NB II: döbbenetes nyolc perc – a Vasas nyert Zalaegerszegen

2018.12.01. 19:01
A Vasas legyűrte idegenben a Zalaegerszeget (Fotó: Szekeres Péter)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Vasas rendkívül fordulatos mérkőzésen 3–2-re győzött Zalaegerszegen.

Az angyalföldiek az első félidő ráadásában, büntetőből szerezték meg a vezetést, Balajti Ádám a kapufa mellé helyezte a labdát.

A 73. percben Kiss Máté szabadrúgásból egyenlített (1–1), ezzel pedig őrült percek vették kezdetüket, három perccel később Talabér vette vissza a vendégelőnyt, majd három perccel később Lesjak egyenlített. Ezúttal azonban egy percen belül jött a válasz, Birtalan a középkezdést követő támadásból beállította a végeredményt (2–3).

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ
ZTE FC–VASAS 2–3 (0–1)
Zalaegerszeg,
ZTE Aréna, 1813 néző. Vezette: Farkas Ádám (Medovarszki János, Csatári Tibor)
ZALAEGERSZEG: Zöldesi – Szabó P., Lesjak, Devecseri, Bedi – Kiss M., Madarász, Babati, Hudák M. (Horváth K., 66.), Barczi – Balázs Zs. (Novák, 53.). Vezetőedző: Dobos Barna
VASAS:
Bese B. – Hinora, Szilágyi Z., Talabér, Hajdú Á. – Borbély, Kovács M. – Birtalan B. (Hrepka, 91.), Szatmári L. (Murka, 86.), Bévárdi (Rétyi, 68.) – Balajti. Vezetőedző: Szanyó Károly
Gólszerző: Balajti (11-esből, 0–1) a 45., Kiss M. (1–1) a 72., Talabér (1–2) a 74., Lesjak (2–2) a 79., Birtalan B. (2–3) a 80. percben
Dobos Barna:
– Védekezésben és támadásban is követtünk el olyan hibákat, amilyeneket eddig nem nagyon. Szünet után mezőnyfölénybe kerültünk, de ezúttal a jó egyéni teljesítmények is hiányoztak. Ettől függetlenül nem érdemeltünk vereséget.
Szanyó Károly: – A múlt heti győzelmünk után minden játékos fogadkozott, hogy a ZTE otthonában is nyerünk. Sokat kell még dolgoznunk, de amelyik csapat képes idegenben három gólt szerezni, megérdemli a győzelmet.

1. Gyirmót FC Győr 18 13 1 4 42–18 +24 40
2. ZTE FC 19 11 5 3 35–23 +12 38
3. Budaörs 18 10 2 6 28–19 +9 32
4. Békéscsaba Előre 18 9 5 4 30–22 +8 32
5. Kaposvári Rákóczi FC 18 8 8 2 31–25 +6 32
6. Kazincbarcika 18 7 6 5 31–23 +8 27
7. FC Csákvár 18 6 9 3 33–28 +5 27
8. Vasas FC 19 6 9 4 31–31 0 27