Az Újpest II, a Győr II és a Honvéd II is otthon kapott ki

2010.09.26. 20:01
A Videoton II-ben Lencse László is betalált a Győr ellen (Fotó: Czerkl Gábor, archív)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában az Újpest II négy, a Győr II három góllal kapott ki vendéglátóként úgy, hogy becsületgólra sem futotta erejükből.

Újpesten a mezőny legjobbja, a bőcsi Etogo két gólt szerzett. Az Újpest harmadszor kapott ki, a Bőcs harmadszor nyert a szezonban.

A Keleti csoport másik, vasárnapra maradt találkozóján a továbbra is nyeretlen Hajdúböszörmény ezúttal a Mezőkövesd-Zsóry vendégeként szenvedett vereséget. A három pont sorsáról döntő találatot Vámosi Csaba a hajrá előtt szerezte, büntetőből.

Nyugaton Barcson nyert négy góllal a Gyirmót, a házigazdák 2–1-es vendégvezetésnél létszámban megfogyatkoztak, miután Miskovics Pétert kiállította a játékvezető.

Három ponttal gazdagodott a Bozsik-stadionban a BKV, a házigazdák erejéből 0–2 után csak a szépítésre futotta.

Az első félidő közepén három perc alatt két gólt kapott a Baja, amely a 29. percben emberhátrányba is került, ez pedig megpecsételte a vendégek sorsát.

Lencse László szünet előtt szerzett góljával került előnybe Győrben a Videoton II, a vendégek a szünet utáni második percben is eredményesek tudtak lenni, erre aztán nem is tudtak válaszolni a győriek.

NB II
KELETI CSOPORT
ÚJPEST II–BŐCS 0–4 (0–2)
Szusza-stadion, 300 néző. V: Gyarmati II (Iványi, Kis I B.)
ÚJPEST: Horváth T. – Rubus, Dvorschák, Litauszki, Kovács D. – Balogh B. Tajthy (Barczi, a szünetben), Banai, Bognár I. (Lázár B., a szünetben) – Hullám, Szabó B. (Frank, 56.). Edző: Szlezák Zoltán
BŐCS: Hamar – Bokros, Rubint, Sipos T., Molnár Zs. – Jeremiás, Katona A., Müller Zs. (Nyírcsák, 84.), Hajdú Zs. (Krajncz, 79.) – Enescu (Zsarnai, 86.) – Etogo. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Gólszerző: Etogo (0–1) a 11., Jeremiás (0–2) a 21., Etogo (0–3) a 49., Hajdú Zs. (0–4) a 64. percben
Szlezák Zoltán: – Nagyobb tüzet vártam a csapattól. A vendégek kihasználták a hibáinkat, és ezért megérdemelten nyertek.
Zsiga Gyula: – Rendkívül jó, és élvezetes mérkőzésen, szenzációs játékkal nyertünk az Újpest ellen.

MEZŐKÖVESD–HAJDÚBÖSZÖRMÉNY 1–0 (0–0)
Mezőkövesd, 350 néző. V: Sándor Cs. (L. Tóth L., Hadházi)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Elek N., Éles – Kaszás, Lakatos B., Sivák, Haburcsák (Török S., 64.) – Bene A. (Bogdány, 53.), Husanik (Szabó V., 75.). Vezetőedző: Huszák Géza
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király L. (Kerek B., 55.), Szilágyi K., Frida, Giura (Bellon, a szünetben) – Lovas, Arnóczki, Nagy D., Kiss L. – Simtchatcha (Bogdanovics, 71.), Urbin 5. Vezetőedző: Fórián Zsolt Lajos
Gólszerző: Vámosi (11-esből, 1–0) a 79. percben
Huszák Géza: – Rendkívül nehéz mérkőzést játszottunk a rossz talajon, ám megérdemeltük a győzelmet, ugyanis felőröltük az ellenfelünket.
Fórián Zsolt: – Nem játszottunk rosszul, csakhogy meg kell tanulnunk nyerni, ugyanis hiába játszunk szépen, ezért nem jár pont. Remélem, minél hamarabb túljutunk a holtponton.

NYUGATI CSOPORT

BP. HONVÉD IIBKV ELŐRE 1–2 (0–1)
Bozsik-stadion, 150 néző. V: Szőts G. (Ortó Gy., Pápai Z.)
HONVÉD II: Kunsági – Varga P., Remes, Baráth, Tavars – Azevedo, Nagy Armand, Hidi, Botos A. (Haruna, a szünetben) – Vernes (Lengyel Gy., 81), Diallo. Edző: Gabala Krisztián
BKV: Vezér Á. – Baranyai N., Makrai, Miklósvári – Merczel (Selei, 69.), Csopaki, Nagy Attila, Csikós, Mayer – Gajda (Fazakas, 76.), Cseri (Sebestyén D., 92.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Baranyai N. (0–1) a 6., Gajda (0–2) a 62., Azevedo (1–2) a 70. percben
Gabala Krisztián: – Nem mondhatok mást egy ilyen vereség után, csak azt, hogy gratulálok a vendégcsapatnak.
Soós Imre: – Úgy néz ki, kezdünk kimászni a gödörből, végtére az utóbbi három bajnokinkból kettőt megnyertünk.

GYŐRI ETO IIVIDEOTON-PFLA 0–3 (0–1)
 Győr, ETO-Park, 150 néző. V: Ákos D. (Gyűrűsi G., Mohos M.)
GYŐR: Sánta A. – Nagy Á., Eugene, Bieder, Vető – Berde, Windecker (Paget, 80.), Copa – Molnár T., Ahjupera, Varga T. (Kiss Sz., 60.). Edző: Klement István
VIDEOTON: Somodi – Margitics, Papizsanszkij, Izing, Présinger – Gyurcsó, Szakály D. (Baracskai, 67.), Szolnoki (Soós, 81.), Fejes – Lencse, Móri (Ponczók, 77). Edző: Hartyányi Gábor
Gólszerző: Lencse (0–1) a 44., Gyurcsó (0–2) a 47., Móri (0–3) a 73. percben
Klement István: – Az eredmény ellenére azt mondom, a második félidőben jól játszott csapatunk, de egyéni villanásokkal a vendégek eldöntötték a mérkőzést.
Hartyányi Gábor: – Nehéz körülmények között, jól felkészített csapat ellen, meggyőző játékkal megérdemelt győzelmet arattunk.

BARCSGYIRMÓT 1–5 (1–2)
Barcs, 200 néző. V: Kovács G. (Kepe, Kulman)
BARCS: Halasi – Dienes, Balogh T., Matus, Miskovics – Kordé, Hock, Koller, Bernando (Horváth P.) – Pavicsevics (Gergulás, 77.), Sztyepanovics (Baranyai D., 61.). Vezetőedző: Kuczkó Gábor
GYIRMÓT: Boros – Kiss Zs., Böjte, Tóth B., Szabó Cs. (Varga L., 77.) – Czanik, Weitner, Baumgartner, Horváth R. – Laki, Nagy L. (Polyák, 77.). Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Laki (0–1) a 8., Baumgartner (0–2) a 13., Sztyepanovics (11-esből, 1–2) a 34., Czanik (1–3) 66., Weitner (1-4) a 73., Laki (1–5) a 80. percben
Kiállítva: Miskovics (második sárga lap után) az 54. percben
Kuczkó Gábor: – A Gyirmót kihasználta valamennyi hibánkat és ezért sajnos megérdemelten szerezte meg a győzelmet – ilyen különbséggel is.
Kiprich József: – Ma már nemcsak az eredmény, hanem a játékunk is nagyszerű volt, hasonló jó folytatásban bízunk.

KAPOSVÖLGYE–BAJA 3–0 (3–0)
Nagyberki, 100 néző. V: Németh Á. (Butkai Zs., Kovács II G.)
KAPOSVÖLGYE: Horváth L. – Pintér L. (Balogh L., a szünetben), Menyhért, Kállai, Fellai – Kalmár (Vaskó, 83.), Dóczi, Sandro, Ato – Horváth Á., Ivusza (Sevel, 58.). Vezetőedző: Horváth Lajos
BAJA: Herbert – Villám (Domokos, a szünetben), Tamási, Burucz, Vincze Z. – Lógó, Micskó (Nagy E., 58.), Szili, Fröhlich – Kormos (Balázs R., 65.), Szabó N. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Ivusza (1–0) a 23., Horváth Á. (2–0) a 26., Fellai (3–0) a 44. percben
Kiállítva: Lógó (második sárga lap után) a 28. percben
Horváth Lajos: – Kitűnő hozzáállással egy jó csapatot győztünk le – még ekkora különbséggel is.
Bognár György: – A Kaposvölgye ellen elért vasárnapi eredmény pusztán arra jó, hogy tudjuk, hol a helyünk.