NB II: a Mezőkövesd nem tudott nyerni Soroksáron

2015.04.10. 17:23
Bajzát Péter (jobbra) gólja egy pontot ért (Fotó: Földi Imre)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának nyitó mérkőzésén a Soroksár a feljutásra hajtó Mezőkövesdet fogadta, és a fővárosiak pontot raboltak a vendégektől.

Az első félidő közepén egy szöglet után Sándor István szerzett vezetést Lisztes Krisztián csapata számára, miután üresen maradt egy csúsztatást követően.

A második játékrészre aktivizálták magukat a kövesdiek, akik a 74. percben Bajzát Péter révén egyenlítettek. A korábbi NB I-es gólkirály egy kiugratás után juttatta Holczer Ádám kapus mögé a labdát.

A hajrában mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, a vendégek próbálkoztak többször, de a túloldalon Gohér Gergő szabadrúgásánál Kunsági Roland is nagy bravúrt mutatott be, így maradt az 1–1.

Az egy ponttal a Mezőkövesd maradt a tabella 4. helyén. a Soroksár jelenleg a 10.

SOROKSÁR:
Holczer – Vass Zs., Pandur, Farkas A., Gohér – Lannert (Balaskó Cs., 76.), Huszák – Simita (Szenes B., 61.), Sándor I. (Hodgyai, 81.), Pál A. – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lisztes Krisztián
MEZŐKÖVESD:
Kunsági – Hegedűs Cs., Nánási, Szeles, Sváb – Takács P., Nyilas (Tajthy, 76.) – Medgyes (Máté J., 82.), Kulcsár K. (Molnár G., 70.), Balajti – Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző:
Sándor I. (1–0) a 23., Bajzát (1–1) a 73. percben
Lisztes Krisztián:
– Közel álltunk a győzelemhez, de a hajrára elfáradtunk. Meccsről meccsre jobban futballozunk, s bár egymás után játszunk az élmezőny tagjai ellen, a pénteki teljesítményre lehet építeni.
Lucsánszky Tamás:
– Az első félidőben álmosan, enerváltan futballoztunk. A szünet után már úgy játszottunk, ahogy az elejétől kellett volna, akadt két-három komolyabb helyzetünk, de azokat elhibáztuk.

1. Vasas FC 22 14 2 6 44–23 +21 44
2. Békéscsaba Előre 22 13 4 5 31–22 +9 43
3. Gyirmót FC Győr 22 11 9 2 35–19 +16 42
4. Mezőkövesd Zsóry FC 23 11 8 4 43–24 +19 41
5. Szolnoki MÁV FC 22 10 7 5 39–35 +4 37
6. Szeged 2011 22 10 4 8 26–22 +4 34
7. Soproni VSE-GYSEV 22 8 8 6 33–30 +3 32
8. ZTE FC 22 7 8 7 27–31 –4 29