NB II: otthon nyert a Gyirmót és a Kövesd; újra botlott a Budaörs

2016.03.12. 14:25
Otthon fordított a Gyirmót az Ajka ellen (Fotó: gyirmotfc.hu)
Hat mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 19. fordulójának szombati játéknapján. A kora délutáni találkozókon két nagy különbségű vendégsiker és két döntetlen született. A Balmazújváros Vácon, a Csákvár pedig Szigetszentmiklóson nyert 3–0-ra. A Budaörs az utolsó pillanatban mentett pontot a Szolnok ellen, a Soroksár pedig ikszelt a tavasszal eddig pontot sem szerző Szegeddel. A hat órakor kezdődő összecsapásokon az éllovas Gyirmót az Ajka ellen, a Mezőkövesd pedig a Sopront legyőzve tartotta otthon a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SOROKSÁR SCSZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 1–1 (1–0)
Haraszti út, 200
néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Szvetnyik Bence)
SOROKSÁR:
Holczer – Fülöp N., Gyepes, Gengeliczki, Gohér – Huszák (Papp M., 59.), Peszmeg – Mihály D. (Kákonyi, 72.), Sándor I., Csilus Á. (Gárdos, 80.) – Pál A. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SZEGED:
Szántai – Achim, Farkas M., Tóth G., Zabari – Szabó P., Berde (Zelenyánszki, a szünetben), Oláh G., Hegedűs M. (Pászka, 80.) – Germán, Andorka (Zádori, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Mihály D. (1–0) a 43., Tóth G. (1–1) a 75. percben

Lucsánszky Tamás:
– Ezt a mérkőzést meg kellett volna nyernünk, ha komolyan gondoljuk a bentmaradást. A látottak alapján rászolgáltunk volna a három pontra, de az utolsó huszonöt perc óvatos futballja a győzelmünkbe került.
Klausz László:
– Érthetetlen, mi történt játékosaimmal az első félidőben. A folytatásban változott a mentalitás, és ennek köszönhetjük az egyenlítést. Fontos volt a pontszerzés, hogy lassacskán kimásszunk a gödörből.

A sereghajtó Soroksár hazai pályán játszott döntetlent a Szegeddel. A hazaiak klubhonlapjának tudósítása szerint az első félidőben a budapesti csapat kapusának, Holczer Ádámnak volt több védeni valója, ám a vezetést mégis a soroksáriak szerezték meg: a 44. percben Fülöp Noel beadása után Mihály Dávid hét méterről a jobb felső sarokba emelt. A második félidőben sokáig úgy tűnt, meglehet a három pont a Soroksárnak, és ezzel elmozdulhat az utolsó helyről, de a 75. percben Tóth Gábor egy szöglet utáni kavarodás végén közelről a kapuba vágta a labdát, így 1–1-es döntetlennel ért véget a találkozó. A Szeged három vereség után első tavaszi pontszerzésének örülhet, míg a soroksáriak sorozatban harmadik hazai mérkőzésüket is döntetlennel zárták.

VÁC FCBALMAZÚJVÁROS 0–3 (0–2)
Vác, 300
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
VÁC:
Palásthy D. – Hegedűs Cs., Tóth F., Tányéros G., Németh G. (Görgényi, 37.) – Tóth Barnabás (Csirszki, 56.), Rása – Tóth G., Zsolnai, Majoros (Tóth Barna, a szünetben) – Rusvay. Vezetőedző: Nagy Tibor
BALMAZÚJVÁROS:
Horváth L. – Bokros, Papp F., Kiss L., Virág – Vajda S., Sigér, Kónya, Bor (Zsiga, 90.) – Belényesi (Hadházi, 85.), Kovács Á. (Fekete Á., 81.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző:
Kovács Á. (0–1) a 10., Bor (0–2) a 33., Kovács Á. (0–3) a 64. percben

Nagy Tibor:
– Teljesen megérdemelt a balmazújvárosiak sikere, mert fegyelmezetten játszottak, és kihasználták egyéni hibáinkat. Sajnos ez a „rúgd előre" nem a mi játékunk, de a rossz talajon kénytelenek voltunk ezt játszani.
Feczkó Tamás:
– Nagyot küzdöttünk, s nagyobb hiba nélkül játszottunk. Sajnálom a váciakat, hogy hétről hétre borzalmas játéktéren kell játszaniuk.

A kiesés elől menekülő Vác otthon nagy pofont kapott a Balmazújvárostól. A váciak hivatalos honlapjának tudósítása szerint a vendégek már a 9. percben megszerezték a vezetést: Vajda Sándor szabadrúgása még kipattant a kapufáról, amire Kovács Ádám reagált a leggyorsabban, és közelről az üres kapuba helyezte a labdát. A gól után éledező hazaiak hiába kerültek többször is nagy helyzetbe, a 33. percben újra a Balmazújváros ünnepelhetett, Bor Dávid vette be fejjel Palásthy kapuját. A kegyelemdöfést Kovács Ádám újabb találata adta meg: a vendégek támadója a 64. percben egy labdaszerzés után a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, kialakítva a 3–0-s végeredményt. A váciak sorozatban második vereségüket szenvedték el hazai pályán, míg a Balmazújváros két vereség után Dunaújvárosból és Vácról is három ponttal távozott.

SZTK-ERIMAAQVITAL FC CSÁKVÁR 0–3 (0–1)
Szigetszentmiklós, 300
néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Kiss Balázs)
SZIGETSZENTMIKLÓS:
Sánta – Gubacsi, Benkő-Bíró, Kovács J., Sváb – Barna Zs., Gulyás M. (Kokenszky, 75.) – Lévai (Irmes, 71.), Hevesi-Tóth, Horváth P. – Szabó B. (Szepessy, a szünetben). Vezetőedző: Vágó Attila
CSÁKVÁR:
Gróf – Pintér B., Szalai T., Spandler, Baranyai Á. – Fényes – Molnár T. (Nyilasi, 83.), Bakos Sz., Domján (Kocsis G., 58.), Molnár Cs. – Makrai (Bartos, 78.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző:
Molnár Cs. (11-esből, 0–1) a 40., Makrai (0–2) az 57., Molnár Cs. (11-esből, 0–3) a 68. percben

Vágó Attila:
– Többet vártam a mérkőzéstől, több is volt benne, de a helyzeteinket nem használtuk ki.
Toldi Gábor:
– Fegyelmezett játékkal szereztünk nagyon fontos győzelmet. Ha a mérkőzés végén jobban koncentrálunk, több góllal is nyerhettünk volna.

A Csákvár idegenben ütötte ki a Szigetszentmiklóst. A hazaiak tudósítása szerint egyenlő felek küzdelmét hozta az első félidő, ám annak hajrájában büntetőhöz jutott a Csákvár, Molnár Csaba pedig magabiztosan a kapu bal oldalába lőtt. Nagy elánnal lépett pályára a második félidőben a hazai csapat, a vendégek azonban hamar lehűtötték a kedélyeket. Az 56. percben Makrai Gábor vette be Sánta András kapuját tizenkét méterről eleresztett lövéssel, majd tíz perccel később Molnár Csaba értékesített egy újabb tizenegyest, bebiztosítva a csákvári sikert. A Csákvár tavasszal továbbra is veretlen, és már ott van a dobogó közelében, míg az SZTK továbbra is nyeretlen a téli szünet óta lejátszott mérkőzésein.

BUDAÖRSI SCSZOLNOKI MÁV 1–1 (0–1)
Budaörs, 200
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Szalai Dániel, Punyi Gyula)
BUDAÖRS:
Szentpéteri – Horváth L. (Sajbán Miklós, 92.), Tányéros Á., Hegedűs J., Lajer – Csobánki (Marques-Ariosa, 63.), Nagy T. – Menyhárt, Ferkó Á., Tóth P. (Varga B., a szünetben) – Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila
SZOLNOK:
Somogyi Cs. – Villám B., Kovács O., Vermes, Fritz – Búrány, Kenderes – Rokszin (Papp Sz., 63.), Lőrinczy (Zvara, 78.), Nagy I. (Zsdrál, 53.) – Urbin. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző:
Urbin (0–1) a 14., Szabó V. (1–1) a 94. percben
Kiállítva:
Villám (a második sárga lap után) a 49. percben

Miskei Attila:
– Sérült játékosaink hiánya ellenére is óriási akarattal küzdöttünk. Az egyenlítő gólunk is a ránk jellemző csupa szív munkának köszönhető. Továbbra is hasonló felfogásban játszunk.
Csábi József:
– Sajnálom, hogy a kilencvennegyedik percben szalasztottuk el a győzelmet. Végig jobbak voltunk, a hazaiak nem találtak fogást rajtunk, de többet nem mondanék, mert biztosan megsértenék valakit.

Hazai pályán az utolsó pillanatban mentett pontot a Budaörs a Szolnok ellen. A hazai csapat honlapjának tudósítása szerint nem kellet sok idő a vendégeknek a vezetés megszerzéséhez: a 14. percben szépen felépített jobb oldali akció végén Urbin Péter talált be Szentpéteri Viktor kapujába. Az ezt követően szépen csordogáló mérkőzés fordulópontja a 49. percben érkezett el, amikor Villám Balázs megkapta második sárga lapját, így a Budaörs közel egy teljes félidőre emberelőnybe került. Sokáig úgy tűnt, ezt nem sikerül kihasználniuk a hazaiaknak, akik nem tudtak igazán veszélyes támadásokat felépíteni, mígnem a 94. percben Menyhárt Attila beadásából Szabó Viktor kifejelte a hosszú felsőt, döntetlenre mentve a mérkőzést. A Budaörs két vereség után szerzett ismét pontot, míg a Szolnok sorozatban harmadik döntetlenjét könyvelheti el.

GYIRMÓT FC GYŐRFC AJKA 3–1 (2–1)
Győr-Gyirmót, 600 néző. Vezette: Radványi Ádám (Vígh-Taksonyi Gergő, Máyer Gábor)
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Bori, Lázár P., Balogh B., Völgyi – Kiss M., Horváth A. – Beliczky, Simon András (Tóth N., 86.), Madarász (Gyurján, 62.) – Simon Attila (Paku, 69.). Vezetőedző: Bene Ferenc
AJKA: Gőcze – Pál D., Kovács G., Fodor M., Zámbó – Horváth A., Petneházi (Sowunmi, 79.) – Stieber A., Melczer (Szőllősi F., 70.), Csehi T. (Major N., 79.) – Sóron. Vezetőedző: Székely Tibor
Gólszerző: Csehi (0–1) a 11., Balogh B. (1–1) a 19., Simon Attila (2–1) a 23., Tóth N. (3–1) a 89. percben
Bene Ferenc: – A mérkőzés rövidebb periódusaiban ellenfelünknek is voltak lehetőségeik, de összességében a mi akaratunk érvényesült. Végre támadó játékosaink is jól teljesítettek.
Székely Tibor: – A második olyan mérkőzésünket játszottuk, amelyen teljesítményben nem maradtunk alul, súlyos védekezési hibák miatt azonban ismét vereséget szenvedtünk.

Hazai pályán fordított az éllovas Gyirmót az Ajka ellen. A hazaiak klubhonlapjának tudósítása alapján meglepetéssel indult a találkozó, hiszen a 11. percben Csehi Tamás góljával a vendégek szereztek vezetést. Ettől azonban nem estek össze a hazaiak, sőt tíz perc alatt megfordították az állást. A 19. percben Völgyi Dániel szöglete után Balogh Béla fejjel, négy perccel később Simon Attila lapos lövéssel vette be az ajkaiak kapuját. A folytatásban Beliczky Gergőnek és Simon Andrásnak is csak centik hiányoztak az újabb gyirmóti gólhoz, amelyet végül a csereként beálló Tóth Norbert neve mellé jegyezhettünk fel a 89. percben. A 3–1-es végeredménnyel tavasszal továbbra is veretlen a Gyirmót, míg az Ajka egy döntetlen mellett harmadik vereségét könyvelhette el a téli szünet óta.

MEZŐKÖVESD ZSÓRYSOPRONI VSE 2–1 (1–0)
Mezőkövesd, 1800 néző. Vezette: Szabó Zsolt (Szécsényi István, Szalai Balázs)
MEZŐKÖVESD: Dombó – Vági, Szeles, Devecseri (Szilvási, 12.), Fótyik – Szatmári L., Nicorec – Hegedűs D., Molnár G. (Sós, 68.), Rácz F. (Tajthy, 82.) – Heffler N. Vezetőedző: Pintér Attila
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Jovetics, Jancsó, Szabó L. – Holdampf, Deme (Kapacina, 67.) – Baracskai, Rácz B., Pető B. (Tóth M., a szünetben) – Zamostny (Batizi-Pócsi B., a szünetben). Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Heffler N. (1–0) a 29., Hegedűs D. (2–0) a 61., Batizi-Pócsi B. (2–1) a 72. percben
Pintér Attila: – Több helyzetünk is volt, amelyekkel korábban is eldönthettük volna a mérkőzést. Kétgólos vezetésünk birtokában túlságosan is megnyugodtunk, s ezt ellenfelünk góllal büntette. Összességében játékosaim sokat tettek a győzelemért, amelyre rá is szolgáltak.
Supka Attila: – Két olyan hibát követtünk el, amelyet ellenfelünk egyaránt góllal büntetett. Játékosaim kétgólos hátrányban is hajtottak becsülettel, jól is játszottak, helyzetünk is volt, de ez a mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna.

Otthon tartotta a három pontot a Mezőkövesd a Sopron ellen. A kövesdiek Facebook-oldalának beszámolója szerint nem indult jól a találkozó a hazaiak számára, hiszen Pintér Attila már a 12. percben cserére kényszerült: az előző fordulóban győztes gólt szerző Devecseri Szilárdot Szilvási Péter váltotta. Ez azonban nem zavarta meg a kövesdieket, hiszen Heffler Norbert, többszöri próbálkozás után a 29. percben betalált Heinrich Márk kapujába. A folytatásban Pető Benjámin és Rácz Ferenc is kihagyott egy-egy ziccert, ám így sem maradtak újabb gólok nélkül a nézők. A 61. percben nem mindennapi találattal növelte előnyét a hazai csapat, Hegedűs Dávid a felezővonaltól ívelt a soproniak kapujába, majd Batizi-Pócsi Balázs szépített a 73. percben. A Mezőkövesd 2–1-es győzelmével fellépett a dobogó legalsó fokára.

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Dunaújváros–ZTE 1–3 (Koval 93. – 11-esből, ill. Daru 2. – 11-esből, Forgács 54., Wittrédi 87.)