NB II: Egerszegen nyert a Tatabánya, SZTK-döntetlen

2013.04.24. 19:31
A labdarúgó NB II-ben a kora délutáni, Ferencváros II–Szeged (1–0) meccsen kívül további három, korábbról elhalasztott mérkőzést rendeztek ma. A Nyugati csoportban Zalaegerszegen nyert a tatabánya, ikszelt a Veszprém a Szigetszentmiklóssal, keleten a Balmazújváros megverte a Putnokot.

NB II, NYUGATI CSOPORT

A 20. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS

ZALAEGERSZEG–FC TATABÁNYA 0–1 (0–0)
Zalaegerszeg, 1200 néző. Vezette: Böcskei (Huszár, Kóbor)
ZTE: Jahic – Kocsárdi, Budovinszky, Bogunovics, Nagy Z. (Szegleti, 72.) – Máté P., Nánási (Hajdú N., 65.) – Seye, Tiskevics (Frizoni, 59.), Babati – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Simon Antal
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Djurics, Hegedűs N., Törtei – Oláh G., Kovács I. – Bakos, Huszák (Szekér, 89.), Ferkó (Móri, 80.) – Weitner (Csovics, 84.). Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Weitner (0–1) az 56. percben
Simon Antal: – Egy pontrúgás döntött, ebben eddig mi voltunk eredményesek, most az ellenfél. A hátrány után görcsösen játszottunk, s a kapu előtt semmi sem sikerült, a Tatabánya pedig kontrákból nyugodtan veszélyeztethetett. Botlottunk, szeretnénk mielőbb javítani.
P. Nagy László: – A helyzetek alapján megérdemelt a győzelmünk. Rúghattunk volna több gólt is, de amikor a ZTE Darko Pavicsevics fejére ívelgette a labdát, sokszor veszélybe került az előnyünk. Fontos három pontot szereztünk, remélem, elindultunk felfelé.

VESZPRÉM FC–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK 2–2 (1–0)
Veszprém, 100 néző. Vezette: Berke (Pápai, Szalai D.)
VESZPRÉM: Kovács A. – Radványi, Molnár Z., Tóth F., Bosnjak – Nikolin (Honma, 64.), Hevesi-Tóth, Nyitrai (Császár, 59.), Osváth (Szöllőskei, 78.) – Thiago, Szabó Zs. Vezetőedző: Nagy Tamás
SZIGETSZENTMIKLÓS: Szabó K. – Ducic (Puskás G., 63.), Kvekveskiri, Jakovljevic, Deutsch – Cziráki (Besztercei , a szünetben), Khous, Kollega K., Zsivoczky – Fekete Á., Urbán G. (Karion, 63.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Thiago (1–0) a 14., Fekete Á. (1–1) a 69., Karion (11-esből, 1–2) a 78., Radványi (2–2) a 80. percben
Nagy Tamás: – Azért nem nyertük meg a mérkőzést, mert két ellentétes felfogású félidőt játszottunk.
Zoran Kuntics: – Ellenfelünk kihasználta első félidei hibánkat, majd a szünetet követően fordítottunk, de a hajrában ismét hibáztunk. Két pontot hagytunk Veszprémben.

NB II, KELETI CSOPORT
A 19. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS

BALMAZÚJVÁROS–PUTNOK VSE 1–0 (1–0)
Balmazújváros, 600 néző. Vezette: Szilasi (Lémon, Kiss I B.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Németh Á, Papp F., Ludánszki I., Virágh A.– Nagy R., Kiss L. (Arnóczki, 60.), Szőllősi F. (Murák, 77.), Demjén – Sándor I., Urbin (Belényesi, 64.). Vezetőedző: Híres Gábor
PUTNOK: Efendic – Kelemen L., Kovács R., Bjelkanovics, Polényi – Illés R., Bene (Stanciu, 77.), Krisan, Major (Üveges, 37.) – Monyók, Elek B. (Pavlov, 51.). Vezetőedző: Koszta Péter.
Gólszerző: Urbin (1–0) a 27. percben
Kiállítva: Illés R. (második sárga lap után) a 32. percben
Híres Gábor:
– A nagyon szívósan védekező Putnokot taktikus, okos játékkal vertük meg.
Koszta Péter: – Emberhátrányban is a hazaiak fölé nőttünk. Kis csapat vagyunk, de megmutatjuk, csak azért is bentmaradunk.

16. Dunakanyar-Vác 23 6 4 13 22–42 –20 22
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba

16. MVM Paksi FC II* 23 2 4 17 17–47 –30 10
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban részt vevő NB I-es sportszervezetek tartalékegyüttesei csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba