NB II: először kapott ki a Kisvárda, az MTK gólfesztivállal vette át a vezetést

2017.09.24. 17:56
Először kapott ki a Kisvárda a szezonban (Fotó: kisvardafc.hu)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában az éllovas Kisvárda fordulatos mérkőzésen 3–2-re kikapott a Szolnoktól, míg az MTK nem hibázott, és 5–2-es győzelmével átvette a vezetést a tabellán. A Kazincbarcika tovább menetel, ezúttal Szegeden nyert a Vitelki-együttes, míg a Mosonmagyaróvár több mint hatszáz perces góltalansági sorozatot szakított meg a bajnokságban – a győzelemhez azonban ez sem volt elég.

Nem ígérkezett könnyűnek a Gyirmót vendégjátéka Albertirsán a Cegléd ellen. Az előző idényben még NB I-es együttes ennek ellenére remekelt, a pihenőre háromgólos előnnyel vonulhatott Molnár László csapata, amely a második játékrész elején még egyszer betalált, kiütésessé téve a sikert.

A listavezető Kisvárda az eddig stabilan teljesítő Szolnok ellen lépett pályára, és a vendégcsapat bizony nem könnyítette meg a szabolcsiak dolgát. A Szolnok szép fejes góllal szerezte meg a vezetést, és bár az éllovas fordított, a vendégek egyenlítettek, majd a hajrában a győzelmet érő találatot is elhelyezték a hazaiak kapujában, így a Kisvárda elszenvedte szezonbeli első vereségét a bajnokságban.

Hatszáznyolc. Ennyi percet követően szerzett gólt ismét az NB II-ben a Mosonmagyaróvár, amely az utóbbi hat bajnokiján mindössze két pontot gyűjtött, ráadásul a Magyar Kupától is búcsúzott Békés megyei ellenfelével szemben. Várhidi Péter együttese ezzel nem törődve szerezte meg a vezetést a Nyíregyháza ellen, ráadásul egy öngóllal még növelte is előnyt. Bár a vendégek felálltak, a pontszerzés így is biztató lehet a jövőre nézve a hazaiak szempontjából.

Tovább folytatta menetelését a Kazincbarcika, a Vitelki Zoltán által nagyszerűen összerakott csapat ezúttal a Szeged 2011 otthonából vitte el a három pontot, és beérte a vereséget szenvedő Kisvárdát, amely csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg az újoncot.

Nyeretlenül várta a Békéscsaba elleni összecsapást a Csákvár, amit azonban az utolsó helyen lévő gárda kapott, arra nehéz szavakat találni. A vendégek valósággal átgázoltak Szijjártó István csapatán, amely tíz forduló elteltével 24 kapott góllal, és mindössze három ponttal szerénykedik a tabella alján. Nem lesz könnyű a bennmaradás kiharcolása…

A sírból hozta vissza a Budafok elleni meccset a ZTE, amely kétgólos hátrányban, a 88. percben emberelőnybe került, s ez akkora lendületet adott a gárdának, hogy a ráadásban legalább az egyik pontot megmentve egyenlített a zalai csapat.

A rapszodikusan teljesítő Budaörs ezúttal a szebbik arcát mutatta Győrben, a második félidő elejére összeszedett kétgólos előnyt nem tudta eltüntetni a hazai együttes, amelynek csak a szépítésre futotta az erejéből.

Izgalmas hajrát hozott a Sopron és a Dorog meccse, a Csákvárhoz hasonlóan nyeretlen soproniak azonban hiába egyenlítettek a 83. percben, a vendégek nem sokkal a vége előtt visszavették a vezetést, és azt már nem engedték ki a kezükből.

A várakozáson alul teljesítő Soroksár ráijesztett az MTK-ra, és a 19. percben megszerezte a vezetést a Hidegkuti Nándor Stadionban. A kék-fehérek gyorsan összekapták magukat, tíz perccel később már náluk volt az előny, és 5–2-vel küldték haza a Lipcsei Péter-alakulatot. Az MTK átvette a vezetést a bajnokságban, előnye jelenleg két pont a meglepő vereséget szenvedő Kisvárda és a nagyszerűen teljesítő Kazincbarcika előtt. A találkozó kapcsán meg kell említeni, hogy a mérkőzés játékvezetője, Kiss Norbert befejezte aktív játékvezetői tevékenységét.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–GYIRMÓT FC GYŐR 0–4 (0–3)
Albertirsa, 500 néző. Vezette: Csonka Bence
CEGLÉD: Mursits – Valkovszki, Nánási, Preklet, Törtei – Damásdi, Asztalos (Peszmeg, 57.), Albert I., G. Bíró, Peres (Nyilas, 75.) – Farkas J. (Szilágyi P., 59.). Vezetőedző: Klausz László
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Achim, Lengyel D., Lázár P., Présinger – Kiss M., Nagy P. (Varga P., 71.), Szőcs (Paku, 82.) – Kőris (Stieber A., 73.), Jano, Szalánszki. Vezetőedző: Molnár László
Gólszerző: Kőris (0–1) a 9., Nagy P. (0–2) a 42., Szalánszki (0–3) a 44., Jano (0–4) az 50. percben
Klausz László: – Volt előjele a súlyos vereségnek, mert az egész hét folyamán fásultnak éreztem a társaságot. Nem mondom, hogy alárendelt szerepet játszottunk, a négy-nulla nem tükrözi a mérkőzés képét, de a Gyirmót jobb csapat.
Molnár László: – Nem volt könnyű a mérkőzésre felkészülni a hétközi Magyar Kupa-meccs után, de az eredmény azt mutatja, jól sikerült. Végig kontroll alatt tartottuk a találkozót, szép gólokat rúgtunk, így elégedett vagyok a csapattal.

KISVÁRDA MASTER GOOD–SZOLNOKI MÁV FC 2–3 (0–1)
Kisvárda, 1340 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor
KISVÁRDA: Molnár-Farkas – Zanko, Izing, Vermes, Fodor Á. – Vári B. (Hej, 89.), Lucas, Oltean, Misic (Gosztonyi, 71.) – Horváth Z. (Lukács R., 74.), Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér
SZOLNOK: Hrabina – Ágoston K., Balogh M., Tóth B., Papp Sz., Lakatos Cs. – Angyal N. (Tóth L., 66.), Kenderes, Farkas A. (Pantovics, 79.) – Katona Gy. (Pintér N., 67.), Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Katona Gy. (0–1) a 43., Oltean (1–1) az 50., Horváth Z. (11-esből, 2–1) az 56., Tóth L. (2–2) a 81., Olasz D. (2–3) a 90. percben
Kondás Elemér: – Az első félidőben nyomás alatt tartottuk az ellenfelet, de meddőnek bizonyult a fölényünk, és a semmiből hátrányba kerültünk. A vezetés megszerzése után nem vigyáztunk eléggé a labdára, és hagytuk lehetőséghez jutni a Szolnokot.
Balogh Pál: – A várszínházi délutánon tragikomikumból hepiend lett. A legtöbb gólt szerző, listavezető kisvárdaiak otthonában tudtuk, lesznek nehéz perceink. A friss emberek sokat lendítettek a csapat játékán, ennek köszönhetjük a győzelmet.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–2 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 600 néző. Vezette: Zierkelbach Péter
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner (Huszárik, 88.), Szpirulisz, Szépe, Katona K. – Vágó, Zsirai, Kovács B. – Darázs (Kószás, 65.), Laki B., Lőrinczy (Kapacina, 85.). Vezetőedző: Várhidi Péter
NYÍREGYHÁZA: Jova – Hinora, Kelemen D., Fodor F., Forró – Kesztyűs (Sinanovic, 79.) – Pekár, Csilus T. (Papp M., 56.) – Holdampf, Dragóner F. (Kártik, 56.), Gajdos. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Laki B. (1–0) a 43., Hinora (öngól, 2–0) az 50., Papp M. (2–1) a 69., Gajdos (2–2) a 80. percben
Kiállítva: Forró (reklamálásért) a 92. percben
Várhidi Péter: – Végig loholtuk a meccset, maximális hozzáállással, a szerencse még nincs mellettünk, de teszünk érte.
Lucsánszky Tamás: – A mérkőzés első felében csak a koncentráció hiányzott a játékunkból, az ellenfél két talált gólja két pontunkba került. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből.

SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA–KAZINCBARCIKA 0–1 (0–0)
Gyula, 150 néző. Vezette: Ducsai József
SZEGED: Szántai – Coroian, Farkas M., Papp F. (Achim, a szünetben), Zabari – Molnár J., Horváth A., Pászka, Beke – Nicorec (Germán, a szünetben), Zádori. Vezetőedző: Supka Attila
KAZINCBARCIKA: Somodi – Palmes, Heil, Kovács O. (Sigér Á., 80.), Belényesi – Lőrincz P., Hegedűs D., Mikló (Kanalas, 67.), Constantinescu – Boros, Takács P. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Gólszerző: Heil (0–1) a 78. percben
Supka Attila: – Butaságból kapott góllal veszítettünk. Sok sérülttel kell készülnünk a következő mérkőzésre.
Vitelki Zoltán: – Megérdemelt győzelmet arattunk, ez benne volt csapatom játékában.

BFC SIÓFOK–VÁC FC 0–2 (0–1)
Siófok, 150 néző. Vezette: Bogár Gergő
SIÓFOK: Tajti N. – Szilágyi Z., Lorentz, Fehér Zs., Hidvégi (Tóth B., a szünetben), Farkas N. – Gál M., Lázár Zs. (Elek B., szünetben) – Nagy D., Petneházi – Senic (Kovács D., 62.). Vezetőedző: Disztl László
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Króner, Gulyás M. – Tóth G. – Kákonyi, Nagy R. (Búrány, 75.), Zsolnai R., Major (Durso, 55.) – Balajti (Havasi, 90.). Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Króner (0–1) a 24., Balajti (0–2) a 80. percben
Disztl László: – Az első játékrészben borzasztóan játszottunk. A második félidőben változtattunk a felálláson, ezután sikerült helyzeteket, lehetőségeket kialakítanunk, de csak egy kapufáig jutottunk.
Horváth Károly: – Három pontért jöttünk, és ezt sikerült elvinnünk. Az első félidőben a gólon kívül több lehetőségünk is akadt, ezek kimaradtak, de a második játékrészben sikerült újabb gólt szereztünk. Megérdemelt győzelmet arattunk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 0–6 (0–3)
Csákvár, 400 néző. Vezette: Böcskei Balázs
CSÁKVÁR: Markek – Fényes, Kovács G., Tar, Gajda – Bokros, Papp M. (Daróczi, 72.) – Molnár T., Nyilasi B. (Polonkai, 56.), Galambos – Máté J. Vezetőedző: Szijjártó István
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Kiss L, Szélpál, Nagy S. – Viczián (Király P., 78.) – Pilán, Nagy I., Szatmári I., Mészáros M. (Gyurján B., 60.) – Gránicz (Szalai D., 60.), Birtalan. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Szélpál (0–1) a 35., Gránicz (0–2) a 38., Mészáros M. (0–3) a 43., Szatmári I. (0–4) az 55., Birtalan (0–5) a 78., Birtalan (0–6) a 84. percben
Szijjártó István: – Jelen állás szerint ennyi különbség van a két csapat között.
Boér Gábor: – Minden tekintetben felülmúltuk a hazaiakat, és szépségdíjas gólokat szerezve nyertünk. Továbbra is tartom a korábbi véleményem, vagyis a Csákvár ennél sokkal jobb csapat, előbb-utóbb kiegyenesedik, s ez növeli győzelmünk értékét.

ZTE FC–BUDAFOKI MTE 2–2 (0–1)
Zalaegerszeg, 1054 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs
ZTE: Szappanos – Nagy G., Nagy T., Forgács, Szabó M. (Kertész, 67.) – Babati, Dubek (Balázs Zs., 55.), Polényi, Végh, Vernes – Ekler (Fujsz, 64.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
BUDAFOK: Somogyi – Harsányi I., Vaszicsku, Khiesz, Vég – Margitics (Fekete M., 83.), Filkor, Csizmadia, Krecskó (Kirják, 88.), Ihrig-Farkas (Vankó, 76.) – Pölöskei P. Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Margitics (0–1) a 32., Ihrig-Farkas (0–2) a 49., Kertész T. (1–2) a 89., Vernes (2–2) a 92. percben
Kiállítva: Fekete M. (megjegyzésért) a 87. percben
Zorna Szpisljak: – Nagyon felkészült csapattal találtuk magunkat szembe, az elején kapufát rúgtunk, de a vendégek is gyorsan megmutatták, hogy nem csak védekezni jöttek, mert kétszer betaláltak. A térfélcserét követően igyekeztünk rést találni a védelmén, az utolsó percekben sikerült egyenlítenünk, és a sírból hoztunk vissza egy pontot.
Prukner László: – Úgy látom, nekem nem terem babér Zalaegerszegen. A sok sérült ellenére jól futballoztunk, szerintem magunkat „vertük meg”. Csapatom nagy része előtt le a kalappal, de voltak, akik fegyelmezetlenségükkel sokat rontottak a helyzetünkön. Sajnálom, hogy csak egy ponttal utazunk haza.

ETO FC GYŐR–BUDAÖRSI SC 1–2 (0–1)
Győr, ETO Park, 1520 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán
GYŐR: Szatmári Z. – Bagi (Kabát, 61.), Nagy Á., Debreceni, Rokszin (Völgyi, a szünetben) – Csizmadia Z. (Szatmári L., a szünetben), Pongrácz – Kovács K., Magasföldi, Szimcsó – Zamostny. Vezetőedző: Bekő Balázs
BUDAÖRS: Kemenes (Bese B., 12.) – Menyhárt, Gyurácz, Tányéros, Medgyes – Horváth E. (Lengyel, a szünetben), Bakos, Czvitkovics (Csobánki, 85.), Sajbán Miklós – Deli, Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Sajbán Máté (0–1) a 43., Czvitkovics (0–2) az 51., Szimcsó (1–2) a 83. percben
Bekő Balázs: – Azt gondoltam, hogy az elmúlt időszakban kifelé mászunk a gödörből, de most visszarángattuk magunkat oda. Sajnos mást kaptam a hétvégi mérkőzésen, mint a hétköznapokon, az edzéseken. Negyedóra futballal nehéz meccset menteni.
Bognár György: – Győrben nyerni különösen jó érzés. A találkozó nagy részében jól játszottunk, de kétgólos vezetésünk után több játékosom is érthetetlenül visszavett a tempóból.

SOPRONI VSE–DOROGI FC 1–2 (0–1)
Sopron, 700 néző. Vezette: Németh Ádám
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Hadházi, Ágh Z., Szabó L. – Kovács D. (Krizsonits, a szünetben), Gyürki, Angyal (Batizi-Pócsi, 29.), Szőke (Winkler, 79.) – Kulcsár K., Horváth P. Vezetőedző: Németh Szabolcs
DOROG: Zima – Szalai A., Berkó (Csató M., 81.), Bora, Németh Á. – Faragó, Nagyházi, Mészáros, Szedlár – Kamarás (Szellák, 65.) Vígh (Simon A., 74.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Szedlár (0–1) a 35., Horváth P. (1–1) a 83., Faragó (1–2) a 87. percben
Németh Szabolcs: – Angyal Zsoltnak mielőbbi gyógyulást kívánok, sajnos a mai mérkőzés neki a műtőasztalon végződött. Nyolc kulcsjátékosunk sérült, úgy érzem, az ág is húzza csapatomat. Szerencsénk sincs, a mai mérkőzésen nem érdemeltünk vereséget.
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben minden megvalósult, amit elterveztünk. A második félidőben rosszul kezdtünk, de hamar rendeződtünk. Az előző hetekben az ilyen mérkőzéseket, mint a mai, elveszítettük, most sikerült nyernünk. A Sopron azonban a második félidőben nagyon jól játszott.

MTK BUDAPEST–SOROKSÁR SC 5–2 (2–1)
Budapest, Hidegkuti Nándor stadion, 1591 néző. Vezette: Kiss Norbert
MTK: Demjén – Bori, Balogh B., Gengeliczki, Deutsch – Vass P., Schäfer, Farkas II B. (Gera Dániel, 64.), Borbély (Kanta J., 62.) –Torghelle (Hrepka, 76.), Korozmán. Vezetőedző: Feczkó Tamás
SOROKSÁR: Kovács D. – Gárdos, Gyömbér, Gyepes, Valencsik – Huszák, Fröhlich (Pál A., 74.), Derekas (Gera Dávid, 64.), Tamási Zs. (Csillag, 85.) – Albert Á., Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gyepes (0–1) a 19., Gengeliczki (1–1) a 24., Farkas II B. (2–1) a 30., Vass P. (3–1) a 66., Pál A. (3–2) a 74., Kanta J. (4–2) a 79., Hrepka (11-esből, 5–2) a 93. percben
Feczkó Tamás: – Nem kezdtük jól a találkozót, de idejében tudtunk ritmust váltani. Akik kilátogattak a mérkőzésre, biztos vagyok benne, hogy jól szórakoztak, mert két játszani akaró csapatot láthattak.
Lipcsei Péter: – Nagyon jó csapat ellen játszottunk, biztos vagyok benne, hogy az MTK visszajut az élvonalba. Mi is azért jöttünk, hogy játsszunk egy jót, és ez hellyel-közzel sikerült is. Úgy vélem, az eredmény lehetett volna akár hat-öt is, természetesen a kék-fehéreknek.

1. MTK Budapest 10 8 1 1 23– 8 +15 25
2. Kisvárda 10 7 2 1 24–13 +11 23
3. Kazincbarcika 10 7 2 1 13–10 +3 23
4. Szolnoki MÁV FC 10 5 3 2 14– 8 +6 18
5. Békéscsaba Előre 10 5 2 3 18– 9 +9 17
6. Gyirmót FC Győr 10 5 2 3 21–13 +8 17
7. Nyíregyháza Spartacus FC 10 4 4 2 16–12 +4 16
8. ZTE FC 10 4 3 3 14–13 +1 15