Tíz emberrel nyert az MTK, Bobál triplázott a ETO ellen

2018.04.11. 15:22
A gyirmóti gól pillanata (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB II-ben szerdán a március első hétvégéjén a rossz időjárás miatt elmaradt 23. forduló mérkőzéseit pótolták. A játéknap egyik legjobban várt összecsapásán a Gyirmót 1–0-ra legyőzte a második helyen álló Kisvárdát. A tavasszal botladozó éllovas MTK gólgazdag meccsen, a Vác vendégeként gyűjtötte be a három pontot. A Nyíregyháza a Dorogot, a Csákvár az ETO-t verte meg hazai pályán – mindkét csapat a hajrában kerekedett ellenfele fölé.

A labdarúgó NB II 23. fordulójának nyitó mérkőzésén a játéknap előtt harmadik Gyirmót fogadta a második Kisvárdát. A dobogósok csatája a hazaiak fölényét hozta, hiszen a várdaiak kapusának, Zöldesi Illésnek többször is bravúrral kellett hárítania, miközben az élvonalba igyekvő szabolcsi együttes még gólhelyzetig sem jutott. A meccset Kiss Máté pazar szabadrúgása döntötte el, amelyet a gyirmótiak játékosa úgy csavart a rövid felsőbe, hogy a labda a felső kapufáról pattant a gólvonal mögé. A mozzanat Détári Lajosnak a '80-as években a lengyelek ellen a Népstadionban lőtt szabadrúgásgólját idézte.

Győzelmének köszönhetően a Gyirmót immár nyolc találkozó óta nem talált legyőzőre, miközben véget ért a Kisvárda négymeccses veretlenségi sorozata. Szepessy László együttese ezzel a sikerrel 9 pontra faragta a hátrányát a Kisvárdával szemben, mégis visszacsúszott egy pozíciót a táblázaton, mert a Békéscsaba esélyeshez illően 3–0-ra megverte a sereghajtó Sopront, így jobb lett a gólkülönbsége. A lila-fehérek támadója, Birtalan Botond kétszer is betalált, s így 17 góllal vezeti a mesterlövészek listáját.

Kétszer is fordult az állás a Vác és az MTK között. A Hévízi úton mindössze öt percre volt szükségük a vendégeknek ahhoz, hogy előnyhöz jussanak: Kanta József egy szabadrúgást csavart mesterien Halasi Péter kapujába. A félidő végén azonban már a Vác térhetett előnnyel pihenőre, hiszen előbb Gulyás Máté egy fejessel egyenlített, majd Tóth Gergely úgy szerezte meg a Duna-partiak második gólját, hogy szólóban vezethette a labdát Szentpéteri Viktor kapujára.

Szünet után megint mindössze öt perc játék elegendő volt az MTK-nak az újabb gólhoz, ekkor Vass Patrik lőtt látványosan kapásból a hálóba. A kék-fehéreknél Kanta József, Hrepka Ádám, majd Talabér Attila is sérülés miatt volt kénytelen elhagyni a játékteret, s mivel Feczkó Tamásnak már nem volt újabb cseréje, az utolsó nyolc percet és a háromperces ráadást tíz emberrel játszotta végig az MTK. És nemcsak, hogy tartani bírta az eredményt, hanem Vass Patrik még egy büntetőt is kiharcolt, amit Lencse László értékesített. A listavezető így három botlás után újra győzni tudott, ráadásul a Kisvárda vereségének következtében újra 10 ponttal vezet legfőbb vetélytársa előtt.

Az élmezőnyben helyet foglaló gárdák közül a Nyíregyháza is nyert – bár a vendég Dorog sokáig jól tartotta magát, s a 77. percben még döntetlenre állt. A szabolcsiak számára a meccs hőse Pekár László volt, aki két gólt lőtt – egyet büntetőből –, egyet pedig előkészített.

Még ezt az egyéni teljesítményt is túlszárnyalta azonban a Csákvár játékosa, Bobál Gergely, aki mesterhármasával segítette győzelemhez csapatát az ETO ellen.

A 2–2-es döntetlenre végződőBudaörs–Soroksár mérkőzés érdekessége az volt, hogy a vendégek mindkétszer büntetőből egyenlítettek. Kaptak egyébként egy harmadik tizenegyest is, ám azt Gyepes Gábor fölé rúgta – mindez két perccel azután történt, hogy a volt válogatott védő egy másikat értékesített. A soroksáriak egyébként közel 50 percet emberelőnyben töltöttek – egészen addig, amíg Gyepes is megkapta a maga piros lapját.

Említésre méltó még, hogy az alsóházi csapatok közül a Siófok, a Szeged 2011 és a Budafokis győzni tudott, s ezzel pontszámban beérték az újabb vereséget begyűjtőZalaegerszeget. Mivel a Mosonmagyaróvár ellen a Cegléd a hosszabbításban kiegyenlített, a kisalföldiek az utolsó előtti helyre csúsztak vissza a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–DOROGI FC 3–1 (1–0)
Nyíregyháza, 1090
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
NYÍREGYHÁZA:
Jova – Hinora, Kelemen D., Rubus, Farkas M. – Ötvös (Kártik, 62.) – Gréczi (Szinanovics, 62.), Pekár, Kesztyűs, Papp M. – Gajdos (Hornyák, 73.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
DOROG:
Vajda D. – Szalai A., Csató M., Bora, Grabant P. (Szellár, 38.) – Berkó (Vígh Á., 63.), Lénárt – Faragó T., Nagyházi (Janusz, 88.), Szedlár – Mészáros Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:
Pekár (11-esből, 1–0) a 31., Szedlár (1–1) az 57., Hornyák (2–1) a 78., Pekár (3–1) a 92. percben
Kiállítva:
Sitku (reklamálásért, a dorogi kispadról) a 30. percben

Lucsánszky Tamás:
– Nem estünk abba a hibába, mint legutóbb, hogy rosszul kezdtük a mérkőzést, azonban nem törtük meg a szervezett Dorogot. Pozitívum, hogy a vasárnapi rosszul sikerült találkozó, illetve a mostani egyenlítés után is volt tartásunk, és kiharcoltuk a győzelmet.
Schindler Szabolcs
: – Óriásit harcolva tisztességesen küzdöttünk, de ismét könnyen ítéltek ellenünk tizenegyest. Utána elkezdtünk futballozni, és egy–egynél kihagytuk a meccslabdát, ez jelentette a fordulópontot.

BFC SIÓFOK–ZTE FC 2–0 (0–0)
Siófok, 200
néző. Vezette: Horváth Tibor (Király Zsolt, Kis Zoltán)
SIÓFOK:
Balajcza – Nemes, Fehér Zs., Lorentz, Szilágyi Z. – Gál M., Petneházi (Berde, 90.) – Nagy D. (Futó, 87.), Elek B., Bévárdi – Vólent (Balázs Zs., 75.). Vezetőedző: Varga Attila
ZTE:
Kovács Z. – Polényi (Vernes, 80.), Króner, Forgács A., Devecseri – Bedi, Nagy T. (Paudits, 70.), Hudák M., Fodor Á. – Ekker (Jelena, 87.), Babati. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző:
Elek B. (1–0) a 86., Elek B. (2–0) a 92. percben
Kiállítva:
Lorentz (a második sárga lap után) a 70. percben

Varga Attila:
– Már az első félidőben le kellett volna zárnunk a mérkőzést, de nem sikerült. Viszont mintha a kiállítás nekünk tett volna jót. Köszönöm a stábomnak és Mihalecz István sportigazgatónak a távollétemben nyújtott nagyszerű segítséget.
Artner Tamás:
– A kiállítás után támadóvá tettük a csapatot, ám egy labdavesztés után büntetett a Siófok, majd még egyszer betalált, s így elveszítettük ezt a fontos bajnokit.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ETO FC GYŐR 3–1 (1–1)
Csákvár, 500
néző. Vezette: Gaál Ákos (Iványi István, Legeza László)
CSÁKVÁR:
Hermány – Horvat, Tar, Dulló, Baranyai Á. – Bokros – Sejben, Király B. (Molnár Cs., 80.), Polonkai (Sándor Gy., 77.), Tamás N. (Rétyi, 34.) – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
ETO:
Gyurákovics – Kovács K., Vadász, Debreceni, Rokszin – Bagi – Beliczky (Szabó L., 70.), Szatmári L. (Magasföldi, 80.), Szánthó, Szimcsó – Daru (Erdélyi, 77.). Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző:
Bobál G. (1–0) a 36., Tar (öngól, 1–1) a 44., Bobál G. (2–1) a 70., Bobál G. (3–1) a 81. percben
Szijjártó István:
– A szív, az akarat és a lélek diadala volt ez a mérkőzés, mert egy nagyon jó ETO-t győztünk le.
Szentes Lázár:
– Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de kihagytuk a helyzeteinket, sőt az egyenlítő gólunkat is a hazaiak szerezték. Szünet után érvényesült a futball örök törvénye...

BUDAFOKI MTE–KAZINCBARCIKAI SC 1–0 (1–0)
Promontor utca, 150
néző. Vezette: Bogár Gergő (Farkas Balázs, Bertalan Dávid)
BUDAFOK:
Szabó B. – Margitics, Csizmadia Cs., Gubacsi, Forgács P. (Vég B., 73.) – Filkor, Vass M., Kercsó, Kovács D. – Kokenszky (Pölöskey, 58.), Ihrig-Farkas (Vankó, 64.) Vezetőedző: Gálhidi György
KAZINCBARCIKA:
Somodi – Heil, Hegedűs D., Belényesi Cs., Palmes (Constantinescu, 38., Gábor, 62.) – Tóth Sz., Sigér Á., Mikló, Kanalos – Engel (Kristóf, a szünetben), Bencze. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző:
Kovács D. (1–0) a 27. percben
Gálhidi György:
– Helyzetünkből adódóan csak a győzelem volt elfogadható, s mivel a csapat megnyerte a mérkőzést, minden dicséretet megérdemel.
Vitelki Zoltán:
– Az első félidőben nagy hibaszázalékkal játszottunk, míg a másodikban a küzdeni akarással nem volt különösebb probléma, de ez ezúttal nem volt elég.

Korábban játszották:

GYIRMÓT FC GYŐR–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–0 (0–0)
Győr-Gyirmót, 650
néző. Vezette: Pintér Csaba (Huszár Balázs, Király Krisztián)
GYIRMÓT:
Rusák – Villám, Lázár P., Szilvási, Présinger – Kiss M. – Nagy P. (Paku, 87.), Stieber A. (Achim Sz., a szünetben), Varga P. – Sandal, Laki (Horváth R., 67.) Vezetőedző: Szepessy László
KISVÁRDA:
Zöldesi – Izing, Rjasko, Papucsek – Melnik, Oltean (Ilics, 67.), Lucas, Misics, Jánvári (Heffler N., 78.) – Lukácsi (Horváth Z., 59.), Gosztonyi. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző:
Kiss M. (1–0) az 56. percben
Szepessy László:
– A mezőny egyik legjobb csapata ellen játszottunk, mégis alkalmazhattuk a gyors, rövidpasszos játékot. Önigazolást nyertünk, mert ismét egy erős riválissal szemben gyűjtöttük be a három pontot.
Kondás Elemér:
– A Gyirmót egy szabadrúgással eldöntötte a mérkőzést, ennek ellenére mindkét oldalon megvoltak a helyzetek, ezért a döntetlen igazságosabb lett volna.

VÁC FC–MTK BUDAPEST 2–3 (2–1)
Budapest, Hévízi út, 450
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kepe Arnold, Aradi József)
VÁC:
Halasi – Hegedüs Cs., Tóth F., Szabó N., Görgényi – D'Urso, Gulyás M. – Borvető (Major, 56.), Tóth G., Zsolnai – Balajti. Edző: Nagy Tibor
MTK:
Szentpéteri – Katona M., Gengeliczki, Balogh B., Bori – Vass P., Kanta J. (Talabér, 78.), Borbély, Takács R. (Schäfer, 61.) – Hrepka (Gera D., 61.), Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző:
Kanta J. (0–1) az 5., Gulyás M. (1–1) a 28., Tóth G. (2–1) a 37., Vass P. (2–2) az 50., Lencse (11-esből, 2–3) a 89. percben
Nagy Tibor:
– Hiába futballozunk jól, az eredményen ez nem mutatkozik meg. Az utóbbi hetekben a védelemben nagy egyéni hibákat vétünk, és ez bizony pontokba kerül.
Feczkó Tamás:
– Ez a győzelem többet ér három pontnál, különösen úgy, hogy az utolsó tíz percben Talabér Attila sérülése miatt tíz emberrel játszottunk. Drága árat fizettünk a sikerért.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOPRONI VSE 3–0 (1–0)
Békéscsaba, 426
néző. Vezette: Nagy Norbert (Kormányos II Gábor, Pápai Zoltán)
BÉKÉSCSABA:
Ribánszki – Dlusztus (Kiss L., 79.), Szélpál N., Mészáros M. – Hursán, Király P., Nagy I., Zahorán – Gyurján B., Birtalan B. (Urbin, 72.), Gránicz (Viczián, 72.). Vezetőedző: Boér Gábor
SOPRON:
Kunsági – Harangozó, Czingráber (Batizi-Pócsi, 55.), Fehér Z., Varga R. – Tóth M. (Holzmann, 71.), Angyal Zs., Hadházi, Bor – Szabó V. (Garda, 55.), Horváth P.Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző:
Birtalan B. (1–0) a 39., Birtalan B. (2–0) az 53., Nagy I. (3–0) a 71. percben
Boér Gábor:
– Feladta számunkra a leckét ez a szerda-vasárnapi sorozat, amely nem mindig sikerült jól, ezért feszültséget okozott. Szünetben biztattam a játékosokat, hogy maradjon meg az akarat és az elszántság. Remélem, a győzelemmel visszatérünk a siker útjára.
Bekő Balázs:
– Sok minden hiányzott a pontszerzéshez, az egyik probléma, hogy a békéscsabaiak első gólja hat, a második másfél méteres les után esett. Ezt nehéz feldolgozni, de az is igaz, hogy nem ez volt a vereség legfőbb oka.

CEGLÉDI VSE–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–1 (0–1)
Albertirsa, 300
néző. Vezette: Nacsa Tamás (Bornemissza Norbert, Punyi Gyula)
CEGLÉD:
Mursits – Wild (Farkas A., 70.), Nánási, Albert I., Preklet – G. Bíró, Sándor I. (Nyilas E., a szünetben) – Damásdi, Hujber, Peres (Szilágyi P., a szünetben) – Asztalos. Vezetőedző: Klausz László.
MOSONMAGYARÓVÁR:
Heinrich – Kovács B., Szépe, Szpirulisz, Katona K. (Darázs, 75.) – Bakos B., Zsirai – Maly, Kapacina V., Lőrinczy – Bartos (Winkler, 67.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző:
Bartos (0–1) a 35., Nyilas E. (1–1) a 90. percben
Klausz László:
– Nem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogyan elterveztük, de a második félidőben a csapat bebizonyította, hogy nemcsak védekezni, hanem támadni is tud.
Várhidi Péter:
– Küzdelmes meccs volt, sajnálom, hogy az utolsó percben kapott gól miatt elveszítettünk két pontot.

BUDAÖRSI SC–SOROKSÁR SC 2–2 (1–1)
Tatabánya, 50
néző. Vezette: Molnár Attila (Szalai Dániel, Máyer Gábor)
BUDAÖRS:
Kemenes – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Ódé – Medgyes (Sajbán Máté, 67.), Fényes, Bakos Sz., Lengyel B. – Adamcsek (Palincsár, a szünetben), Fodor D. (Pethő, 76.). Szakmai igazgató: Bognár György
SOROKSÁR:
Steer – Fülöp N., Dvorschák (Albert Á., a szünetben), Gyepes, Silye – Huszák, Csillag (Lakatos I., 65.) – Tamási Zs., Csernik, Kundrák – Pál A. (Popov, 79.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Lengyel B. (1–0) a 7., Gyepes (11-esből, 1–1) a 13., Huszák (11-esből, 1–2) a 71., Sajbán Máté (2–2) a 80. percben
Kiállítva:
Fényes (a második sárga lap után) a 31., Gyepes (a második sárga lap után) a 80. percben
MESTERMÉRLEG:
Bognár György:
– Sajnálom a játékosaimat, mert semmi mást nem szerettek volna, csak futballozni...
Lipcsei Péter:
– A kiállítás után el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Három tizenegyest kaptunk, ebből Gyepes Gábor a tizenötödik percben egyet kihagyott.

SZOLNOKI MÁV FC–SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 0–1 (0–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 350
néző. Vezette: Takács János (Csatári Tibor, Márkus Péter)
SZOLNOK:
Hrabina – Molnár R., Papp Sz., Balogh M., Lakatos Cs. – Kenderes, Tóth B. (Pintér N., 79.) – Jasarevic (Tóth L., 67.), Pantovics, Nyerges (Földi, 58.) – Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál
SZEGED:
Alekszics – Achim Á., Farkas M., Tóth G., Gergényi – Coroian, Hegedűs M. (Nicorec, 10.) – Germán, Fejős (Zabari, 66.), Szabó P. (Papp F., 79.) – Zádori. Vezetőedző: Őze Tibor
Gólszerző:
Germán (0–1) a 63. percben
Balogh Pál:
– Magunknak „köszönhetjük” a vereséget, megérdemelten nyert a Szeged. Sajnálom, mert amit az elmúlt két hétben felépítettünk, három nap alatt leromboltuk.
Őze Tibor:
– Az utolsó negyedórát leszámítva jobban futballoztunk a szolnoki csapatnál, sőt, már előbb eldönthettük volna a mérkőzést.

1. MTK Budapest 29 22 2 5 66–28 +38 68
2. Kisvárda 28 17 6 5 47–27 +20 57
3. Békéscsaba Előre 29 14 6 9 48–32 +16 48
4. Gyirmót FC Győr 28 14 6 8 49–35 +14 48
5. Nyíregyháza Spartacus FC 28 13 9 6 45–30 +15 48
6. Budaörs 28 12 8 8 55–42 +13 44
7. ETO FC Győr 29 12 6 11 40–40 0 42
8. Vác FC 28 11 8 9 36–30 +6 41