NB II: Lukács Raymond döntött, a Kisvárdáé a csúcsrangadó

2017.11.19. 12:58
A Kisvárda legyőzte az MTK-t (Fotó: kisvardafc.hu)
Vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 18. fordulóját. A játéknap csúcsrangadóján a Kisvárda Lukács Raymond találatával 1–0-ra legyőzte az MTK-t és beérte pontszámban ellenfelét. A Budafok megverte a Gyirmótot, míg a Budaörs Szolnokon nyert. A ZTE nem bírt a Sopronnal, az újabb kisalföldi derbin pedig a Mosonmagyaróvár kerekedett felül az ETO otthonában. A Békéscsaba hármat vágott a Dorognak, míg a Csákvár fontos sikert aratott a Kazincbarcika ellen.

NB II, 18. FORDULÓ – NOVEMBER 19. (VASÁRNAP)

A labdarúgó NB II 18. fordulójának csúcsrangadóján a Kisvárda 1–0-ra legyőzte az MTK-t. A győztes találatot Lukács Raymond szerezte, a támadó remek lövéssel talált Fadgyas Tamás kapujába. Az MTK a folytatásban derekasan küzdött az egyenlítésért, a szünet előtt tizenegyest is rúghatott volna, ha a játékvezető Schäfer András buktatását észreveszi. A ráadásban a kék-fehérek még egyenlíthettek volna, de Sergiu Oltean a gólvonal elől menteni tudott. Zöldesi Illés, a szabolcsiak fiatal kapusa ezt a meccset is megúszta kapott találat nélkül, így továbbra is remek mérleggel büszkélkedik, nyolc NB II-es bajnokin mindössze egy gólt kapott.

Érdekes góllal szerzett vezetést a Vác a Nyíregyháza ellen, Jova Levente kirúgása Balajti Ádám hátát találta el, a váci támadóról pedig a labda a kapuba pattant. A Szpari hamar egyenlített Gajdos Zsolt közeli lövése révén, így alakult ki az 1–1-es végeredmény.

Senkinek sem jó döntetlen született a Siófok–Szeged 2011 mérkőzésen, amelyen a vendégek többet kezdeményeztek, de képtelenek voltak a hálóba találni.

A csereként beálló Czvitkovics Péter remek szabadrúgásgóljának köszönhetően a Budaörs elvitte a három pontot a Szolnok otthonából, ezzel értékes győzelmet aratott.

Szintén egy csereember, Pölöskey Péter döntött a Budafok–Gyirmót találkozón, így Tóth Bálint együttese egymás után másodszor győzött. G. Bíró Gergő bombagóljával korán vezetést szerzett a Cegléd a Soroksár ellen, amelyet Asztalos Dávid a hajrában duplázott meg, ezzel a Pest megyeiek otthon tartották a pontokat.

A Békéscsaba Birtalan Botond duplájára alapozva két vállra fektette a Dorogot, így továbbra is tapad az élbolyra. A sereghajtó Sopron pontot csent Zalaegerszegről, míg az ETO Kabát Péter búcsúmeccsén hazai pályán 2–1-re kikapott a Mosonmagyaróvártól a megyei derbin. A vendégek az első félidőben hét perc alatt két gólt szereztek, amivel eldöntötték a mérkőzést.

ZTE FC–SOPRONI VSE 0–0
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 534 néző. Vezette: Radványi Ádám (Farkas Balázs, Mohos Milán)
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Szabó M. (Kertész, 79.), Koszó, Forgács, Bedi – Dubek, Patvaros – Ekker, Végh G. (Fujsz, 63.), Babati – Paudits (Nagy G., 75.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
SOPRON: Molnár M. – Angyal Zs., Sifter, Ágh, Szabó L. – Tóth M. (Hadházi, 83.) – Batizi-Pócsi, Gyürki, Horváth P., Bors (Winkler, 91.) – Garda (Szőke, 78.). Megbízott edző: Bánfalvi Zsolt
Kiállítva: Forgács (megrúgta Batizi-Pócsit) a 70. percben
Zoran Szpisljak: – Helyzeteket hétről hétre még csak kidolgozunk, de gólt nem szerzünk. A kiállítás után egy kicsit feljött a vendégcsapat, a kapufát is eltalálta, sőt több lehetősége is volt, de nekünk szintén adódtak helyzeteink.
Bánfalvi Zsolt: – Ezt a pontot Németh Szabolcs volt vezetőedzőnknek és Németh Zsolt szakmai segítőnknek ajánlom. Le a kalappal a játékosok előtt, nagyszerűen küzdöttek. Hogy az egy pont újabb mérkőzést jelent-e nekem, majd az élet eldönti.

ETO FC GYŐR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–2 (0–2)
Győr, ETO-park, 1066 néző. Vezette: Oláh Gábor (Szabó Péter, Kulman Tamás)
GYŐR: Szatmári Z. – Vadász, Gyagya, Debreceni, Rokszin (Szabó L., 58.) – Pongrácz (Szatmári L., a szünetben), Bagi – Kovács K., Magasföldi, Szimcsó – Zamostny (Kabát, 80.). Vezetőedző: Szentes Lázár
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner, Szépe, Szpirulisz, Katona K. – Vágó L. – Lőrinczy (Bartos, 85.), Zsirai, Laki (Darázs, 89.), Kapacina V. (Kószás, 70.) – Tóth L. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Laki (0–1) a 32., Szépe (0–2) a 39., Gyagya (11-esből, 1–2) a 64. percben
Szentes Lázár: – Az első, kommunikációs hiba miatt kapott gólunkat gyorsan követte a következő, s kicsit megrogytunk. A talpra állást követően nagy nyomást helyeztünk ellenfelünkre, de nem sikerült az egyenlítés. Mindvégig úgy kellett volna küzdenünk, mint a mérkőzés végén.
Várhidi Péter: – Kontrákból gólokat szereztünk, utána azonban várható volt, hogy fölénk kerekednek a hazaiak. A szépítés után nehéz perceket éltünk át, ám kivédekeztük a hajrát. Sok ilyen győzelemre lenne szükségünk, hogy igazán összeálljon a csapat.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DOROGI FC 3–1 (2–0)
Békéscsaba, 522 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Dlusztus, Szélpál N., Mészáros M. – Pilán, Nagy I., Birtalan B. (Király P., 71.), Viczián – Gránicz (Urbin, 81.), Tóth D. (Nagy S., 65.), Szatmári I. Vezetőedző: Boér Gábor
DOROG: Vajda D. – Szalai A., Csató M., Bora, Németh Á. – Szellák (Berkó, a szünetben), Nagyházi – Faragó (Vígh Á., 62.), Kovács D., Szedlár – Simon A. (Kamarás, 81.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Birtalan B. (1–0) a 6., Birtalan B. (2–0) a 13., Berkó (2–1) a 67., Szatmári (3–1) a 93. percben
Boér Gábor: – Nagy szükségünk volt erre a három pontra. Már az első félidőben lezárhattuk volna a mérkőzést, de a második játékrészben a bekapott gól után elbizonytalanodott a csapat. Az utóbbi heteket nehéz feldolgozni, most viszont jól küzdöttek a játékosok, csak dicsérni tudom őket.
Schindler Szabolcs: – Az első húsz percben mintha otthon maradt volna a csapat, sőt, az egész első félidőben rosszul futballoztunk. Ekkor a Békéscsaba nagy nyomás alá helyezett bennünket. A második játékrészt végigtámadtuk, fizikálisan nagyon rendben volt a csapat, és ekkor bíztam abban, hogy egyenlítünk. A végén teljesen kitámadtunk, és az egyenlítés helyett az utolsó pillanatban gólt kaptunk, pedig közel álltunk a döntetlenhez.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KAZINCBARCIKAI SC 2–1 (1–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Iványi István, Kis Zoltán)
CSÁKVÁR: Markek – Rétyi, Kiprich D., Csonka, Baranyai Á. – Papp M. (Daróczi, 73.), Sándor Gy., Mészáros D. (Galambos, 56.), Nagy Zs. – Molnár T., Oldal (Sejben, szünetben). Vezetőedző: Szijjártó István
KAZINCBARCIKA: Somodi (Gábor, 8.) – Tóth Sz., Palmes, Belényesi Cs., Lőrincz (Contantinescu, 73.) – Kovács O. – Kristófi, Sigér Á., Hegedűs D., Micsinai (Mikló, 69.) – Boros. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Nagy Zs. (1–0) a 7., Tóth Sz. (1–1) az 51., Molnár T. (2–1) a 72. percben
Kiállítva: Nagy Zsolt (második sárga lap után) a 93. percben
Szijjártó István: – A Kazincbarcika jó szereplése nem véletlen, s küzdőszellemünknek, szívünknek köszönhetjük a három pontot.
Vitelki Zoltán: – Csalódott vagyok az eredmény miatt, és sokat tanultam edzőként ebből a mérkőzésből. A rivaldafény után megtapasztaltuk a futball árnyoldalát is, még többet kell dolgoznunk, ha igazán sikeresek akarunk lenni.

BUDAFOKI MTE–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (0–0)
Promontor utca, 200
néző. Vezette: Nagy Norbert (Pápai Zoltán, Berényi Ákos)
BUDAFOK: Somogyi Cs. – Harsányi, Vaszicsku, Csizmadia Cs., Vég B. – Kercsó, Filkor, Vass M., Ihrig-Farkas (Pölöskey, 56.) – Vankó (Kovács D., 70.), Nagy T. (Khiesz, 84.). Vezetőedző: Tóth Bálint
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Achim Sz., Lengyel D., Németh Zs., Présinger – Kiss M. – Czár (Szegi, 67.), Nagy P., Varga P. (Szalánszki, a szünetben), Stieber A. (Paku, 80.) – Sandal. Vezetőedző: Hannich Péter
Gólszerző: Pölöskey (1–0) a 82. percben
Tóth Bálint
: – Nem akartam vesztes lenni, és ezt elmondtam a játékosoknak a szünetben is. Folyamatosan hangoztatom, hogy nem tizenegy játékos játssza a mérkőzéseket, s nekem fontosak a cserejátékosok is. Ez be is bizonyosodott.
Hannich Péter: – Két majdnem azonos képességű csapat találkozott egymással, vagyis tipikus egygólos mérkőzés volt, de azt az egyet az ellenfél szerezte.

CEGLÉDI VSE–SOROKSÁR SC 2–0 (1–0)
Albertirsa, Ecsedi László Sporttelep, 300 néző. Vezette: Gaál Ákos (Bertalan Dávid, Király Zsolt)
CEGLÉD: Mursits – Heffler T., Preklet, Albert I., Farkas A. – G. Bíró, Nyilas – Damásdi (Fehér M., 70.), Sándor I. (Peszmeg, 75.), Szilágyi P. – Asztalos D. (Farkas J., 90.). Vezetőedző: Klausz László
SOROKSÁR: Kovács D. – Gárdos, Dvorschák (Pál A., 82.), Gyepes, Silye – Gyömbér – Huszák, Tamási Zs. (Albert Á., 59.) – János (Gera D., 73.), Fröhlich, Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: G. Bíró (1–0) a 9., Asztalos D. (11-esből, 2–0) a 87. percben
Klausz László
: – Jó csapatot győztünk le, a csapategységünk megint jól működött, sok jó egyéni teljesítményünk is volt, s ezeknek eredménye a győzelmünk.
Lipcsei Péter: – Egy nullás hazai vezetésnél volt két hatalmas ziccerünk, amelyeket értékesítenünk kellett volna. Mivel nem sikerült, a futball törvénye értelmében az ellenfél megbüntetett bennünket.

KISVÁRDA MASTER GOOD–MTK BUDAPEST 1–0 (1–0)
Kisvárda, 2122
néző. Vezette: Pintér Csaba (Vígh-Tarsonyi Gergő, Baghy Csaba)
KISVÁRDA: Zöldesi – Izing, Rjasko, Papucsek – Lucas – Melnik, Oltean, Misic (Délczeg, 80.), Vári – Lukács R. (Horváth Z., 69.), Ilics (Gosztonyi, 88.). Vezetőedző: Kondás Elemér
MTK: Fadgyas – Bori (Lencse, 62.), Baki, Gengeliczki, Deutsch (Jakab D., 78.) – Schäfer, Vass Á. – Vass P., Korozmán (Katona M., 62.), Gera D. – Torghelle. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Lukács R. (1–0) a 16. percben
Kondás Elemér
: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, mert jól játszó MTK-val találkoztunk. Azért nyertünk, mert egységesek voltunk, és kevés helyzetünkkel jól sáfárkodtunk, gólt szereztünk.
Feczkó Tamás: – Büszke vagyok játékosaimra, mert jól játszottunk. A mérkőzés nyolcvan százalékában az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, de egy megpattanó lövés, a kapu előtti pontatlanságunk és a hazaiak hősies védekezése miatt pont nélkül távoztunk.

SZOLNOKI MÁV FC–BUDAÖRSI SC 0–1 (0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 néző. Vezette: Molnár Attila (Csatári Tibor, Kormányos II Gábor)
SZOLNOK: Hrabina – Molnár R., Balogh M., Horgosi, Papp Sz., Magyar B. (Angyal N., 76.) – Kenderes, Tóth B. (Farkas A., 60.) – Nyerges A. (Kánya, 69.), Jaserevic – Tóth L. Vezetőedző: Balogh Pál
BUDAÖRS: Kemenes – Wild, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Csobánki, Sajbán Miklós (Czvitkovics, a szünetben) – Horváth E. (Fodor D., 72.), Lengyel B. (Bakos Sz–, 65.), Deli – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Czvitkovics (0–1) a 72. percben
Balogh Pál: – Sok lehetőséget kidolgoztunk, de rendre rossz döntéseket hoztunk. Össze kell szednünk, és össze is szedjük magunkat a hátralévő fordulókra.
Bognár György: – Az első félidőben különösen a középpályás játékunk elmaradt a várttól. Szünet után Czvitkovics Péter beállásával feljavult a játékunk, ráadásul az ő szabadrúgásgóljával nyertünk. Értékes három pontot szereztünk.

VÁC FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1 (1–1)
Hévízi út, 400
néző.Vezette: Pillók Ádám (Horváth Zoltán, Szalai Balázs)
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Króner, Major M. – Tóth G., Gulyás M. (Görgényi, 71.) – Kákonyi (Búrány, 57.), Nagy R., Zsolnai R. – Balajti (Borvető, 77.).Vezetőedző: Horváth Károly
NYÍREGYHÁZA: Jova– Hinora, Fodor F., Kelemen D., Farkas M. – Kártik – Szinanovics (Rezes, 62.), Pekár, Csilus (Holdampf, 76.), Kesztyűs (Bajzát, 86.) – Gajdos Zs.Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Balajti (1–0) a 18., Gajdos Zs. (1–1) a 23. percben
Horváth Károly
: – A küzdelem dominált a mérkőzésen, és talán egyik csapat sem érdemelt győzelmet, mert a végén a helyzeteket nem tudták gólra váltani.
Lucsánszky Tamás: – Sokat tettünk a győzelemért, de nem sikerült a győztes gólt megszereznünk, mert a szerencse is hiányzott hozzá.

BFC SIÓFOK–SZEGED 2011-GA 0–0
Siófok, 150
néző. Vezette: Kovács Gergely (Kepe Arnold, Hofbauer Roland)
SIÓFOK: Balajcza – Opavszky, Fehér Zs., Lorentz, Hidvégi – Farkas N., Petneházi, Lázár Zs., Senic (Bévárdi, 66.) – Nagy D., Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
SZEGED: Szántai – Coroian, Causic, Farkas M., Zabari – Horváth A. – Molnár J. (Balogh G., 72.), Pászka (Papp F., 91.), Szabó P. (Beke, 77.) – Zádori, Germán. Szakmai igazgató: Supka Attila
Varga Attila
: – Készültünk a Szeged játékából, de nem találtuk a megfelelő megoldásokat, különösen a középpályán. Örök igazság, hogy a helyzeteket értékesíteni kell. Kevés ideje vagyok Siófokon, de régen játszottunk „ennyire idegenben” hazai pályán.
Supka Attila: – Érvényesült az akaratunk, kilencven percen keresztül birtokoltuk a labdát, sőt az olyan szituációkból, amelyeket megbeszéltünk és gyakoroltunk, helyzeteket is teremtettünk, aztán ki is hagytuk azokat.