Angyalföldön odalett a Szpari veretlensége, az ETO Szegeden, a Honvéd Pécsen ikszelt

2023.10.22. 12:51
A Vasas simán győzte le a Nyíregyházát (Fotó: Földi Imre)<br />
A labdarúgó NB II 12. fordulójának mind a kilenc mérkőzését vasárnap rendezték meg. A kora délutáni meccseken megszerezte első győzelmét az eddigi sereghajtó Mosonmagyaróvár, amely a Haladást múlta felül a hajrában. Szintén ráadásbeli gólnak hála gyűjtötte be a három pontot a Gyirmót, míg egyedül a BVSC tudott két góllal nyerni. Budafokon egyszer sem rezdült meg a háló, Kazincbarcikán viszont négy gólt láthattak a nézők. Az esti összecsapásokon az éllovas ETO döntetlent játszott Szegeden, akárcsak a Honvéd Pécsen. A Vasas simán legyőzte a tíz emberre fogyatkozó Nyíregyházát, ezzel odalett a Szpari veretlensége, a Kozármisleny pedig emberhátrányban is nyerni tudott az immár sereghajtó Ajka vendégeként.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

VASAS FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 3–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest
, Illovszky Rudolf Stadion, 1850 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Szalai Dániel, Rózsa Dávid)
VASAS: Uram – Pávkovics, Litauszki, Baráth B. – Girsik A. (Bakti, 76.), Hidi M. S. (Szilágyi Sz., 76.), Urblík J. (Vida M., 85.), Ódor (Hinora, 68.) – Radó, Tóth M. – Novothny (Zimonyi, 85.). Vezetőedző: Desits Szilárd
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Alaxai (Tamás O., 72.), Gengeliczki, Baki – Farkas B., Toma (Sigér Á., 85.), Kesztyűs B., Nagy B. – Géresi (Herjeczki, 72.), Nagy D. (M. Ramos, 72.), Gresó (Kovácsréti, a szünetben). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Litauszki (1–0) a 35., Radó (11-esből, 2–0) a 64., Pávkovics (3–0) a 70. percben
Kiállítva: Baki (második sárga lappal) a 64. percben
Desits Szilárd
: – Nehéz időszakon vagyunk túl, igazi csapatmunka volt a győzelem. Örültem volna, ha az első félidőben berúgjuk a helyzeteket, de nem lehetek elégedetlen a látottakkal így sem. Ez a meccs a létnél is több volt számunkra ...
Tímár Krisztián: – Olyan rangadót játszottunk, melyet a pontrúgások döntöttek el. Tudtuk, hogy a Vasas jó ezekben, mégsem tudtuk hatékonyan levédekezni, hiába készültünk rá. Egy, két kulcsjátékosunk ma nem volt olyan éles, mint eddig, de a játékban a vereség ellenére sem láttam különösebb problémát.

PÉCSI MFC–BUDAPEST HONVÉD 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,PMFC Stadion,2500néző.Vezette:Derdák Marcell (Kiss Balázs, Király Zsolt)
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics (Hadaró, 83.) – Terbe, Krausz – Hudák M. (Gyurkits, 70.), Bachesz (Bukovics, 70.), Szabó M. (Tóth-Gábor, 89.) – Harsányi (Gera Z., 70.).Megbízott edző:Németh Zsolt
HONVÉD:Dúzs – Kálnoki-Kis, Szabó A., Pekár I. (Bocskay, 66.), Benczenleitner – Kovács N. (Krajcsovics, 86.), Adorján,Keresztes N. – Lőrinczy (Kocsis D., 66.), Holman (Bobál G., 78.) – Kerezsi (Nyitrai, 86.).Vezetőedző:Pinezits Máté
Németh Zsolt:– Jó hangulatú mérkőzést játszottunk egy jó csapat ellen. Felkészültünk a Honvédból, a döntetlent igazságos eredménynek tartom. Szombathelyen szeretnénk még jobban szerepelni.
Pinezits Máté:– Egy-két ilyen stílusú meccset már elvesztettünk a szezonban, így örülünk a pontszerzésnek, már azért is, mert a második félidőben nézhetetlen focit játszottunk.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–ETO FC GYŐR 1–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,Szent Gellért Fórum,2372néző.Vezette:Zierkelbach Péter (Nagy Viktor, Dobos Dávid)
SZEGED:Molnár-Farkas – Könczey (Kővári, 82.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Gera N. (Papp Á., 62.) – Nyári (Bíró B., 62.), Haris – Prosser (Tóth B., 62.), Márkvárt, Óvári (Borvető, 37.) – Gajdos.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
ETO:Ruisz – Szépe, Boldor (Diarra, 64.), Keresztes K. – Vera, Anton, Tóth R. (Vingler, 58.), Vianna – Bumba, Csóka (Kröhn, 58.), Skvarka (Riquelme, 80.).Vezetőedző:Antonio Munoz
Gólszerző:Borvető (1–0) a 39., Keresztes K. (1–1) az 53. percben
Alekszandar Sztevanovics:–Tudtuk, hogy az egyik legjobb kvalitású ellenféllel találkozunk, ám nagy elvárásokkal mentünk neki a mérkőzésnek. Megszereztük a vezetést, kezünkben volt a meccs, de visszatérő probléma, hogy nem tudjuk megőrizni a fókuszt a mérkőzés végéig. Büszke vagyok arra, ahogy játszottunk, többet érdemeltünk, de elégedett vagyok az eredménnyel.
Antonio Munoz:– Kilencven percen keresztül jó munkát végeztünk, végig kontrolláltuk a mérkőzést, bár amiért jöttünk, a siker elmaradt.

FC AJKA–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–3 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, 700 néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Kulman Tamás)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Tar, Kenderes (Görgényi, 37.), Csemer (Horváth Péter, 70.) – Tajthy T., Tóth G. – Babos B. (Gyuris A., a szünetben), Zsolnai R., Borsos F. (Sejben, 60.) – Szarka Á. (Gaál B., 60.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
KOZÁRMISLENY: Lékai S. – Beke (Bor D., 87.), Sági, Füredi, Turi T. – Kozics, Nagy E. – Molnár Á., Major S. (Horváth Péter, 59.), Kirchner (Vajda R., 76.) – Tóth Z. (Schuszter, a szünetben). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Kirchner (0–1) a 20., Kirchner (11-esből, 0–2) a 31., Vajda R. (0–3) a 90+3. percben
Kiállítva: Sági (a második sárga lap után) a 39. percben
Schindler Szabolcs
: – Egy ilyen mérkőzés után nem könnyű megszólalni. Az első félidőben le kellet volna zárnunk a meccset, nyolc lehetőségünk is volt a gólszerzésre. A legrosszabb pillanatokban kaptuk a gólokat, de amíg nem tudunk betalálni, addig nagyon nehéz helyzetben leszünk. A kiállítás után reménykedtünk, hogy egy másik mérkőzés kezdődik, mentünk előre, de ahogy ilyenkor lenni szokott kaptunk még egy gólt es lezárták az összecsapást.
Aczél Zoltán: – Végtelenül boldog vagyok, az első perctől kezdve az utolsóig végig azt csinálták a srácok, amit elvártam. Sok volt a betegünk és a sérültünk, nagyon kevesen is voltunk, így még nagyobb értéke van a győzelmünknek. Rúgtunk két gólt és ötvenöt percet játszottunk emberhátrányban, a legvégén pedig rárúgtunk még egyet és le tudtuk zárni a mérkőzést. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róluk.

BVSC-ZUGLÓ–BFC SIÓFOK 2–0 (0–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Szőnyi út, 289néző. Vezette: Kovács Imre (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BVSC: Csenterics – Benkő-Bíró, Vinícius (Nagy J., 34.), Hesz, Király Á. – Gergely P. (Csősz, 58.), Hidi P. – Tóth M. (Vernes, 58.), Szilágyi M. (Mitrovics, 58.), Mucsányi (Mészáros A., 86.) – Horváth R.Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi G., Csató M., Varga B., Major G. – Varjas Z., Nemes M. (Kovács B., 76.) – György N. (László D., a szünetben), Girsik Á. (Debreceni Á., 76.), Dénes Cs. (Menyhárt Zs., 62.) – Tóth T. (Szedlár, 62.).Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Mucsányi (1–0) a 47., Mucsányi (2–0) a 72. percben
Kincses Ádám: – Büszke vagyok a csapatra, küzdelmes, nehéz meccsen nagyon fontos három pontot szereztünk.
Dragan Vukmir: – Saját magunkat vertük meg. Az első félidőben mi domináltunk, de nem tudtunk vezetést szerezni, a szünet után a BVSC kihasználta a hibáinkat.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–TISZAKÉCSKE LC 2–2 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika
, Kolorcity Aréna, 700 néző. Vezette: Jakab Árpád (Sinkovicz Dániel, Ring Kevin)
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Szekszárdi M., Heil, Papp M. – Ternován, Kártik, Csatári, Kotula (Süttő, a szünetben) – Ádám F. (Székely, 75.), Pinte, Kurdics (Pekár L., 67.). Vezetőedző: Csábi József
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Grünwald, Viczián, Fodor F., Szőr – Balázs B. (Zamostny, 79.), Kocsis D., Szekér (Máté Zs., a szünetben), Erdei C. – Bertus (Gvisiani, 63.), Torvund (Cipf, 63). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Torvund (0–1) az 1., Papp M. (1–1) a 3., Kocsis D. (1–2) a 36., Székely (2–2) a 76. percben
Csábi József
: – Szörnyen kezdtük a mérkőzést. Mióta itt vagyok, ez volt a legrosszabbelső félidő. A második játékrészre sikerült feljavulnunk, és végül kétszer is egyenlítettünk, amely ilyen időjárási körülmények között becsülendő. Esős talajon, a széllel szemben nehéz játszani.
Vas László: – Sajnálom, hogy csak egy pontot szereztünk. Ebben az osztályban inkább fizikailag kell felvenni a versenyt, és tudtuk, hogy az ellenfelünket nehéz lesz megverni ezen a téren, de helytálltunk. Ennek ellenére csalódott vagyok, mert itt hagytunk két pontot.

GYIRMÓT FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion.728néző.Vezette:Horváth Tibor (Szalai Balázs, Szécsényi István)
GYIRMÓT: Hársfalvi– Polgár, Hudák D., Szegi, Helembai (Takács R., 82.) –Soltész D., Szőke G., Kovács D. (Kovács M., 88.) –Kicsun (Jova B., 82.), Pethő B. (Adamcsek, 60.), Medgyes Z.Vezetőedző: Tamási Zsolt
CSÁKVÁR: Pécsi –Murka, Babós, Karacs, László N. – Szakály D., Mészáros D. (Farkas A., 90.), Gazdag V. – Tamás N., Simon A. (Nagy Z., 65.), Juhász L. (Baracskai, 71.).Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző:Kovács D. (1–0) a 32., Simon A. (1–1) a 48., Kovács M. (2–1) a 90+1. percben
Tamási Zsolt:– Az első félidőben a Csákvár középpályás játéka okozott problémákat nekünk, de a szünet után helyenként már játszott a csapat, a küzdeni tudás eredménye pedig a hosszabbításban elért győztes gól.
Tóth Balázs:– Jól kezdtünk, helyzeteink is voltak, de az ellenfél jutott vezetéshez. A szünet után meg is fordíthattuk volna a mérkőzést, de ilyen a futball, a végén a Gyirmót érte el a győztes találatot.

BUDAFOKI MTE–SOROKSÁR SC 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Promontor utca,300néző.Vezette:Gaál Ákos (ifj. Varga Gábor, Ország Péter)
BUDAFOK:Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. (Kovács D., 79.) – Németh M., Oláh B. – Szerető (Horváth O., 72.), Merényi (Vasvári, 72.), Kocsis B. – Elek B.Vezetőedző:Erős Gábor
SOROKSÁR:Mergl – Valencsik, Króner, Kékesi, Pintér D. – Varga I. (Vogyicska Balázs, 79.), Vass Á. – Gálfi (Varga Z., a szünetben), Katona M., Korozmán (Hajdú R., 68.) – Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
Erős Gábor:– Igazságos eredmény született, de azt nem mondom, hogy mindkét csapatnak jó, mert egy pontokkal nem tudsz haladni, tipikus „félig üres, félig teli pohár” eset. Várnám azt a kis villanást a játékosoktól, amelyekkel el tudnánk dönteni meccseket. A végén próbáltunk picit kockáztatni, több támadó típusú játékost tettünk a pályára, de ez majdnem a vesztünket okozta, mivel a Soroksár többször el tudott futni belőle. Összességében örülnünk kell az egy pontnak is, mert látjuk, hogy mennyire szoros meccsek vannak a másodosztályban.
Lipcsei Péter:– Tudtam, hogy nagyon jó csapathoz jöttünk, amelyik ütőképes brigád, tartottam is egy kicsit a mérkőzéstől. A második félidőben, azt gondolom, hogy nekünk volt több lehetőségünk, az utolsó negyedórában megnyerhettük volna a mérkőzést, ennek ellenére pozitívum, hogy Budafokról elviszünk egy pontot.

A Budafok hazai pályán nem bírt a Soroksárral (Fotó: Földi Imre)

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1 (1–1
) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: Jakab Árpád (Sinkovicz Dániel, Ring Kevin)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Czingráber, Papp Sz., Horváth K. – Tullner (Gáncs, 82.), Vukaszovics – Szabó B., Illés D. (Papp L., 79.), Szalka (Csóka Dominik, 67.) – Takács T. Szakmai igazgató: Király József
HALADÁS: Pálfi – Nyíri (Horváth Rajmund, 63.), Jagodics M., Csonka (Ene, a szünetben), Bosnjak (Helesh, 78.) – Rácz B., Zvekanov, Csernik (Jancsó, a szünetben) – Simut (Beronja, 63.), Pintér, Doktorics. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Nyíri (0–1) a 9., Takács T. (1–1) a 15., Papp L. (2–1) a 90+1. percben
Király József
. – Csapatunkban hetek óta benne volt a jó játék, örülünk, hogy ezen a mai mérkőzésen egy jó csapat ellen győzelemmel párosult.
Alekszandar Jovics: – Mindkét csapat sok helyzetet alakított ki, ám nagy tanulság fiatal csapatomra, hogy ebben az osztályban senkit sem szabad alábecsülni.