Az MTK nyerte a korábbi NB I-esek csatáját

2017.10.15. 14:55
A labdarúgó NB II 13. fordulójának rangadóján az előző szezonban még élvonalban szereplők összecsapásán az éllovas MTK Budapest 3–2-re legyőzte idegenben a Gyirmótot. A Kazincbarcika, a Békéscsaba, a Szolnok és a Soroksár sem tudott nyerni. Egyre jobban sűrűsödik tabella alja.

A forduló rangadóján az a két együttes találkozott egymással, amely az előző szezonban még az élvonalban szerepelt: az éllovas MTK a Gyirmóthoz látogatott. A fővárosiak izgalmas meccsen 3–2-re nyertek. A győztes góljait kifejezetten látványos összjáték előzte meg, és a hazaiak is többször betalálhattak volna, nem egyszer nagy helyzetet dolgoztak ki. Úgy tűnik, az MTK kiemelkedik a mezőnyből egyelőre, az előző négy meccsén összesen 12 szerzett góllal diadalmaskodott.MTK a Gyirmóthoz látogatott. A fővárosiak izgalmas meccsen 3–2-re nyertek. A győztes góljait kifejezetten látványos összjáték előzte meg, és a hazaiak is többször betalálhattak volna, nem egyszer nagy helyzetet dolgoztak ki. Úgy tűnik, az MTK kiemelkedik a mezőnyből egyelőre, az előző négy meccsén összesen 12 szerzett góllal diadalmaskodott.

Játszottak egy megyei derbit is, amelyen a második helyen álló Kisvárda nem bírt a Nyíregyházával. Előbbiek így kissé leszakadtak az éllovastól, míg a Szpari folytatta zárkózását az élmezőnyhöz.

A tabella első felében álló csapatok közül a Kazincbarcika meglepetésre nem bírt a Mosonmagyaróvárral, a Szolnok a Cegléddel játszott döntetlent, a Békéscsaba a Váctól kapott ki, a Soroksár a Győrrel ikszelt.

A tabella alján egyre kiélezettebbé válik a verseny, miután az eddig utolsó helyen álló Csákvár a Budafok felett aratott sikerével egymás után a második győzelmét szerezte meg, ezzel szemben a Siófok továbbra is szenved, ezúttal a Budaörstől kapott ki. A Szeged a Sopronnal játszott döntetlent.

Kora délután játszották a Dorog–ZTE összecsapást, amelyen a hazaiak sorozatban az ötödik meccsükön is pontot szereztek, sőt ezúttal nagyon simán győztek is.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

VÁC FC
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (2–1)
Budapest, Hévízi út, 500 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kepe Arnold, Mohos Milán)
VÁC: Halasi – Görgényi, Szabó N., Króner, Hegedűs Cs. – Tóth G., Durso (Major, 54.), Gulyás M., Zsolnai R. – Nagy R. (Kákonyi, 71.) – Balajti (Búrány, 85.) Vezetőedző: Horváth Károly
BÉKÉSCSABA: Ribánszki –Pilán,Szélpál N., Kiss L. (Király P., 54.), Nagy S. – Szatmári I., Nagy I. (Eszlátyi,64.), Viczián –Birtalan B., Gránicz, Szalai D. (Urbin, 38.)Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző:Balajti (1–0) a20., Króner (2–0) a 26., Birtalan (2–1) a37. percben
Horváth Károly:
– Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten jutottunk kétgólos előnyhöz,
majd elkerülhető gólt kaptunk, de a csapat nagyszerűen és taktikusan játszott, ami most
elegendő volt a győzelemhez.
Boér Gábor: – Rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen nem tudtuk hozni azt a formát,
amelyet az elmúlt hetekben mutattunk. Az első félidőt átaludtuk, és ez akkora hátrányt
jelentett, hogy már nem tudtuk ledolgozni.

KAZINCBARCIKAI SC–MOSONMAGYARÓVÁR 0–0
Tiszaújváros, 300
néző. Vezette:Farkas Tibor (Farkas Balázs, Máyer Gábor)
KAZINCBARCIKA:
Somodi – Tóth Sz. (Kristófi, 66.), Heil,Belényesi,Süttő – Sigér,Kovács O. (Engel,az 58.) – Hegedűs D.,Takács P. (Constantinescu,8.), Micsinai – Boros G. Vezetőedző:Vitelki Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR:
Tarczy – Vágó,Szépe,Szpirulisz,Huszárik – Kovács B.,Zsirai – Bohner (Kószás, 71.), Lőrinczy,Zsigmond (Deéry, 61.) – Tóth L. Vezetőedző:Várhidi Péter
Vitelki Zoltán:
– Az első félidőt sok pontatlanság jellemezte, és nem voltunk elég élesek. A szünet után magasabb sebességi fokozatba kapcsoltunk, próbálkoztunk, de ellenfelünk hősiesen védekezett, mi pedig képtelenek voltunk ezt a falat feltörni. Ráadásul az utolsó passzok nem sikerültek, meglehetősen pontatlanok voltunk.
Várhidi Péter:
– Ez volt az első olyan nulla-nullás eredményünk, amely kifejezetten bosszantó, ugyanis óriási lehetőségeket hagytunk kihasználatlanul. Ellenfelünk a második félidőben jóval többet támadott, de egyetlen helyzetet sem tudott kialakítani a kapunk előtt, míg ellentámadásainkban mindig benne volt a gólveszély.

BUDAÖRSI SC–BFC SIÓFOK 2–1 (1–1)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Pillók Ádám (Huszár Balázs, Király Zsolt)
BUDAÖRS: Bese B. – Menyhárt A., Gyurácz, Tányéros, Medgyes S. – Czvitkovics (Lengyel B., 34.), Bakos (Csobánki, 80.), Sajbán Máté, Sajbán Miklós – Horváth R., Deli (Pethő, 64.). Szakmai igazgató: Bognár György
SIÓFOK: Balajcza – Lorentz, Gál M., Fehér Zs., Hidvégi – Berde (Opavszky, 73.), Lázár Zs. – Nagy D. (Kozma, 66.), Petneházi, Bévárdi – Balogh B. (Senic, 54.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Petneházi (0–1) a 14., Horváth R. (1–1) a 17., Horváth R. (2–1) a 83. percben
Bognár György: – Csúnya meccsen szép győzelmet arattunk. Nem tudtunk ellenfelünk fölé kerekedni, így elsősorban brusztolnunk kellett. Végül a nagyobb győzni akarás döntött – a javunkra.
Varga Attila: – Ki-ki meccs volt, amelyet bármelyik csapat megnyerhetett volna. Ezúttal a Budaörsnek sikerült.

SZEGED 2011–SOPRONI VSE 1–1 (0–1)
Gyula, 150
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Pápai Zoltán, Szvetnyik Bence)
SZEGED: Szántai – Corian, Papp F., Farkas, Zabari – Balogh G. (Molnár J., 35.), Horváth A., Pászka, Balázs R. (Dinjar, a szünetben) – Germán (Nicorec, 55.), Zádori. Vezetőedző: Supka Attila
SOPRON: Heinrich – Hadházi, Ág, Sifter, Szabó L., Holczman – Gyürki, Kulcsár (Garda, 78.), Szőke (Vinkler, 87.) – Krizsonits (Batiz, a szünetben), Horváth P. Vezetőedző: Horváth Szabolcs
Gólszerző: Gyürki (0–1) a 29., Zabari (1–1) a 82. percben
Supka Attila: – Gólokkal kellett volna nyernünk, rúgtunk két kapufát, volt két meg nem adott tizenegyes. A második félidőben döntő fölényben játszottunk, meg kellett volna nyerni a mérkőzést.
Németh Szabolcs: – Elégedett vagyok az eredménnyel. Különösen, hogy idegenben szereztünk egy pontot.

DOROGI FC–ZALAEGERSZEGI TE 3–0 (1–0)
Dorog, 700
néző. Vezette: Csonka Bence (Kormányos II Gábor, Bede Tamás)
DOROG: Zima – Szalai A., Csató M., Bora, Németh Á. (Grabant, 27.) – Lénárt – Faragó T., Szellák (Kamarás, 79.), Mészáros Á., Szedlár – Vígh Á. (Simon A., 70.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Nagy G. (Patvaros, a szünetben), Koszó, Forgács A., Polényi – Nagy T., Dubek (Ágoston, 75.), Ekker – Végh G. – Vernes (Kertész, 63.), Balázs Zs. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Faragó T. (1–0) a 36., Vígh Á. (2–0) a 61., Mészáros Á. (3–0) a 88. p.
Kiállítva: Nagy T. (Szellák buktatásáért) a 67. percben
Schindler Szabolcs: – Ma mindent, amit elterveztünk, megvalósítottak a játékosok. Érzelemdúsan, jól játszottunk, erre van szüksége itt Dorogon a közönségnek, hogy ilyen mérkőzéseket játsszunk. Hetek óta bizonyítjuk, hogy nem szabad minket leírni, és reméljük, hogy folytatni tudjuk jó sorozatunkat.
Zoran Szpisljak: – Úgy játszott a Dorog, ahogy a három pontért kell, ezért gratulálok neki. Az első fél órában, bár még uraltuk a meccset, de nem tudtunk helyzeteket kialakítani. A kapott gól után a passzaink pontatlanok voltak, nem volt minőség a játékunkban.

BUDAFOK–CSÁKVÁR 0–2 (0–1)
Budapest, Budafok, Promontor utca, 500
néző. Vezette: Radványi Ádám (Iványi István, Kis Zoltán)
BUDAFOK: Somogyi – Harsányi, Vaszicsku, Csizmadia, Khiesz (Vankó, a szünetben) – Margitics, Vasziljevics (Oláh L., 73.) – Filkor, Kercsó, Nagy T. (Ihrig-Farkas, 63.) – Pölöskey P. Vezetőedző: Prukner László
CSÁKVÁR:
Horváth D. – Rétyi, Csonka, Tar, Baranyai Á. – Sándor Gy., Polonkai – Oldal (Kiprich D., 73.), Bokros (Galambos, 53.), Nagy Zs. – Máté (Molnár T., 76.). Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző:
Nagy Zs. (0–1) a 45., Sándor Gy. (11-esből, 0–2) a 83. percben

Prukner László: –
Ki-ki mérkőzésen Khiesz súlyos egyéni hibája, amiből gólt kaptunk, lelkileg tönkretette a csapatot. Ennek természetesen vannak előzményei, hétről-hétre játékban megnyert mérkőzést hoztunk ikszre, vagy veszítettünk el. Hat sérültünk visszakapcsolása a játékba át fogja lendíteni a csapatot ezen a helyzeten.
Szíjjártó István: –
A mi helyzetünkben minden megszerzett pontnak, vagy pontoknak nagy értéke van, így becsben tartjuk az ilyen győzelmeket. Ezért a sikerért nagyon sokat dolgoztunk, és nagyon örülök ennek a három pontnak. Remélem hasonló felfogásban játsszuk a következő mérkőzéseinket is, és akkor elérjük a kitűzött céljainkat.

GYIRMÓT FC GYŐR–MTK BUDAPEST 2–3 (1–2)
Győr-Gyirmót, 557
néző. Vezette: Ducsai József (Varga Gábor, Szabó Péter)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Achim, Lengyel, Szőts (Simon A., 59.), Lázár P., Présinger – Nagy P., Kiss M., Varga P., Sandal (Szegi, 59.) – Paku (Janó, 83.). Vezetőedző: Molnár László
MTK: Demjén – Bori, Balogh B., Gengeliczki, Deutsch B. – Vass Á. – Vass P., Kanta J. (Farkas B., 71.), Forgács P. (Katona M., 71.) – Torghelle, Lencse L. (Gera D., 51.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Lencse (0–1) a 12., Présinger (1–1) a 17., Torghelle (1–2) a 33., Torghelle (1–3) a 65., Paku (2–3) a 78. percben
Molnár László: – Erős csapattal jó mérkőzést játszottunk. Az éllovasnak rúgtunk két gólt, de egy kapufát és két óriási ziccert kihagytunk, így egy MTK ellen nem nyerhetünk, főleg, hogy a fővárosiaknak van egy Torghelle Sándoruk.
Feczkó Tamás: – Kontrolláltuk a mérkőzést, voltak szép támadásaink, amelyből három gólt sikerült rúgni. Bosszantó azonban, hogy két pontrúgásból felhoztuk a hazai csapatot. Örülök, hogy csak egy játékosom szenvedett sérülést a mai mérkőzésen.

SOROKSÁR SC–ETO FC GYŐR 1–1 (0–0)
Budapest, Haraszti u., 700
néző. Vezette: Veizer Roland (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
SOROKSÁR: Kovács D. – Fülöp, Dvorschák, Gyepes (Albert, 43.), Valencsik – Gera D. (János N., 86.), Gyömbér, Tamási Zs. (Gárdos, 69.), Huszák – Fröhlich – Lakatos I.. Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYŐR: Gyurákovics – Kovács K., Nagy Á., Debreceni, Völgyi – Bagi – Szatmári L., Magasföldi (Nagy M., 72.) – Beliczky (Kabát, 84.), Zamostny, Szimcso (Szabó L., 65.). Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Dvorschák (öngól, 0–1) az 53., Huszák (11-esből, 1–1) a 76. percben
Lipcsei Péter: – Nagy iramú, ikszes meccset játszottunk a Győrrel. Különösen a második félidőben sokat tettünk a győzelemért, de nem szabad lógatni az orrunkat a döntetlen miatt sem, hiszen vendégeinknek is megvoltak a lehetőségeik.
Szentes Lázár: – Úgy érzem, mi domináltunk, egy szerencsésen megpattanó lövéssel a hajráig vezettünk is, így azt kell mondanom, veszítettünk két pontot.

SZOLNOKI MÁV FC–CEGLÉDI VSE 1–1 (0–0)
Szolnok,
Tiszaligeti Stadion, 900 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szalai Dániel, Garai Péter)
SZOLNOK:
Hrabina – Ágoston, Balogh M., Papp Sz., Lakatos Cs. – Kenderes – Molnár R. (Katona Gy., 82.), Farkas A., Jasarevic (Pantovics, 76.) – Olasz D., Tóth L. Vezetőedző: Balogh Pál
CEGLÉD:
Mursits – Valkovszki, Nánási, Albert I., Farkas A. – G. Bíró, Peszmeg (Szabó V., 82.) – Damásdi, Nyilas, Szilágyi P. – Asztalos. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Tóth L. (11–esből, 1–0) az 52., Asztalos (11–esből, 1–1) a 63. percben

Balogh Pál:
– Ha csak az eredményt nézzük, csalódottak lehetünk. Csapatunk küzdött, hajtott, de azzal a kevés lehetőséggel sem tudtunk élni, amelyet kidolgoztunk.
Klausz László:
– Küzdelmes mérkőzésen főként a védekezésre koncentráltunk, de vezettünk biztató kontratámadásokat. Értékes pontot szereztünk a jó Szolnok otthonában.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–0
Nyíregyháza, 4238
néző. Vezette: Szabó Zsolt (Punyi Gyula, Baghy Csaba)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Kónya, Fodor F., Kelemen D., Farkas M. – Kártik, Holdampf (Csilus T., 59.) – Pekár, Kesztyűs, Rezes (Bajzát, 84.) – Dragóner (Hinora, 70.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
KISVÁRDA: Zöldesi – Izing, Rjasko, Vári B. – Lucas – Melnik, Délczeg (Oltean, 79.), Misic (Lukács R., 86.), Hej – Horváth Z. (Gosztonyi, 61.), Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér
Lucsánszky Tamás: – Annak ellenére jól szórakozhatott a közönség, hogy rendkívüli taktikai csatát hozott a mérkőzés. A helyzetek alapján hiányérzetem van, mert egyértelműen meg kellett volna nyernünk a meccset. Tudatosan és okosan futballoztunk, de ahhoz, hogy az ilyen rangadón győzzünk, kíméletlenül ki kell használni a helyzeteket.
Kondás Elemér: – Igazi megyei rangadó volt, jó irammal, harcos játékkal, egyedül a gól hiányzott. Mindkét oldalon sok volt a hiba, ezért nem alakultak ki nagy helyzetek. Támadásban mi is pontatlanabbak voltunk, mint szoktunk, ezért nem tudtunk gólt szerezni, illetve sajnálhatjuk, hogy a végén Brana Ilics kihagyta a meccslabdát.

1. MTK Budapest 13 11 1 1 30–10 +20 34
2. Kisvárda 13 9 3 1 28–13 +15 30
3. Kazincbarcika 13 7 3 3 13–13 0 24
4. Szolnoki MÁV FC 13 6 4 3 16–11 +5 22
5. Békéscsaba Előre 13 6 3 4 26–14 +12 21
6. Gyirmót FC Győr 13 6 3 4 25–17 +8 21
7. Nyíregyháza Spartacus FC 13 5 5 3 18–13 +5 20
8. Soroksár SC 13 5 5 3 15–13 +2 20