NB II: elhasalt az MTK a Győr otthonában, de a Kisvárda ezt nem használta ki

2017.11.05. 13:28
Az ETO FC Győr meglepetésre legyőzte az MTK-t (Fotó: eto.hu)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában az ETO FC Győr Szabó Lukas és Szimcso Viktor góljával meglepetésre 2–1-re legyőzte otthon az MTK-t. A feljutó helyen álló Kisvárda azonban nem tudta kihasználni a listavezető botlását, mivel hazai pályán csak 1–1-s döntetlent játszott a harmadik pozícióban lévő Kazincbarcikával. A Cegléd otthon legyőzte a Nyíregyházát, a Szolnok magabiztosan megverte a Gyirmótot, a Vác a Budafokkal remizett. A Békéscsaba nem bírt a Budaörssel, míg a ZTE a Szeged 2011-gyel játszott 1–1-et.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

A labdarúgó NB II 16. fordulójában az ETO FC Győr meglepetésre hazai pályán 2–1-re legyőzte a listavezető MTK-t. A kék-fehérek Lencse László remek tekerésével korán előnybe kerültek, de a szünet előtt egy ártatlannak tűnő jobb oldali beadás után Szabó Lukas megelőzte Demján Patrikot és a kapuba lőtt. A második játékrészt a Győr kezdte góllal, egy gyors kontra végén Szimcso Viktor lőtt az üresen maradt kapuba. Hátrányba kerülve az MTK váltott, de csak az utolsó percekben voltak lehetőségei – Vass Patrik lábbal, Torghelle pedig fejjel veszélyeztethetett –, miközben a győriek növelhették volna előnyüket, de az eredmény már nem változott.

A játéknap rangadóján a második helyen álló Kisvárda nem bírt a harmadik pozícióban álló Kazincbarcikával. A borsodiak a második félidő derekán szereztek vezetést Hegedűs Dávid góljával, amit kisvártatva Brana Ilics egyenlített ki. Az iksz miatt a szabolcsiak lehetnek szomorúbbak, mert nem sokkal tudtak közelebb kerülni az MTK-hoz.

Fontos mérkőzést nyert meg a Mosonmagyaróvár, Várhidi Péter csapata a közvetlen riválisnak számító Sopront győzte le megyei derbin Lőrinczy Attila szép lövésével. A soproniak így továbbra is kieső helyen vannak, míg az Óvár lélegzethez jutott.

Csak döntetlent ért el óbudai albérletében a Vác a Budafok ellen. A piros-kékek végig fölényben játszottak, azonban a végén mégis örülhettek az egy pontnak, mivel Dursó Giuliano öngólja után csak a hajrá közeledtével, Balajti Ádám találatával tudtak egyenlíteni. A Vác ráadásul 10 emberrel fejezte be a meccset, mivel Zsolnai Richárd műesés miatt a hosszabbításban megkapta második sárgáját, így a pirosat is.

A Nyíregyháza többet birtokolta a labdát a Ceglédnél és több helyzete is volt, azonban csak egyszer talált a kapuba, így kikapott a Pest megyeiek albérletében, Albertirsán. Érdekesség, hogy két gól is tizenegyesből született, Asztalos Dávid és Pekár László talált a büntetőpontról a kapuba.

Magabiztosan győzte le a múlt héten nagy pofont kapó (1–5 a Vác ellen) Szolnok a Gyirmótot. A Tisza-partiak húsz perc után már két góllal vezettek, a második félidőben pedig Varga Péter kiállítása miatt a gyirmótiak emberhátrányba kerültek, ezzel el is dőlt a meccs. Olasz Dénes találata után Nagy Patrik már csak szépíteni tudott.

A Békéscsaba hazai pályán nem bírt a szívósan, jól küzdő Budaörssel – a lila-fehéreknek az első félidőben még voltak lehetőségeik, de a szünet után már nem tudtak újítani. A Csákvár ismét veszni hagyott két pontot otthon, pedig a szünetben még vezetett a Dorog ellen, de egy kihagyás miatt elszalasztotta a győzelmet.

Zalaegerszegen sem szakadt meg a Szeged 2011 rossz sorozata, Supka Attila együttese hiába vezetett Andrei-Ion Coroian góljával, Babati Benjamin büntetőből egyenlített, így az akadémisták már nyolc meccs óta nyeretlenek. A Siófok viszont fontos győzelmet aratott a Soroksár felett, Varga Attila együttese egy óráig jól játszott, a hajrában azonban izgulnia kellett.

Jegyzőkönyvek:

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–BUDAÖRS 0–0
Békéscsaba, 638
néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Zsolt, Szvetnyik Bence)
BÉKÉSCSABA: Ribánszky – Dlusztus (Mészáros M., 75.), Szélpál N., Babinyecz – Viczián, Nagy S. – Pilán, Birtalan, Szatmári I. – Tóth D. (Gránicz, 64.), Urbin (Király P., 75.). Vezetőedző: Boér Gábor
BUDAÖRS: Bese B. – Menyhárt A., Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Csobánki, Bakos Sz. (Szántó, 61.), Lengyel B. (Ódé, 89.), Sajbán Miklós – Sajbán Máté, Horváth E. (Deli, 68.). Szakmai igazgató: Bognár György
Boér Gábor
: – Nem vagyok elégedett, sajnálom, hogy nem úgy futballozunk, mint idegenben – nem tudom, mi okozza ezt! Az első félidőben még akadtak támadásaink, de a másodikban belealudtunk a mérkőzésbe. Nem volt olyan játékosunk a pályán, aki vezéregyéniség lett volna. Jó lenne, ha nem csak az én hangom hallatszana a mérkőzésen. Van még mit tanulni a labdarúgóknak és a stábnak is.
Bognár György: – Elégedett vagyok a csapattal és az eredménnyel is. Helyzetet igazán nem tudtunk kialakítani, de a mezőnyben jól játszott a csapat. Igyekeztünk már a saját térfelén letámadni a csabaiakat, amely jól sikerült, ennek is köszönhető a pontszerzésünk.

SIÓFOK–SOROKSÁR SC 2–1 (1–0)
Siófok, 200
néző. Vezette: Radványi Ádám (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SIÓFOK: Balajcza – Opavszky (Tamaskó, 78.), Lorentz, Fehér Zs., Hidvégi – Farkas N. (Szilágyi Z., 78.), Petneházi, Lázár Zs., Nagy D. – Bévárdi (Balogh B., 89.), Elek B. Edző: Varga Attila
SOROKSÁR: Kovács D. – Gárdos, Gyömbér, Dvorschák, Valencsik – Derekas (Gera D., 57.) – Albert Á. (János N., 85.), Tamási Zs., Fröhlich R., Csillag (Pál A., 57.) – Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lorentz (1–0) a 45., Elek B. (2–0) a 48., Fröhlich R. (2–1) a 61. percben
Varga Attila
: – Az első hatvan percben az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Ez szép eredménnyel is párosult, utána azonban csak küzdöttünk.
Lipcsei Péter: – Az idei leggyengébb teljesítményt nyújtottuk hatvan percig. Nem fér bele, hogy öt-hat játékosunk az átlag alatt futballozik.

ZTE FC–SZEGED 2011-GA 1–1 (0–1)
Zalaegerszeg, 762
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Horváth Zoltán, Pápai Zoltán)

ZTE: Szappanos – Nagy G., Nagy T., Forgács, Bedi – Ágoston (Végh, 51.), Patvaros – Ekker, Dubek, Babati (Vernes, 83.) – Balázs Zs. (Paudits, 54.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
SZEGED
: Szántai – Coroian, Causic, Farkas M., Katona M. – Pászka, Horváth A. – Molnár J. (Balogh G., 68., Povázsai, 90.), Zádori, Beke (Szabó P., 60.) – Germán. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző: Coroian (0–1) a 42., Babati (11–esből, 1–1) a 68. percben
Kiállítva: Nagy T. (második sárga lap után) a 76. percben
Zoran Szpisljak
: – Nagyon kemény csatát láthattak a nézők! Sajnos nem volt elég átütőerő a játékunkban. A helyzeteink befejezésénél még vannak problémák, ezért is örülök, hogy újra a pályán láthattam a gólerős Paudits Patrikot, aki hosszú sérülés után lépett ismét pályára.
Supka Attila: – Amit megbeszéltünk a játékosokkal, többnyire meg is valósítottuk. A játék szinte valamennyi elemében jobbak voltunk a Zalaegerszegnél, csak azért nem nyertünk, mert vannak, akiknek legalább annyira kellene koncentrálni, mint a játékosoknak, de sajnos, ez nem mindig sikerült...

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DOROGI FC 2–2 (2–1)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Bertalan Dávid, Iványi István)
CSÁKVÁR: Markek – Rétyi, Tar, Csonka, Baranyai Á. – Papp M., Sándor Gy., Bokros (Kiprich D., 69.), Nagy Zs. – Molnár T. (Molnár Cs., 70.), Oldal. Vezetőedző: Szíjjártó István
DOROG: Zima – Szalai A., Csató M., Bora, Németh Á. – Lénárt, Mészáros Á. – Faragó T. (Kovács D., 77.), Szellák (Kamarás, 59.), Szedlár – Simon A. (Vígh, 80.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Faragó (0–1) a 33., Oldal (1–1) a 38., Sándor Gy. (2–1) a 40., Mészáros Á. (2–2) a 65. percben
Szíjjártó István
: – Sajnos a helyezésünkből adódó teher rányomja bélyegét játékunkra, pedig tudunk szép dolgokat is csinálni. Ma is vesztett állásból fordítottunk, ám azt követően elég volt egy kihagyás, és elszalasztottuk a győzelem lehetőségét.
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset, de kihagytuk helyzeteinket. Szünet után bizonyítottuk, mindenki számára kellemetlen ellenfél vagyunk. Győzni akartunk, de nem szomorkodunk a döntetlen miatt sem.

ETO FC GYŐR–MTK BUDAPEST 2–1 (1–1)
Győr, ETO–Park, 1580
néző. Vezette: Lovas László (Bornemissza Norbert, Georgiou Grigorisz)
ETO: Szatmári Z. – Kovács K., Nagy Á. (Gyagya, 59.), Debreceni, Rokszin – Bagi, Pongrácz – Szabó L. (Beliczky, 77.), Magasföldi (Szatmári L., 83.), Szimcso – Zamostny. Vezetőedző: Szentes Lázár
MTK: Demjén – Bori (Korozmán, 79.), Talabér, Gengeliczki, Deutsch – Vass Á. – Vass P., Schäfer (Katona M., 59.), Hrepka, Lencse (Gera D., 59.) – Torghelle. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Lencse (0–1) a 6., Szabó L. (1–1) a 44., Szimcso (2–1) az 52. percben
Szentes Lázár
: – Nem volt egyszerű mérkőzés, de erre számítottunk is. Hét közben nagy hangsúlyt fektettünk az egyéni párharcok gyakorlására, és ebből profitáltunk is. A csapat hozzáállása tükröződik az eredményben. Vezetésünk után növelhettük volna góljaink számát, de nagy ziccereket hagytunk ki.
Feczkó Tamás: – Jól kezdtük a mérkőzést, ekkor el is dönthettük volna a találkozót. Később a hazaiak játéka feljavult, az agresszivitás ellen nem találtuk az ellenszert, de örülök, hogy komolyabb sérülés nélkül megúsztuk a találkozót. Az ETO jobban sáfárkodott a helyzeteivel, így tudott fölénk nőni. A győri létesítmény és miliő élvonalbeli együttest érdemelne.

KISVÁRDA MASTER GOOD–KAZINCBARCIKAI SC 1–1 (0–0)
Kisvárda, 1410
néző. Vezette: Pillók Ádám (Mohos Milán, Kormányos Gábor)
KISVÁRDA: Zöldesi – Izing, Rjasko, Papucsek – Lucas – Melnik, Délczeg (Heffler N., 63.), Misic, Hej (Vári B., 78.) – Horváth Z. (Lukács R., 63.), Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér
KAZINCBARCIKA: Somodi – Palmes, Heil, Belényesi Cs., Lőrincz P. – Burics, Hegedűs D. – Engel (Kristófi, 76.), Sigér Á., Micsinai (Mikló, 68.) – Boros G. (Bene A., 84.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Hegedűs D. (0–1) az 59., Ilics (1–1) a 69. percben
Kondás Elemér
: – Harcos mérkőzés volt, az első félidő második felében már jól játszottunk, a második játékrészben pedig az kellett ahhoz, hogy elkezdjünk futballozni, hogy gólt kapjunk. A végén mentünk előre, de ebben a mérkőzésben ennyi volt.
Vitelki Zoltán: – Minden játékosom megtett mindent azért, hogy a remek erőkből álló csapat otthonában pontot szerezzünk. Ez számunkra nagy fegyvertény, még akkor is, ha a támadójátékunkból hiányoltam az önbizalmat.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SOPRONI VSE 1–0 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Aradi József, Baghy Csaba
MOSONMAGYARÓVÁR
: Tarczy – Vágó, Szpirulisz, Szépe, Huszárik – Zsirai, Kovács B. – Bohner (Kószás, 80.), Lőrinczy (Bartos, 85.), Zsigmond (Katona K., 70.) – Laki B. Vezetőedző: Várhidi Péter
SOPRON
: Heinrich – Koronczai, Sifter, Ágh – Gyürki, Holczmann (Winkler, a szünetben), Harangozó, Szabó L. – Horváth P., Batizi-Pócsi (Kulcsár K., 69.), Tóth M. (Angyal Zs., 52.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző
: Lőrinczy (1–0) a 31. percben
Várhidi Péter
: – Reálisan kell nézni a mérkőzést, ez a meccs is olyan volt, mint a többi. Zártak voltunk és fegyelmezettek, és ez meghozta a sikert. A hétköznapi munkánkat továbbra is komolyan kell venni, hogy továbbfejlődjünk.
Németh Szabolcs: – Nem érdemeltünk vereséget, de amíg a támadózónában rossz döntéseket hozunk, nem fogunk nyerni a jövőben sem.

SZOLNOKI MÁV FC–GYIRMÓT FC GYŐR 3–1 (2–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion 600
néző. Vezette: Oláh Gábor (Garai Péter, Máyer Gábor)
SZOLNOK: Gazsi – Molnár R., Balogh M., Horgosi, Papp Sz., Lakatos Cs. – Kenderes, Tóth B. (Berdó, 74.) – Pantovics (Angyal N., 79.) Tóth L. – Olasz D. (Jasarevic, 84.). Vezetőedző: Balogh Pál
GYIRMÓT: Rusák – Achim, Lengyel D., Lázár P., Présinger – Varga P., Kiss M. – Sandal (Szalánszki, 60.) Nagy P., Paku (Stieber A., 82.) – Simon A. (Jano, 65.). Vezetőedző: Molnár László
Gólszerző: Tóth L. (1–0) a 2., Balogh M. (2–0), Olasz D. (3–0) 72., Nagy P. (3–1) a 74. percben
Kiállítva: Varga P. (második sárga lap után) a 65. percben
Balogh Pál
: – Örömteli, hogy talpra álltunk a múlt heti, Váctól elszenvedett vereséget követően. Lezártuk a területeket, több helyzetünk is volt, teljesen megérdemelten nyertünk.
Molnár László: – Mindent elmond a teljesítményünkről, hogy a 74. percben lőttünk először kapura. A szolnoki csapat jobban akarta a sikert, rászolgált a győzelemre.

VÁC FC–BUDAFOKI MTE 1–1 (0–1)
Hévízi út, 300
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Króner, Gulyás M. – Dursó (Borvető, a szünetben), Tóth G. – Kákonyi (Görgényi, 66.), Nagy R., Zsolnai R. – Balajti. Vezetőedző: Horváth Károly
BUDAFOK: Somogyi Cs. – Harsányi I., Vaszicsku, Csizmadia Cs., Vég – Kercsó, Vass M., Margitics, Ihrig-Farkas (Vasziljevics, 75.) – Nagy T. (Khiesz, 80.), Fekete M. (Vankó, 82.). Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Dursó (öngól, 0–1) a 39., Balajti (1–1) a 77. percben
Kiállítva: Zsolnai R. (második sárga lap után) a 93. percben
Horváth Károly
: – Kényelmesen játszottunk az első félidőben, majd szereztünk egy öngólt, ezzel megnehezítettük a dolgunkat. Így örülhetünk az egy pontnak...
Tóth Bálint: – Kitűnő együttes ellen nagyot küzdött csapatom, és megérdemelten szereztük meg az egyik pontot.

CEGLÉDI VSE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–1 (1–1)
Albertirsa, 400
néző. Vezette: Bogár Gergő (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
CEGLÉD: Mursits – Heffler T., Albert I., Preklet, Farkas A. – G. Bíró, Peszmeg (Nyilas, 60.) – Damásdi (Fehér M., 91.), Sándor I., Szilágyi P. (Hujber, 85.) – Asztalos. Vezetőedző: Klausz László
NYÍREGYHÁZA: Jova – Hinora, Fodor F., Kelemen D., Farkas M. – Kártik – Holdampf (Rezes, 80.), Kesztyűs (Csilus T., 80.) – Szinanovics (Bajzát, 62.), Gajdos, Pekár. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Asztalos (11–esből, 1–0) a 29., Pekár (11–esből, 1–1) a 42., Sándor I. (2–1) a 71. percben
Klausz László
: – Tetszett a mérkőzés. Szervezetten védekeztünk, jól kontráztunk. A csapat minden tagját dicséret illeti.
Lucsánszky Tamás: – A legfontosabb mutató kivételével mindenben jobbak voltunk ellenfelünknél. A Cegléd két helyzetéből megnyerte a mérkőzést. Ez már a sokadik találkozónk, amikor nem találunk be akcióból az ellenfelek kapujába – ez elfogadhatatlan.

1. MTK Budapest 16 13 1 2 41–13 +28 40
2. Kisvárda 16 11 4 1 32–14 +18 37
3. Szolnoki MÁV FC 16 8 4 4 22–18 +4 28
4. Kazincbarcika 16 8 4 4 19–18 +1 28
5. Vác FC 16 7 5 4 24–15 +9 26
6. Békéscsaba Előre 16 7 4 5 29–16 +13 25
7. Ceglédi VSE 16 7 4 5 19–22 –3 25
8. Nyíregyháza Spartacus FC 16 6 5 5 20–16 +4 23