megnyitotta a kék-fehérek góljainak sorát, később két kulcsemberük, Torghelle Sándor, majd Lencse László is betalált.

Gyirmóton vendégeskedett az ETO FC Győr, a találkozó kuriózuma az volt, hogy mindkét csapat kispadján a Rába-partiak ’80-as évekbeli aranycsapatának egy-egy kulcsembere ült: a hazaiaknál Hannich Péter, a vendégeknél Szentes Lázár. A gól nélküli első félidőt követően a második játékrész elején Debreceni András szabálytalansága döntőnek bizonyult: a hátvéd Lázár Patrikkal szembeni megmozdulása büntetőt és piros lapot eredményezett, a 11-est Kiss Máté váltotta gólra. A gyirmótiak előnyét Stieber András duplázta meg, a legvégén pedig a piros lapok száma is kettőre változott, mivel ütésért Szimcsó Viktor is a kiállítás sorsára jutott.

A középmezőnyben helyet foglaló Nyíregyháza sok helyzetet kidolgozva, magabiztosan verte meg a Szolnokot, és meg is előzte a táblázaton. Alighogy elindult a mérkőzés, Pekár László bal oldali beadásába a vendégek hátvédje, Horgosi Donát olyan szerencsétlenül ért bele, hogy róla a hálóba pattant a labda. Ezt követően is a szabolcsiak irányították a játékot, de második találatukat csak a hajrában értek el, amikor Bajzát Péter beállása utáni első labdaérintéséből a hálóba talált (2–0). Az ETO-hoz hasonlóan a Szolnok is kilenc játékossal fejezte be a találkozót.

A Budaörs Czvitkovics Péter két remek megmozdulásának köszönhetően tudta Tatabányán legyőzni a kiesés elöl menekülő Budafokot. A Pest megyei együttes az egykori válogatott középpályás korai kapásgóljával szerzett vezetést, majd fordulás után a szabadrúgását követően szerezte meg a győztes találatot Horváth Roland. A budaörsiek ezzel megerősítették helyüket a középmezőnyben.

Ugyancsak semleges pályán tudott értékes diadalt aratni a kieső pozícióban tanyázó Csákvár, amely Gyulán Molnár Tibor első percben lőtt góljával verte meg 1–0-ra a Szeged 2011-et, amely immár tizenhárom forduló óta nyeretlen.

Szintén hamar jutott előnyhöz a Békéscsaba Soroksáron, Mészáros Márk rögtön a meccs elején betalált, majd szünet után Urbin Péter gólja biztosította be a viharsarkiak sikerét, akik ezzel beelőzték a Vácot. A teljességhez hozzátartozik, hogy egy perccel a rendes játékidő vége előtt a XXIII. kerületiek János második sárga lapja miatt tíz főre fogyatkoztak – igaz, ennek már nem volt különösebb jelentősége az eredmény szempontjából.

A fordulót még harmadikként kezdő Vác kétgólos vereséggel távozott Dorogról, ahol a második félidőben Szedlár Zoltán és Mészáros Áron találatával dőlt el a találkozó a hazaiak javára. Mivel a Cegléd Tiszaújvárosban 2–1-re nyert a Kazincbarcika ellen, a Vácot megelőzve fellépett a tabella harmadik helyére.

Gólgazdag mérkőzésen győzte le a Mosonmagyaróvár 3–1-re a Zalaegerszeget. A találkozó érdekessége, hogy az óváriak mindhárom találatát szabadrúgás előzte meg. A zalaiak háromgólos hátrányban Babati Benjámin révén csak büntetőből tudtak szépíteni.

NB II, 19. FORDULÓ
NOVEMBER 26. (VASÁRNAP)

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1187
néző. Vezette: Lovas László (Bornemissza Norbert, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA
: Jova – Hinora, Fodor F., Kelemen D., Farkas M. – Kártik, Csilus T. (Holdampf, 13.) – Szinanovics (Bajzát, 86.), Kesztyűs, Pekár – Gajdos (Dragóner F., 71.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SZOLNOK
: Hrabina – Molnár R., Balogh M. (Katona Gy., 87.), Horgosi, Papp Sz., Lakatos Cs. – Nyerges (Jasarevic, a szünetben), Kenderes, Farkas A., Pantovics (Angyal N., 77.) – Tóth L. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző
: Horgosi (öngól, 1–0) a 3., Bajzát (2–0) a 89. percben
Kiállítva
: Jasarevic (páros lábbal beleszállt Kesztyűs Barnába) a 48., Farkas A. (második sárga lap után) a 83. percben
Lucsánszky Tamás
: – Kimondottan agresszíven és tetszetősen futballozott a csapat az első félidőben, csak a saját erőből elért gól hiányzott a játékunkból, és ez majdnem megbosszulta magát. Az első kiállítás után okosabban futballoztunk, többet passzoltunk, de hamarabb be kellett volna biztosítanunk a győzelmet.
Balogh Pál
: – A gyors gól nagyon meghatározta a továbbiakat, kellett fél óra, míg rendezni tudtuk a sorokat. Nem tudtunk alkalmazkodni a csúszós, mély talajhoz, a hazai csapat pedig a gyors emberei révén kihasználta a hibáinkat. A második kiállítás végképp eldöntött mindent.

GYIRMÓT FC GYŐR–WKW ETO FC GYŐR 2–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 2120
néző. Vezette: Németh Ádám (Farkas Balázs, Kepe Arnold)
GYIRMÓT
: Sebők Zs. – Áchim, Lengyel D., Lázár P., Présinger – Kiss M. – Szegi (Sandal, 82.), Varga P. (Szalánszki, 85.), Nagy P., Stieber A. – Farkas Z. (Paku, 69.). Vezetőedző: Hannich Péter
ETO
: Szatmári Z. – Vadász V., Gyagya, Debreceni, Rokszin – Bagi – Szimcsó, Szatmári L. (Tajthy, 56.), Magasföldi (Beliczky, 76.), Kovács K. – Zamostny (Erdélyi, 58.). Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző
: Kiss M. (11-esből, 1–0) az 51., Stieber A. (2–0) a 72. percben
Kiállítva
: Debreceni A. (piros lap) az 50., Szimcsó (piros lap) a 90. percben

Hannich Péter
: – Tudtam, hogy túltaktikázott mérkőzés lesz, főleg az első játékrészben kereste a fogást egymáson a két csapat. A heti munkánk szerencsére megmutatkozott a játékban. Többet tettünk a győzelemért, igazi csapatként dolgoztunk, sikerünk megérdemelt.
Szentes Lázár
: – Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, de az első kiállítás döntően befolyásolta a találkozó végkimenetelét. A szünet után egy helyzetet sikerült kidolgoznunk, de sajnos, az is kimaradt.

MTK–SIÓFOK 3–1 (2–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 1417néző.Vezette:Csonka Bence (Bertalan Dávid, Iványi István)
MTK:Faggyas – Katona M., Baki, Talabér, Deutsch – Vass P., Vass Á., Schäfer (Szerencsi, 79.), Gera D. (Borbély, 76.) – Torghelle (Hrepka, 68.), Lencse.Vezetőedző:Feczkó Tamás
SIÓFOK:Balajcza – Szilágyi Z., Fehér Zs., Lorentz, Farkas N. – Nagy D., Lázár Zs. (Gál M., 78.), Petneházi, Sinic (Kozma, a szünetben) – Bévárdi, Elek B.Vezetőedző:Varga Attila
Gólszerző:Vass P. (1–0) a 4., Torghelle (2–0) a 21., Elek B. (2–1) a 76., Lencse (3–1) a 90. percben
Feczkó Tamás:– Az első félidőben szemre is tetszetősen, jól játszottunk egy nagyon jól szervezett csapat ellen. Az első negyvenöt perc annyira megnyugtatott minket, hogy a második játékrészben az idény leggyengébb játékát produkáltuk.
Varga Attila:– Még egy mosónőkből álló csapat ellen sem lehet egy félidőnyi előnyt adni, nemhogy a bajnokságra törő MTK-nak. Kettő–egyes állásnál véleményem szerint szabályos gólt rúgtunk, amit azonban a játékvezető a partjelző intése alapján érvénytelenített.

BUDAÖRS–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–1)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100
néző. Vezette: Barna Gábor (Király Zsolt, Bede Tamás
BUDAÖRS: Bese B. – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyesi – Czvitkovics (Lengyel B., 83.), Csobánki, Bakos (Sajbán Miklós, 71.), Sajbán Máté – Horváth R., Deli (Horváth E., 89.). Szakmai igazgató: Bognár György
BMTE: Somogyi – Harsányi (Kirják, 40.), Csizmadia, Vaszicsku, Vég – Filkor, Vass M. – Kercsó (Kerekes, 64.), Nagy T., Vankó (Kovács D., 81.) – Pölöskei P. Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Czvitkovics (1–0) a 8., Nagy T. (1–1) a 22., Horváth R. (2–1) az 55. percben
Bognár György: – Csúnya meccs volt, erre a teljesítményre senki sem lehet büszke. Beleértve magunkat is...
Tóth Bálint: – Balszerencsés mérkőzés volt ez számunkra. Hiába tett meg mindent a csapatom, ma nem nyerhettünk...

SZEGED 2011–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–1 (0–1)
Gyula, 150
néző. Vezette: Ducsai József (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
SZEGED:
Szántai – Corian, Causic (Papp F., a szünetben), Farkas M., Katona M. (Beke, 20.) – Povázsai, Horváth A., Szabó P., Zabari – Germán T., Zádori (Balogh G., 69.). Vezetőedző: Supka Attila
CSÁKVÁR:
Markek – Csonka, Baranyai Á., Tar – Rétyi, Papp M. (Polonkai, 70.), Mészáros D., Sándor Gy., Galambos (Bokros, a szünetben) – Oldal (Kiprich D., 80.), Molnár T. Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Molnár T. (0–1) az 1. percben
Supka Attila:
– Az a csapat, amelyik nem tud gólt szerezni, nem érdemel győzelmet.
Szijjártó István:
– Sikeres védekezéssel, no meg az első percben szerzett gólnak köszönhetően megérdemelten nyertünk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–ZTE FC 3–1 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 300
néző. Vezette: Bognár Gergő (Pápai Zoltán, Máyer Gábor)
MOSONMAGYARÓVÁR:
Tarczy – Bohner, Szépe, Szpirilusz, Katona K. – Vágó, Zsirai – Lőrinczy, Laki B. (Huszárik, 72.), Kapacina (Bartos, a szünetben) – Tóth L. (Kovács B., 88.). Vezetőedző: Várhidi Péter
ZTE:
Szappanos – Paudits (Vermes, 56.), Dubek, Koszó, Nagy T. – Bedi, Patvaros – Nagy G. (Balázs Zs., 78.), Fujsz, Ágoston (Végh G., 56.) – Babati. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző:
Szpirilusz (1–0) a 21., Tóth M. (2–0) a 60., Lőrinczy (3–0) a 66., Babati (11-esből, 3–1) a 70. percben
Várhidi Péter:
– Jó képességű ellenfelet győztünk le. Az első perctől kezdve koncentráltak voltunk, és ez meghozta a sikert.
Zoran Szpisljak
: – Továbbiakban a helyzetek hatékonyabb kihasználásáért kell dolgoznunk, ma is volt bőven, főleg a második félidőben.

SOROKSÁR SC–BÉKÉSCSABA 2011 ELŐRE 0–2 (0–1)
Haraszti u., 200
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Mohos Milán)
SOROKSÁR:
Kovács D. – Gárdos, Gyepes, Valencsik (Albert Á., 74.), Silye – Huszák (Tamási Zs., 83.), Gyömbér – Gera D. (János N., 57.), Frőhlich, Pál A. – Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
BÉKÉSCSABA:
Ribánszki – Pilán, Dlusztus, Szélpál N., Mészáros M. – Viczián – Tóth D., Nagy I. (Urbin, 61.), Birtalan B. (Király P., 76.), Szatmári I. – Gránitz P. (Nagy S., a szünetben). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző:
Mészáros M. (0–1) az 1., Urbin (0–2) a 75. percben
Kiállítva:
János N. (második sárga lap után) a 89. percben
Lipcsei Péter:
– Az első percben nem szabad gólt kapni, ráadásul olyan szituációból, nagy bedobás után, amire készültünk is. Nehezen álltunk fel, de a szünetig így is voltak lehetőségeink, ám a jelek szerint be vagyunk oltva góllövés ellen. Nehéz időszakot élünk meg.
Boér Gábor:
– Sokat tettünk a győzelemért. Nyilván megkönnyítette a dolgunkat, hogy az első percben megszereztük a vezetést, és utána masszívan védekezve sok kontrát vezethettünk. Akár hamarabb lezárhattuk volna a mérkőzést.

DOROGI FC–VÁC FC 2–0 (0–0)
Dorog, 400
néző. Vezette: Nagy Norbert (Varga Zs., Hofbauer Roland)
DOROG
: Zima (Vajda D., 9.) – Szalai A., Csató M., Bora, Grabant – Mészáros Á., Lénárt – Kamarás (Faragó T., 60.), Berkó, Szedlár – Vígh (Simon A., 72.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
VÁC
: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Króner, Görgényi – Tóth G., D'Urso (Major M., 57.) – Nagy R. – Kákonyi (Borvető, 78.), Balajti (Burány, 82.), Zsolnai R. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző
: Szedlár (1–0) az 53., Mészáros Á. (2–0) a 77. percben
Schindler Szabolcs
: – Az ősz egyik legjobb formában lévő csapatát sikerült legyőznünk, és ez óriási fegyvertény. Az elmúlt hetekben is szépen játszottunk, de nem sikerült győznünk, ezért a heti munkában változtattam, ami győzelemhez vezetett.
Horváth Károly: – Sajnos olyan védelmi hibákat követtünk el, főleg a belső védőink, ami megpecsételte a sorsunkat. Megérdemelten nyert a többet akaró dorogi csapat.

KAZINCBARCIKAI SC–CEGLÉDI VSE 1–2 (0–1)
Tiszaújváros, 80 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Medovarszki J., Kormányos II Gábor)
KAZINCBARCIKA: Gábor – Tóth Sz., Palmes, Belényesi, Lőrincz – Sigér Á., Hegedűs D. – Kristófi, Micsinai, Bene A. (Constantinescu, 9.) – Boros G. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
CEGLÉD: Mursits – Heffler T., Albert I., Preklet, Farkas A. – G. Bíró – Damásdi (Fehér M., 90.), Sándor I. (Peres, 56.), Nyilas E. (Peszmeg, 82.), Szilágyi P. – Asztalos D. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Nyilas (0–1) a 13., Szilágyi P. (0–2) a 62., Boros G. (1–2) a 70. percben
Vitelki Zoltán
: – Vegyes érzések vannak bennem, mert olyan mérkőzést veszítettünk el, amelyet helyzeteink alapján mindenképpen meg kellett volna nyernünk. A vendégek góljai előtt odaajándékoztuk a labdát ellenfelünknek. Szeretném megjegyezni, hogy aki engedélyezte ezen a talajon a játékot, az vajmi keveset rúgott a labdába korábban. A mérkőzés mindenről szólt, csak a futballról nem.
Klausz László: – Rendkívül küzdelmes mérkőzést játszottunk, amelyen a pontrúgásokra és a felívelésekre kellett a leginkább koncentrálni. A héten ezt sokat gyakoroltuk, és úgy gondolom, megfelelően végre is hajtottuk. Kontratámadásból gólt szereztünk, így tudtuk legyőzni a jó játékerőt képviselő Kazincbarcikát.