2011.09.03. 19:37
Kanta József góllal járult hozzá az MTK sikeréhez (Fotó: Veres Viktor, archív)
A szombati játéknap után négy százszázalékos mérlegű csapat maradt a labdarúgó NB II-ben: nyugaton az MTK és a Tatabánya, keleten a Mezőkövesd és a Szolnok hibátlan. Három a pont nélküli csapatok száma: keleten meglepetésre a Vác és a Szeged 2011 kezdte pocsékul a szezont, nyugaton az újonc Dunaújváros-Pálhalma kínlódik egyelőre.

KELETI CSOPORT

A Keleti csoportban a harmadik fordulóban a Nyíregyháza hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az újonc Eger ellen. Az Orosháza és a Vác otthon kapott ki, míg a Szonok 4–0-ra legyőzte a Kazincbarcikát.

A két forduló után nyeretlen Nyíregyháza a szintén győzelem nélkül álló újonc Egert fogadta szombaton. A hazai csapat az első két fordulóban nem tudott gólt szerezni, ezt a rossz szériát törte meg Kovács Ádám a találkozó 26. percében szerzett gólja. A vendégek villámgyorsan, mindössze hét perccel később válaszoltak, ekkor egy bal oldali beadást követően Katona Attila fejjel volt eredményes.

A folytatásban mindkét fél eldönthette volna a három pont sorsát, ám gól nem esett, így mind a Nyíregyháza, mind az Eger nyeretlen három fordulót követően.

A feljutást megcélzó Mezőkövesd Hamar Ádám góljával őrizte meg makulátlan mérlegét az Orosháza otthonában, a bajnokságot pocsékul kezdő Vác vezetett a Cegléd ellen, de a CVSE Koncz Zsolt és Balog Marcell találatával fordítani tudott.

Az esti mérkőzésen a DVSC-DEAC mezőnyfölényt ugyan ki tudott harcolni a Békéscsaba otthonában, mégis súlyos, 4–1-es vereséget szenvedett a helyzeteiket sokkal jobban kihasználó lila-fehérektől. A Békéscsaba még veretlen és feljött a harmadik helyre a tabellán.

NYUGATI CSOPORT

Három forduló után a feljutásra pályázó MTK és Tatabánya is százszázalékos maradt a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában.

Továbbra is hibátlan az MTK, amely későre hagyta a döntést a szomszéd BKV Előre ellen: Kanta József – akinek a játéka kérdéses volt a mérkőzés előtt – a 76. percben szerezte meg a vezetést a házigazdáknak, Könyves Norbert a 82. percben zárta le a nyitott kérdéseket.

A hagyományos bányásznapi hazai mérkőzésen a Tatabánya ezúttal a Budaörsöt fogadta, és megőrizte százszázalékos mérlegét. A Bányász Farkas János és Lajtos Dávid góljával húsz perc alatt kettővel elhúzott, Sánta Attila csak szépíteni tudott – a tatabányaiak tapadnak az MTK-ra.

A Nyugati csoport élmezőnyébe tartozó csapatok közül a Gyirmót megmutatta a Dunaújváros-Pálhalmának, hogy az újoncnak még van mit fejlődnie: a Gyirmót egy szöglet után Lázár Patrik góljával szerzett vezetést az első félidőben, majd a második hajrájában két Csopaki-találattal és egy Tóth Norbert-góllal döntött.

A Paks és a Videoton második csapata nem bírt egymással, a Kozármisleny Fellai József korai góljával legyőzte az Ajkát. Baján gólzáport láthattak a kilátogató nézők, a hazai csapat 5–3-ra nyert a Győri ETO II ellen. A Győr 1–0 után egyenlített, 3–1 és 4–2 után szépített, de a végén kapott még egyet.

Súlyos vereséget szenvedett a Szigetszentmiklóstól az újonc Soproni VSE: az SZTK 4–0-s sikerrel zárt. A vendégek a szünetben Haman Sadjo góljával még csak eggyel „mentek", de a 65. és a 86. perc között háromszor is betaláltak.

NB II, NYUGATI CSOPORT, 3. FORDULÓ
KOZÁRMISLENY SE–FC AJKA 1–0 (1–0)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Pánczél (Márton Zs., Kovács II G.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Kovács T., Balaskó Cs., Fellai, Tasselmájer – Godslove (Karacs, 58.), Nagy E. (Vég B., 86.), Andruskó, Rácz F. – Laki Z. (Eszlátyi, 58.), Koller K. Vezetőedző: Márton Gábor
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L. (Vittman, 83.), Kovács Zs., Pothárn, Szalai R. (Horváth Á., 66.) – Mihalecz P., Gaál B. (Pados, 78.). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Fellai (1–0) a 8. percben
Kiállítva: Kovács Zs. (második sárga lap után) a 70. percben
Márton Gábor: – Csodaszámba megy a teljesítményünk, mert ilyen fiatal csapattal is mérkőzéseket nyerünk.
Artner Tamás: – Szeretném egyszer megélni, hogy Ajkán is hasonlóan segítsenek bennünket a bírók. A második félidőben emberhátrányban is megmutattuk, melyik a jobb csapat.
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA–GYIRMÓT FC 0–4 (0–1)
Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Berke (Kepe, Kulman)
DUNAÚJVÁROS: Floszmann – Varga K. (Kocsis G., 86.), Vaskó J., Dudás P., Pénzes – Cséza (Rottmann, 80.), Payeta – Huber, Márki, Berényi – Nagy D. (Lázár D., 71.). Vezetőedző: Nagy Zoltán
GYIRMÓT: Deli – Lázár P., Kozmér, Makrai, Szabó Cs. (Tóth N., a szünetben) – Czanik (Homonyik, 59.), Cseri T., Tóth B. – Csopaki, Laki B. (Polyák, 68.), Varga L. Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Lázár P. (0–1) a 30., Csopaki (0–2) a 78., Csopaki (0–3) a 87., Tóth N. (0–4) a 90. percben
Nagy Zoltán: – A támadójátékunk nem volt megfelelő, így roppant nehéz pontot szerezni. Amíg az előző években megszokott, rövid passzos játékunkat nem vállaljuk föl, addig nehéz előrelépnünk.
Soós Imre: – Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékunkkal nem annyira. Hiányoltam a rövid passzokat és a beindulásokat, futás nélkül pedig nem megy.
MTK BUDAPEST–BKV ELŐRE SC 2–0 (0–0)
Hidegkuti-stadion, 500 néző. Vezette: Veizer (Márkus T., Galán)
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Szekeres A., Kelemen B., Vadnai – Zsidai (Gál A., 85.), Ladányi (Nikházi, 57.), Frank (Csiki, a szünetben) – Kanta J. – Pál A., Könyves. Szakmai igazgató: Garami József
BKV ELŐRE: Vezér – Fazakas (Sebők I., 62.), Baranyai N., Miklósvári, Csikós – Szabó V., Máj Z., Varga E., Selei (Mayer, a szünetben) – Berki, Takács M. (Császár, 73.). Vezetőedző: Szapor Gábor
Gólszerző: Kanta J. (1–0) a 76., Könyves (2–0) a 83. percben
Kiállítva: Varga E. (második sárga lap után) a 68. percben
Garami József: – Az első félidőben kimaradtak a helyzeteink. Nehezen törtük fel a harcias BKV védelmét, de végül megérdemelten nyertünk.
Szapor Gábor: – Az első kapott gólig jól játszottunk, a kiállítást indokolatlannak éreztem. Két védelmi hiba miatt szenvedtünk vereséget.
PAKSI FC II–VIDEOTON-PFLA 0–0
Paks, 150 néző. Vezette: Szőts G. (Iványi I., Kiss I B.)
PAKS II: Pokorni – Féhr, Berkó, Racskó, Blatt (Juhász M., 67.) – Kupás (Cziráki, 75.), Tamási G., Budai, Heffler N. – Papp R. (Pintér N., 70.), Feil. Edző: Lengyel Ferenc
VIDEOTON-PFLA: Somodi – Margitics, Vaszicsku G., Papucsek, Jankovics – Macsicza, Soós, Babos – Farkas V. (Elek B., a szünetben), Baracskai (Balog G., 80.), Máté J. Edző: Hartyáni Gábor
Lengyel Ferenc: – Ami az előző szezonban még elég volt a győzelemhez, az a mostaniban már nem, ráadásul szerencsénk sem volt.
Hartyáni Gábor: – Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten szereztünk egy pontot.
SOPRONI VSE–SZIGETSZENTMIKLÓS 0–4 (0–1)
Sopron, 800 néző. Vezette: Szilasi (Gyürüsi, Mohos)
SOPRON: Sipos G. – Csontos (Bognár Gy., a szünetben), Szmiljanics, Bozsoki, Nagy Z. (Horváth T., 59.) – Perics, Tatai (Fazekas N., 28.), Lazics, Szabó L. – Csordás Cs., Bausz. Vezetőedző: Végh Tibor
SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma T. – Csák K., Szamosszegi, Csiszár, Sadjo – Barna Zs., Kveskveskiri, Somorjai, Varga Z. (Krómer, 80.) – Ngalle (Nagy T., 73.), Fekete L. (Konczi, 87.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Sadjo (0–1) a 23., Somorjai (0–2) a 65., Nagy T. (0–3) a 75., Krómer (0–4) a 86. percben
Végh Tibor: – Voltak helyzeteink nekünk is, amíg azonban nem szerzünk gólt, nemigen tudunk megint pontot szerezni.
Várhidi Péter: – Az első perctől kezdve ráerőltettük akaratunkat az ellenfélre, de a helyzetkihasználásunk így is hagyott némi kívánnivalót maga után.
FC TATABÁNYA–BUDAÖRSI SC 2–1 (2–0)
Tatabánya, 2000 néző. Vezette: Böcskei (Hoffbauer R., Hima)
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Böjte, Farkas V., Megyesi (Kiprich D., a szünetben) – Móri, Deme (Milanovic, 65.), Kovács I., Lajtos – Farkas J. (Ndjodo, 74.), Sitku. Vezetőedző: Kiprich József
BUDAÖRS: Esterházy – Csengő, Pleván, Csobánki, Ódé – Horváth L. , Papp G. (Lászka, a szünetben), Mihályi (Szűcs P., 80.) – Kollega, Tüske, Sánta A. (Besztercei, 80.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Farkas J. (1–0) a 7., Lajtos (2–0) a 21., Sánta A. (2–1) az 50. percben
Kiprich József: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, mert rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. A második félidőben érthetetlenül visszahúzódtunk, és játékunk sem volt folyamatos.
Lucsánszky Tamás: – Ha tanulunk saját hibáinkból, sokkal többre leszünk hivatottak.
VESZPRÉM FC–FERENCVÁROS II 3–1 (1–0)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Kovács G. (Péter, Makkosné)
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedűs Gy., Hevesi-Tóth, Bosnjak – Ihász, Szöllőskei (Finta P., 58.), Thiago (Schleer, 82.), Burcsik – Novothny, Alex (Vitomir, 65.). Vezetőedző: Vágó Attila
FERENCVÁROS II: Jova – Vass M., Fülöp N., Vattai, Tóth A. – Fitos (Szabó R., 80.), Peszmeg (Antal Zs., 70.), Józsi, Tóth B. – Varga B. (Papp M., 46.), Gárdos. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Alex (1–0) a 30., Novothny (2–0) az 53., Tóth B. (2–1) az 58., Finta P. (3–1) a 72. percben
Vágó Attila: – Két vereség után felszabadultan futballoztunk, és ekkora különbséggel is megérdemelten győztünk.
Lipcsei Péter: – A helyzeteit jobban kihasználó veszprémiek megérdemelten nyertek, mert kettő egy után egy egyéni hibával tettünk azért, hogy veszítsünk.
BAJAI LSE–GYŐRI ETO II 5–3 (2–1)

Baja, 400 néző. Vezette: Iványi Z. (Albert I., Medovarszki)

BAJA: Herbert – Szauter (Villám, 65.), Zahorecz, Burucz, Forgács A. – Szőllősi, Domokos, Lógó (Micskó, 9.) – Csovics, Kormos, Balázs R. (Nagy E., 51.). Vezetőedző: Bognár György
GYŐRI ETO II: Nacsa – Nagy Á., Bieder, Zámbó, Czeitler – Kiss Sz. (Dömötör,78.), Nyitrai, Németh L. (Horváth G., 60.) – Molnár T., Serfőző, Miklós (Varga T., 40.). Edző: Klement István
Gólszerző: Kormos (11–esből, 1–0) a 15., Serfőző (1–1) a 18., Szőllősi (2–1) a 26., Domokos (3–1) a 46., Varga T. (3–2) a 65., Kormos (11-esből, 4–2) a 70., Horváth G. (4–3) a 77., Nagy E. (5–3) a 87. percben
Bognár György: – A Győr játéka jobban tetszett, mert nem vagyok hozzászokva, hogy az utolsó húsz percben erőnléti problémákkal küszködjünk. A három pontnak örülök, ez a mérkőzés lehetett volna számukra nyolc egy és négy négy is.
Klement István: – Voltak fordulópontok, amelyekből mi nem jól jöttünk ki. A Baja nyert, mert egyes időszakban jobban játszott. Tapasztaltabban meg is nyerjük az ilyen mérkőzéseket.
KELETI CSOPORT, 3. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–EGRI FC 1–1 (1–1)
Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Nagy R. (Horváth R., Berettyán)
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Miskolczi, Nánási, Mészáros M., Orosz M. – Vukadinovics, Farkas M. – Reznek (Borsi M., 61.) – Kovács Á., Salami (Ráti, 76.), Haburcsák (Popa, 65.). Vezetőedző: Gálhidi György
EGER: Sztankó – Balog Zs., Benke, Bíró P., Sallai B. (Debreceni D., 35.) – Fürjes (Olasz J., 91.), Katona A., Romhányi, Farkas Á., Bojtor (Preklet, 89.) – Horváth Z. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Kovács Á. (1–0) a 25., Katona A. (1–1) a 32. percben
Gálhidi György: – A megszerzett gól után folyamatosan engedtük ki a kezünkből az irányítást. A második félidőre átestünk a holtponton, de nem tudtuk kicsikarni a győzelmet.
Simon Antal: – Furcsán indult a mérkőzés, és nem csak a kapott gól miatt. Az egyenlítés után kihagytuk a meccs helyzetét, a második játékrészben pedig gyűrte egymást a két csapat, amiből igazságos döntetlen kerekedett ki.
OROSHÁZA FC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 0–1 (0–1)
Orosháza, 400 néző. Vezette: Németh Á. (Farkas B., Butkai)
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Lupsa (Bozoki, 79.), Szabó N., Szabó A. (Szabó T., a szünetben) – Juhász N. (Tóth D., 87.), Kerepeczki, Ács L., Petneházi, Végh A. – Búza. Vezetőedző: Major László
MEZŐKÖVESD: Szántai – Kaszás, Vámosi, Elek N., Sivák – Bagi, Zováth, Irhás (Lakatos B., 87.), Jeremiás – Hamar Á. (Bogdány, 67.), Olasz D. (Husanik, 76.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Hamar Á. (0–1) a 31. percben
Major László: – Idei legjobb játékunk, ha egy kis szerencsével párosul, akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést.
Huszák Géza: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Nem tettük, ezért a második félidő nehéz volt.
SZOLNOKI MÁV–KAZINCBARCIKAI SC 4–0 (2–0)
Szolnok, 1300 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Bozó)
SZOLNOK: Tóth Z. – Urbán-Szabó, Mile, Balogh P., Pintér L. – Lengyel B., Ulvicki, Kis R., Mundi R. (Németh T., 80.) – Szepessy R. (Antal G., 72.), Vári (Kalmár, 30.). Vezetőedző: Romanek János
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Toplenszki, Komlósi Á. (Nyitrai, a szünetben), Nyisalovits (Borbély, 43.), Horváth B. – Mbei (Dávid, 57.), Konate, Fehér B., Tátrai – Kovács P., Bene. Vezetőedző: Szabó János
Gólszerző: Szepessy R. (1–0) a 2., Kalmár (2–0) a 40., Lengyel B. (3–0) a 73., Antal G. (4–0) a 85. percben
Romanek János: – Nagyszerűen küzdöttek játékosaim, akik időnként szép játékkal, időnként csúszva-mászva, de haladnak az kitűzött célunk felé.
Szabó János: – Ezúttal nem volt nehéz felülmúlni bennünket, mert kapitális egyéni hibáink voltak. A Szolnok minden csapatrészben jobb volt.
DUNAKANYAR-VÁC–CEGLÉDI VSE 1–2 (1–1)
Vác, 250 néző. Vezette: Gaál Gy. (Tóth I., Varga II G.)
VÁC: Héger – Hegedűs Cs., Tányéros G., Páles, Juhász B. – Rusvay, Albert Á., Gulyás G. (Szabados T., 75.), Arany Z. (Andrejcsik, 85.) – Franyó (Lovrencsics B., 56.) – Michel. Vezetőedző: Szabados György
CEGLÉD: Miski – Robson, Kurucsai, Ladiszlai, Vincze Z. – Kenderes, Nagy L., Odrobéna (Tóth M., 80.), Farkas I. – Koncz (Buzás, 88.), Balog M. (Markó, 84.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Hegedűs Cs. (1–0) a 9., Koncz (1–1) a 21., Balog M. (1–2) az 58. percben
Szabados György: – Olyanok vagyunk, mint a rakoncátlan diákok: eltoljuk a beiratkozást.
Ványi Zsolt: – Sokat tettünk a győzelemért, és ha ennek csak a felét tettük volna egy hete, akkor most három ponttal többünk lenne.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DVSC-DEAC 4–1 (2–1)

Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Lovas (Forgács, ifj. Kormányos).
BÉKÉSCSABA: Máthé – Kerekes, Kállai, Makra, Horváth T. – Szélpál (Juhász Gy., 64.), Balogh M. (Balázs, 76.), Fülöp (Tóth N., 80.), Pozsár – Tchana, Leucuta. Vezetőedző: Pásztor József.
DVSC-DEAC: Erdélyi – Bényei, Ludánszki, Fodor M., Burics – Csorba, Lucas, Sigér, Vinicius – Kokánszki (Al-Mohamed, 91.), Szilágyi P. Edző: Fórián Zsolt.
Gólszerző: Leucuta (1–0), a 11., Sigér (1–1), a 36., Szélpál (2–1), a 45., Leucuta (3–1), az 50., Tchana (4–1), a 77. percben.
Pásztor József: – Mezőnyben a Debrecen jobban játszott, mint mi, viszont ennyit jelent, hogy van két csatárunk.
Fórián Zsolt: – Már a harmadik mérkőzésen jobbak vagyunk mezőnyben, de ez az eredményen nem látszik. A játékvezető ténykedésével nem tudok egyetérteni.