A Puskás Akadémia és a Békéscsaba a forduló nyertesei

2017.04.16. 16:29
Lencse góljával nyert a PAFC, járt is a pacsi Pintér Attilától (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 30. fordulója úgy alakult, hogy a tabella élén álló öt csapat mindegyike idegenben lépett pályára. Közülük a Kisvárda, a Balmazújváros és a Soroksár is pontokat hullajtott, így a forduló nagy nyertesei a győzelmet szerző Puskás Akadémia és a Békéscsaba.

ÖSSZEFOGLALÓK

A Puskás Akadémia szurkolói abban a tudatban nézhették csapatuk mérkőzésének nagy részét, hogy amennyiben megverik a Zalaegerszeget, úgy hét pontra nő előnyük az élen. A győzelemhez ezúttal csak egy gólra volt szükség, azt pedig Lencse László már az első félidőben szállította. 0–1

Nem sokáig vacakolt a Békéscsaba, Nagy István góljával már az első percben előnybe került a Cigánd ellen (0–1). A vendég csapat végül öt gólnál állt meg és nagyon fontos három pontot szerzett. 0–5

Siófokon is alaposan bekezdtek a csapatok. Petneházi Márk a 6. percben közelről vette be a Soroksár kapuját (1–0). Hat perccel később Fülöp Noel indította Lovrencsics Balázst, aki ziccerével egyenlített (1–1). Az 55. percben Elek Bence fejezett be egy hazai kontrát (2–1), majd bő tíz perccel később Nagy Déniel védhetetlen lövésével már 3–1-re vezetett a Siófok. Öt perccel a vége előtt Lovrencsics még izgalmassá tette a hajrát, de Soroksárnak már nem sikerült megakadályoznia a Siófok 3–2-es győzelmét.

A 24. percben Pintér Norbert cselezett a tizenhatoson belül, majd megszerezte a Szolnok vezető gólját Mosonmagyaróváron (0–1). Az 55. percben Rokszin Ádám kapott egy magasra ívelt labdát, majd tovább növelte csapata előnyét (0–2). A 77. percben Deák István egy fejessel ugyan szépített, de újabb gólt már nem tudott szerezni a csapata, így a Szolnok 2–1-es győzelmet aratott.

A Nyíregyháza a 43. percben került előnybe a Budaörs ellen: Szécsi Márk hozta kihagyhatatlan helyzetbe Rudolf Gergelyt (1–0). A Szpari nagyon közel került hozzá, hogy öt vereséget követően győzelmet ünnepelhessen, de az előző fordulóhoz hasonlóan most is a hosszabbítás végén kapitulált (ezúttal a 95. percben). A végeredmény 1–1.

A Balmazújváros Dorogon szenvedett 2–0-s vereséget, ezzel a Kisvárdához és a Soroksárhoz hasonlóan fontos pontokat hullajtott. A SZEOL a Kozármislennyel, a Szeged 2011 pedig a Cegléddel játszott 0–0-t.

A Sopron Erdélyi László tizenegyesével került előnybe a Csákvár otthonában, a 81. percben azonban egy nagy tűzijáték végén Molnár Csaba kiegyenlített és pontot mentett a kiesés elől menekülő csapatnak. 1–1

A játéknap első mérkőzésén a Kisvárda hiába volt kétszer is kétgólos előnyben, a Vác felállt és 3–3-ra mentette a találkozót. Részletek itt.

JEGYZŐKÖNYVEK

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SWIETELSKY SOPRONI VSE 1–1 (0–0)
Csákvár, 300 néző. Vezette: Veizer Roland (Punyi Gyula, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Kovács D. – Pintér B., Szalai T., Fényes, Baranyai – Mészáros D., Kékesi – Sejben, Nyilasi B. (Molnár T., 66.), Molnár Cs. – Hodgyai (Kiprich D.,72.). Vezetőedző: Vincze István
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Sifter, Fehér Z., Németh M. – Póti – Garda (Tóth D., 78.), Szellák (Harangozó, 63.), Nagy P., Eszlátyi (Csordás,89.) – Erdélyi. Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Erdélyi ( 11-esből, 0–1) a 65., Molnár Cs. (1–1) a 81. percben
Vincze István: – Bosszantó, hogy megint nem tudtunk nyerni, pedig megvoltak a lehetőségeink, de elhibáztuk azokat. Az viszont dicséretes, hogy vesztett állásból talpra álltunk és a féltucat hiányzónk ellenére is egyenlítettünk.
Supka Attila: – Egyetlen hibánk döntőnek bizonyult, hiszen ezzel kicsúszott a győzelem a kezünkből. Mindkét csapat nagyot küzdött, mi talán egy kicsit közelebb álltunk a három pont megszerzéséhez.

ZTE FC–PUSKÁS AKADÉMIA 0–1 (0–1)
Zalaegerszeg, 710 néző. Vezette: Szőts Gergely (Bertalan Dávid, Huszár Balázs)
ZTE: Szappanos – Angyal, Króner, Polényi, Deutsch – Nagy T., Bedi – Babati (Szatmári, 23.), Végh (Oláh B., 72.), Paudits – Bobál G. Vezetőedző: Csató Sándor
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedűs – Heffler T., Vanczák, Tóth B., Spandler – Zsidai – Prosser, Mákvárt (Gyömbér, 90.), Sándor Gy. (Szatmári, 88.), Szakály – Lencse (Tischler, 78.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Lencse (0–1) a 32. percben
Csató Sándor: – Az első játékrészben túlságosan tiszteltük jónevű ellenfelünket. A második játékrészre egy lényegesen bátrabb felfogású ZTE lépett pályára. A hajrában egyenlítési lehetőségeink is voltak, sajnos nem sikerült nyernünk, így nem maradt más, mint gratuláljak az ellenfélnek.
Pintér Attila: – Tudtuk, hogy egy jól összerakott, fiatal csapat otthonába jövünk. A mutatott játék alapján nem fér kétség a győzelmünk jogosságához. Több lehetőségünk is volt, hogy nagyobb legyen a különbség, de a végén csak sikerült kapott gól nélkül lehoznunk a meccset.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SZOLNOKI MÁV 1–2 (0–1)

Mosonmagyaróvár, 400 néző. Vezette: Németh Ádám (Király Zsolt, Lémon Oszkár)
MOSONMAGYARÓVÁR: Boros – Koszó, Deák, Lázár, Galambos (Jasarevics, 76.) – Zsirai (Kószás, 46.) – Bartos, Czár, Schmatovich, Darázs (Katona, 65.), Laki. Vezetőedző: Király József
SZOLNOK: Gazsi – Hajba, Papp Sz., Horgosi, Debics – Kenderes, Berdó (Tóth B., 86.) – Tóth L. (Csirmaz, 79.), Pintér (Balogh M., 89.), Magyar B. – Rokszin. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Pintér (0–1) a 25., Rokszin (0–2) az 55., Deák (1–2) a 77. percben
Király József: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első nagy helyzet előttünk adódott, mégis az ellenfél szerezte meg a vezetést. A második félidőben mindent megtettünk, hogy megfordítsuk az eredményt, de sajnos ez nem csak rajtunk múlott.
Balogh Pál: – Végig nagy kedvvel és nagy önbizalommal játszottunk. A mai mérkőzésben nem volt benne, hogy kikapunk. Végig uraltuk a játékot, úgy érzem, megérdemelten nyertük a mérkőzést egy jól játszó csapat ellen.

BFC SIÓFOK–SOROKSÁR 3–2 (1–1)

Siófok, 300 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (7) (Kis Zoltán, Mohos Milán)
SIÓFOK: Tajti – Tamaskó, Gál, Czingráber, Farkas N. – Berde, Lázár – Nagy D., Petneházi 5 (Czvitkovics, 78.), Gréczi G. (Kovács D., 65.) – Elek B. (Berki, 74.). Vezetőedző: Disztl László
SOROKSÁR: Jova – Fülöp N., Gengeliczki G., Valencsik, Silye – Csilus T. (Nagy O., 70.), Peszmeg (Bajzát, 88.) – Huszák, Sándor, Gárdos (Pál A., 61.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Petneházi (1–0) a 6., Lovrencsics (1–1) a 12., Elek B. (2–1) az 59., Nagy D. (3–1) a 66., Lovrencsics (3–2) a 85. percben
Disztl László: – Egy nagyszerű csapatot vertünk meg úgy, hogy az első játékrészben az egyenlítés után kicsit visszaestünk. A másodikban megpróbáltuk jobban megszervezni, felgyorsítani a középpályát, ami sikerült, két gólt is szereztünk. A további helyzeteink alapján be is biztosítottuk volna a győzelmet, de kimaradtak a kontráink, ezz7el felhoztuk az ellenfelet, szerencsére a végére maradt egy gól előnyünk, ez három nagyon fontos pontot ért.
Lucsánszky Tamás: – Gratulálok a Siófoknak, kihasználta azt, hogy rengeteg hibát vétettünk mind védekezésben, mind támadásban.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BUDAÖRS 1–1 (1–0)
Nyíregyháza, Városi Stadion 700
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Szalai, Máyer)
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Szokol, Rubus, Máté, Farkas – Kónya (Harsányi 71.), Kártik, Holdampf – Rudolf (Tamási, 90. p), Szécsi, Dragóner (Sinanovic, a szünetben). Vezetőedző: Véber György
BUDAÖRS: Vajda – Kinyik, Wild, Tányéros, Csobánki (Deli 60.), Papp, Sajbán Miklós, Stieber (Csillag, 81.), Sajbán Máté, Petró, Marques-Airosa (Horváth R., 73.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Rudolf (1–0) a 43., Sajbán (1–1) a 95. percben
Véber György: – Igazságos döntetlen született. Az első félidőben lélektanilag jókor lőttük a gólt, a második félidőben azonban nem játszottunk jól, és megint a 95. percben veszítettünk pontokat.
Bognár György: – Úgy érzem rászolgáltunk az egy pontra. A második játékrészben több helyzetünk is volt, a végén pedig sikerült az egyenlítés.

DOROG–BALMAZÚJVÁROS 2–0 (1–0)
Dorog, Buzánszky Jenő stadion, 500
néző. Vezette: Lovas László (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
DOROG: Zima – Berkó, Csató, Bora – Kővári, Mészáros, Lénárt, Bor – Medgyes (Szedlár, 87.), Simon A. (Sitku, 71.), Tóth M. (Grabanth B., 58.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Bokros, Bakos, Tamási, Balogh K. (Kapaczina, 72.) – Belényesi (Heffler N., a szünetben), Sigér – Kovács Á., Bódis, Farkas B. – Vólent R. (Vajda S., 80.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Tóth M. (1–0) a 16., Szedlár (2–0) a 91. percben
Németh Szabolcs: Nagyon fegyelmezetten, nagy akarással, szívvel-lélekkel játszott csapatom. Úgy érzem, ezzel a győzelemmel a kitűzött célunkat elértük, biztosan bent maradunk az NB II-ben. Azért azt mondom, evés közben jön meg az étvágy.
Feczkó Tamás: – A 16. percben rúgattunk egy gólt a hazaiakkal, utána hiába támadtuk végig a mérkőzést és játszottunk óriási mezőnyfölényben, nem tudtunk gólt szerezni. A hazaiak, ha kellett, a gólvonalról is kirúgták a labdát, el sem hiszem, hogy ezt a mérkőzést le tudtuk játszani rúgott gól nélkül.

SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA–CEGLÉDI VSE 0–0
Gyula, Grosics Akadémia pályája, 250
néző. Vezette: Takács János (9) (Medovarszki János, Szilágyi Norbert)
SZEGED: Szántai – Áchim, Jagodics B., Mészáros – Corioan (Balogh, 72.), Farkas Aurél, Király, Zabari – Zádori (Andorka, 79.), Germán, Geiger (Lászka, 61.). Vezetőedző: Klausz László
CEGLÉD: Mursits – Fürjes (Asztalos, a szünetben), Albert I., Nánási, Preklet – Valkovszki (Tihanyi, 70.), Takács, Albert Á., Farkas András (Nagy S., a szünetben) – Peres, Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila
Klausz László: – A mérkőzés három pontját nem sikerült megszereznünk, bár a tabellán elfoglalt helyünk alapján ez elvárható lett volna. Ha azonban azt nézem, hogy nyolc napon belül három komoly mérkőzést kellett játszanunk, és több mint ezer kilométert utaznunk, akkor a mutatott teljesítményre nem panaszkodhatunk.
Miskei Attila: – Kiélezett, nagyon jó taktikus mérkőzést vívtunk. A Szeged egy nagyon jó csapat, de úgy gondolom, kicsit közelebb voltunk a győzelemhez. Ha Szántai nem véd olyan jól, pontokat is szerezhettünk volna.

CIGÁND SE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–5 (0–2)

Cigánd, városi stadion, 400 néző. Vezette: Bogár Gergő (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)
CIGÁND: Sánta – Molnár R., Raducu (Popa, 75.), Csicsvári, Kasza – Sándor T., Baksa – Angyal (Barcsay, 66.), Nicorec (Katona, 60.), Szilágyi L., Popescu. Szakmai igazgató: Szénay Péter
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Kelemen, Babinyecz, Juhász – Bagi, Viczián, Birtalan (Spitzmüller, 80.), Szalai (Ilyés, 88.) – Nagy I., Urbin (Gránicz, 72.), Gyurján. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Nagy I. (0–1) az 1., Viczián (0–2) a 27., Szalai (0–3) a 81., Viczián (0–4) a 90., Nagy I. (0–5) a 92. percben
Szénay Péter: – Sajnos megint nagy hibákat követtünk el a védekezésben, támadásban több tetszetős akciót is vezettünk, de sajnos ameddig nem tudunk gólt lőni, addig nem szerzünk pontokat. Ezzel a vereséggel nehéz helyzetbe kerültünk.
Boér Gábor: – Szeretném megdicsérni csapatomat. Nagyon tetszetős támadásokat vezettünk, szép gólokat lőttünk, úgy gondolom, megérdemelten nyertük meg a találkozót.

SZEOL FC–KOZÁRMISLENY 0–0
Szeged, Vasutas stadion, 300 néző. Vezette: Molnár A. (Pápai Zoltán, Csatári Tibor)
SZEGED: Leindler – Ikonomu, Gál Sz., Rácz L., Fehér I. – Buzási, Nagy R., Vágó L., Beretka (Ferkó, 63.) – Kéri, Péter A. (Tomisics, 90.). Vezetőedző: Zoran Kuntics
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Milutinovics, Causic, Gubacsi, Varga M. – Nagy E., Kirchner, Kocsis A. – Beke, Grumics, Kemény T. (Tóth M., 82.). Vezetőedző: Szanyó Károly
Zoran Kuntics: – Nem érheti kritika játékosaimat, mert egyrészt elégedett vagyok az edzésmunkájukkal, másrészt ezúttal is lelkesen küzdöttek. Görcsös játékunk miatt kellett megelégednünk a döntetlennel.
Szanyó Károly: – Egyéniségek hiányában futballra emlékeztető jelenet nélküli kilencven perc során derekasan gyűrték egymást a csapatok. A mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy nem kaptunk gólt.

VÁC FC–KISVÁRDA MASTERGOOD 3–3 (0–2)
Dunaújváros, 100
néző. Vezette: Gaál Ákos (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
VÁC: Halasi – Hegedűs, Tóth F., Görgényi, Gulyás – Tóth G., Tóth B. – Niedermüller, Nagy R. (Nyilas, 68.), Földi – Balajti (Kákonyi, 25.). Vezetőedző: Nagy Tibor
KISVÁRDA: Ivancsics – Talabér, Fodor, Vermes, Vári – Lucas, Horváth A. – Gosztonyi, Oláh G., Cseri (Horváth Z., 78.), Rajczi (Szabó P., 86.). Szakmai igazgató: Révész Attila
Gólszerző: Rajczi (11-esből 0–1) a 7., Oláh G. (0–2) a 13., Kákonyi (1–2) az 51., Oláh G. (1–3) a 63., Tóth B. (2–3) a 65., Gulyás (3–3) a 67. percben
Kiállítva: Gulyás (második sárga lap után) a 93. percben
Nagy Tibor: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, gyorsan kétgólos hátrányba kerültünk, ami azért érdekes, mert megbeszéltük mit játszik a Kisvárda. Utána felálltunk, bátran kezdeményeztünk, és teljességgel rászolgáltunk az egy pontra. nagyon nagyot küzdöttek a srácok, az óriási fizikai, magassági fölényben levő ellenféllel szemben.
Révész Attila: – Ezen a pályán nem lehetett folyamatos játékot nyújtani. Mindkét csapaton érződött a heti harmadik mérkőzés fáradtsága, ezért lett ilyen gólgazdag a találkozó. Ennek ellenére csalódott vagyok, mert borzasztó egyéni hibákból kaptuk a gólokat.

1. Puskás Akadémia FC 30 18 8 4 56–32 +24 62
2. Kisvárda 30 16 7 7 43–24 +19 55
3. Soroksár SC 30 15 9 6 51–28 +23 54
4. Békéscsaba Előre 30 16 5 9 45–28 +17 53
5. Balmazújváros 30 16 5 9 36–29 +7 53
6. Vác FC 30 13 8 9 38–33 +5 47
7. Szeged 2011 30 12 11 7 36–18 +18 47
8. Szolnoki MÁV FC 30 13 7 10 40–37 +3 46