A Mezőkövesd győzött, és a második helyen áll

2010.10.17. 17:51
Pölöskey (fehérben) a Kozármisleny ellen is remekelt (Fotó: Hegedüs Gábor – archív)
A Mezőkövesd 2–0-ra megverte az Orosházát hazai pályán, és a második helyre ugrott a labdarúgó NB II Keleti csoportjának tabelláján, mivel a Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott az MTK II-vel. A „kis Fradi" Pölöskey Péter duplájának is köszönhetően győzte le a Kozármislenyt.

A Mezőkövesd bő félóra alatt eldöntötte az Orosháza elleni mérkőzést: Lakatos Béla már a 2. percben betalált, majd 30 perccel később Husanik Patrik is gólt szerzett, így 2–0-ra nyertek a hazaiak.

A mezőkövesdiek győzelmükkel feljöttek a második helyre a tabellán, mivel az MTK II és a DVTK – szintén vasárnap délután – gól nélküli döntetlent játszott egymással. A Makó Magyar György duplájával verte meg a Bőcsöt.

A Ferencváros második számú csapatának nem okozott gondot a Kozármisleny legyőzése: Pölöskey Péter már a második percben megszerezte a vezetést az Albert-stadionban, majd 14 perccel később megduplázta csapata előnyét.

A 3–0-s végeredményt még a szünet előtt beállította Lipcsei Péter csapata: Liban Abdi a duplázó Pölöskey passza után talált be a 40. percben.

A Nyugati csoport másik mai meccsén a BKV Előre hiába szerzett vezetést Makrai László találatával a 63. percben a Szigetszentmiklós ellen, egy perccel később Majoros Árpád egyenlítette, így 1–1 lett a végeredmény.

A 10. forduló szombati mérkőzéseiről itt olvashat.

NB II
KELETI CSOPORT, 10. FORDULÓ
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY SE–OROSHÁZA FC 2–0 (2–0)
Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Berke B. (Farkas B., Horváth R.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Robson, Vámosi, Elek N., Éles – Kaszás, Lakatos B., Sivák (Bogdány, 64.), Haburcsák – Deme (Hegedűs T., 61.), Husanik (Török S., 75.). Vezetőedző: Huszák Géza
OROSHÁZA: Molnár F. – Kerekes I., Futaki, Balogh M. (Juhász N., a szünetben), Lupsa – Kerepeczki, Piti (Mike, 61.), Pardi (Szűcs D., a szünetben), Baranyai B. – Pálinkó, Szabó T. Vezetőedző: Kvasznovszky József
Gólszerző: Lakatos B. (1–0) a 3., Husanik (2–0) a 32. percben
Kiállítva: Juhász N. (Sivák után rúgott) az 57. percben
Huszák Géza: – A találkozó összképe alapján rászolgáltunk a győzelemre. Kétgólos vezetésünk után újabb gólokat szerezhettünk volna.
Kvasznovszky József: – Az első félidőben a védekezésben hatalmas hibákat követtünk el, ezeket a hazaiak könyörtelenül kihasználták, a kiállítás pedig megpecsételte sorsunkat.

MTK II–DIÓSGYŐRI VTK 0–0
Budafok, Promontor utca, 200 néző. Vezette: García (Vámos, Kovács II G.)
MTK II: Groppioni – Hajdú S., Kornis, Kelemen, Ódé – Macura (Szurkos, 73.), Ladányi – Molnár M. (Kákonyi, 63.), Nikházi, Csiki (Dobó, 79.) – Eppel. Edző: Pölöskei Gábor
DVTK: Rados – Illés R., Horváth G., Budovinszky, Gohér – Abdouraman (Szabó P., 44.) – Dobos, Lippai, Granát (Faggyas, 63.), Halgas – Roszel (Zsivoczky, 79.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Pölöskei Gábor: – Az első félidőben jól futballoztunk, a második játékrészben viszont akadtak gondjaink. Reális eredmény született.
Benczés Miklós: – A második játékrészben mi uraltuk a játékot, de összességében igazságos a döntetlen.

MAKÓ FC–BŐCS 2–0 (1–0)
Makó, 500 néző. Vezette: Kovács G. (Kiss Z., Sebestyén L.)
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Béres, Tóth I., Puskás – Podonyi, Varga R., Magyar, Nagy A. (Csamangó, 81. – Fülöp – Faragó B. (Kulacsik, 72.). Vezetőedző: Kolozsvári János
BŐCS: Hamar – Lázár, Katona (Zsarnai, 43.), Sipos, Ur – Mile, Jeremiás, Enescu – Hajdu (Varga Z., 72.), Ondó (Krjancz, 85.) – Etogo. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Gólszerző: Magyar (1–0) a 23., Magyar (11-esből, 2–0) a 47. percben
Kolozsvári János: – Ez volt a legszebb születésnapi ajándék, amelyet a srácoktól kaphattam.
Zsiga Gyula: – Mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk, de elöl és hátul óriási hibákat követtünk el.

NYUGATI CSOPORT, 10. FORDULÓ
FTC II–KOZÁRMISLENY SE 3–0 (3–0)
Albert-stadion, 200 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus, Tóth I.)
FTC: Mester – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb – Kulcsár D. (Nyilasi B., 77.), Peszmeg, Tóth B. (Fitos, 62.) – Bölcsföldi, Pölöskey (Danquah, 80.), Abdi. Edző: Lipcsei Péter
KOZÁRMISLENY: Gőcze – Bozsoki, Finta, Tóth Z. (Lauer, a szünetben), Tasselmajer – Kovács T. – Kollega, Fónai (Laki, 65.), Koplárovics (Berdó, 70.), Tóth Z. – Pavlovics. Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Pölöskey (1–0) az 1., Pölöskey (2–0) a 16., Abdi (3–0) a 40. percben
Lipcsei Péter a Ferencváros vezetőségének döntése értelmében nem nyilatkozhat a Nemzeti Sportnak.
Márton Gábor: – Gratulálok a Ferencvárosnak a győzelemhez, a második félidőben már jobban játszottunk, szépíthettünk volna, de ahhoz, hogy sikeresek legyünk, kevés a második játékrészben jól játszanunk.

BKV ELŐRE–SZTK-ERIMA 1–1 (0–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Fábián M. (Varga Zs., Galán R.)
BKV: Vezér Á. – Baranyai, Miklósvári, Makrai – Nagy A., Csikós (Cseri, a szünetben), Varga E., Mayer – Fazakas (Selei, a szünetben), Csopaki – Gajda (Merczel, a 89.). Vezetőedző: Soós Imre
SZIGETSZENTMIKLÓS: Balikó – Koszó, Pomper, Szamosszegi, Szamosi – Kincses P., Pintér Z. (Király A., 78.), Csurka, Majoros – Madar (Somorjai, 55.), Tóth M. (Bonifert, 68.). Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző: Makrai (1–0) a 63., Majoros (1–1) a 64. percben
Soós Imre: – Rúgtunk egy  szépségdíjas gólt, és kaptunk egy óvodás találatot. Azt el kell ismerni, hogy ma a játékvezetés színvonalához egyik csapat sem tudott felnőni.
Várhidi Péter: – Egyenlítő gólunk után nagy lehetőségeket hagytunk ki. Ez bosszant. Én azt gondolom, hogy minden pontot meg kell becsülni, hogy később haladjunk előre.