A Szolnok fontos pontot rabolt az ötlettelen Újvárostól

2014.04.11. 15:28
Böőr Zoltán és Mile Krisztián is nagyot harcolt, de ennek a csatának nem volt nyertese (Fotó: NS Archív)
A labdarúgó NB II 23. fordulójának nyitómérkőzésén a feljutásért harcoló Dunaújváros PASE gól nélküli döntetlent játszott a Szolnoki MÁV FC ellen, így nem tudta növelni előnyét a harmadik helyezett Siófokkal szemben. A mérkőzésen egyértelműen a hazai csapat dominált, de kimaradtak a helyzetek, így a hősiesen védekező Szolnok az Ajka legyőzését követően újabb fontos pontot szerzett a bennmaradásért folytatott küzdelemben.

A mérkőzést a várakozásoknak megfelelően a hazaiak kezdték lendületesebben és jóval támadóbb felfogásban. Az első 20 percben – főként Petneházi pontrúgásai révén – több helyzetet is kialakított a PASE, már–már egykapuzott, de a MÁV átvészelte a kritikus perceket és játéka feljavult a játékrész második felére.

A 20. és a 45. perc között a mezőnyben kiegyenlített csata zajlott, mindkét csapat próbált támadásokat vezetni, de a tizenhatosok előtt rendre elfogyott a tudomány, Milintének és Pokorninak komoly védeni valója szinte nem is akadt. A félidő legszebb jelenetét Böőr Zoltán szolgáltatta egy bivalyerős távoli lövéssel, de a hazaiak csapatkapitánya a szünetben kritikusan fogalmazott csapat játékát illetően.

„Be kell fejezni az akciókat, a mezőnyfölény önmagában kevés lesz. A lövéseknél, utolsó passzoknál jobban kell koncentrálnunk” – nyilatkozta a középpályás a Duna Televíziónak.

A második játékrészben nem sokat változott a játék képe: a hazai mezőnyfölény jobbára tanácstalan támadójátékkal és kisebb helyzetekkel párosult. A Szolnok csak kereste a labdát, de 20 perc elteltével ismét megébredt, amit Hamar Ádám lehetősége jelzett. A középpályás középről, nyolc méterről hagyta ki a meccs legnagyobb helyzetét Lengyel szöglete után.

A hajrához érve megint állandósult az Újváros fölénye, de Dobos Barna tanítványai a cserék után sem tudták feltörni a hősiesen védekező szolnoki védelmet, pedig Ato és Urbin előtt is adódott ígéretes lehetőség. A helyenként bátran futballozó vendégek defenzív taktikája végül kifizetődött, Kis Károly csapata értékes ponttal távozhat Dunaújvárosból.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

Dunaújváros PASE–Szolnoki MÁV FC 0–0

Dunaújváros, Dunaújvárosi Stadion. Vezeti: Szilasi Szabolcs
DUNAÚJVÁROS: Milinte – Villám, Farkas V., Lázár Zs., Csehi T. – Thiago (Perovic 76.), Petneházi (Ato 56.), Sárközi (Galambos 78.), Böőr – Kocsis G., Urbin. Vezetőedző: Dobos Barna
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Racskó, Papucsek, Fritz – Mile, Zvara – Rokszin (Bohner 63.), Zsolnai, Lengyel B. – Hamar Á. (B. Tóth 86.) Vezetőedző: Kis Károly
Sárga lap: Kocsis, Villám, ill. Zsolnai, Pokorni.
Dobos Barna:
– Szerettünk volna nyerni, de jól védekezett a Szolnok. Váratlanabb megoldások, gyorsabb labdajáratás és jobb egyéni teljesítmények kellettek volna ahhoz, hogy áttörjük masszív védelmet. Megyünk tovább, az egy pontot is megbecsüljük.
Kis Károly: – Küzdelmes mérkőzés volt, ahol nem kezdtünk jól, és a hazaiak beszorítottak minket. Huszonöt perc után azonban kiegyenlítettebb lett a játék és értékes pontot szereztünk. Hiányérzetem van támadásainkkal kapcsolatosan, sok hibát vétettünk.

2. FÉLIDŐ

92. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

91. perc: Lázár kapott sárga lapot a végére. Tarja a labdát a Szolnok.
90. perc:
Két perc lesz a ráadás.
89. perc:
Ato szabadrúgása és óriási kavarodás után Csehi vágta kapu fölké három méterről, de korábban már lesen állt.
88. perc
: Mile távoli szabadrúgását védte Milinte. Jó 27 méterről, laposan, keményen lőtt a középpályás.
86. perc: B. Tóth Balázs állt be a Szolnok csapatába, Hamar hagyta el a pályát.
84. perc: ÓRIÁSI HELYZET! Szerencsésen került Ato elé a labda, de sokat várt a támadó és csúnyán fölé lőtt, Papucsek sikeresen zavarta meg.
81. perc:
A meccs végére is állandósult az újvárosi fölény.
80. perc:
Urbi fordult a kapu felé az alapvonalnál, de nem bírt a szolnoki védőkkel, ráadásul róla pattant ki a labda.
78. perc: A harmadik hazai cserére sem kell tovább várni: Galambos érkezett Sárközi helyére.
77. perc: Villám akasztotta Milét, megkapta a meccs negyedik sárga lapját.
76. perc: újabb csere a Dunaújvárosban, Perovics érkezett Thiago helyére.
75. perc: Pokorni kapott sárga lapot időhúzásért.
74. perc:
A Szolnok tizenhatosán belül flipperezett a labda, izgalmas másodpercek voltak, végül Pokorni kirúgásával folytatódhat a meccs.
68. perc:
Lázár tört be nagy lendülettel a Szolnok tizenhatosán belülre, Mile precíz becsúszással mentett. Szöglet! Közben Vári maradt lent a földön, a MÁV-játkosok reklamálnak.
67. perc:
Most a vendégek uralják a játékot, kissé visszavett a PASE.
66. perc: ÓRIÁSI HELYZET MARADT KI A SZOLNOK ELŐTT! Lengyel szögletébe Bohner csúsztatott bele, így került Hamar elé, aki zavartalanul lőhetett középről, nyolc méterről, de fölé belsőzött.
65. perc
: Hamar kanalazta kapura a labdát, Farkas térdéről pattant szögletre. Ebben a félidőben is 20 perc után támad fel a Szolnok?
63. perc: Cseréltek a vendégek is. Bohner váltotta Rokszint.
59. perc: Zsolnai mutatott be egy cselt a szélen, majd esett el, mégis ellene fújnak szabadrúgást, mint kiderült, könyöklés miatt.
58. perc:
Urbin került lövőhelyzetbe, de nem találta el a kaput.
57. perc:
Stabilan zár a szolnoki védelem, kissé tanácstalan a PASE támadójátéka.
54. perc:
Mile tört be a hazai tizenhatoson belülre, majd esett el anélkül, hogy bárki hozzá ért volna. Egy szót sem szólhatott volna, ha sárga lapot kap.
53. perc: Cseréltek a hazaiak! Petneházi hagyta el a pályát, a jóval támadóbb szellemű Ato állt a helyére.
51. perc:
Gól továbbra sincs, pedig az őszi mérkőzésen öt is született.
„Nyugi van, gyerekek!” – érkezik az utasítás a hazai kispad felől.
50. perc:
Thiago és Urbin összjátéka ígéretesnek tűnt, utóbbi elől Papucsek mentett szögletre.
49. perc:
A Szolnok hosszú indításokkal próbálkozik.
48. perc: A játék kapkodó, sok a hiba mindkét fél részéről.
Csere nem történt a szünetben egyik oldalon sem.
46. perc: Folytatódik a találkozó, a Szolnok hozta ismét játékba a labdát.
A Szolnok és a játékvezetői hármas már a pályán, de a hazai csapatra még várni kell.

„Be kell fejezni az akciókat, a mezőnyfölény önmagában kevés lesz. A lövéseknél, utolsó passzoknál jobban kell koncentrálnunk. Javulást várok a csapattól a másik félidőben” – nyilatkozott önkritikusan a Duna Televíziónak a hazaiak csapatkapitánya, Böőr Zoltán az öltöző felé menet.

1. FÉLIDŐ

45. perc: Szilasi játékvezető hosszabbítás nélkül vetett véget az első félidőnek.
A félidőről sok mindent elárul, hogy az első 45 perc egyik legszebb jelenetét láthattuk.
44. perc: Megnyomja a félidő végét a PASE! Böőr elé került a labda, jó 19 méterről ballal tűzte kapura, erős lövése kevéssel ment fölé.
43. perc:
Veszélyesen csavarodott középre a labda, Kocsis fejjel ért bele, Milintét meglepte, de fogta a kapus.
42. perc : Zsolnai cselét Kocsis ette meg, és csak szabálytalanul tudta megállítani a támadót. Sárga lap járt érte, a Szolnoknak pedig szabadrúgás a 16-os bal oldalánál.
41. perc:
Hamar harcolt ki szögletet, de nem jutott vele messzire a MÁV.
38. perc:
Amellett, hogy a Szolnok támadójátéka felbátorodott, a védelmük is jól zár a hazai rohamok előtt. Masszív teljesítményt nyújtanak, nem lesz könnyű dolga a feljutásért harcoló Dunaújvárosnak.
37. perc:
Kevés helyzet, nagy küzdelem. A középpályán zajlik a játék.
36. perc:
Villám ment el a jobb oldalon, beadása lövésnek sem volt jó. Nehéz megfejteni, melyiket akarta.
34. perc:
Ennyit kellett várni a Szolnok első kaput eltaláló lövésére.
32. perc: Urbin fordult le egy szép csellel védőjéről, három szolnoki gyűrűjében tört be a tizenhatosra, elesett, de nincs büntető. Helyette kifelé járt szabadrúgás, talán belemenésért. Érdekes ítélet.
30. perc: Felbátorodott a Szolnok, egyre többet birtokolják a labdát a PASE térfelén. Mile lőtt csúnyán fölé.
28. perc:
Böőr labdaszerzése után Petneházi lőtt távolról, a megpattanó lövés majdnem becsapta Pokornit.
27. perc:
A dunaújvárosi Delap, azaz Villám újabb óriási bedobással próbálta helyzetbe hozni a társakat, de figyeltek a szolnokiak, Zsolnai tisztázott Böőr elől.
24. perc:Veszélyes helyzet a vendégek előtt! Lengyel lőtte be középre a Szolnok bal oldali szabadrúgását, a labda mindenki előtt elment, a hosszú oldalon Racskó érkezett, de már nem tudta irányítani.
22. perc: Milinte labdához ért! Talán a meccsen most először.
21. perc:
Hamar állt a labda mögé (jó 20 méterre a kaputól), lapos lövése a sorfalról pattant le. Zsolnai csapott volna le a labdára, de tisztáztak a hazaiak.
20. perc:
Kontrázhatnának a vendégek, de nem kapkodnak, megbecsülik a labdát. Zsolnai ígéretes helyen harcolt ki szabadrúgást.
18. perc:
Böőr passza rossz, de egy szögletre így is elég. A levegőben ismét Pokorni volt az úr.
16. perc: Mindeközben (Zsolnai) egy taktikai szabálytalansággal lassította a hazaiak ellentámadását, megkapta a meccs első sárga lapját.
16. perc:
Kibújt a Szolnok! Zsolnai vette át mellel Mile ívelt passzát, de lesen állt, így futhat máris vissza.
14. perc:
A beívelést Pokorni csak ütni tudta, Villám lövése megpattant egy berepülő hátvéden, a flipperező labdát Sárközi szedte össze, estében, az ötös vonaláról mellé emelt.
13. perc:
Ha pontrúgás, akkor Petneházi. Ismét jól tekert középre a középpályás, szögletre pattant a labda.
10. perc: A PASE egyértelmű fölényben játszik, sokkal többet birtokolja a labdát, szinte csak a vendég térfélen pattog a labda. Igaz a fölényt még nem sikerült igazi gólhelyzetekre váltani.
9. perc: De tudja folytatni.
8. perc: Petneházi újabb beadása után a felugró Pokorni megfogta a labdát, de a levegőben keményen ütközött Sárközivel. Ápolni kell a kapust.
A nap süt, a szél fúj, közel kiváló futballidő fogadta a csapatokat.
5. perc: Eddig csak pillanatokra tudta megtartani a labdát a Szolnok.
4. perc: Támadnak a hazaiak:
Lázár indítását Csehi szedte össze a bal oldali szögletzászlónál, egy jó csellel tisztára játszotta magát, lapos beadását Pokorni vetődve fülelte le.
3. perc:
A PASE kezdte aktívabban a meccset. Villám egy nagy bedobással próbált veszélyeztetni, a labda Pokorni kezében landolt.
1. perc: Petneházi tekerte a kapu elé a hazaiak szabadrúgását, Mile tisztázott fejjel.
A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek fehérben futballoznak.
Ellentétes célokért küzdenek a csapatok. A Dunaújváros a feljutásért, a Szolnok a bennmaradásért harcol.
1. perc: A Dunaújváros kezdte a találkozót.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A két csapatot kilenc hely és kereken húsz pont választja el a tabellán, és a formájuk is ellentétes. A hazaiak utolsó öt mérkőzésükből hármat megnyertek, a vendégek hármat elveszítettek. Igaz, a 22. fordulóban a dunaújvárosiak hagyták el vesztesen a pályát a Gyirmót otthonában, míg a MÁV Ajkáról hozott el három bajnoki pontot.

„Egy olyan csapat otthonába látogatunk, amely az egész bajnokság során nagyszerűen szerepel. Kimondva kimondatlanul is a feljutás egyik esélyese nem véletlenül, hiszen mind a védekezésben mind a támadójátékban hatékonyak. Szervezetten védekeznek, illetve elől lévő játékosaik állandó veszélyt jelentelen az ellenfél kapujára. Ahhoz hogy elmondhassuk, hogy nem csak felvillanás volt az Ajka elleni győzelem, fegyelmezetten, koncentráltan kell játszanunk. Voltak a héten is problémáink, vannak sérültjeink, de ahogy legutóbb felülkerekedtünk ezen, úgy bízom benne, hogy most is sikerül” – nyilatkozta a Szolnoki MÁV honlapjának Kis Károly vezetőedző a találkozót megelőzően.