Gyirmót: késés, majd vereség Szigetszentmiklóson

2010.10.09. 18:27
Molnár Marcell duplázott, az MTK II vezet<br />(Fotó: Németh Ferenc – archív)
A Gyirm&oacute;t sz&aacute;m&aacute;ra nem siker&uuml;lt j&oacute;l a labdar&uacute;g&oacute; NB II Nyugati csoportj&aacute;nak 9. fordul&oacute;ja: nem el&eacute;g, hogy elk&eacute;sett a Szigetszentmikl&oacute;s elleni idegenbeli meccsről, 3&ndash;1-es veres&eacute;get szenvedett. Keleten a DVTK, a Mezők&ouml;vesd &eacute;s az MTK is nyert, &iacute;gy a budapestiek &aacute;llnak az &eacute;len.

Fél órával később kezdődött az SZTK és a Gyirmót meccse a vendégek késése miatt, de úgy tűnt, hogy a várakozás a hazaiakat hátráltatta, mivel Weitner Ádám a 25. percben vezetést szerzett.

Ám a második félidőben a szigetszentmiklósiak magukra találtak, és Majoros Árpád szünet utáni egyenlítését követően a meccs hajrájában Király András és Csurka Zoltán is betalált, így a hazaiak 3–1-re győztek. Az SZTK egyébként a meccs teljes jegybevételét felajánlotta a vörösiszap-katasztrófa sújtotta devecseri labdarúgóklubnak.

Lipcsei Péter csapata, a Ferencváros II 1–1-es döntetlent játszott Tatabányán. A zöld-fehérek szereztek vezetést Pölöskey Péter góljával, ám Forgács András a meccs hajrájában egyenlített.

A Videoton-Puskás Akadémia 2–0-ra megverte idegenben a Veszprémet. A találkozón Lencse László szerzett vezetést az első félidő hajrájában, majd Gyurcsó Ádám állította be a végeredményt a meccset emberhátrányban befejező hazaiak ellen.

Keleten az élmezőnyhöz tartozó, ma pályára lépő csapatok megnyerték meccseiket. A DVTK a Vác ellen győzött hazai pályán, míg az MTK II Molnár Marcell duplájának is köszönhetően idegenben verte meg 4–1-re a Békéscsabát.

A Mezőkövesd is diadalmaskodott, Cegléden győzött 1–0-ra, így a Nyíregyházának fel van adva a lecke holnapra, ha nem akar lemaradni az élmezőnytől.

NB II
KELETI CSOPORT, 9. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA FRÜHWALD SE–MTK II 1–4 (0–2)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Sándor Cs. (L. Tóth, Demeter)
BÉKÉSCSABA: Dénes – Oláh G., Csiszár, Saracutu, Juhász Gy. – Szélpál T. (Lázok T., 64.), Bakró, Pozsár, Mészáros L. – Bernáth (Csák Z., 74.), Balázs J. (Olteanu, a szünetben). Vezetőedző: Pásztor József
MTK II: Hegedűs L. – Nagy T., Kornis, Zámbó, Ódé – Kákonyi, Macura, Szurkos, Csiki (Forró, 74.) – Dobó (Besztercei, 86.), Molnár M. (Szentgyörgyi, 79.). Edző: Pölöskei Gábor
Gólszerző: Molnár M. (0–1) a 25., Molnár M. (0–2) a 34., Csiki (0–3) a 49., Kákonyi (11-esből, 0–4) a 67., Csák Z. (1–4) a 76. percben
Pásztor József: – Az első játékrészben a csapat nagyon gyenge teljesítményt nyújtott, a fordulás után egy kicsivel jobbat.
Pölöskei Gábor: – Különösen az első félidőben ötletesen és gólra törően játszott a csapat. Megérdemelten nyertünk.

RESTART-CEGLÉDI VSE–MEZŐKÖVESD SE 0–1 (0–1)
Cegléd, 200 néző. Vezette: Ákos (Takács G., Mohos)
CEGLÉD: Miski – Tóth M., Ladiszlai (Nagy T., 25.), Fekete A., Juhász D. – Busa, Buzás, Nagy L., Nagy A. (Carvalho, 80.) – Rebecsák (Mojzes, 74.), Szabó L. Vezetőedző: Simon Antal
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Elek N., Éles – Kaszás, Lakatos B., Sivák (Hegedűs T., 84.), Haburcsák – Bene A. (Bogdány, 60.), Husanik (Szabó V., 50.) Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Bene A. (0–1) a 10. percben
Simon Antal: – Sérülésekkel és betegségekkel sújtott csapatom a maximumot nyújtotta, de a gól hiányzott. Egyetlen nagyobb hibánkat rutinos ellenfelünk kihasználta.
Huszák Géza: – Küzdelmes mérkőzést vívtunk, nem játszottunk jól, de eredményesen, mert szereztünk három pontot.

OROSHÁZA FC–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 0–1 (0–0)
Orosháza, 300 néző. Vezette: Szőts (Kormányos II G., Kovács II G.)
OROSHÁZA: Molnár T. – Kerekes I., Futaki, Balogh M. (Lupsa, 79.), Szabó N. – Ács (Piti, 69.), Kerepeczki, Petneházi, Retek – Pálinkó (Baranyai B., 61.), Szabó T. Vezetőedző: Kvasznovszky József
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Kerek (Nagy D., 38.), Póti, Hortó, Giura – Lovas, Arnóczki (Kádár L., a szünetben), Bogdanovics, Bellon – Kiss L., Urbin (Simtchatcha, 89.). Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Urbin (0–1) az 50. percben
Kiállítva: Szabó N. (a második sárga lap után) a 60., Retek (gólhelyzetben buktatta Bellont) a 93. percben
Kvasznovszky József: – Az első félidőben kihagyott helyzetekért a második játékrészben nagy árat fizettünk.
Lajos Ferenc: – Az edzőcsere mindig felpörgeti a csapatot, s most is ez történt. Mielőbbi gyógyulást a lábtörést szenvedett Arnóczki Tamásnak.

VECSÉSI FC–MAKÓI FC 1–0 (0–0)
Vecsés, 500 néző. Vezette: Radványi (Varga Zs., Butkai)
VECSÉS: Gyenes – Máj, Kovács II Z., Vasas Z., Radnai – Ponczok (Cseke, 83.), Die (Törőcsik A., 74.), Lannert, Fritz – Kiss K., Czipper (Zana, 60.). Vezetőedző: Kántor Attila
MAKÓ: Czirbus – Podonyi, Tóth I, Béres R., Krucsó – Csamangó (Dálnaki, 62.), Magyar, Puskás Cs., Fülöp T., Nagy A. – Schreiber (Faragó B., 69.). Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Zana (1–0) a 77. percben
Kiállítva: Dálnaki (durvaságért) a 89. percben.
Kántor Attila: – Gyenge első félidő után, a másodikban feltámadtunk és kiszenvedtük a győzelmet. Nagyon kellett ez a három pont.
Kolozsvári János: – Katasztrofális támadójátékunk miatt nem is lehetett más az eredmény.

REAC–KAZINCBARCIKAI SC 0–1 (0–1)
Budai II László Stadion, 100 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Medovarszki, Viczián)
REAC: Somogyi – Dinka (Torma, a szünetben), Kovács B., Ferencz, Mészáros M. (Nyerges, 77.) – Dancs (Menyhárt, a szünetben), Cseri, Gulyás M., Sallai B. – Szabó Zs., Olasz J. Vezetőedző: Mátyus János
KAZINCBARCIKA: Kiss M. – Vadász, Kovács R., Nagy T., Sebők T. – Odrobéna, Fehér B., Borbély – Binder (Kerékgyártó, 57.), Stevica (Máthé G., 78.), Kovács P. (Engi, 86.). Vezetőedző: Kádár Zsolt
Gólszerző: Stevica (0–1) a 17. percben
Kiállítva: Szabó Zs. (Fehér Balázs lekönyökléséért) a 29. percben
Mátyus János: – Nem vagyok még elég jó edző ahhoz, hogy elmondhassam a véleményem.
Kádár Zsolt: – Kitűnő játékvezetés mellett, nagy küzdelemben, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

DIÓSGYŐRI VTK–DUNAKANYAR-VÁC 3–1 (1–1)
Diósgyőr, 1500 néző. Vezette: Farkas Á. (Tóth I., Varga II G.)
DVTK: Rados – Rakovics (Horváth G., 23.), Gal, Budovinszky, Gohér – Dobos, Illés R., Granát (Zsivoczky, a szünetben), Halgas (Faggyas, 80.) – George, Roszel. Vezetőedző: Benczés Miklós
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros, Páles, Juhász B. – Albert Á., Farkas P. (Franyó, 86.) – Rusvay, Rob (Ivanovici, 65.), Arany Z. (Surányi, 78.) – Palásthy. Vezetőedző: Szabados György
Gólszerző: Dobos (1–0) a 17., Rob (1–1) a 18., Horváth G. (2–1) az 59., Faggyas (3–1) a 83. percben
Benczés Miklós: – Jelentős fegyvertény ez a győzelem. Nem játszottunk jól, nagy energiákat fordítottunk a védekezésre, de így is sikerült három gólt szereznünk.
Szabados György: – A Diósgyőr határozottabban játszott, jobban akart, és a második félidő alapján rászolgált a győzelemre. Mi halvány teljesítménnyel rukkoltunk ki, támadójátékunk pedig egyenlő volt a nullával.

NYUGATI CSOPORT, 9. FORDULÓ
SZTK-ERIMA–GYIRMÓT FC 3–1 (0–1)
Szigetszentmiklós, 600 néző. Vezette: Bede F. (Kepe, Kulman)
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Csák, Pomper, Szamosszegi, Szamosi – Zsömlye (Csurka, a szünetben), Pintér Z., Csepregi (Király A., 69.), Majoros – Tóth M. (Bonifert, 63.), Madar M. Vezetőedző: Várhidi Péter
GYIRMÓT: Boros – Kiss Zs., Böjte, Tóth B., Szabó Cs. – Czanik (Lajtos, 77.), Baumgartner, Horváth R., Varga L. (Tóth N., 74.) – Weitner, Laki B. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Weitner (0–1) a 26., Majoros (1–1) az 55., Király A. (2–1) a 85., Csurka (3–1) a 88. percben
Várhidi Péter: – Úgy játszottunk, ahogy kellett: odaadóan. Gratulálok a csapatomnak.
Kiprich József: – Saját magunkat sikerült megvernünk. Az első félidőben megnyerhettük volna a mérkőzést.

ENTERNET-FC TATABÁNYA–FERENCVÁROS II 1–1 (0–0)
Tatabánya, 800 néző. Vezette: Berger (Lémon, Kis Z.)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Forgács, Simkó, Köntös – Ferkó (Kollár D., 58.), Kovács I. (Dombai V., 76.), Farkas V., Deme – Kocsis D., Folmer (Farkas J., 58.). Vezetőedző: Herédi Attila
FTC II: Mester – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Bölcsföldi, Peszmeg, Tóth B.., Kulcsár D. – Abdi (Fitos, 84.), Morales (Pölöskey, a szünetben). Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Pölöskey (11–esből, 0–1) a 74., Forgács (1–1) a 85. percben
Herédi Attila: – A mérkőzés végén Deme Imre lábában volt a győzelem reménye. Egy félidőben rengetegszer voltunk lesen, ami nem fér bele a támadójátékunkba.
Lipcsei Péter: – Elégedett vagyok, hiszen a mérkőzésnek nem mi voltunk az esélyesei. A játék képe alapján rászolgáltunk az egy pontra.

GYŐRI ETO II–BKV ELŐRE 2–2 (2–1)
Győr, ETO–Park, 300 néző. Vezette: Erdős (Huszár, Kiss I B.)
ETO II: Nacsa – Nagy Á., Eugene, Bieder, Totadze – Simon A. (Varga T., 74.), Berde, Briones, Kiss Sz. (Paget, 66.), Sarasenidze – Ahjupera. Edző: Klement István
BKV: Vezér – Baranyai N., Miklósvári, Makrai, Mayer – Fazakas (Varga E., 72.), Csikós, Nagy A., Selei (Sebestyén, 75.) – Csopaki, Cseri (Merczel, 66.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Berde (1–0) a 8., Selei (1–1) a 20., Sarasenidze (2–1) a 23., Baranyai N. (2–2) az 58. percben
Klement István: – Ezúttal csak egy támadó cserénk volt, és ez meglátszott a végeredményen is.
Soós Imre: – Harcos mérkőzésen rúgtunk két gólt, a meccslabda is a miénk volt, a végén azonban örülnünk kellett az egy pontnak.

VESZPRÉM FC–VIDEOTON-PFLA 0–2 (0–1)
Veszprém, 500 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Péter, Bede T.)
VESZPRÉM: Varga T. – Grósz, Pálfi R., Fehér K., Leitold – Szilágyi L., Hudec (Babik, 60.), Boromisza, Sánta A. (Karakai, a szünetben) – Tatai, Finta P. (Kalcsó, a szünetben). Megbízott edző: Székely Tibor
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Papizsanszkij, Milanovic, Présinger – Szolnoki (Rása, 76.), Fejes, Gyurcsó (Kis R., 72.), Szakály D. – Móri, Lencse (Babos, 82.). Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Lencse (11–esből, 0–1) a 45., Gyurcsó (0–2) a 63. percben
Kiállítva: Tatai (a második sárga lap után) a 63. percben
Székely Tibor: – A jogtalanul megadott tizenegyes és a kiállítás megpecsételte a sorsunkat.
Hartyáni Gábor: – Pozitívum a biztos győzelem mellett, hogy sérülés nélkül megúsztuk a mérkőzést.

BUDAÖRSI SC–KOZÁRMISLENY SE 2–1 (0–0)
Budaörs, 200 néző. Vezette: Berke (Szalai D., Hofbauer)
BUDAÖRS: Horváth Z. – Pleván, Hegedűs N., Csobánki, Mihályi – Sándor I., Horváth L., Melczer – Roni (Schafranek, 75.), Farkas Á. (Lászka, 63.) – Tüske. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Tóth I., Finta Z., Kovács T., Tasselmájer – Kollega (Pavlovic, 75.), Bozsoki, Andruskó, Tóth Z. (Laki Z., 63.) – Lauer (Fónai, 63.), Koplárovics. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Tüske (1–0) a 49., Sándor I. (11–esből, 2–0) a 69., Pavlovic (2–1) a 84. percben
Kiállítva: Andruskó (a második sárga lap után) a 43. percben
Lucsánszky Tamás: – Kicsit puhányabbak voltunk, mint szerettem volna, ezzel együtt megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
Márton Gábor: – Az egyenlő elbírálásnak a csíráját sem láttam, de csak dicsérni tudom csapatom teljesítményét, mert tíz emberrel harcolva a mérkőzés végén akár egyenlíthettünk is volna.

PÉCSI MFC–KAPOSVÖLGYE VSC 2–0 (1–0)
Pécs, 700 néző. Vezette: Pánczél (Viszokai, Forgács A)
PMFC: Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovics, Törtei – Regedei, Pintér A., Nagy O. (Gyánó, 77.) – Lovrencsics G. (Eszlátyi, 89.), Csovics (Kvekveskiri, 70.), Wittrédi. Vezetőedző: Kiss László
KAPOSVÖLGYE: Köllő – Pintér L., Menyhért, Vaskó J., Horváth Á. (Namuquita, 73.) – Balogh L., Sandro (Reszli, 84.), Kalmár B. (Fellai, 61.), Sevel – Huzmi, Ato. Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Wittrédi (1–0) a 24., Wittrédi (2–0) az 54. percben
Kiss László: – Sok munkát fektettünk a mérkőzésbe, de nehezen győztünk.
Horváth Lajos: – Hét új labdarúgó beépítése nem zavartalan, de már láttam biztató jeleket.