NB II: cigándi bravúr, kétgólos előnyt adott le a Puskás Akadémia

2016.08.14. 17:29
Babati Benjámin is betalált a Dorognak (Fotó: Földi Imre)
Minden mérkőzést vasárnap rendeztek a labdarúgó NB II 4. fordulójában. Az eddig nyeretlen Cigánd 2–1-re legyőzte a forduló előtt még hibátlan Balmazújvárost, míg a Nyíregyháza a Mosonmagyaróvár otthonában nyert 1–0-ra. A Puskás Akadémia kétgólos előnyt adott le a Kisvárda ellen idegenben, a SZEOL pedig a hosszabbításban szerzett találattal gyűrte le a Budaörsöt. A Siófok négyet vágott a Kozármislenynek, míg a Csákvár és a Sopron egyaránt 2–1-re múlta fölül aktuális riválisát. A ZTE meccse 20 perces késéssel kezdődött el, de a csapat így is nyert a Dorog ellen.

A labdarúgó NB II 4. fordulójában az eddig nyeretlen Cigánd 2–1-re legyőzte a forduló előtt még hibátlan Balmazújvárost. A Nyíregyházán rendezett találkozón a borsodiak Raducu Sorin fejesével szereztek vezetést, de Feczkó Tamás együttese a félidő végén Fekete Ádám emelésével egyenlített. A cigándiak azonban újítani tudtak, a 83. percben Barcsay Márk szögletét követően végül Katona György bólintott a hálóba, ezzel megszerezve a csapat történetének első NB II-es győzelmét.

Már két góllal is vezetett a Puskás Akadémia a Kisvárda otthonában, a felcsútiak mégsem tudtak nyerni. Tischler Patrik duplája után Lucas Marcolini még az első félidőben fejjel szépített, a hajrá előtt pedig a csereként pályára lépő Grumics Miroszlav egyenlített.

Továbbra sem megy a Békéscsabának, a lila-fehérek csak annak örülhetnek, hogy megszerezték első pontjukat a bajnokságban. A Soroksár elleni találkozón Szalai Dániel fejes góljára Gárdos András egy perc múlva válaszolt, a szünet után pedig mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de újabb gól nem született.

Óriási Hegedűs Csaba-góllal győzte le dunaújvárosi albérletében a Vác a Szeged 2011-et – a jobbhátvéd jobb oldalról, 25 méterről bombázott a hosszú felső sarokba.

Hozta a kötelezőt a ZTE a Dorog ellen. A mérkőzés 20 perces késéssel kezdődött, ugyanis a Dorog busza útközben lerobbant, és végül a ZTE segítségével tudtak megérkezni a helyszínre. Ez kissé megzavarhatta az újoncot, hiszen a zalaiak már az első félidőben eldöntötték a meccset, a vendégeknek a hajrában már csak a szépítésre futotta.

A Nyíregyháza a Mosonmagyaróvár ellen nyert idegenben 1–0-ra. A Szpari sikere ismét kissé nehezen született meg; a győztes gólt a szünetben csereként beálló Kártik Bálint szerezte, miután beívelésébe nem ért bele senki, így a labda a kapuban kötött ki.

A Siófok második félidei nagyszerű teljesítményének köszönhetően, négy gólt szerezve győzte le az újonc Kozármislenyt. A Balaton-partiaknál a frissen igazolt Berki Péter csereként beállva duplázott.

Jó mérkőzésen gólveszélyesebben játszott a Sopron a Szolnok ellen és végül Kapacina Valér duplájának köszönhetően otthon tartotta a három pontot.

Egy cserejátékos, a gólja előtt hat perccel pályára lépő Horváth Roland találatával győzte le a Csákvár a jól küzdő Ceglédet. Második hazai meccsét is megnyerte a SZEOL, amely a 93. percben szerzett Makszimovics Nikola-lövéssel verte meg a Budaörsöt.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

ZTE FC–DOROGI FC 3–1 (2–0)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1328
néző. Vezette: Gaál Ákos (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
ZTE
: Szappanos – Króner, Nagy T., Forgács, Deutsch – Patvaros (Villám, 66.), Szakály A. – Gottfried, Végh G. (Bedi, a szünetben), Babati – Daru (Városi, 59.). Vezetőedző: Csató Sándor
DOROG
: Szemerédi – Fürjes (Vígh Á., 66.), Berkó, Bora, Grabant P. – Sitku, Mészáros Á. – Grabant B, Medgyes, Bor (Szedlár, a szünetben) – Perovics (Nagyházi, 60.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Babati (1–0) a 7., Szakály A. (2–0) a 25., Forgács (3–0) az 58., Szedlár (3–1) a 82. percben
Csató Sándor
: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Hét nap alatt három meccsből hét pontot gyűjtöttünk, és közben volt egy hosszú, fárasztó túránk Nyíregyházára. Elismerésem a csapatnak.
Németh Szabolcs: – Az elején nem voltunk elég agresszívak, ezt kihasználta a ZTE, és eldöntötte a meccset. Szünet után a becsületünkért küzdöttünk, de sokat kell még dolgozni, hogy hasonló szintű együttesek ellen felvegyük a harcot.

SOPRONI VSE–SZOLNOKI MÁV 2–1 (1–1)
Sopron, 700
néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Kóbor Péter)
SVSE
: Gelei V. – Tóth D., Sifter, Kovács G., Szabó L. – Nagy P., Kapacina V., Soós B. (Garda, 34.), Gyürki (Erdélyi, 74.) – Horváth P. (Eszlátyi, 34.), Batizi-Pócsi. Szakmai igazgató: Supka Attila
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Hajba (Tóth B., 78.), Balogh M., Papp Sz., Magyar – Csirmaz (Tóth L., 64.), Kovács O. (Berdó, 83.), Kenderes, Török M. – Pintér N., Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Kapacina V. (1–0) a 19., Olasz D. (1–1) a 24., Kapacina V. (2–1) a 63. percben
Supka Attila
: – Magabiztosan nyertünk, mert a második félidőben feljavultunk, igaz, további gólokat kellett volna szereznünk. A helyzetkihasználásunkon még javítani kell.
Balogh Pál: – Visszafogottan kezdtük a mérkőzést, de szerencsére idejében észhez tértünk. A második félidőt ismét gyengébben kezdtünk, de egy tizenegyestől megfosztott minket a játékvezető. A hazai pálya nagyon lejtett.

SIÓFOK–KOZÁRMISLENY 4–1 (0–1)
Siófok, 350
néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Lémon Oszkár, Mohos Milán)
SIÓFOK: Tajti – Tamaskó, Szalai V., Czingráber, Farkas N. – Gál M., Berde – Nagy D., Petneházi (Berki P., 36.), Gréczi – Elek B. (Kozma, 77.). Vezetőedző: Goran Kopunovics
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Kiss M., Gubacsi, Lantos, Kocsis A. – Szekszárdi – Beke, Nagy E. (Csábi M., 85.), Kirchner – Szinanovics (Pajor, 60.) – Tóth M. (Nagy K., a szünetben). Vezetőedző: Kovács Zoltán
Gólszerző: Beke (0–1) a 24., Elek B. (1–1) a 48., Farkas N. (2–1) az 55., Berki P. (3–1) a 66., Berki P. (4–1) a 88. percben
Goran Kopunovics
: – Elajándékoztuk az első huszonöt percet, ezért vártam a szünetet, hogy összerakjam a csapatot. A második félidőben visszakaptam abból a munkából, amit tanítottam a játékosoknak.
Kovács Zoltán: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, mert több helyzetünk is volt. A második játékrészben a gyorsan kapott gól zavart okozott, és beleszaladtunk egy nagy vereségbe.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–CEGLÉDI VSE 2–1 (1–1)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Böcskei Balázs (Bertalan Dávid, Makkosné Petz Brigitta)
CSÁKVÁR: Kovács D. – Pintér B., Póti, Kiprich D., Baranyai Á. – Mészáros D., Bakos Sz. – Molnár T. (Vallejos, 79.), Kocsis G., Oldal (Horváth R., 63.) – Paudits (Péter B., 91.). Vezetőedző: Toldi Gábor
CEGLÉD: Horváth G. – Wild, Albert I., Makrai (Szkunc, 82.), Farkas A., Valkovszki – Markó, Csordás Sz. (Asztalos, 62.), Albert Á. (Horváth B., 82.) – Peres, Szabó V. Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Molnár T. (1–0) a 9., Albert Á. (1–1) a 12., Horváth R. (2–1) a 69. percben
Toldi Gábor
: – Végig irányítottuk a mérkőzést, számtalan helyzetet dolgoztunk ki, és a győzelmet is megszereztük.
Varga Attila: – Nem volt szerencsénk, de még egy ilyen bután játszó csapat nincs az NB II-ben, mint a miénk.

KISVÁRDA MASTER GOOD–PUSKÁS AKADÉMIA 2–2 (1–2)
Kisvárda, 1880
néző. Vezette: Oláh Gábor (Punyi Gyula, Márkus Péter)
KISVÁRDA
: Ivancsics A. – Talabér, Vermes, Papucsek, Vári B. (Fodor A., 66.) – Lucas, Minczér – Szabó P. (Grumics, 60.), Oláh G. (Izing, 79.), Cseri T. – Rajczi. Szakmai igazgató: Révész Attila
PUSKÁS AKADÉMIA
: Gőcze – Heffler T., Fényes, Spandler, Forró Gy. (Molnár Cs., 72.) – Sándor Gy., Zsidai – Óvári (Makrai G., 68.), Márkvárt D. (Gajdos, 81.), Nagy Zs. – Tischler. Vezetőedző: Szíjjártó István
Gólszerző
: Tischler (0–1) a 2., Tischler (0–2) a 19., Lucas (1–2) a 42., Grumics (2–2) a 74. percben

Révész Attila: – Remek propagandája volt az NB II-es futballnak ez a mérkőzés, amelynek első félidejében a legjobbkor szépítettünk, hogy megmaradjon a remény. Ha hamarabb egyenlítünk, a Puskás Akadémia nem bírta volna ki a nyomást.
Szíjjártó István: – A harmadik idegenbeli meccsünket sem tudtuk megnyerni azok után, hogy vezettünk. Az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát, a végén azonban a Kisvárda is nyerhetett volna, vagyis a döntetlen reális.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOROKSÁR SC 1–1 (1–1)
Békéscsaba, 600
néző. Vezette: Bognár Tamás (Kormányos II Gábor, Máyer Gábor)
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bényei, Kelemen D., Szélpál N., Juhász Gy. – Gránitz, Spitzmüller (Urbin, 60.), Takács P. (Nagy I., 74.), Fabio (Ihrig-Farkas, 81.) – Szalai D., Viczián. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
SOROKSÁR: Holczer – Csilus T., Gyepes, Gengeliczki, Silye – Haris, Valencsik – Huszák (Papp M., 62.), Pál A. (Csilus Á., a szünetben), Gárdos – Lovrencsics B. (Bajzát, 69.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Szalai D. (1–0) a 35., Gárdos (1–1) a 37. percben
Zorán Szpisljak
: – Az első gól, az első pont. Többet vártam a csapattól, ez a teljesítmény kevés a célok, a feljutás megvalósításához. Minden játékosom nézzen magába.
Lucsánszky Tamás: – Békéscsabán egy pontot szereztünk, ami jó. Remélem, ezzel a döntetlennel elkezdünk kilábalni a gödörből.

VÁC FC–SZEGED 2011-GA 1–0 (0–0)
Dunaújváros, 100
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kiss Balázs, Aradi József)
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Dlusztus, Tóth F., Földi – Tóth Gergely, Sipeki (Nagy R., 91.) – Kákonyi, Rusvay (Rása, 65.), Niedermüller – ifj. Nyilas E. (Majoros, a szünetben). Vezetőedző: Nagy Tibor
SZEGED: Szántai – Farkas M., Tóth Gábor, Mészáros M. – Achim, Király P., Coroian (Pászka, 81.), Horváth A., Zabari – Zádori (Andorka, 84.), Germán. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Hegedűs Cs. (1–0) az 56. percben
Nagy Tibor
: – Tudtam, hogy a szerdai emberhátrányunknak ára lesz. Fáradtan, enerváltan játszottunk, de óriási szívük van ezeknek a játékosoknak. Csúsznak-másznak, ennek köszönhetjük a sikerünket.
Klausz László: – Ilyen a futball, ilyen az edzősors, ennél többet nem tudok hozzátenni. Az első félidő nagy részét uraltuk, a másodikat végigtámadtuk, mégis képesek vagyunk kikapni.

CIGÁND SE–BALMAZÚJVÁROS 2–1 (1–1)
Nyíregyháza, 250
néző. Vezette: Bogár Gergő (Szilágyi Norbert, Vígh-Tarsonyi Gergő)
CIGÁND: Egyed – Szilágyi L., Csicsvári, Raducu, Molnár R. – Kasza, Nagy R. (Katona Gy., 36.) – Oltean (Baksa, 60.), Kis Sz. (Berecki, 90.), Barcsay – Popescu. Vezetőedző: Fogarasi Zoltán
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Vachtler, Rus, Tamás L., Németh Á. – Sigér – Belényesi, Zsiga, Hadházi (Farkas B., szünetben) – Kapacina K. (Varga K., a szünetben), Fekete Á. (Vólent , 69.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Raducu (1–0) a 21., Fekete Á. (1–1) a 45., Katona Gy. (2–1) a 83. percben
Fogarasi Zoltán
: – Makulátlan mérleggel rendelkező csapatot győztünk le, amely eddig még gólt sem kapott. Mentálisan rendkívül erős a csapatom, a nehézségeken is felül kerekedtünk. Ez egy kis csapat nagy győzelme volt.
Feczkó Tamás: – Az idény leggyengébb játékával is fölényben futballoztunk. A második félidő elején eldönthettük volna a mérkőzést, de nem éltünk a lehetőséggel.

SZEOL SC–BUDAÖRSI SC 1–0 (0–0)
Szeged, Szegedi Vasutas Stadion, 1200
néző. Vezette: Radványi Ádám (Buzás Balázs, Kovács II Gábor)
SZEGED: Leindler – Kéri, Rácz L., Ikonomu, Grünwald – Forró A. – Harsányi, Lévai (Ondrejó, 41.), Puskás Cs., Buzási (Beretka, 62.) – Péter A. (Makszimovics, 81.). Vezetőedző: Tóth Ákos
BUDAÖRS: Ordasi – Horváth L., Kinyik, Gyurácz, Ódé – Sajbán Miklós, Csillag – Menyhárt, Bogáti (Stieber A., 61.), Gyeni (Horváth P., 68.) – Sajbán Máté. Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Makszimovics (1–0) a 93. percben
Tóth Ákos
: – Sorsdöntőnek bizonyult, hogy cseréink hozzátettek csapatunk teljesítményéhez.
Miskei Attila: – Számomra értékelhetetlen a mérkőzés. A Szeged egyet lőtt kapura, és nyert.

MOSONMAGYARÓVÁR–NYÍREGYHÁZA 0–1 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 800 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Szécsényi István, Kulman Tamás)
MTE: Tarczy – Koszó, Baranyai N., Deák I., Galambos – Zsirai, Magasföldi – Bohner (Laki, 63.) – Mayer (Darázs, 78.), Németh M. (Bartos, 57.) – Jasarevic. Vezetőedző: Király József
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Úr, Dvorschák, Rubus, Farkas M. (Rezes, a szünetben) – Dragóner F. (Barna Sz., 71.), Kónya, Tamási Zs., Harsányi – Rudolf, Pálinkás (Kártik, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Kártik (0–1) a 49. percben
Király József
: – A vereség ellenére büszke vagyok játékosaimra, mert szervezetten és kulturáltan futballoztak. Szomorú vagyok, mert nem érdemeltünk vereséget.
Mátyus János: – Küzdelmes mérkőzésen jól játszó ellenfelet győztünk le. Megérdemelt a győzelmünk, amelyért rengeteget is tettünk.

1. Soproni VSE 4 3 1 6–2 +4 9
2. Balmazújváros 4 3 1 5–2 +3 9
3. BFC Siófok 4 3 1 8–6 +2 9
4. FC Csákvár 4 2 2 5–3 +2 8
5. Nyíregyháza Spartacus FC 4 2 2 3–1 +2 8
6. ZTE FC 4 2 1 1 9–5 +4 7
6. Kisvárda 4 2 1 1 9–5 +4 7
8. Szeged 2011 4 2 2 9–3 +6 6