NB II: bajnokavatás helyett vihar, tócsák és kudarc Mezőkövesden

2013.05.26. 19:53
A mezőkövesdi szurkolók még nem ünnepelhettek (Fotó: Grnák László)
A Mezőkövesd szurkolói bajnokavatásra és fiesztára készültek ma késő délután, ám az ünneplést elmosta az eső és a vendég ceglédiek, akik 3–1-re megverték a Zsóryt a labdarúgó NB II Keleti csoportjának utolsó előtt fordulójában.

A kövesdieket talán a nagy tét zavarta meg a feljutás kapujában – hiszen már egyetlen pont is elég lett volna nekik az arany és az élvonalbeli tagság megszerzéséhez –, vagy esetleg a rossz időjárási körülmények, de Véber György csapata ezúttal nem tudott olyan színvonalon teljesíteni, mint eddig ebben az idényben.

A Cegléd a 88. percben még 3–0-ra vezetett Mezőkövesden, a hazaiak csak ekkor szépítettek.

Ezzel a Véber-csapatnak jövő hét szombaton is tétmeccsen kell pályára lépnie a Ferencváros II otthonában.

NB II, 28. FORDULÓ
KELETI CSOPORT

MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–CEGLÉDI VSE 1–3 (0–1)
Mezőkövesd, 1500 néző. Vezette: Solymosi (Berettyán, Király K.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Hegedűs Cs., Kardos, Szalai V., Éles Sz. – Farkas B., Bagi (Bogdány, 74.), Petneházi, Bognár I. (Olasz D., 60.) – Hamar Á., George. Vezetőedző: Véber György
CEGLÉD: Miski – Robson (Juhász D., a szünetben), Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Kenderes, Koncz, Kiss T. (Markó, 70.), Balog M. – Szkunc, Medgyesi L. (Kormos, 82.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Medgyesi L. (0–1) a 28., Medgyesi L. (0–2) az 53., Markó (0–3) a 80., Kardos (1–3) a 88. percben
Véber György: – Óriási hibába estünk, azt hittük, már megnyertük a bajnokságot... Igazi magyaros történet. Jó tanulópénz volt, a hét elején el kell beszélgetnem a játékosokkal.
Ványi Zsolt: – Nagy dolog, hogy a bajnokcsapattól – mert én már annak tartom a Mezőkövesdet – hat pontot vettünk el. Úgy vélem, megérdemelten nyertünk, az történt a pályán, amit szerettünk volna.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–HONVÉD II. 5–0 (2–0)
Békéscsaba,
500 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Péter, Szeles Krisztina)
BÉKÉSCSABA:
Scsekics – Tolmbaye (Raducu 29.), Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Kákonyi, Mészáros L., Pozsár (Horváth T. -, 70.), Király P. (Obot -, 76.) – Leucuta, Randjelovics. Szakmai igazgató: Pásztor József
HONVÉD II.: Szemerédi – Csábi M., Debreceni, Gengeliczki, Fejes J. (Kapacina, 25.) – Futó, Csontos, Lőrinczi – Erdélyi, Daru (Varga M., 40., Kovács G. -, 61.), Canzian. Edző: Szijjártó István
Gólszerző: Randjelovics (1–0) a 9., Pozsár (2–0), a 17., Király (3–0) az 55., Kákonyi (4–0) a 74., Randjelovics 5–0) a 88. percben.
Pásztor József: – Tét nélküli mérkőzésen egészen jó teljesítményt nyújtott a csapat.
Szijjártó István: – Sok sikert kívánok a Békéscsabának.

SZOLNOKI MÁV–PUTNOK VSE 3–0 (0–0) – a 88. percben félbeszakadt
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 600 néző. Vezette: Szilasi (Viszokai, Kis Z.)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Balogh P., Mile, Fritz – Sipeki (Antal G., 83.), Busai, Bohner (Lengyel B., 86.), Nagy I., B. Tóth – Szepessy. Vezetőedző: Kis Károly
PUTNOK: Botló – Kelemen L., Bjelkanovics, Kovács R., Crisan – Morar (Monyók, 65.), Polényi, Zabos, Szabó Á., Mayor (Bene, 75.) – Pavlov (Üveges, 81.). Edző: Koszta Péter
Gólszerző: B. Tóth (1–0) az 56., Busai (2–0) a 61., Nagy I. (3–0) a 74. percben
Kiállítva: Kovács R. (kezezésért) a 74., Zabos (lekönyökölte B. Tóth Balázst) a 77. percben
Kis Károly: – A szervezetten játszó vendégcsapatot csak a második félidőben tudtuk megadásra késztetni ötletes játékunkkal.
Koszta Péter: – Ötven percig jól játszottunk, aztán azonban két gólt ajándékoztunk a hazaiaknak.

NYUGATI CSOPORT

MVM PAKS II–FC AJKA 1–0 (0–0)
Paks, 100 néző. Vezette: Fenyvesi (Hofbauer, Becséri G.)
PAKS: Kiss M. – Szalontai, Berkó, Lakatos G. (Blatt, 85.), Feil – Czinger, Mészáros I., Kvanduk J., Pintér N. (Rab, 92.) – Pap R. (Kesztyűs, 69.), Eisenberger. Edző: Lengyel Ferenc
AJKA: Jánosa – Sallér, Kovács Sz., Pákai, Gunther – Czanik, Kanta Sz. (Major, 57.), Sipos N., Mihalecz P. – Sowunmi, Szabó P. (Nagy B., 34.). Vezetőedző: Vass László
Gólszerző: Pintér N. (1–0) a 83. percben
Kiállítva: Major (második sárga lap után) a 92. percben
Lengyel Ferenc: – Nagy bravúrt értünk el, töretlen győzni karásunknak és az önfeláldozó védekezésünknek köszönhetően.
Vass László: – Végig domináltunk, a helyzeteink is megvoltak, de a mérkőzés végén egyszer hibáztunk, s egy lecsorgó labdát rúgott be az ellenfél.

BAJAI LSE–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II 0–1
Baja, 50 néző. Vezette: Mészáros I. (Buzás, Kovács II G.)
Baja: Orbán – Hajnal G., Szilasi, Farkas A., Szabó Gy. – Turcsik, Szénási (Turi, 62.) – Szentgyörgyi (Deszpotovics, a szünetben), Balázs D., Csokics – Szöllősi T. (Illés D.,67.). Vezetőedző: Goretich Krisztián
Kaposvár II: Rusák – Földes, Fotiasz, Kiss A., Házi – Kovacic (Goncalves, a szünetben) – Kuckó, Böjte P. (Pfeiffer, 78.) – Böröczky, Garai – Horváth Á. (Vartaci, 84.). Edző: Barna László
Gólszerző: Házi (0–1) a 20. percben
Goretich Krisztián: – Helyzeteink alapján az első félidőben meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Aztán a nagy erőlködésnek nyögés lett a vége, a második félidőben tíz perc folyamatos játék sem volt.
Barna László: – Borzasztó időjárás közepette, küzdelmes mérkőzésen megérdemelten győztünk. Ennyivel jobbak voltunk.

16. Dunakanyar-Vác 29 6 4 19 22–60 –38 22

A Ceglédtől két pontot levontak. A Vácot az MLSZ fegyelmi bizottsága háromszori ki nem állás miatt kizárta. A váciak pályán elért eredményei megmaradnak, minden további meccsüket 3–0-val az ellenfél javára írják jóvá.

16. MVM Paksi FC II* 29 4 4 21 21–57 –36 16
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba