NB II: MTK-hatos, váci ötös; 19 éves kapus parádézott a Várdában

2017.10.29. 13:28
A labdarúgó NB II 15. fordulójában az MTK nagyon fölényesen, 6–1-re legyőzte a Mosonmagyaróvárt, és továbbra is a tabella élén áll. A Kisvárda is folytatta jó sorozatát, a szabolcsiak a hajrában betalálva kerekedtek felül Soroksáron, a meccs hőse azonban Zöldesi Illés volt, aki két tizenegyest is kivédett. A Vác 5–1-re nyert a forduló előtt 3. helyen álló Szolnok otthonában úgy, hogy már a 41. percben néggyel vezetett. A Békéscsaba Budafokon zsebelte be a három pontot, a Kazincbarcika a ZTE-t, a Dorog pedig a Siófokot verte meg hazai pályán. A Nyíregyháza Spartacus a hajrában szerzett Hinora Kristóf-góllal gyűrte le a Csákvárt, míg a Gyirmót–Sopron megyei derbin gól nélküli döntetlen született.
Nagy volt a küzdelem a Budafok–Békéscsaba meccsen, amely a vendégek sikerével ért véget (Fotó: Földi Imre)

A labdarúgó NB II 15. fordulójában 19 esztendősen parádézott a Kisvárda hálóját őrizve Zöldesi Illés, aki két tizenegyest is kivédett a Soroksár ellen! A bajnokság egyik legfiatalabb kapusa először a 13. percben villant, amikor Tamási Zsolt büntetőjét hárította, majd a 73. percben Frőhlich Roland kísérletét tenyerelte szögletre – igaz, ez utóbbi tizenegyest ő hozta össze, mivel hátulról rácsúszott Frőhlich lábára. Mindezek mellett azonban többször is bravúrral avatkozott közbe, az viszont, hogy a szabolcsiak győzelemmel térhettek haza, Mihail Rjaskónak is köszönhetik, az ukrán-magyar játékos a 81. percben szerezte meg a találkozó egyetlen gólját.

Most már hazai pályán is gálázott az MTK, a kék-fehérek szebbnél szebb gólokat lőve 6–1-re ütötték ki a Mosonmagyaróvárt. Vass Patrik duplázott, a hajrában pedig – Bartos Julián szépítése után – a sérüléséből felépülő Lencse László is betalált, a cserecsatár állította be a végeredményt. A kék-fehérek egy hete Sopronban 4–0-ra, azelőtt egy héttel Gyirmóton 3–2-re nyertek, így a legutóbbi három meccsükön összesen tizenhárom gólt szereztek és továbbra is magabiztosan vezetik a bajnokságot.

Annál nagyobb meglepetés, hogy a Vácnál is „kiszakadt a gólzsák”, a piros-kékek úgy nyertek a forduló előtt 3. helyen álló Szolnok otthonában 5–1-re, hogy a 45. percben már 4–0-ra vezettek! Különösen Zsolnai Richárd találata volt szépségdíjas (a szélső gyönyörűen tekert a jobb felsőbe), a váci henger pedig ezután indult be, Kákonyi Dániel, Balajti Ádám és Nagy Richárd révén. A szünet után Olasz Dénes szépített, de Gulyás Máté visszaállította a négygólos különbséget. A Vác a szezonban másodszor aratott 5–1-es sikert; az első ilyen különbségű diadalt a Csákvár ellen érte el.

Négy nyeretlen mérkőzés után győzött ismét a Kazincbarcika, Vitelki Zoltán csapata a ZTE-t verte meg úgy, hogy a meccset a második gól szerzője, Süttő Attila kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be. A diadalnak köszönhetően a borsodiak továbbra is a harmadik helyen nyomulnak.

A Győr-Moson-Sopron megyei derbin a Gyirmót FC Győr háromszor is eltalálta a kapufát a Sopron ellen, ám végül meg kellett elégednie az iksszel – ez az eredmény a nehéz helyzetben lévő soproniak számára kedvező.

Egy hajrában szerzett Hinora Kristóf-gólnak köszönhetően gyűrte le a Nyíregyháza a Csákvárt; a Szparinak azért is volt fontos a három pont, mert az előző öt bajnokijából csak egyet nyert meg.

Bár nem játszott jól a Békéscsaba Budafokon, hozta a kötelezőt, a XXII. kerületieken pedig egyelőre az edzőváltás sem segít, hiszen Tóth Bálint irányításával két vereséget tudnak eddig „felmutatni”. Hátrányból felállva fontos győzelmet aratott a Dorog a Siófok ellen – a Balaton-partiak a jelek szerint továbbra sem tudják átlépni az árnyékukat, mivel ismét nevetséges gólokat kaptak.

Nem szakadt meg a Szeged 2011 gyenge szériája, a hazai meccseit Gyulán rendező együttes már hét bajnoki óta nyeretlen, igaz, az ETO FC Győrtől legalább nem kapott ki. A Budaörs nem tudta megtartani az előnyét a Cegléd ellen és végül be kellett érnie egy döntetlennel.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ
OKTÓBER 29.

MTK BUDAPEST–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 6–1 (3–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 1016
néző. Vezette: Veizer Roland (Szécsényi István, Király Zsolt)
MTK: Demjén – Katona M., Talabér, Gengeliczki, Deutsch – Kanta J. (Korozmán, 67.), Vass Á. (Bayer, 57.) – Vass P. (Lencse, 64.), Hrepka, Gera Dániel – Torghelle. Vezetőedző: Feczkó Tamás
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner (Kószás, 74.), Vágó, Szépe, Szpirulisz, Huszárik – Kovács B., Zsirai, Zsigmond – Lőrinczy (Laki, 57.), Tóth L. (Bartos, 57.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Vass P. (1–0) a 29., Hrepka (2–0) a 37., Talabér (3–0) a 42., Katona M. (4–0) a 49., Vass P. (5–0) az 56., Bartos (5–1) a 86., Lencse (6–1) a 87. percben
Feczkó Tamás
: – Örülök, hogy sok helyzetet tudtunk kialakítani és hogy ezek nagy részét értékesítettük – végre hazai pályán is.
Várhidi Péter: – Ez nem a mi szintünk még, sok mindenben el vagyunk maradva. Nem az MTK elleni meccsen dől el a sorsunk.

SOROKSÁR SC–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–0)
Haraszti u., 500
néző. Vezette: Molnár Attila (Máyer Gábor, Bede Tamás)
SOROKSÁR: Kovács D. – Gárdos (Pergel, 88.), Dvorschák, Gyömbér, Valencsik – Derekas – Albert Á., Tamási (Gera Dávid, 82.), Fröhlich R., Csillag (Pál A., 66.) – Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
KISVÁRDA: Zöldesi – Izing, Rjasko, Papucsek – Lucas – Melnik, Délczeg (Oltean, 57.), Misic, Hej – Gosztonyi (Horváth Z., szünetben), Ilics (Vári, 78.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Rjasko (0–1) a 81. percben
Lipcsei Péter: – Már nagyon utálom a szimpatikus vesztes szerepét. Sokat tettünk a győzelemért, de két tizenegyesből sem tudtunk a kapuba találni, pedig a szombati edzésen ötből ötöt berúgott Tamási Zsolt és Fröhlich Roland.
Kondás Elemér: – El kell ismernem, a Soroksár jobban játszott, két büntetőt is kihagyott. Nekünk egyetlen lehetőségünk volt a gólszerzésre, de azt sikerült is kihasználnunk. Győzelmünkkel továbbra is ragadunk az éllovasra.

SZOLNOKI MÁV FC–VÁC FC 1–5 (0–4)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300
néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Molnár Máté, Legeza László)
SZOLNOK: Hrabina – Molnár R., Balogh M., Papp Sz., Lakatos Cs. (Horgosi, a szünetben) – Ágoston – Katona Gy. (Pantovics, a szünetben), Farkas A., Jasarevic – Olasz D., Tóth L. (Kánya, 68.). Vezetőedző: Balogh Pál
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs. (Búrány, 78.), Szabó N., Króner, Major (Durso, 68.) – Gulyás M., Tóth G. – Kákonyi, Zsolnai R. (Görgényi, a szünetben), Nagy R. – Balajti. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Zsolnai R. (0–1) a 22., Kákonyi (0–2) a 39., Balajti (11-esből, 0–3) a 41., Nagy R. (0–4) a 45., Olasz D. (1–4) a 67., Gulyás M. (1–5) a 77. percben
Balogh Pál
: – Számítottunk rá, hogy nehéz lesz, de azt nem gondoltuk, hogy ennyire. Minden csapat életében megesik, hogy beleszalad a késbe, most ez velünk fordult elő.
Horváth Károly: – A szimpatikus környezet feldobta csapatomat, örömfutballt játszottak a fiúk. Köszönjük szurkolóinknak, hogy elkísértek és biztattak bennünket.

KAZINCBARCIKAI SC–ZTE FC 2–0 (1–0)
Tiszaújváros, 350
néző. Vezette: Nagy Norbert (Berettyán Péter, Szert Balázs)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Palmes, Heil, Belényesi, Lőrincz P. (Varga M., 72.) – Süttő, Engel (Kristófi, 82.), Hegedűs D. (Burics, a szünetben), Sigér Á. – Boros, Micsinai. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Szabó M. (Kertész, 68.), Koszó, Forgács A., Bedi – Ágoston (Fujsz, 73.), Nagy T. – Vernes, Babati, Dubek – Végh (Ekker, 62.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Engel (1–0) a 19., Süttő (11-esből, 2–0) a 63. percben
Kiállítva: Süttő (Babati megütéséért) a 90. percben
Vitelki Zoltán
: – Egész héten azt sulykoltuk a játékosokba, hogy mindegy, milyen játékkal, de meg kell szerezni a három pontot. Profi módon álltak a mérkőzéshez, a megbeszéltek szerint futballoztak és megérdemelten nyertünk. A vendégeknek is voltak lehetőségeik, azonban nekünk is maradtak ki ziccereink.
Zoran Szpisljak: – Küzdelmes meccset játszottunk, a Kazincbarcika remekül kihasználta az adódó lehetőségeit. A második félidőben sokat támadtunk, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de ez most egy olyan találkozó volt, hogy bármit is csináltunk, gólt képtelenek voltunk szerezni.

DOROGI FC–SIÓFOK 2–1 (0–0)
Dorog, 600
néző. Vezette: Ducsai József (Punyi Gyula, Márkus Péter)
DOROG: Zima – Szalai A., Csató M., Bora, Grabant P. – Lénárt, Mészáros Á. – Faragó T. (Simon A., 57.), Szellák, Szedlár (Nagyházi, 82.) – Vígh Á. (Sitku, a szünetben). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SIÓFOK: Balajcza – Opavszky (Szilágyi Z., 36.), Lorentz, Fehér Zs., Hidvégi – Petneházi, Gál M. (Szabó B., 80.) – Nagy D. (Lázár Zs., 63.), Farkas N. – Bévárdi, Elek B. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Petneházi (0–1) az 50., Szalai A. (1–1) a 68., Szedlár (2–1) a 72. percben
Schindler Szabolcs
: – Amit elterveztünk, az első félidőben megvalósítottuk, csak a gól hiányzott a játékunkból. Csapatunk erejét bizonyítja, hogy egygólos hátrányból is fel tudtunk állni a második félidőben, s bár csupán három pont jár a győzelemért, azért ez hatot ért.
Varga Attila: – Fontos találkozó volt mindkét együttes számára. Sajnos a vezetésünk után nem tudtunk élni a lehetőséggel, és nevetséges gólokat kapva alulmaradtunk.

BUDAFOKI MTE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–2 (0–1)
Budafok, 200
néző. Vezette: Takács János (Bornemissza Norbert, Szilágyi Norbert)
BUDAFOK: Somogyi – Harsányi, Csizmadia Cs., Khiesz, Vankó – Margitics, Vasziljevics (Fekete M., 72.), Filkor – Kercsó (Kerekes, 70.), Ihrig-Farkas, Nagy T. Vezetőedző: Tóth Bálint
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Dlusztus, Szélpál N., Babinyecz – Pilán, Nagy I., Nagy S., Birtalan (Gránicz, 67.), Szatmári I.– Urbin (Szalai D., 75.), Tóth D. (Kiss L. 69.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Birtalan (0–1) a 18., Urbin (0–2) az 56. percben
Tóth Bálint
: – Megérdemelten nyert a Békéscsaba. Beigazolódott, amit vártunk, hogy egy jó csapattal fogunk megmérkőzni, és ez a pályán be is bizonyosodott. Tudtuk, hogy ezt fogják játszani, de sajnos nem működött az ellenszere.
Boér Gábor: – Nagyon nehéz körülmények között vívtuk a meccset, ezért nem tudtuk azt nyújtani, amit szerettünk volna. Úgy érzem, hogy a mai találkozóból és a körülményekből kihoztuk a maximumot, egy szervezett, jól küzdő csapatot sikerült legyőznünk.

SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA–ETO FC GYŐR 0–0

Gyula, 150
néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szvetnyik Bence)
SZEGED: Szántai – Coroian, Farkas M., Horváth A., Dinjar (Povázsai, 75.) – Molnár J., Pászka (Beke, 58.), Causic, Katona M. – Germán, Zádori (Szabó P., 80.). Vezetőedző: Supka Attila
GYŐR: Szatmári Z. – Vadász, Nagy Á., Debreceni, Rokszin – Szatmári L. (Pongrácz, 76.), Bagi, Magasföldi – Kovács K., Zamostny (Kabát, 70.), Szimcso. Vezetőedző: Szentes Lázár
Supka Attila
: – Ma jó hozzáállással játszottunk, a befejezéseken kell javítani.
Szentes Lázár: – Egyetlen pozitívuma van a mai mérkőzésnek: nem kaptunk gólt.

BUDAÖRSI SC–CEGLÉDI VSE 1–1 (1–0)
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 80
néző. Vezette: Dr. Kovács Gergely (Huszár Balázs, Szalai Balázs)
BUDAÖRS
: Bese Balázs – Wild, Gyurácz, Tányéros Á., Medgyes – Lengyel B., Bakos, Sajbán Miklós, Sajbán Máté – Pethő (Deli, 77.), Horváth R. (Csobánki, 9.). Szakmai igazgató: Bognár György
CEGLÉD
: Mursits – Heffler T., Nánási, Preklet, Farkas A. – G. Bíró, Albert I., Nyilas E. (Sándor I., a szünetben) – Damásdi (Fehér M., 79.), Asztalos, Szilágyi P. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Preklet (öngól, 1–0) a 44., Asztalos (1–1) a 72. percben
Bognár György
: – Az első félidőben jól játszottunk, nyomás alatt tartottuk az ellenfelünket, ekkor el is dönthettük volna a mérkőzést. A másodikban a viharos szél kiegyenlítette az erőviszonyokat.
Klausz László: – Mindkét csapatot megtréfálta az időjárás. A helyzetek alapján talán közelebb álltunk a győzelemhez, de úgy érzem, igazságos eredmény született.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (0–0)
Nyíregyháza, 800
néző. Vezette: Csonka Bence (Csatári Tibor, Kormányos Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Jova – Hinora, Fodor F., Kelemen D., Forró (Farkas M., 52.) – Holdampf, Kártik – Rezes (Szinanovics, 57.), Rudolf G., Pekár – Gajdos (Bajzát, 71.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
CSÁKVÁR: Horváth D. – Csonka, Tar Zs., Baranyai Á. – Rétyi, Polonkai, Bokros Sz. (Galambos, 57.), Nagy Zs. – Sándor Gy. – Molnár T., Máté J. (Molnár Cs., 58.). Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző: Hinora (1–0) a 83. percben
Lucsánszky Tamás
: – A második félidő alapján egyértelmű győzelmet arattunk, de az első játékrészben rögtön az elején, majd még két alkalommal voltak kontrából kialakított helyzetei a Csákvárnak is. Szinanovics Szinan és Bajzát Péter is jól szállt be a játékba, onnantól kezdve voltak tetszetős támadásaink.
Szijjártó István: – Felkészültünk arra, hogy dominálni fog a Nyíregyháza, de a kontratámadások révén mi sem mondtunk le a gólszerzésről. Voltak is helyzeteink, talán ha rutinosabb játékosok kerülnek a kapu elé, betalálunk, bár olyan is előfordult, amikor tapasztalt labdarúgó hibázott... Szép játék a futball, ám olykor kegyetlen, ahogyan most velünk szemben is az volt.

GYIRMÓT FC GYŐR–SOPRONI VSE 0–0
Győr-Gyirmót, 370
néző. Vezette: Barna Gábor (Iványi István, Kepe Arnold)
GYIRMÓT: Rusák – Achim, Lengyel D., Lázár P., Présinger – Varga P., Kiss M. – Szegi (Sandal, 64.), Nagy P. (Paku, 72.), Stieber A. (Czár R., 78.) – Simon A. Vezetőedző: Molnár László
SOPRON: Heinrich – Gyürki, Sifter T., Ágh, Szabó L. – Koronczai, Holzmann (Garda, 87.) – Szőke D. (Krizsonits, 92.), Hadházi, Batizi-Pócsi – Horváth P. (Angyal, 87.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Molnár László
: – Nehéz a mai teljesítményünkre megfelelő szavakat találni. Rúgtunk három kapufát, de nem állt mellénk a szerencse, hiszen a labda mindannyiszor kifele perdült. Nagy nyomást helyeztünk a vendégek kapujára, azonban egyszerűen nem sikerült semmi.
Németh Szabolcs: – A mi helyzetünkben a Gyirmót elleni pontszerzés nagy eredmény. Büszke vagyok a játékosaimra, hiszen szívvel-lélekkel küzdöttek, igazi csapatként teljesítettek.

1. MTK Budapest 15 13 1 1 40–11 +29 40
2. Kisvárda 15 11 3 1 31–13 +18 36
3. Kazincbarcika 15 8 3 4 18–17 +1 27
4. Vác FC 15 7 4 4 23–14 +9 25
5. Szolnoki MÁV FC 15 7 4 4 19–17 +2 25
6. Békéscsaba Előre 15 7 3 5 29–16 +13 24
7. Nyíregyháza Spartacus FC 15 6 5 4 19–14 +5 23
8. Gyirmót FC Győr 15 6 4 5 26–19 +7 22