NB II: kikapott a ZTE Csákváron, a Tiszakécskén nyerő Gyirmót telel az élen

2018.12.16. 12:56
Sándor Györgyék a forduló előtt még listavezető ZTE legyőzésével zárták az őszt (Fotó: Koncz György)
Vasárnap rendezték meg a labdarúgó NB II 21. fordulóját. A Gyirmót FC Győr gólgazdag mérkőzésen 4–3-ra győzött a Tiszakécske otthonában úgy, hogy a hazaiak a 88. percben tizenegyest hibáztak. A Csákvár otthon 2–1-re legyőzte a ZTE-t, a zalaiak így visszacsúsztak a második helyre, míg tovább remekel Szanyó Károllyal a Vasas, az angyalföldiek most a Budafokot intézték el könnyedén. A Soroksár kiütötte az ezzel kieső helyre csúszó Balmazújvárost, a Mosonmagyaróvár a 94. percben mentett pontot Nyíregyházán. A kiesési helyosztón a Siófok megverte a Monort; a Békéscsaba pedig hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Budaörsöt. A Dorog elleni 1–1-es döntetlen a váci tréner, Zoran Szpisljak állásába került.

A labdarúgó NB II 21. fordulójában gólgazdag és fordulatos mérkőzésen győzött a Gyirmót FC Győr, aminek köszönhetően újra élre állt. A Tiszakécske otthonában Lázár Patrik korai gólját a csereember, Puskás Zoltán egyenlítette ki, de a szünet előtt a gyirmótiak négy perc alatt két találatot szereztek. A második félidő legelején Benkó Bence ismét egygólosra csökkentette a különbséget, ám kisvártatva Szarka Ákos megszerezte második gólját is. A kécskeiek ezután sem adták fel, Kardos Norbert jóvoltából a 87. percben büntetőből egy gólra csökkentették a különbséget, sőt, egy perccel később ki is egyenlíthettek volna, de Tölgyesi Viktor elhibázta az újabb tizenegyest!

Már az 1. percben vezetést szerzett a ZTE a Csákvár otthonában, Horváth Krisztofer a tizenhatos vonaláról remek mozdulattal emelt a hálóba. A Fejér megyeiek azonban nem ijedtek meg, hat percen belül fordítottak, mindkétszer Nagy Zsolt volt eredményes – a szélső először 25 méterről, óriási erővel kilőtte a bal felső sarkot, majd Sándor György indítása után betört a tizenhatoson belülre, kicselezte a rátámadó védőket, és a hosszú sarokba lőtt. A második félidőben átvette a játék irányítását a zalai együttes, de nagy helyzetet nem tudott kidolgozni, így vereséggel távozott Csákvárról, sőt, ez azt jelenti, hogy az első helyet is át kellett adnia a Gyirmótnak.

Tovább remekel a Vasas Szanyó Károllyal, az angyalföldiek az új tréner irányításával negyedik bajnokijukat is megnyerték. Az aktuális „áldozat” a Budafok volt, a 4–2-es siker pedig magabiztos annak fényében, hogy a szünetben már három góllal vezetett az együttes. A Vasasban Birtalan Botond és Balajti Ádám is duplázott, de a XXII. kerületieknél is akadt egy kétgólos, Kovács Dávid, de ő már csak szépíteni tudott az eredményen.

Kissé komikus góllal szerzett vezetést a Vác a Dorog ellen, a 12. percben Zsolnai Richárd 23 méteres lövése nyomán a labda Horváth Gábor keze közül kicsorgott, és a kapu bal oldalába gurult, a kapus pedig már csak a gólvonal mögül tudta kiütni. A Dorog aztán hamarosan egyenlített Vígh Ádám révén, és a folytatásban már nem is változott az eredmény. A váciak Vácra történő visszaköltözésük óta egyetlen meccsüket sem tudták megnyerni a váci stadionban, mind a négy találkozójuk döntetlennel végződött. A mérkőzés után Zoran Szpisljak vezetőedző közös megegyezéssel szerződést bontott a Duna-parti klubbal.

Kiütötte a Soroksár a sok alapemberét nélkülöző Balmazújvárost. A XXIII. kerületiek győzelmében főszerepet vállalt a triplázó Lőrinczy Attila, aki két gólt akcióból, egyet tizenegyesből ért el, emellett pedig Gyömbér Gábor is betalált még, szintén büntetőből. A Balmazújváros bő fél éve még az NB I-ben szerepelt, ezt a telet azonban az NB II-ben kieső helyen tölti majd.

Nagyon fontos győzelmet aratott a Siófok a Monor felett, így a Balaton-partiak nem töltik kieső helyen a telet. Már a találkozó elején vezetést szerezhetett volna Mihalecz István együttese, egy beadás után Sági Milán lőtt saját kapujának bal kapufájára. A 33. percben Elek Bence értékesítette a buktatása miatt megítélt jogos tizenegyest, a folytatásban pedig a Monor már nem tudott újítani.

Tóth Andrással a kispadon továbbra is veretlen a Mosonmagyaróvár, amely a ráadásban szerzett találatnak köszönhetően ponttal távozott Nyíregyházáról. Dragóner Filip vezető találata után kissé ráült az eredményre a Szpari, aminek az lett a vége, hogy a 94. percben jött Forgács András, és a hálóba lőtt beadásból.

Nagy esélyt szalasztott el a Budaörs a Békéscsaba otthonában, a Pest megyeiek az 56. percben Viczián Ádám szabálytalansága után büntetőhöz jutottak, de a tizenegyest Czitkovics Péter a bal felső sarok mellé lőtte. Nem sokkal később a csabaiaknál Urbin Péter már pontosabban célzott a büntetőpontról, sőt, a 77. percben Szatmári István is betalált.

Nagy Krisztián és Beliczky Gergely góljával a Kaposvár hazai környezetben legyőzte a Kazincbarcikát, és újoncként az igazán előkelő 3. helyen telelhet. Az ETO FC Győr Bagi István góljával megverte a Ceglédet.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–ZTE FC 2–1 (2–1)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Oláh Gábor (Aradi József, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Tóth B. – Csilus Á., Kiprich D., Csonka, Baranyai Á. – Mészáros D., Sándor Gy. (Molnár Cs., 64.) – Tamás N., Daróczi (Nándori, a szünetben), Nagy Zs. – Sejben (Simon M., 78.). Vezetőedző: Szijjártó István
ZALAEGERSZEG: Szemerédi – Szabó P., Lesjak, Devecseri, Bedi – Madarász (Novák, 68.), Kiss M. – Babati (Gajdos, a szünetben), Hudák M. (Szépe, a szünetben), Barczi – Horváth K. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Horváth K. (0–1) az 1., Nagy Zs. (1–1) a 15., Nagy Zs. (2–1) a 21. percben
Szijjártó István
: – Feltettük a koronát őszi szereplésünkre, előrébb tartunk, mint amire szezon előtt számítottunk. Mindkét csapat nyerni akart a nehéz talajon, de több remek egyéni teljesítményünknek köszönhetően ez nekünk sikerült.
Dobos Barna: – Az első félidőben képtelenek voltunk megoldani a védekezést, illetve az átmenetet a támadásokba. Bár így is több lehetőségünk nyílt az egyenlítésre, ezúttal nem sikerült.

TISZAKÉCSKE VSE–GYIRMÓT FC GYŐR 3–4 (1–3)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Pápai Zoltán, Varga Zsolt)
TISZAKÉCSKE: Molnár M. – Benkó, Kardos N., Csáki, Sváb – Huszti A. (Gréczi M., 67.), Horváth A., Tölgyesi, Polyák (Mihály, 74.) – Kocsis G., Batizi-Pócsi (Puskás Z., 22.). Vezetőedző: Szabó István
GYIRMÓT: Rusák – Szilvási, Lázár P., Présinger, Széles – Nagy P., Kontár, Strestík (Sandal, 67.), Herjeczki, Krebsz – Szarka (Horváth R., 80.; Vólent, 92.). Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Lázár P. (0–1) a 22., Puskás Z. (1–1) a 35., Szarka (1–2) a 42., Herjeczki (1–3) a 45., Benkó (2–3) a 46., Szarka (2–4) a 77., Kardos N. (11-esből, 3–4) a 87. percben
Szabó István
: – Nehéz mérkőzést játszottunk, nem gondoltam, hogy három gólt is szerzünk, illetve kihagyunk több helyzetet és egy tizenegyest, ami miatt nem értük el legalább a döntetlent.
Szepessy László: – A Tiszakécske rengeteget fejlődött az augusztusi, első mérkőzésünkhöz képest, a helyzetek alapján azonban megérdemelten nyertünk. Arra, hogy egy perc alatt két tizenegyest is ítéltek ellenünk, nem lehetett számítani.

SOROKSÁR SC–BALMAZÚJVÁROS 4–0 (2–0)
Haraszti út,
Szamosi Mihály Sporttelep, 150 néző. Vezette: Kovács Gábor (Garai Péter, Kepe Arnold)
SOROKSÁR: Kovács Dániel – Gárdos (Lipcsei K., 86.), Dvorschák, Valencsik, Bor – Gyömbér, Tamási Zs. (Huszák, 70.) – Lőrinczy, Kovács Dávid, Kundrák – Pál A. (Molnár R., 86.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
BALMAZÚJVÁROS: Verpecz – Ternován, Papucsek, Patvaros, Peres, Kóródi (Bíró Á., 63.) – Szalai A., Szabó B., Erdei (Fekete Á., a szünetben), Óvári (Domokos, a szünetben) – Zádori. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Lőrinczy (1–0) a 14., Lőrinczy (2–0) a 32., Gyömbér (11-esből, 3–0) a 73., Lőrinczy (11-esből, 4–0) a 81. percben
Lipcsei Péter
: – Méltó befejezése az évnek ez a mérkőzés. Ránk fért végre a győzelem, nagyon jól futballozott a csapat.
Bekő Balázs: – Tizenkét játékosom hiányzott, s akik pályára léptek, ennyire voltak képesek. Teljesen megérdemelten nyert a Soroksár.

VASAS FC–BUDAFOKI MTE 4–2 (3–0)
Szusza Ferenc Stadion, 600
néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (Makkosné Petz Brigtta, Gavalla-Kulcsár Judit)
VASAS: Bese B. – Hinora, Kelemen, Szilágyi Z., Murka – Borbély (Ádám M., 69.), Kovács M. – Király B. (Rétyi R., 76.), Szatmári L., Birtalan B. – Balajti. Vezetőedző: Szanyó Károly
BUDAFOK: Balogh P. – Margitics, Vaszicsku, Króner, Góhér – Kercsó (Micsinai, a szünetben), Vass M. (Veszelinov, 12.), Kovács D., Oláh B., Vankó – Pölöskey P. Megbízott vezetőedző: Csizmadia Csaba
Gólszerző: Birtalan B. (1–0) a 25., Balajti (2–0) a 36., Balajti (3–0) a 45., Kovács D. (3–1) az 51., Birtalan B. (4–1) a 63., Kovács D. (4–2) a 90. percben
Szanyó Károly:
– A talaj nehezítette a játékot, de kihoztuk a maximumot a mérkőzésből. A második félidőben nem az történt, amit szerettünk volna, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.
Csizmadia Csaba: – Nagyon könnyen adtuk a bőrünket, sok munka vár a csapatra télen, jól jön a felkészülés.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–BUDAÖRSI SC 2–0 (0–0)
Békéscsaba, 203
néző. Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Uram – Pilán, Viczián, Babinyecz, Mészáros M. – Mezei (Zahorán, 83.), Király P. – Máris (Szinanovics, 65.), Lustyik, Szatmári I. – Urbin (Ilyés, 90.). Vezetőedző: Boér Gábor
BUDAÖRS: Demjén – Marques-Airosa, Fényes, Tányéros Á., Vincze Á. (Fodor D., 81.) – Sajbán Miklós, Kesztyűs – Czvitkovics, Csiki (Csobánki, 81.) Medgyes S. (Fejős, a szünetben) – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Urbin (11-esből, 1–0) a 72., Szatmári I. (2–0) a 77. percben
Boér Gábor
: – A sérülések és eltiltások miatt tartalékos és fiatal csapattal álltunk ki a szezonzáróra. Ennek ismeretében az eredménnyel és a hozzáállással elégedett vagyok, sokat dolgozott a csapat a sikerért.
Bognár György: – Végig fölényben játszottunk, a számunkra megadott tizenegyes fordulópont lehetett volna, s ha Czvitkovics Péter értékesíti a büntetőt, más lett volna a játék és vélhetően az eredmény is.

ETO FC GYŐR–CEGLÉDI VSE 1–0 (1–0)
Győr,
ETO-park, 325 néző. Vezette: Farkas Tibor (Király Zsolt, Kovács II Gábor)
GYŐR: Horváth T. – Vadász V., Koszó, Vukaszovics, Kovács K. – Bagi, Tajthy – Szimcsó, Andrics, Jakab (Hidi M., 89.) – Mervó (Szánthó, 74.). Vezetőedző: Király József
CEGLÉD: Tulipán – Rétyi T., Nánási, Preklet, Wild – Ágoston D., G. Bíró (Majoros, 90.) – Lukács R. (Horváth Z., 83.), Nagy T. (Kitl K., 63.), Csirmaz – Asztalos. Vezetőedző: Nagy Tibor
Gólszerző: Bagi (1–0) a 32. percben
Király József:
– Fontos volt számunkra a három pont megszerzése, amit játékunk alapján megérdemeltnek érzek. Örülök, hogy kapott gól nélkül fejeztük be a bajnokit, illetve hogy szervezett játékunkkal szemben ellenfelünknek szinte gólszerzési lehetősége sem volt.
Nagy Tibor: – A vereség ellenére büszke vagyok a csapatra, mert sérülések és eltiltások miatt hét játékost kellett pótolnunk. A körülmények ismeretében megtettünk mindent, ami tőlünk telhető.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–KAZINCBARCIKAI SC 2–0 (1–0)
Kaposvár, 300
néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Király Krisztián)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Úr, Szabó A., Fodor M. – Szakály A. (Godzsajev-Telmán, 85.), Hegedűs D. – Zsiga (Andorka, 76.), Nagy K. (Nagy R., 68.), Tömösvári – Beliczky. Vezetőedző: Waltner Róbert
KAZINCBARCIKA: Somodi – Palmes, Belényesi Cs., Fótyik, Mikló – Kiss B., Oltean, Krausz (Takács P., 56.) – Tóth L., Olasz D. (Lukács R., a szünetben), Kanalos (Gábor, 58.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Nagy K. (1–0) a 36., Beliczky (2–0) a 88. percben
Waltner Róbert
: – Már a harmincadik másodpercben ziccerünk volt, jól játszottunk, s újoncként fél idény alatt negyvenegy pontot szereztünk, ami kimagasló teljesítmény. Tartottuk a lépést a Gyirmóttal és a Zalaegerszeggel, minden elismerésem a játékosoké. Megpróbálunk hasonló teljesítményt nyújtani tavasszal is.
Gálhidi György: – Az első félidőben jobb volt a Kaposvár, megérdemelten szerzett vezetést. A második játékrészre rendeztük a sorokat, helyzeteink is voltak, de a gól hiányzott.

VÁC FC–DOROGI FC 1–1 (1–1)
Vác, 180
néző. Vezette: Takács Tamás (Hofbauer Roland, Bertalan Dávid)
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Dlusztus, Szabó N., Földi M. – Tóth G., Görgényi (Szekszárdi, 83.) – Kákonyi, Zsolnai R., Varga Sz. (Borvető, 73.) – Murai (Mátyás, 63.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
DOROG: Horváth G. – Erdélyi B., Lénárth, Nagy Zs., Fürjes – Mészáros Á., Kitl M. – Faragó (Városi, 86.), Hegedűs M. (Nagyházi, 59.), Szedlár – Vígh Á. (Paudits, 73.). Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Zsolnai R. (1–0) a 12., Vígh Á. (1–1) a 28. percben
Zoran Szpisljak
: – Megint egy döntetlen, pedig a rossz minőségű pályán mindent megtettünk a győzelemért. A végjátékban még fejlődnünk kell, s ha ez sikerül, a hasonló mérkőzésekből több ponttal jövünk ki.
Miskei Attila: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, de erre is számítottunk. A csapat mindent megtett az eredményes szereplésért, dicsérendő, hogy az utolsó öt bajnokin nem kaptunk ki.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–1 (1–0)
Nyíregyháza, 550
néző. Vezette: Berényi Tamás (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Forró, Fodor F., Rubus, Farkas M. – Polényi – Dragóner (Sztaroszta, 81.), Végső, Kártik (Tangel, 78.), Rezes – Kovács N. (Bakos Sz., 62.). Vezetőedző: Lengyel Roland
MOSONMAGYARÓVÁR: Somogyi – Kozma R., Vágó, Forgács A., Darázs – Zsirai (Stieber A., 65.) – Winkler A., Kovács Á., Jelena, Eszlátyi – Szabó V. (Bartos, 69.). Vezetőedző: Tóth András
Gólszerző: Dragóner (1–0) a 29., Forgács A. (1–1) a 94. percben
Lengyel Roland
: – Bosszantó, hogy a kilencvennegyedik percben kapott góllal úszott el a győzelem, de valljuk be, a Mosonmagyaróvár sokat tett az egyenlítésért. Mindkét újonc játékosunk, a tizennyolc éves Kovács Norbert és a tizenhat esztendős Tangel László is szerezhetett volna gólt, kíváncsi vagyok, előbbit szabályosan szerelték-e a tizenhatoson belül egy nullás vezetésünknél.
Tóth András: – Nem játszottunk jól, de a játékosok rengeteg futással és ütközéssel próbáltak kompenzálni. Bár a Nyíregyháza is eldönthette volna a mérkőzést, voltak helyzeteink, sőt kapufánk is, ezért rászolgáltunk az utolsó pillanatban kiharcolt döntetlenre.

BFC SIÓFOK–BSS MONOR 1–0 (1–0)
Siófok, 100
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Baghy Csaba, Kis Zoltán)
SIÓFOK: Molnár P. – Bolla (Kiss B., 88.), Fehér Zs., Gál M., Csibra – Horváth A., Réti – Tóth M. (Nemes, 78.), Zamostny (Szilágyi P., 78.), Medgyes Z. – Elek B. Vezetőedző: Mihalecz István
MONOR: Bozsó – Sági (Barthel, a szünetben), Fülöp N., Karacs, Szerencsi – Lázár Zs. – Bori, Palincsár (Szabó D., 72.), Ficsor, Szuhodovszki (Pintér D., 54.) – Tóth B. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Elek B. (11-esből, 1–0) a 33. percben
Mihalecz István
: – Ezzel a győzelemmel kicsit kozmetikáztuk őszi szereplésünket. Ezúttal elég volt húsz perc jó játék a sikerhez, de a további hetvenben is jó volt a csapat küzdőszelleme.
Horváth Dávid: – Az első félidő közepén volt kritikus tíz perc, amelynek végén hátrányba kerültünk, utána pedig hiába helyeztük nyomás alá a siófoki kaput, nem sikerült betalálnunk.

1. Gyirmót FC Győr 21 14 1 6 46–23 +23 43
2. ZTE FC 21 12 5 4 42–26 +16 41
3. Kaposvári Rákóczi FC 21 11 8 2 37–25 +12 41
4. Békéscsaba Előre 21 10 6 5 32–25 +7 36
5. Budaörs 21 11 2 8 32–24 +8 35
6. FC Csákvár 21 8 9 4 38–32 +6 33
7. Vasas FC 21 8 9 4 37–33 +4 33
8. Soroksár SC 21 8 5 8 34–31 +3 29