NB II: a Békéscsaba kiütésével már az élen a Mezőkövesd

2014.09.05. 17:22
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Mezőkövesd magabiztos játékkal 4–0-ra legyőzte a Békéscsabát, és így feljött a tabella élére, míg a Szigetszentmiklósi TK 1–1-es döntetlent játszott a Csákvárral.

Mezőkövesd–Békéscsaba
Jól indult a találkozó a mezőkövesdieknek, akik már a 4. percben megszerezték Takács Péter révén a vezetést a forduló előtt a tabella hatodik helyén álló Békéscsaba ellen.

A gyors gól után sem álltak le a hazaiak, a 30. percben Kulcsár Kornél, majd a fordulás után Balajti Ádám is bevette Pósér kapuját, így már 3–0-ra módosítva az eredményét.Mezőkövesd–Békéscsaba

A kegyelemdöfést a 72. percben a már második találatát szerző Takács Péter adta meg a vendégeknek, ezzel beállítva a 4–0-s végeredményt.

NB II
4. forduló
Mezőkövesd Zsóry–Békéscsaba Előre 4–0
(2–0)
Mezőkövesd, 1100 néző. Vezette: Solymos
MEZŐKÖVESD: Kunsági – Búrány, Balogh B., Szeles, Engel – Molnár G., Tajthy (Hegedűs D., 60.), Takács P., Kulcsár K. – Máté J. (George, 71.), Balajti (Csirmaz, 75.).
BÉKÉSCSABA: Póser – Bényei, Balog Zs., Balogh M., Juhász Gy. – Prasler (Balázs R., 59.), Bagi, Király P. (Tölgyesi, 62.), Berki P. (Kertész, 74.) – Lőrinczy A., Szilágyi P.
Gólszerző: Takács P. (4., 72.), Kulcsár K. (30.), Balajti (62.)
TÓTH LÁSZLÓ, a Mezőkövesd vezetőedzője: „A bizalmat kapó játékosok alig várták, hogy pályára lépjenek, s ebből ők, valamint a csapat is pozitívan jött ki. A végeredmény a vendégekre nézve hízelgő.”
ZORAN SZPISLJAK,
a Békéscsaba vezetőedzője: „A Mezőkövesd megmutatta, hogyan kell a mérkőzést lerendezni. Mi nem nőttünk fel a feladathoz, pedig minden játékosom figyelmét felhívtam arra, hogy a hazaiak ellen nagyon oda kell figyelniük az egész mérkőzésen.”

Csákvár–Szigetszentmiklós
„Legutóbbi két győzelmünk után a harmadik sikerünket is el akarjuk érni a bajnokságban. Amelyik csapat háromszor tud zsinórban nyerni, az már jelent valamit, nem a véletlen, hanem tudatos munka eredménye az a széria" – mondta a találkozó előtt az SZTK vezetőedzője, Vágó Attila az sztkfutball.hu-nak.

A vendégek nem is bíztak semmit a véletlenre, egy rossz felszabadítás után már a 19. percben magukhoz ragadták a vezetést Kállai Norbert révén.

A találkozó előtt a tabella 10. helyén álló Csákvár sem vette félvállról a meccset, még az első félidőben jött is az egyenlítés, Molnár Csaba bombázott a kapuba a 35. percben.

Küzdöttek a csapatok, de az újabb gól elmaradt, maradt az 1–1 – mindkét csapatnak ez volt az első döntetlenje a 2014–2015-ös szezonban.

NB II
4. forduló

Aqvital FC Csákvár–Szigetszentmiklósi TK 1–1 (1–1)
Csákvár, 600 néző. Vezette: Veizer
CSÁKVÁR: Gelei V. – Ambrus, Kocsis G., Dulló, Köntös – Domján – Varga Z. (Barcsay M., 73.), Bakos Sz., Molnár Cs., Molnár T. (Domokos, 56.) – Gajdos (Mihály D. a szünetben).
SZIGETSZENTMIKLÓS: Horváth L. (Sánta, 44.)– Osváth, Tóth F., Vágó, Pollák – Kállai N. – Jasarevic (Kollega, 56.), Hevesi-Tóth , Szepessy (Fekete Á., 89.), Kvekveskiri – Szabó B.
Gólszerző: Molnár Cs. (35.), ill. Kállai (19.)
BOGNÁR GYÖRGY, a Csákvár vezetőedzője: „A második félidő alapján megérdemeltük volna a győzelmet, volt is rá esélyünk, de a futball már csak ilyen, van, hogy kimarad a tizenegyes.”
VÁGÓ ATTILA,
a Szigetszentmiklós vezetőedzője: „Egyik csapat sem játszott jól, így igazságos a döntetlen. Érthetetlen számomra a játékvezető működése. Köszönjük Fortunának, hogy az utolsó pillanatban mellénk állt.”