NB II: a Balmaz és a Várda is nyert, egymással küzdenek a feljutásért

2017.05.28. 17:55
Vasárnap rendezték meg a labdarúgó NB II 37., utolsó előtti fordulóját. A Balmazújváros a PAFC otthonában fordított és nyert 2–1-re. így miután a Kisvárda is legyőzte a Ceglédet, a záró körben a két csapat egymás ellen döntheti el a második feljutó hely sorsát.

A fehér mezes balmazújvárosiak győzni tudtak a bajnok otthonában (Fotó: Földi Imre)

ÖSSZEFOGLALÓK

Az élvonalra hajtó Kisvárda a kiesés elől menekülő Ceglédet fogadta. A hazaiak jól kezdtek, Lucasnak köszönhetően már a 7. percben megszerezték a vezetést, a folytatásban azonban visszább vettek a tempóból. Ez kis híján meg is bosszulta magát, ám a vendégek csak kapufáig jutottak. Aztán a 80. percben a ceglédiek emberhátrányba kerültek, Gosztonyi András pedig nyolc perccel később végleg eldöntötte a három pont sorsát.

A már biztosan bajnok Puskás Akadémia a feljutásért harcoló Balmazújvárost látta vendégül. Tíz perc sem telt el, a felcsútiak máris gólnak örülhettek: Prosser Dániel talált a hálóba. A fordulás után szinte azonnal, Kovács Ádám révén egalizáltak a vendégek, majd a hajrában Vajda Sándor szerencsés találatával – a lövésé egy hazai védőn változtatott irányt – mind a három pontot megszerezték. A PAFC az NB II 2016–2017-es idényében veretlen volt hazai pályán, így az utolsó, 19. meccsén talált csak otthon legyőzőre.

Ezzel eldőlt, hogy a második feljutó hely az utolsó fordulóban a Balmazújváros–Kisvárda találkozó után talál gazdára. Amennyiben a hajdúságiak nem kapnak ki, jövőre az NB I-ben szerepelhetnek, míg a szabolcsiak csak abban az esetben juthatnak fel, ha idegenben mind a három pontot begyűjtik.

A Soroksár a Kozármisleny otthonában nehezen, de begyűjtötte a három pontot. Lucsánszky Tamás együttese Huszák Tamás bombagóljával szerzett vezetést, majd a második félidő elején Gárdos András duplázta meg az előnyt. Több mint fél órával a vége előtt Csilus Tamás begyűjtötte a második sárga lapját is, majd Gyepes Gábor öngóljával szépítettek a mislenyiek, ennél többre azonban nem futotta az erejükből, a fővárosiak nyertek 2–1-re. Mivel riválisok is begyűjtötték a három pontot, eldőlt, hogy a Soroksár a következő szezonban is a másodosztályban szerepel majd.

A Nyíregyháza Rezes László és Rudolf Gergely góljával a 20. percben már két góllal is vezetett a sereghajtó SZEOL otthonában, a szegediek azonban nagyot harcolva felálltak a padlóról. Mihály Dávid góljával az első félidőben szépítettek, majd a rendes játékidő utolsó percében Nagy Richárd tizenegyesből szerzett góljával egyenlítettek. Sőt, három perccel később Nagy újabb büntetőt végezhetett el, ezt azonban Hermény Bence hárította, így a SZEOL nyeretlenségi sorozata már tizenhat meccsre nyúlik az NB II-ben.

A Sopron hazai pályán a duplázó Eszlátyi István vezetésével könnyed győzelmet aratott a Szeged 2011 felett. A Békéscsaba hazai pályán az újonc Doroggal, a Vác pedig – ideiglenes otthonában, Dunaújvárosban – a ZTE-vel játszott gól nélküli döntetlent.

A másodosztálytól már biztosan búcsúzó Cigánd egy gyors gólváltás után hazai pályán 1–1-es játszott a Siófokkal, míg a Szolnok–Budaörs, valamint a Csákvár–Mosonmagyaróvár meccs hasonló eredménnyel ért véget.

A harmadik kieső kilétére nem derült fény az utolsó előtti körben, így a zárásra maradt a döntés. A 39 pontos Csákvár Siófokra látogat, míg két a 36 pontos együttes közül a Kozármisleny a ZTE otthonában lép pályára, a – jelenleg kiesőzónában tanyázó – Cegléd pedig a Sopront fogadja.

JEGYZŐKÖNYVEK

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA FC–BALMAZÚJVÁROS 1–2 (1–0)
Felcsút, Pancho Aréna, 1537 néző. Vezette: Szőts Gergely (Kis Zoltán, Kulman Tamás)
PAFC: Hegedüs L. – Heffler T., Vanczák, Tóth B., Spandler – Gyömbér (Sándor Gy., 32.), Zsidai, Márkvárt (Tischler, 82.) – Prosser, Szakály P. (Lencse, 74.), Szatmári L. Vezetőedző: Pintér Attila
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Rus, Bokros, Bakos (Papp F., 63.), Virág – Bódis, Vajda S., Heffler N. (Zsiga, 56.), Sigér – Farkas II B. (Fekete Á., 71.), Kovács Á. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Prosser (1–0) a 10., Kovács Á. (1–1) a 48., Vajda S. (1–2) a 81. percben
Pintér Attila: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, hiszen megszereztük a vezetést, majd volt egy óriási helyzetünk. A második félidőben viszont egyáltalán nem azt játszotta a csapat, amit a szünetben kértem, és a cserék sem nagyon tettek hozzá a teljesítményünkhöz. Így nem is lehetett más az eredmény egy ilyen jól küzdő ellenféllel szemben.
Feczkó Tamás: – Amiért jöttünk, teljesítettük. Nagyon sok helyzetet kialakítottunk, és igen látványos mérkőzésen tudtunk győzelemmel távozni.

KISVÁRDA MASTER GOOD–CEGLÉDI VSE 2–0 (1–0)
Kisvárda, 1314 néző. Vezette: Bogár Gergő (Szalai Dániel, Bertalan Dávid)
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Hei, Fodor F., Vermes, Talabér – Horváth A., Lucas – Gosztonyi, Oláh G. (Fodor A., 85.), Cseri (Bacsa, 72.) – Rajczi (Horváth Z., 78.). Szakmai igazgató: Révész Attila
CEGLÉD: Mursits – Albert I., Nánási, Preklet – Nagy S., Albert Á., Asztalos, Kovács L. (Peres, 60.), Farkas A. (Takács P., 78.) – Szabó V., Tóth L. (Tihanyi, 67.). Megbízott edző: Virágh Ferenc
Gólszerző: Lucas (1–0) a 7., Gosztonyi (2–0) a 88. percben
Kiállítva: Albert I. (második sárga lap után) a 80. percben
Révész Attila: – Nagyon nagy akarattal játszottunk, a mérkőzés pedig úgy alakult, ahogy terveztük. Korán vezetéshez jutottunk, és akár már az első félidőben elönthettük volna a meccset, ehelyett izgulnunk kellett a folytatásban. A kiállítás után azonban megszereztük a mindent eldöntő gólt.
Virágh Ferenc: – Belealudtunk a meccs elejébe, de a kapott gól után bejöttek a számításaink, lassítani tudtuk a játékot. A második félidőben visszaállt a Kisvárda, csakhogy nem tudtunk gólt szerezni, ezért nincs a kezünkben a sorsunk.

KOZÁRMISLENY–SOROKSÁR SC 1–2 (0–1)
Kozármisleny, 500néző. Vezette:Ducsai József (Kovács II Gábor, Mohos Milán)
KOZÁRMISLENY:Horváth D. – Milutinovics (Wittrédi, 51.), Gubacsi, Lantos, Kocsis – Szekszárdi, Nagy E. – Pajor, Kirchner, Kemény T. (Beke, 75.) – Grumics. Vezetőedző:Szanyó Károly
SOROKSÁR:Jova – Gengeliczki, Gyepes, Valencsik – Fülöp N., Sándor I. (Peszmeg, 63.), Csilus, Huszák, Silye – Gárdos (Szilágyi, 80.), Lovrencsics B. (Papp M., 72.). Vezetőedző:Lucsánszky Tamás
Gólszerző:Huszák (0–1) a 16., Gárdos (0–2) a 47., Gyepes (öngól, 1–2) a 66. percben
Kiállítva:Csilus (második sárga lap után) az 55. percben
Szanyó Károly:– A Soroksár megérdemelte a győzelmet. Addig nincs miről beszélni, amíg emberelőnyben nem tudunk helyzetet kialakítani. A hozzáállásunkra viszont nem panaszkodhatom.
Lucsánszky Tamás:– Az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést. A kiállítás után beszorultunk, de a hazaiak nem tudtak igazán nagy helyzetet kialakítani.

SZEOL SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–2 (1–2)
Szeged, Vasutas Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Garai Péter, Medovarszki János)
SZEGED: Prokop – Rácz L., Gál Sz., Ikonomu – Kéri, Nagy R., Vágó L., Búrány, Harsányi (Beretka, 84.) – Mihály D., Péter A. (Buzási, 74.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Ur, Dvorschák, Rubus – Kártik, Kónya, Rudolf G., Farkas M. – Tisza (Szécsi M., 62.), Dragóner (Ötvös, 62.), Rezes (Törtei,88.). Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Rezes (0–1) a 20., Rudolf G. (11-esből, 0–2) a 25., Mihály D. (1–2) a 30., Nagy R. (11-esből, 2–2) a 90. percben
Kiállítva: Dvorschák (lerántotta a gólhelyzetben kilépő Mihály Dávidot) a 90. percben
Zoran Kuntics: – Lelkes játékkal ellensúlyoztuk a Nyíregyháza tudásbeli fölényét. A kilencvenegyedik percben a győzelmet is megszerezhettük volna, csakhogy Nagy Richárd büntetőjét Hermány Bence szögletre ütötte.
Dajka László: – Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült. A szünet után három-négy veszélyes kontrából sem tudtuk növelni az előnyünket, és a végén örülnünk kellett az egy pontnak.

SOPRONI VSE–SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 3–0 (1–0)
Sopron, 500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Máyer Gábor, Király Zsolt)
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Sifter, Fehér Z., Németh M. – Nagy P. (Kapacina V., 81.), Tóth D., Soós B. (Harangozó, 57.) – Batizi-Pócsi, Gyürki (Horváth P., 57.), Eszlátyi. Szakmai igazgató: Supka Attila
SZEGED 2011: Szántai – Achim (Pászka, a szünetben), Jagodics B., Farkas M., Mészáros M. – Povázsai, Horváth A., Coroian (Kasuba, a szünetben), Zabari – Geiger (Andorka, 63.), Germán. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Eszlátyi (1–0) a 15., Eszlátyi (2–0) a 76., Horváth P. (3–0) a 88. percben
Supka Attila: – Köszönöm, hogy csapatom hazai pályán eredményes, közönségszórakoztató játékkal, szép gólokkal búcsúzott a hálás közönségétől. Gratulálok a csapatnak, és mindenkinek sok sikert kívánok a jövőben.
Klausz László: – A játékosok mintha már szabadságon lettek volna. A szezon leggyengébb játékát mutattuk védekezésben és támadásban egyaránt. A soproniak szép gólokat szereztek.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐREDOROGI FC 0–0
Békéscsaba, 842néző. Vezette:Nagy Róbert (Berényi Ákos, Szvetnyik Bence)
BÉKÉSCSABA:Ribánszki– Pilán,Fehér Zs.(Urbin, 58.), Babinyecz(Szélpál N., 66.), Juhász Gy.– Szalai D.(Gránicz, 58.), Bagi,Bényei,Nagy I.– Viczián,Birtalan. Vezetőedző:Boér Gábor
DOROG:
Demjén– Kővári,Koronczai,Csató M.,Füredi– Mészáros Á.,LénártSzedlár(Grabant, 78.), Tóth M.(Sitku, 82.), Medgyes– Simon A.(Hartyán, 92.). Vezetőedző:Németh Szabolcs

Boér Gábor: – Egyáltalán nem vagyok elégedett a látottakkal. Amit megbeszéltünk és gyakoroltunk, nyomát sem láttam hetven percig. Mentalitás- és felfogásbeli hiányosságokat tapasztaltam. Ezen a találkozón nem érdemeltünk volna három pontot. Ennél támadóbb szellemű csapara van szükségünk.
Németh Szabolcs: – A mérkőzés előtt elégedett lettem volna az egy ponttal, a találkozó után viszont hiányérzetem maradt. Számtalan ziccert hagytunk ki, akár nyerhettünk volna. De tény, sokat fejlődött a csapat ebben az évben. Célunk az első tíz közé kerülést, végül is ez az egy pont is sokat segíthet ennek elérésében.

SZOLNOKI MÁV FC–BUDAÖRSI SC 1–1 (1–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 700 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Vígh-Tarsonyi Gergő, Márkus Péter)
SZOLNOK: Molnár F. T. – Csirmaz, Horgosi, Balogh M., Magyar B. (Dedics, 76.) – Tóth B. – Pintér N. (Rokszin, 69.) Kenderes, Berdó, Tóth L. (Pantovics, 82.) – Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál
BUDAÖRS: Vajda D. – Menyhárt A., Kinyik, Tányéros, Papp M. (Lajer, 76.) – Csobánki – Petró, Sajbán Máté, Stieber A. (Csillag, 69.) Bata (Marques-Airosa, 87.) – Horváth R. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Horváth R. (0–1) a 39., Tóth L. (1–1) a 45. percben
Balogh Pál: – Szerettünk volna nyerni az utolsó hazai meccsünkön, s kitartó, lelkes közönségünknek megköszönni az egész éves biztatást. Felejthető első félidő után a másodikban lendületesebben játszottunk, de nem tudtuk megszerezni a győztes gólt.
Bognár György: – Mindkét csapat nyerhetett volna, végül igazságos döntetlen született. Összességében nem rossz ez az eredmény, egy a jó szolnoki csapat otthonában értük el.

VÁC FCZALAEGERSZEG FC0–0
Dunaújváros, 100
néző. Vezette:Takács Tamás (Horváth Zoltán, Csatári Tibor)
VÁC:
Halasi– Tóth G.,Dlusztus,Görgényi,Gulyás– Tóth B.– Nagy S.,Nagy R.(Kákonyi, 67.), Zsolnai(Rása, 85.), Niedermüller– Balajti. Vezetőedző:Nagy Tibor
ZALAEGERSZEG:
Fadgyas– Angyal,Kovács G.,Forgács,Oláh,Deutsch– Kretz,Bedi– Szatmári(Ekker, 86.), Babati(Szabó P., 90.) – Bobál G. Vezetőedző:Csató Sándor

Nagy Tibor:
– Nagyon büszke vagyok a srácokra, az utolsó mérkőzés még hátra van, de óriási munkát végeztek. Ha valaki az elején azt mondja, a Vác a hatodik helyen végez, az nekem olyan, mintha bajnokságot nyertünk volna. Főleg úgy, hogy az összes meccsünket idegenben játszottuk, ez óriási dolog, gratulálok a csapatnak.
Csató Sándor:
– Elég küzdelmes mérkőzés volt, az első félidőben és a meccs végén is adódott komoly helyzetünk. A mai napon a pálya sem engedett többet, nagyon meleg is volt, úgy hogy talán igazságosnak mondható eredmény született.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–1 (1–0)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Takács János (Pápai Zoltán, Iványi István)
CSÁKVÁR:
Kovács D. – Kékesi, Szalai T., Fényes, Baranyai – Bakos Sz., Kiprich D. – Pintér B., Mészáros D. (Lőrincz, 87.), Molnár Cs. (Oldal, 62.) – Hodgyai (Molnár T., 77.). Vezetőedző: Toldi Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR:
Boros T. – Bohner, Lázár P., Deák, Galambos – Zsirai (Kószás, 79.) – Bartos, Mundi (Czár , a szünetben), Schmatovich, Darázs – Laki. Szakmai igazgató: Nagy Mihály
Gólszerző:
Lázár P. (öngól, 1–0) a 32., Deák (1–1) a 90. percben
Toldi Gábor: –
Mindennél többet mond, hogy a vendégek egyszer találták el kapunkat az egész mérkőzésen. Végig kézben tartottuk a meccset, helyzeteket alakítottunk ki, de nem tudtuk feltenni az i-re pontot.
Nagy Mihály: –
Jól kezdtünk, de egy buta öngóllal hátrányba kerültünk. Szerencsére a hajrában egy pontrúgásból egyenlíteni tudtunk.

CIGÁND SEBFC SIÓFOK 1–1 (0–0)
Cigánd, 200
néző. Vezette:Böcskei Balázs (Hofbauer Roland, Szilágyi Norbert)
CIGÁND:
Sánta– Kuti,Csicsvári,Oltean,Kasza– Balogh A.(Barcsay,59.), Sándor T.,Baksa(Oláh L., 74.), Varga Kevin– Katona Gy.,Angyal. Szakmai igazgató:Szénay Péter
SIÓFOK:
Tajti– Czingráber,Gál M.,Nagy D.,Farkas N.(Tamaskó,a szünetben) – Berde– Szilágyi Z.,Lázár,Elek B.(Kovács D.,a szünetben) – Berki,Petneházi. Vezetőedző:Disztl László
Gólszerző:
Angyal (1–0) a 81., Gál (1–1) a 84. percben

Szénay Péter:
– Örülnünk kell a döntetlennek, mert a mérkőzés előtt mindösszesen tizenkét játékosra tudtam számítani. Ennek függvényében örülök a szerzett egy pontnak.
Disztl László:
– Azt gondolom, hogy több lehetőségünk volt, a második félidőben elégedett voltam a játékosaim hozzáállásával is, de a végén gyors gólváltáskor örülnünk kellett a döntetlennek is.