NB II: a győriek szándékos sérülésokozásról, a szabolcsiak rasszizmusról beszélnek

F. B., V. Gy.F. B., V. Gy.
2019.09.18. 22:50
A labdarúgó NB II 9. fordulójában az ETO FC Győr túlfűtött mérkőzésen 3–1-re legyőzte otthon a Nyíregyházát, ráadásul az első hazai találatot Nemanja Andrics szögletből szerezte. A győriek öröme azonban nem lehet teljes, mivel a 94. percben a szabolcsiak játékosa, Gulyás Máté egy brutális belépővel súlyos sérülést okozott ellenfelének, Szimcso Viktornak. Emiatt a győriek háborognak, Zoran Szpisljak, a szabolcsiak trénere azonban rasszizmust emleget.

Már a hosszabbítás perceiben jártak Győrött, amikor az ETO szélsője, Szimcso Viktor át akart venni egy passzt, de mielőtt a labda odaért volna hozzá, a szabolcsiak játékosa, a fejét elveszítő Gulyás Máté brutálisan beletalpalt a győri labdarúgó bal lábának sípcsontjába. Rögtön lehetett látni, hogy nagy a baj, Szimcsót azonnal el is vitte a mentő.Szimcso Viktor át akart venni egy passzt, de mielőtt a labda odaért volna hozzá, a szabolcsiak játékosa, a fejét elveszítő Gulyás Máté brutálisan beletalpalt a győri labdarúgó bal lábának sípcsontjába. Rögtön lehetett látni, hogy nagy a baj, Szimcsót azonnal el is vitte a mentő.

Az eset videón

A Kisalföld tudósítása alapján a mérkőzés egyébként már korábban sem volt indulatoktól mentes, a 75. percben Makra Zsolt és Purguly Árpád, a két csapat másodedzője kapott piros lapot, majd a lefújás után is villant a piros kártya, a hazaiaktól Sebők Zsolt kapusedzőnek, a vendégek stábjából Zoran Szpisljak vezetőedzőnek mutatta fel a kiállítást jelentő lapot Szilasi Szabolcs játékvezető.

Felháborítónak tartom, hogy az ellenfél játékosa szándékosan súlyos sérülést okozott Szimcso Viktornak – mondta a Nemzeti Sport Online-nak a találkozó után Soós Imre, a győriek ügyvezetője. – Nem futballpályára való jelenet volt ez. Szélsőnk keresztszalag-szakadást, illetve oldalszalag-szakadást is szenvedett, ezért egyéves kihagyásra számíthat. Szégyellheti magát a Nyíregyháza vezetőedzője, Zoran Szpisljak is, mivel ezek után azt mondta, hogy így kell menniük a játékosainak a pályán! Remélem, hogy az MLSZ fegyelmi bizottsága kellő alapossággal vizsgálja majd ki az ügyet és olyan szankciót fog alkalmazni, amely ehhez illő.”

Zoran Szpisljak, a szabolcsiak trénere azonban a Nemzeti Sportnak közvetlenül a meccs után azt mondta, hogy a kispadoknál olyan mondatok hangzottak el, amelyek meghaladják a sportszerűséget, szerinte rasszizmus volt jelen Győrben.

„A rasszizmusnak nincs helye a labdarúgásban, de Győrben mégis jelen volt, s ez ellen hangsúlyosan tenni kellene – fogalmazott az edző. – Nem mindenki születik magyarnak, de ezért még nem kell súlyos szavakkal illetni mérkőzés közben és az után. A kispadok környékén olyan mondatok hangzottak el, ami meghaladja a sportszerűséget. A pályán veszítettünk, mert nem használtuk ki az adódó lehetőségeinket.”

Később a tréner a Nemzeti Sport Online-nak részleteiben is beszélt a történtekről.

„Természetesen megérdemelte a piros lapot Gulyás Máté, nem vitattam ezt, hiába állítanak mást – folytatta Szpisljak. – Azonban az igazsághoz tartozik, hogy Szimcsónak a mérkőzésen rasszista beszólásai voltak Gulyás felé. Emellett pedig a másik kispadról felénk jöttek beszólások, én például le voltam szerbezve, míg segítőm, Purguly Árpád le volt románozva."

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–1 (2–1)
Győr, ETO-park, 1320
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Mohos Milán)
GYŐR: Horváth T. – Kovács K., Gengeliczki, Vári, Kalmár O. – Vaskeba (Borbély B., 58.), Charizopulos (Lovrencsics B., 81.) – Szánthó, Bagi, Szimcso – Andrics (Horváth Z., a szünetben). Vezetőedző: Boér Gábor
NYÍREGYHÁZA: Jova – Svedyuk, Fodor F., Végső, Gulyás M. – Szinanovics, Papp M. (Kovác, 55.), Busai (Ötvös, 78.), Kovács N. – Tóth B. (Kártik, 78.), Hornyák. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Hornyák (0–1) a 16., Andrics (1–1) a 22., Szimcso (2–1) a 34., Szánthó (3–1) a 49. percben
Kiállítva: Gulyás M. (Szimcso szándékos megrúgásáért) a 93. percben

1. ETO FC Győr 9 6 2 1 14–4 +10 20
2. BFC Siófok 8 6 1 1 14–6 +8 19
3. Budafoki MTE 9 6 3 19–11 +8 18
4. MTK Budapest 9 5 3 1 25–14 +11 18
5. FC Csákvár 8 5 3 15–15 0 15
6. Gyirmót FC Győr 9 4 2 3 14–8 +6 14
7. Kazincbarcika 9 3 4 2 12–10 +2 13